| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Negativní revers u nepovinného očkování

 Celkem 74 názorů.
 Jája s čápátkem 


Téma: Negativní revers u nepovinného očkování 

(27.4.2012 19:56:10)
Dnes jsme byli u pediatry na druhém očkování hexou. Už minule nás informovala, že by bylo dobré dát zároveň sinflorix proti pneumokokům. Já zastávám názor, že když už něco takového dám, tak strašímu dítěti, méně dávek a rozhodně ne zároveň s jinou vakcínou. Takto jsem pediatře vysvtělila, že nedomítám, ale promyslím a v budoucnu uvidíme. Jedná se o nepovinné očkování. Ona řekla OK, ale vytáhla na mne negativní revers - tedy, že informovala a my jsme odmítli. Neměla jsem sílu se s ní hádat a podepsala jí to, ale zpětně toho lituju. K čemu jí je něco takového u nepovinného očkování? ~a~
 .ganesha. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 19:58:26)
Řekla bych že proto, že teď už je to hrazené pojišťovnou .. Asi ~d~
 Hanka 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 19:58:36)
Na to nemá nárok pokud jde o nepovinné očkování
 Bin bez čárky:( 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:00:55)
taky jsme museli podepsat. odmítla jsem pneumokoka i přes to že syn měl zánět stř.ucha, pediatrička s despektem zakroutila hlavou a dala mi k podpisu negativní revers který musel podepsat i přítel.
 Jordana 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:01:15)
Ha-přesně jako naše pediatrička-nejsi z Českého ráje-jen tak pro zajímavost?
Ta naše ale rovnou vnucuje na 8-9.t. krom hexy Prevenar-synflorix nemá prý tolik kmenů-takže cáluju.Taky jsem nejdřív nechtěla dát očkovat,ale jak na mě vyjela s papírem-jak píšeš, tak jsem holt podlehla.~l~
 1.3Magráta13 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:08:27)
Já řekla prostě děkuji nemám v plánu dávat žádná nepovinná očkování, kdybych se rozmyslela, řeknu vám. A bylo to. Nic jsem nepodepisovala, nabízela mi to minulý měsíc.
 Jája s čápátkem 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:10:10)
Jsem z HK. Ta naše má za to, že stačí synflorix. Já nevím, mně se nezdá ani jedno.

Mmch, já jsem už podlehla z hexou. Nechala se zastrašit dávivým kašlem a nechala malého naočkovat v 11. týdnu. Doktroka by očkovala už v 9. týdnu a já chtěla posunout na co nejpozději, vydržela jsem ale jen dva týdny. Takžejsem se zařekla, že teď už budu silná a nepodlehnu a budu odkládat co to půjde!
 Liki + dcera 8/11 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:29:51)
Nás taky doktorka strašila černým kašlem,ale s hexou nepochodila. Sama pak nabídla Infanrix a domluvily jsme se, že dceru začne očkovat v 6 měsících. To pak stačí jenom 2 dávky + jedna posilovací. Kvůli tomu jsme i doktorku měnili. Ta minulá se ohledně posunutí nechtěla bavit, přitom jsem věděla z vakciny.net, že v 9 týdnech je takřka jistota, že se protilátky vůbec nevytvoří.
 Liki + dcera 8/11 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:34:01)
Doktorka ale žádné další očkování aktivně nenabízela (bylo jí jasné, co jí na to řekneme), a ani nechtěla podepisovat negativní reverz. Dala nám ale podepsat, že jsme byli poučeni ohledně nepovinných očkování. Že kdybychom třeba někdy chtěli.
 Girili 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 22:53:16)
Liki, ja myslela, ze Infanrix je hexavakcina. Nebo se bzen pouziva jeste jina? Jaka? Jaky je v tom rozdil?
 Liki + dcera 8/11 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 10:13:10)
No on je Infanrix hexa a Infanrix. Infanrix je očkování proti černému kašli, záškrtu a tetanu. Jenom trojkombinace.
 amyklas 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:27:52)
Třeba jen má špatnou zkušenost a chce to mít černé na bílém. Jestli Tě nestrašila morovými ranami nepřijde mi na tom nic až tak špatného, jen má důkaz, že Tě informovala a Ty jsi nechtěla. Bohužel v dnešní době zvláštních vztahů všeobecně jen zdravý rozum a slušnost nestačí.
 Ellen + 4 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:47:52)
No, tak taky chodím do H.K. (k dr. E.S. - je to ona?), taky mi dala podepsat tento papír a taky mě nutila hexu v 9. týdnu. Nakonec jsem to oddálila (i přes varování, že se může stát cokoliv) až na 14. týden. Teď nás čeká 4. dávka (několikrát odložená) a spěchá na to, aby nám pak mohla dát včas Priorix, který ale budu chtít oddálit až po 2. roce (to bude~:(). Jinak je bezva, ale nevím jestli jí kvůli tomu tlaku na očkování nebudu muset změnit ~a~.
 Jája s čápátkem 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 21:00:17)
My máme dr. P.P. Je to na dr. na doporučení, ale nejsem si jistá, jestli nebudeme muset změnit. Je to taková ta dr. stará škola. I přes mé výslovné přání nesahat synovi na předkožku si vždycky najde důvod, aby mu zkoušela (ve 3 měsících!!!) přetáhnout. V tu chvíli bych ji též přetáhla ~4~ Ikdyž jí říkám, že si to nepřeju, udělá to. S očkováním to bude stejné.

