| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Neštovice - je možný přenos i v tomto případě???

 Celkem 36 názorů.
 KoproFka 


Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 21:34:03)
Tak jsme tedy konečně v přírodě, že, u našich - abysme se konečně nějak zberchali z těch všech nemocí... a jen co dorazím, dostanu info, že tady ve vsi mají děti neštovice. Chjo...
Jako by nestačilo, že malá dobrala před týdnem a půl atb a druhý den po příjezdu měla den opět horečku - téměř 39 - naštěstí to ale trvalo jen ten jeden den - nějaká viróza asi, páč se jí spustila trochu rýma... Má tedy rozužívaný Imunor (pozítří bude mít 3. dávku), páč ty její nemoci v posledním půl roce, to byla fakt síla~a~.

Nicméně mám prosbu - potřebuju vědět, zda-li je možný přenos neštovic přes třetí, potažmo čtvrtou osobu v případě, že:

Neštovice mají děti sousedů (přes silnici teda). Jejich sestřenice 12 let (a vlastně celá její rodina, co bydlí ve vsi) je tedy už dávno prodělala a prý k nim ani teď moc nechodí, ale i tak - pokud by s nimi ona sama, nebo třeba někdo z její rodiny byl v kontaktu (nepříliš četném - možno-li tomu věřit), je možné, že by se neštovky přes tu holčinu přenesly na ty mé chcípáčky (ani jeden z nich je neštovky ještě neměl - syn téměř 9 let, dcerka 14 měs.), ač by je ona sama neměla, páč už je prodělala?

My jsme tu totiž všichni tak trochu příbuzní (s oběma těmahle rodinama navíc). A ta holčinka je to totiž jediná kámoška, která by si tady mohla hrát s juniorem - je to fakt pidi vesnice - je tu všeho všudy celkem pouze 6 dětí, z toho 4 školkáči~d~.
No a synek a ta holčina jsou na sebe celí natěšení, páč se už spoustu let milují~s~. Já si tedy myslím, že ta pravděpodonost nákazy je vcelku minimální, nicméně babička (moje mamka) se celá vyděsila, jaká jsem to nezodpovědná matka, že dovolím synkovi ten kontakt s ní. Zítra se totiž domluvili, že si budou u nás doma hrát, když bude pršet...
Poradí někdo, prosím???
Děkuju!~;((~;((~;((

 Lada5 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 21:57:47)
Bud v klidu pres nekoho jineho nejde nestovice prenest. Nakaza je mozna pouze primym kontaktem s nemocnym.
 ŠIeha 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:03:48)
Ne jo? Známá si nechala dovézt infikované tričko a přenos hotový.~:-D
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:08:03)
Já jí to taky říkám, ale ona volala někam na hygienickou stanici a tam jí řekli, že je to riziko, pokud se to zdravé dítě, které je prodělalo, s nemocným stýká....že je prý může přenést...

Já tedy nevím, co všechno té hygieně mamka řekla, ale prý jí řekli, že ten virus je infekční 14 dní... no a ona to pochopila tak, že tu kapénku "naflusnutou" na oblečení může nějakým způsobem přenést k nám... ~d~

Ach jo.... ale co jsem mohla čekat, žejo... vždyť já jsem sem jela s tím, že budu ta nejhorší matka pod sluncem ... i bez neštovic...~;)
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:15:11)
ctu z rychliku, dcerce se uz nestovky stroupkuji, takze otázka je, jestli jsou deti ještě infekcni nebo uz "stroupkuji" - v tom pripade bych deti pustila k sobe. inkubacni doba je tusim 21dni, tak mají ještě nejaky cas na hrani :-).
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:45:46)
já nevím, jak na tom ty sousedovic děti jsou - asi už jsou tedy z nejhoršího venku, protože jsem venku zahlédla tu starší...

Nicméně neštovice bych mít doma moc nechtěla, tak potřebuju zjistit, zdali návštěvu třetí osoby (potenciálně se s nemocnými stýkající) zatrhnout, nebo ne....

