| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Interupce-pomozte!!!

 Celkem 28 názorů.
 luciiie 


Interupce-pomozte!!! 

(28.4.2005 21:45:04)
Ahoj, je mi 17 a byla jsem znasilnena. Gynekolog zjistil, ze jsem tehotna a je mi lito, ze to musim rict, ale pujdu na potrat. Ani pritel ani ja bychom to neunesli....Uz toho mame dost za sebou. Ma na vas jednu radu, muzete mi prosim vas nekdo rici, kolika procentni je moznost, ze bych uz nikdy nemohla mit det? Popř. jestli to zálezi na provedeni potratu nebo i na naslednem leceni. Prosim pomozte- nevim jestli stihnu miniinterupci, ale myslim, ze uz bude zbyvat jen ta interupce....Prosim
 Ewcia+Kuba+Maty+Katy+Dany+Míša 


Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 0:50:49)
Ahoj Luci,

napsala jsem Ti mail, je tam i odpověď na to, co jsi se ptala...

E+3
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 10:24:56)
Lucie, velice mě mrzí co se ti stalo a naprosto chápu tvoje rozhodnutí
Riziko následků je velice malé, miniinterupce je šetrnější a tvoje tělo by se z ní vzpamatovalo dřív, ale ani interupce nemívá následky, většinou jsou to snad jenom nějaké promile (doporučuji se zeptat na klinice, kde ti budou zákrok provádět). Jestli jsi z Brna, můžu ti poradit gyn. centrum Helios (ačkoliv je to soukromá klinika a pokud nemáš dobrou pojišťovnu zaplatíš 500 Kč). Zákroky se provádí většinou ambulantně, tzn. ráno příjdeš hladová a žíznivá, během dopoledne se to provede a odpoledne popř. až druhý den ráno můžeš odejít se svým doprovodem (z důvodu slabosti apod.)domů.
Přeji už jen vše dobré.
 Olina 
  • 

Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 15:06:07)
Lucie,
a co to vzít jako výzvu?
Sice chápu, že nosit dítě násilníka není asi nic úžasnýho, na druhou stranu je to i tvoje dítě...
Nevím, jestli věříš v nějakou vyšší moc a je to celkem jedno, ale věř, že nic se neděje bez příčiny a všechno má svoje důvody...
Věř nebo ne, dušička toho dítěte "někde" čeká a teď je jenom na tobě, jestli jí umožníš žít na Zemi nebo ne. Vždyť si to dítě nechat nemusíš, můžeš ho dát k adopci, je tolik párů, co by za mimino dali cokoli!
 Oilie 


Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 16:08:43)
Milá Olgo,myslím,že to pro ní musí být moc moc těžký,já sama věřím v Boha(nebojím se to napsat),a věřím,že se nic neděje bez příčiny...interupci nezastávám,ale jak sama bych se zachovala já???Nemůžu ti říct,že bych si to ďítě nechala,ale ani že bych si ho nenechala.

Můžeš mi říct s jistotou jak by ses zachovala ty???
Devět měsíců by si nosila to ďítě pod srdcem,cítila jeho pohyby,pak by si ho porodila a dala k adopci?
Myslím,že takhle jednoduchý to fakt asi nebude...
I když samozřejmě to by bylo nejlepší...!!!
 Olina 
  • 

Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 16:12:22)
Stalo se mi něco podobnýho. Dítě jsem si nechala a dneska mám 6ti letou holku. Jedním slovem je úžasná.
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 16:37:11)
Ne všechny děti jsou úžasný a ne každá žena to zvládne. Bez ohledu na víru, člověk je schopen nenávidět a může se stát že by to dítě nenáviděla, bylo by jí připomínkou. Co je potom lepší? Ostatně je to její rozhodnutí, nemyslím že je dobré přemlouvat ji k něčemu co nechce. Vždyt je jí sedmnáct let a tehdy ještě nejsme všechny zralé na mateřství kor takhle
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 21:09:10)
Olino,presne jak pise babuska,mohla by to dite i kdyz je take JEJI nenavidet ja bych se vubec nerozhodovala a na interupci bych zasadne sla at to zni hnusne ale ja bych sla.Take jsem mela par dni pred inerupci kdyz jsem otehotnela s holkama a nemela jsem situaci take lehkou ale nakonec jsem se rozhodla tak jak jsem se rozhodla a ted mam dve nadherny holcicky ktere ze vseho nejvic na svete miluju ale dite nasilnika bych si nenechala!Vim ze za to to malicke nemuze ale ja take preci nemuzu za to ze jsem byla znasilnena ne??

