| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Soda na praní

 Celkem 10 názorů.
 Agniezska 


Téma: Soda na praní 

(30.4.2012 11:12:07)
Poradíte mi někdo? Slyšela jsem , že soda pomůže vybělit bílé prádlo. Někde jsem ale četla, že jedlá soda a soda na praní je něco jiného, někde zase, že jde o totéž. Tak jsem zmatená:-) poradíte?
 ajorika 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 11:25:14)
jestli mate tvrdou vodu (obsahuje hodne mineralu - poznas tak, ze mydlo malo peni), tak soda pomuze a pak prasek lepe vypere ... jinak ne (soda funguje prave jen jako zmekcovac vody).
 KikinaKINA 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 11:38:38)
Nejlépe vybělí prádlo sluníčko :-) Ted je ideální čas, venku je létooooo ~t~
Na Lovelababy jsem nasla vyber skvrny a jak na to :-)http://www.lovelababy.cz/vyberte-si-skvrnu
O tom slunicku tam pisou taky, myslim, ze u mrkvicky, ale to uz mi rikala i moje babicka, ze nejlip dat pradlo na slunicko :-)
 marfuska 
  • 

Re: Soda na praní 

(30.4.2012 11:59:15)
Máme také tvrdou vodu, na praní, hlavně bílého prádla používám krystalickou sodu , byla jsem se podívat přímo na obal :-) , prodává se v drogerii , 1 kg pytlík , dávám do praní tak 5 lžiček přímo k prášku
 zerat 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 12:24:16)
Prádlo Ti sluníčko vybělí když přidáš k praní kypřicí prášek. Potom hezky pověsit na sluníčku a budeš žasnout, jak bude prádlo bilounké ~R^
 Arni 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 13:59:27)
K praní myslíš jako jen k prádlu nebo i s práškem jako jindy + ten kypřík?
 zerat 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 17:44:12)
Normálně nasypat na prášek do zásobníku a nebo do bubunu - dle libosti ~;)
 Tragika 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 20:23:07)
Kypřící prášek prý hodně lidí používá na vření masa, když je tvrdé.
 zerat 


Re: Soda na praní 

(30.4.2012 20:42:03)
Tragiko, to nevím, ale už jsem o tom taky něco slyšela, nicméně k tomu prádlu je fakt skvělý. Švagrové např. vybělil zašlou starodávnou halenku do krásně bíla a já jím bělila oblečení pro děti...
 angrešt 


Re: Soda na praní 

(2.5.2012 9:54:52)
Jsou to různé látky.

Soda na praní je uhličitan sodný, jedlá soda je hydrogenuhličitan sodný.

Kypřicí prášek je směs jedlé sody s okyselující složkou, zpravidla fosforečnanem či hydrogenfosforečnanem.

Na praní se používá uhličitan sodný - kvůli zásaditému prostředí.
Na praní je nevhodné používat jedlou sodu, potažmo kypřicí prášek, protože reakcí s vodou uvolňují velké množství CO2.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.