Popravdě mám celkem strach, že by to byl u nás hustej průběh - fakt jsme od prosince nemocní každý měsíc - a vždycky nějakej humus šílenej - od rotavirů přes spálovýho bacila ....
To bych taky už nemusela psychicky dát - opět karanténa - to by mě zničilo!!!
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:51:30)
ctu znova poradne - ta 12 slečna uz je teda mela, ale chodi k tem nemocnym na navstevu? pokud je prodělala, ma uz protilátky a neonemocni, takze nemůže nakazit tvoje deti.
ale chápu, ze je to asi pro tebe trochu psycho a uz vidíš všechno dopredu cerne...

takze selsky rozum říká, ze nemaji co chytit, pokud nejsou v kontaktu s infekcni osobou (ci trickem ~;)), ale tvoje strachy ti brani ~d~.
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:11:20)
můj selský rozum říká, že to možné není, nicméně babiččin rozum (podpořený telefonátem s hygienou) říká, že je to obrovské riziko, které nemám podstupovat, pokud jsem normální...~d~
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:14:41)
no, tak sis vlastne odpověděla ~;)
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 22:53:28)
prece v "nafluslem" tricku nebude chodit mesic a sem tam se prevlekne, ze?~;)
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:13:56)
... nafluslé tričko... a babiččin černý scénář:
dneska bude v tričku u neštovičátek... zítra si ho vezme znovu ven, páč ho nebude mít ještě špinavý a půjde k nám... a moje obě děti se jí dotknou, zrovinka na tom flusanci a neštovice chytnou... a budou mít hroznej průběh...~d~.. a budu za to moct zase já, protože jsem je neuchránila svou nezodpovědností~5~~q~~o~
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:16:21)
mam pocit, ze mas vetsi vitr z babicky, nez ze samotne nemoci ~d~...
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:21:48)
Vítr ani ne, ale ... no prostě není mi to milé, takže potřebuju nějaké odborné argumenty proti.. když ona mamka vidí bacily úplně všude ... dneska jsme byli u mojí babičky, mrňavka tam hladila kočku, které kapku teklo z očí, ta kočka se jí otírala i o nohy a dopadlo to tak, že jsme jí pak komplet myli v umyvadle (mrňavku), aby od té kočky nedejbože něco nechytla...~d~

Já už ani neprotestuju, takhle napřímo.... to se ani nedá~a~
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:17:50)
No to si myslím taky... ovšem v tomhle baráku jsem asi sama...chjo...

Tak já už fakt nevím....~d~
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:21:03)
a nebylo by uplne nejlepší zavolat mamince te holky a zeptat se ji, v jake fazi nestovice jsou? jestli uz stroupkovati a nektere jsou uz zhojene mělo by to fakt byt ok.
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:27:12)
To samozřejmě problém není, není problém sejí zeptat přes plot, že... ale to mi stejně nezodpoví otázku, jak životaschopný ten virus je a jak dlouho dokáže přežít - nikde jsem to totiž nenašla...

Páč třeba takovej rotavirus, to je kabrňák, ten dokáže na porézních předmětech a hračkách vydžet 14 dní... a totálně zahubit (třeba na rukou) ho umí jen speciální alkoholová desinfekce...
Když jsem se to dozvěděla (skončili jsme s těma rotavirama s malou v březnu na kapačkách), měla jsem chuť si dát panáka té desinfekce a hned poté se v ní komplet vykoupat - já i malá... fuj, to byly hrozný dny!! brrrr jen si na to vzpomenu...~8~~a~
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:36:48)
"To samozřejmě problém není, není problém sejí zeptat přes plot, že... ale to mi stejně nezodpoví otázku, jak životaschopný ten virus je a jak dlouho dokáže přežít - nikde jsem to totiž nenašla..."

to uz je prilis sofistikovany dotaz ~d~...
jak to tak ctu, pro tvůj vnitrni klid by asi bylo lepsi navstevu ozelet a tyden počkat.~3~

 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:43:03)
já jsem vnitřně klidná stále~;), ale babička naopak stále značně neklidná~;)....

takže to zřejmě budeme řešit tak, že holt to jsou moje děti a holt si s nima ty potencionální neštovky odbudu stejně já, žeano....