Musis byt asi silna osoba ze jsi si sve dite nechala potom jakym zpusobem a zrudou bylo zplozeno ale kazdy ma pravo se rozhodnout za sve.
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 21:09:33)
Olino,presne jak pise babuska,mohla by to dite i kdyz je take JEJI nenavidet ja bych se vubec nerozhodovala a na interupci bych zasadne sla at to zni hnusne ale ja bych sla.Take jsem mela par dni pred inerupci kdyz jsem otehotnela s holkama a nemela jsem situaci take lehkou ale nakonec jsem se rozhodla tak jak jsem se rozhodla a ted mam dve nadherny holcicky ktere ze vseho nejvic na svete miluju ale dite nasilnika bych si nenechala!Vim ze za to to malicke nemuze ale ja take preci nemuzu za to ze jsem byla znasilnena ne??

Musis byt asi silna osoba ze jsi si sve dite nechala potom jakym zpusobem a zrudou bylo zplozeno ale kazdy ma pravo se rozhodnout za sve.
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(29.4.2005 23:37:52)
Moje velmi dobrá kamarádka byla také znásilněna a otěhotněla.Díťe si nechala.Ze začátku z něho byla podělaná,a pak ho postupem času začala nesnášet.
Dnes je klukovi 8 let, a chce si ho adoptovat nějaká rodina.Podotýkám,že ho má zatím u sebe,ale nemá ho ráda,protože v něm vidí tu dotyčnou osobu která jí znásilnila...
Nemám jí to za zlé,chápu jí,ani ji to nijak nerozmlouvám...
Každopádně všechny ženy co si nechají díťě po znásilnění mají můj obdiv ,a klobouk dolů...!
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(30.4.2005 0:11:49)
Jo Oilie to vystihla, přesně takhle jsem to myslela.
Obdivuju ty které to zvládnou a chápu ty které ne, máloco je černobílé, i šedá je barva.
 Evelina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(30.4.2005 16:23:32)
Oilie,
jednou volala nejaka pani do Sauny a mela podobny pribeh, je to asi tri roky zpatky a klukovi byly tusim 4 nebo 5. Tenkrat rikala, ze kdyz k ni kluk prijde, obejme ji a rekne ji "maminko", stejne vi, ze ho nema rada a jeho mazleni je ji neprijemne.
Ja to chapu, miminko je "ciste a nevinne", ale jakmile se u ditete zacnou rozvijet i "nedobre" geny nebo zvyky hned je to na co svadet. To nemyslim nejak spatne, ale je tady myslim ta tendence "videt otce" - kdyz si syn neco vynucuje, nekoho bouchne...
Nevim, jak bych to zvladala ja, tedy spis nezvladala?
Pravdepodobne bych dite donosila a dala k adopci, ale opravdu nevim, doufam, ze se nam to nikdy nestane.
 Erika a Peťko 


Oilie 

(4.5.2005 13:30:43)
tak ona to dieťa 8 rokov ani nepobozkala, ani sa s ním nemaznala ani nič? To si na ňom vybíjala tých 8 rokov zlosť za to znásilnenie jeho otcom? Nerozumiem tomu... A nerozumiem ani tomu, že sa 8 rokov oňho stará a potom ho chce dať na adopciu. Radšej mala ísť na tú interupciu...
 Oilie 


Re: Oilie 

(4.5.2005 14:12:58)
Eriko,ona chtěla jít na interupci,ale už bylo pozdě...ona ho nejdříve nechtěla dát k adopci a byla ráda že ho má u sebe,ale teď... a jestli mu dala někdy pusu nebo se s ním mazlila,tak to vážně nevím,nikdy jsem ale nic takového neviděla...
 Erika a Peťko 


Re: Re: Oilie 

(4.5.2005 18:37:39)
Tak to je smutné Oilie. Teraz mi je viac ľúto toho chlapčeka ako jej... :o(
 Fabka 
  • 

Re: Oilie 

(20.7.2005 16:57:12)
Já to taky nechápu, že to dítě nemá ráda. Ono za to nemůže, ale neodsuzuji ji. To ne.Nemám právo někoho soudit. Jen tomu nerozumím.
 Lenka 
  • 

Re: Interupce-pomozte!!! 

