| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

SOS pořád se v noci budí

 Celkem 8 názorů.
 Evelína, 7 měsíční Lukáš 
  • 

SOS pořád se v noci budí 

(4.1.2000 21:14:55)
Už od narození byl Lukáš výborný spáč. Prospal den i noc. Později sice jen noc, ale nám to vyhovovalo. Vstávala jsem obyčejně jen jednou. Ale asi od pěti měsíců se v noci probouzí po dvou hodinách. Nejdříve jsem si myslela, že má hlad, ale vydržela jsem to do 6-ti měsíců a nic nepřidávala. Pak jsem nasadila rýžovou kaši a nic. Jenom ho bolelo v noci bříško a ke všemu plakal. Vystřídala jsem místo toho zeleninu z konzervy a opět žádný klid. Poraďte mi, prosím, zda je normální, aby zdravé miminko takhle
"otravovalo". Přes den spí dvě až tři hodiny.
 Jana, 5-timěsíční Stáník 
  • 

Re: SOS pořád se v noci budí 

(12.1.2000 21:16:32)
Milá Evelíno,
přečetla jsem si Váš příspěvek a úplně jsem se v něm poznala. Můj chlapeček se také již brzy po narození naučil spát v noci, z čehož jsem měla obrovskou radost, protože usínal nejpozději v půl desáté a pak se vzbudil třeba až v půl třetí, ale v poslední době se v noci také budí zhruba každé 2,5 hodiny (přičemž chodí spát průměrně tak v jedenáct) a přes den spí maximálně 3 hodiny čistého času. Docela mně znepokojilo, když jsem si přečetla, že dítě jeho věku by ve dne mělo dvě hodiny v kuse bdít a 1,5 hodiny poté spát (u něj je to tak slabá půlhodinka spánku, přičemž vzhůru vydrží podstatně déle). Ale jak vidím, nejsem sama, kdo má podobné problémy. Myslím, že pokud je všechno jinak po zdravotní stránce v pořádku (u nás zatím kromě jedné rýmy, která byla druhý den pryč, ho nic vážnějšího nepostihlo), bude asi jediným řešením doufat, že všechno se časem upraví.
Moc držím palce!!! Jana
 Bianca, roční Sophie 
  • 

Re: Re: SOS pořád se v noci budí 

(22.2.2000 21:56:48)
Mám podobné zkušenosti s nočním buzením (Sofinka se budila v intervalu 1-2 hodin a usínala za pomoci lahvičky), ale problém se nám podařilo vyřešit během jedné noci. Všem rodičům, jejichž děti špatně spí, doporučuji knihu Když dítě nechce spát od Jiřiny Prekopové. Když to hodně zkrátím, nahradili jsme jistotu mléka, které Sofinku vždy uspalo, jistotou, že jsme u ní. Dali jsme jí najevo, že láhev už nedostane, ale utěšili jsme ji v pevném objetí v náručí. Napoprvé to chvíli trvalo (asi 20 minut), než se vyplakala, ale když se uklidnila, uložili jsme ji zpátky do postýlky a tam už sama usnula. To se ještě párkrát opakovalo, ale příští noc už spala bez buzení. Další rada, která se nám osvědčila, je pravidelný režim ukládání do postýlky (stejný čas, stejný rituál atd.).
Držím všem postiženým palce - je to nesmírně vysilující.
Bianca
 Gábina, roční Anička 
  • 

Re: Re: Re: SOS pořád se v noci budí 

(1.3.2000 21:40:01)
Ahoj všichni,
tento příspěvek mi nedal a musím na něj zareagovat. Musím dotyčné mamince pogratulovat k nesmírnému úspěchu - naše Anička se budí několikrát za noc, dostane napít (nakojit) a spinká dál. Jistota naší náruče jí sice vždy uklidní a uspí, ale jakmile ucítí matraci v postýlce, nic už jí neuspí. Toto martyrium jsme prodělali několikrát - vždy trvalo déle než dvě hodiny (žádných 20 minut) a další noc se to opakovala - tudíž: nevedlo to k žádnému výsledku, pominu-li Aniččin stres a naše nevyspání. Anička se tedy i nadále po půlnoci stěhuje k nám do postele (naštěstí dost široké) a vyspíme se dobře všichni tři. Dřív přece také všichni spávali v jedné světnici, neřku-li v jedné posteli.
Gábina
 Silvie, Jakoubek 14 měsíců 
  • 

Re: SOS pořád se v noci budí 

(1.4.2000 14:16:34)
Přeji hezký dobrý den a chtěla bych také přispět svou zkušeností. Jakoubek se mi budil každou noc 10 až 12x, a to od narození. Nejdříve jsme mysleli, že má hlad a tak jsem stále kojila, později dostával lahvičku a od 4 měsíců k večeři kaši. Nic však nepomáhalo. Přes den spal 2x 30 až 40 minut. Když mu bylo 10 měsíců, tak už jsem doslova sotva stála na nohou a uchýlila se k "vyplakání", které jsem až do té doby zavrhovala. První noc proplakal téměř celou, lahvičku nedostal a celou dobu jsem u něho seděla, držela ho za ruku a mluvila na něj, aby věděl, že není sám. Druhou noc se sice budil, ale zase hned usnul a třetí noc se vzbudil jen jednou. Čtvrtou a všechny další noci již spal, a stále spí, bez probuzení. Od osmi měsíců chodí spát jen jednou denně (asi 50 minut).
Přeji mnoho sil, vím, že jich je zapotřebí.

Silvie
 Jolana, Honzík 15měs. 
  • 

Re: Re: SOS pořád se v noci budí 

(8.6.2000 22:27:49)
Mám stejný problém jako Vy. Náš 15měsíční chlapeček se v noci budí velmi často, většinou vyžaduje kojení. Lahev s mlékem ho rozzuří a čaje se v noci netkne. Odstavit se nám proto nedaří a navíc se připojil neklid spojený s růstem zoubků. metodu "uřvání " necháváme až jako poslední možnost, nejdřív ještě asi zkusíme homeopatika na zoubky. Má-li někdo zkušenosti s nějakou jinou"lidskou" metodou odstavování a s tím (doufám) spojeného lepšího nočního spaní, poraďte, prosím.

Děkuji
 Zdeňka+Zdeninka 1,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: SOS pořád se v noci budí 

(9.6.2000 1:03:07)
I Zdeninka se v noci budí, ale kolikrát přesně většinou ani ráno nevím, protože to zaspím. Prostě to tak je a když se probudí dostane svoje mlíčko od maminky, eventuelně mě ještě upozorní "druhý" (to jako ještě z druhého prsa) a spíme dál. Když se poprvé vzbudí, když jsem v posteli, tak putuje ke mě, abychom to měli jednodušší. Možná je to "nevýchovné" nebo nevhodné, ale nám to tak vyhovuje a obě dvě jsme ráno dostatečně vyspalé (pokud zrovna maminka neponocuje u počítače) a budíme se s dobrou náladou.
 Marcela, dva kluci 3,5 a 2 roky, třetí za chvíli 
  • 

Re: Re: Re: Re: SOS pořád se v noci budí 

(18.6.2000 13:55:36)
Můj starší syn se budil do 18 měsíců několikrát za noc (zpočátku i po dvou hodinách) potom ze dne na den prospal a prospí celou noc. Mladší to zvládá od 20 měsíců. Do té doby jsem ho musela i v noci kojit, jelikož odmítal láhev s čímkoli. Momentálně jsem zvědavá, jak na tom bude to třetí. Takže všem maminkám přeji pevné nervy. Celý život se nám ti "maličcí" snad budit v noci nebudou.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.