| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Problém s rodiči

 Celkem 2 názorů.
 Radka, 26 let, zatím bezdětná 
  • 

Problém s rodiči 

(9.11.2000 8:24:57)
Vážení přátelé,
já mám bohužel problém s oběma rodiči. Když mi bylo šest let, tak se rodiče rozvedli (otec si našel jinou). Nevím, jestli následná matčina výchova pramenila z rozvodu nebo ne, ale její přístup k nám dětem (mám ještě starší sestru) se mi nikdy nelíbil. Nikdy nás nepohladila, nepomazlila, nepochválila, nikdy se nezajímala o to, co bylo ve škole atd. Uměla jenom mluvit o našich nedostatcích a co jsme udělaly špatně. A výraz "mluvit" je nadnesený. Ona uměla jenom řvát nebo se vyjadřovat naštvaným tónem. Neuměla ani používat výrazy přiměřené dětskému věku (neměly jsme pusu ale hubu, byly jsme blbá děcka, která snad nikdo jiný nemá a občas taky debilové). Otec si nás brával jednou za čtrnáct dnů v sobotu a tenkrát se mi jevil jako celkem hodný táta, který dokázal vyslechnout a poradit.
Loni se k nám po devatenácti letech otec nastěhoval zpět, protože jeho druhé manželství se rozpadlo a on neměl jít kam bydlet.
Nechtěla jsem, aby ho matka brala zpět, protože jsem si s ním již nějakou dobu nerozuměla, ale co záleželo na mém názoru, že. Otec se buď hodně změnil nebo jsem ho jako dítě vnímala jinak. Cítí se jako největší chudáček na světě a občas používá větu: "Sami vidíte, jak jsem dopadl ..." a nasadí bolestnou grimasu. Já si vždycky řeknu, že si za to může sám a dopadl tak, jak si zasloužil. On vůbec nechápe, že tím, že se nastěhoval k nám, dopadl velice dobře. Mohl taky skončit na ulici.
Neustále zavádí u nás doma (kde mu nepatří ani klika od dveří) svoje "pořádky"
 Jarmila 29let, 5ti měsíční Eliška 
  • 

Re: Problém s rodiči 

(16.11.2000 7:32:33)
Ahoj Radko,
na své dětství nerada vzpomínám mezi 6 a 7 rokem se i moji rodiče rozvedli. Byly to tahanice já jsem byla přidělena matce a moje starší sestra otci. Matka se znovu seznámila a její partner mě nechtěl, putovala jsem k otci, ale ten měl plnou hlavu svých zábav jeho nová partnerka (tajná alkoholička - to čeho si dospělý nevšimnou dítě vycítí)- nepadly jsme si do oka. Otec si změnil jméno (po své partnerce)a tím to bylo ještě vyditelnější, že nikam nepatřim. Se sestrou jsme se nesnesly, měla jsem pocit, že je oblíbenější a myslím, že se svým okolím neměla takové problémy. Uměla to dobře skrývat, bohužel své pocity, tak dokonale má zasunuté, že pořád používá obranu z dětství chová se a vyjadřuje tak jak by se mělo - podle jejího vysněného světa. Já jsem na její chování alergická, většina setkání je vyčerpávající (setkáme se, tak 1 za dva roky) - ...můj vztah k mé sestře nechám být a vrátím se k rodičům nerodičům. Asi když mi bylo 9 let tak otce zavřeli. Ve společnosti byla moje nevlastní matka uznávaná - vždyť se "stará" o dvě cizý nevychované děti - jak dobrá to žena. Nemá smysl vyjmenovávat jak mi nadávala, ale napíšu jen ty nejdůležitější slova, která mě dlouho doprovázela: "Nikdy z tebe nebude ženská, nikdy se nic nenaučíš, jsi k ničemu ...". Naštěstí jsme měly babičku, která nás sice byla holí, ale aspoň se trochu starala. Sestra brzo vyspěla a kluci o ní projevovali zájem a už od 15let se "doma" moc nezdržovala, já jsem vypadala jako kluk do 17 let. Otec se vrátil z vězení když mi bylo 16 let a v 18 let jsme se spolu soudili o bydlelení a u soudu zpochybňoval zda jsem vůbec jeho - vydržela jsem asi tři stání a odstěhovala se do podnájmu a několik let pendlovala po různých podnájmech atd.....
Nyní mám skvělého a trpělivého manžela a dceru Elišku a byt a kočky a je to dobrý.
Jarmila

PS Určitě jsem napsala spoustu hrubých pavopisných chyb, ale snad to přežijete.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.