(5.5.2005 14:39:05)
Lucko Ospalíková,
hele, co jsem od Tebe našla na www.zena-in.cz

605. 22.4. 2005 11:05:11 - Luciiiie
Ahoj Lucinko. Musím se tě zastat před nějakými "staršími" ženami, které si myslí, že mají patent na mateřství a že ty, která je tak statečná a chce dát život dítěti, což je posvátny dar, jsi nevyspělá, nezkušená nebo nepřipravená mít dítě.Naopak, takové rozhodnutí chce moc a moc odvahy a dospělosti-nechat si dítě.Já vím, že je to hrozná představa vzdát se diskoték a nočního života, ale věř mi, že by jsi toho do konce života litovala- tím tě nechci nutit do toho, aby sis to malé nechala. Měla jsem úplně ten samý "problém" co ty.V necelých 17 jsem otěhotněla. Můj kluk tehdy dokončoval vyšší odbornou školu a chtěl být s námi a starat se o nás. Vím že si ostatní o tom myslí, že se to nedá zvládnou, ale věř mi, že když se chce a když něčemu doopravdy věříš, tak to jde. NAši z toho byli vystresovaní a nemluvili se mnou. Já jsem jim to oplácela a nedávala jim o sobě znát. Nevšímala si jich a tak to bylo do té doby, než jsem měla větší bříško. To už začali cítit, že je to malé s námi a že to není jen nějaká přehlídnutelná věc. Do školy jsem chodila do té doby, než jsem porodila a potom si dala na rok pauzu. Máma hlídat nemohla, tak jsem dělala školu dálkově a není to tak hrozné. S přítelem jsme se odstěhovali do bytu a naši jakmile viděli ten malý uzlíček štěstí, tak hned zapomněli, že mi to vyčítali a omluvili se, že mě aky chtěli dohnat na potrat. Mám těď krásnou holčičku Rozárku a pokaždé když se jí podívám do očí, tak děkuju Bohu, že mi dal tu příležitost a odvahu mít dítě. Někomu se to nepovede celý život a věř mi že život bez dítěte není životem. Vzdala jsem se každý týden diskoték, ale kdykoliv si chceme někam zajít, tak babička s dědečkem jsou více jak ochotni nám malou pohlídat. Vše si dobře promysli- i to, že se moc nevyspíš, ale až bys měla někdy později dítě, tak by sis představovala, jaký by to, které si potratila teď asi vypadalo.-Moje kamarádka to teď prožívá a je to hrozné. Neslo by se to s tebou celý tvůj život. A vy ostatní holky, které jí píšete ty hrozný věci, kupříkladu- že jsi nezkušená, a mladá, by si měly uvědomit, že je vzácnost, když se tak mladá holka rozhodne pro dítě a že by si měly léčit svou závist a komplexy z toho, že jim nevyšlo manželví, nebo že jsou na přechodu nebo bez dětí.Tím nechci nikoho urazit, ale měly by tě spíš podpořit než odsuzovat- jsou zde však vyjímky. Fandím ti a napiš mi, jak se rozhodneš. Kdyby jsi cokoliv potřebovala, tak mi klidně napiš na mejl, protože tady nějaky kvočny nemají pochopení pro mladé maminky. Život to tak chtěl a nikdo nemá právo tě nutit zabít něco, co je jen tvoje a navíc výplodem lásky. Lucka- Rozárka 3roky... lucie.ospalikova@seznam.cz

 irlev 


Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(6.5.2005 10:00:02)
Lenko, co na to říct.
Tahle diskuze přece pro vtípky vhodná není. Ale asi jsem se ve své naivitě spletla.
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(7.5.2005 12:58:30)
Taky přemýšlím co na to říct, je to nějaký divný, vzhledem k tomu že podle té zprávy kterou jsi přiložila by jí už mělo být dvacet a ne sedmnáct a má to dítě mít a ne ze znásilnění. Ale nechce se mi věřit že si tu někdo dělá takhle blbou srandu.