riziko, že to dostanou od té holčiny jsem zhodonotila jako mizivé, to už spíš je chytneme v čekárně u pediatry, nebo v mhd...
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:45:48)
vyjadrila jsi to presne, souhlasim ~R^
ja jsem ted docetla, ze to není dokonce ani sourozenec, ale sestrenice tech nemocných, takze spolu neziji ve spolecne domacnosti... kdy tam byla naposled?
ta sance je fakt miziva, fakt...~3~
 Tragika 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:49:46)
Sarmi, když dnes půjdu na návštěvu k nemocnému dítěti a za 5 minut přijdu na návštěvu ke zdravému dítěti, tak ŽÁDNÉ NEŠTOVICE NA NĚJ NEPŘENESU! Mluvím stále o případě, kdy dotyčný člověk již v minulosti virus prodělal. Byl by to první případ na světě a kdo tvrdí něco jiného, tak lže.
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:51:08)
~3~~R^
 Tragika 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:53:43)
Jinak - chtěla jsem syna nakazit. Byl ve styku s nemocnými dětmi 3x a NIC! Nejnakažlivější jsou děti těsně před výsevem a ty, které mají mokvající strupy. Tzn. pouze pár dní a my to asi nevychytali.
Pak volala kamarádka, že děti dostaly neštovice ( měly je druhý den). Syn pil ze stejné skleničky a co nejvíc na nakažené dítě sahal. Dvanáctý den pak dostal neštovice.~q~
 Tragika 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:54:50)
Smajlík tam být neměl.
 Marcela a 3 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 9:09:41)
Přiznám se, že nechápu touhu matek nakazit dítě neštovicemi! Vždyť nikdy dopředu nevíš, jaký bude průběh a možné komplikace. Naše dr. to považuje za hovadinu až nezodpovědnost. Setkávám se s tím ale často.
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 10:40:17)
me to jako zhovadilost neprijde. jde o bezne detske onemocneni. obecne se vi, ze nestovice mají mnohem horsi prubeh v pozdejsim veku, takze je logicke, ze je lepsi, když si to deti odbydou jako mali.
jina situace je u chronicky nemocných a oslabenych deti, tam je na zvazeni asi preventivni ockovani.
 Marcela a 3 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 21:34:52)
Moje starší děti, 11 a 8, jsou obě očkované, přestože nejsou vůbec nemocní. Sama jsem měla neštovice hodně blbé, čili je toho raději uchráním. Prckovi je 9 měsíců a jak to půjde, dostane očkování taky.
 Tragika 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:37:41)
Dítě, které prodělalo neštovice a následně s nimi přijde do kontaktu, je nemůže přenést na NIKOHO!
 KoproFka 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:44:17)
takže ten virus nemůže přežít jako kapénka třeba na oblečení?? Není tak životachopný, že mám pravdu!
 Tragika 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:46:58)
Prosím tě, jestli tvé děti chytnou z trička kamarádky, která sama žádné neštovice nemá, tento virus, zaplatím ti libovolnou sumu.
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:48:23)
v pripade, ze stále pujde stále o totez tricko ~t~~8~
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:49:30)
tomu se říká NABIDKA ~;)!
 sarmi 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(8.7.2014 23:47:11)
furt s tou kapénkou!~t~
rano se mlada oblece do cisteho a hotovo, smitec!~3~
 Lenka, Lenča 4/07+Vašík 8/12 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 8:17:43)
Syn v te dobe 8mesicu se nakazil nestovicemi jako spici miminko v kocarku bud od chlapce,ktery pouze prosel okolo a byl den pred vysevem,stalo se to ve vsi u prarodicu, kde byla nakazena vetsina deti a ma dcera si s chlapcem hrala jelikoz nestovice uz mela a pote sahala na brachu.Takze vlastne nevim co presne synka nakazilo ale za 14 dni se mu objevila prvni nestovice. Myslim ze vesnice v takto uzkem kontaktu je sama o sobe rizikova
 Marcela a 3 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 9:11:25)
Pokud bych se takto bála neštovic, buď bych vůbec nechodila ven, z čehož by mi hráblo nebo bych jela pryč.
 ruže červena 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 9:49:31)
Kolem nás neštovice kam se podívám a dovolená před náma zatím holky nic nechytly ta se uvidi
 Horama 


Re: Neštovice - je možný přenos i v tomto případě??? 

(9.7.2014 11:32:48)
Jsem naprosto přesvědčená, že to přenést nemůže. Nechala bych je, ať si hrají.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.