Luciiie, nechce nechceš nám to vysvětlit?
 Erika a Peťko 


Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(7.5.2005 14:39:21)
je to divné, babuška, ale možno ona narazila na ten príspevok o tej 17-ročnej a proste ho sem okopírovala... neodsudzovala by som ju, kým sa k tomu nevyjadrí, ak sem ešte niekedy vôbec príde
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(8.5.2005 11:56:49)
Já jsem úplně natvrdlá,a vůbec mi nic nedochází,nechcete mě někdo aspoň trochu přivést do obrazu?
 Erika a Peťko 


Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(8.5.2005 19:16:36)
Oilie, ide o to, že ak nalistuješ o jednu stránku ďalej, nájdeš tam príspevok od luciiie, že má 17 rokov, bola znásilnená a že je tehotná a mimi si dá preč. To si čítala, veď si na to reagovala. A nejaká Lenka sem potom okopírovala z inej internetovej stránky príspevok od Luciiie (e-maily Lucie sa zhodujú, je to nejaká Lucie Ospalíková), kde radí nejakej kočke, že aj napriek tomu, že bude mladá, tak bude dobrá mama. Luciie tam ďalej píše, že má už trojročnú dcéru Rozárku a že tiež otehotnela ako 17 ročná. To znamená, že v našej diskusii vystupuje ako 17-ročná a v inej ako 20-ročná s trojročnou dcérou... tak a teraz si vyber, kde je pravda. Ak jej išlo iba o to, navodiť tému interupcie po znásilení, mohla to urobiť aj iným spôsob a "nefingovať" tu znásilnenie svojej osoby. Napísala som to zrozumiteľne? ;o)
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Interupce-pomozte!!! 

(9.5.2005 14:55:15)
Tak líp bych to Eri určitě nenapsala. Stejně by mě zajímalo jak to vlastně je. Proto jsem se ptala jestli nám to nechce vysvětlit, odsuzuju málo koho, takže jestli mi odpoví budu jen ráda. Připadám si natvrdle, ale prostě mi uniká smysl, pokud je to tatáž osoba a taky kdy lhala
 Erika a Peťko 


Babuška... 

(9.5.2005 20:24:37)
... tiež mi uniká zmysel, ale obávam sa, že odpovede od Luciiie sa nedočkáme ;o( ale budiš, vieme, že je klamárka (a je jedno, či v tejto diskusii alebo v tamtej druhej) a dáme si na ňu pozor...
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Babuška... 

(9.5.2005 22:12:57)
Eri, ta slovenština je tak roztomilá, když to člověk čte. Já si nedělám srandu, myslím to fakt vážně a nechci se nikoho ani dotktnout, příjde mi roztomilá :o)
 Erika a Peťko 


Re: Re: Babuška... 

(10.5.2005 8:32:29)
no, tá slovenčina sa páči aj babám u nás na "lednovkách 2005", jedna z nich sa dokonca učí písať v slovenčine, tak ju mám opravovať ;o) Mne sa oveľa viac páči čeština, rovnako aj pri dabovaní filmov... všetky filmy máte nadabované lepšie ako my, okrem seriálu "Priatelia", s tým som bola spokojnejšia v slovenčine - ale možno zo zvyku ;o)))))
 Oilie 


Re: Re: Re: Babuška... 

(10.5.2005 10:24:36)
Babuška,máš pravdu,já už jsem si to taky dřív říkala,že to je roztomilý...:-))
 Oilie 


Re: Re: Re: Babuška... 

(10.5.2005 10:25:14)
Babuška,máš pravdu,já už jsem si to taky dřív říkala,že to je roztomilý...:-))

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.