Nadávám si, že jsem nebyla silnější. S dalším očkováním už ale budu trvat na odložení. Jestli ji do té doby nevyměníme... Ale vybírat není moc z čeho ~d~
 Handy 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:44:41)
Taky jsem musela podepsat - u obou mladších dětí. Pochopila jsem, že je to proto, že je to hrazené pojišťovnou v daném období a já se pak nebudu později ohánět tím, že to chci a zdarma.
 Sara33(Eliška 07, Petr 09) 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:47:38)
Taky jsem musela podepsat. Sokovalo me to.

MMCH: s pediatrem jsem valcila ohledne ockovani uz od zacatku. Ja jsem CHTELA ockovat, ale proste pozdeji. Po 20 minutove argumentaci, PROC bych mela ockovat uz v 15 mesicich MMR, mi bylo odevzdane receno "protoze bych v tom mel bordel"....tim to haslo, argumetn jak brno...protoze proste jdou podle datumu narozeni(maji tak usporadnou kartoteku) a kontroluji zda meli nebo nemeli ockovani, a ONI BY V TOM MELI BORDEL....to je uplne fuk, ze starsi ditko na MMR v 15.timesicihc melo reakci. No, ale nedala jsem se. Ockovali jsme pozdeji.
 Lucrezia 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:51:24)
Protože bych v tom měl bordel :-D:-D:-D - to je originální, ale zas bych teda ocenila, že to řekne takhle upřímně :-D

jinak co se týká nepovinného očkování - negativní revers bych rozhodně nepodepsala, nevidím k tomu doůvod.
 Sara33(Eliška 07, Petr 09) 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 20:56:57)
TO byl spis vykrik zoufalstvi, kdy se mi snazil 20 minut vysvetlit ze "ale podle hlavniho hygienika...blablabla se doporucuje ockvoat OD 15m...blabla" a ja oponovala, ze kdyz je v zakonu rozmezi proc musim ockovat presne ten 15ty mesic.
 Ivule 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 21:29:17)
i já bojovala s naší pediatričkou ohledně MMR - dceru jsem nechala očkovat v 26 měsících, ale byl to boj.... mohla jsem jí dokola vysvětlovat, že v zákoně je od 15 měsíce věku a do není stanoveno.. nezájem, je tam 15, tak to tak musí být... no a s druhou dávkou bojujeme nyní, dcerka bude mít za 2 měsíce 4 roky a přeočkovat ji nechám nejdříve v září - říjnu.. a to mi napsala i na přihlášku do školky, že není přeočkovaná...

 Sara33(Eliška 07, Petr 09) 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 21:35:46)
Pockej, do kdy ma byt ta druha davka? Me rekl doktor do roka.....to vyprsi na zacatku cervence...uz ted pokazdy kdyz tam jsem tak me uhani....(prckovi bude 3 v zari, prvni dostal ve 22 m)
 Ivule 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 21:37:44)
já nevím do kdy... nejdřív po 10 měsících... někde se myslím ani neočkuje tak brzo, ale nejsem si jistá...
 Maci1 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(27.4.2012 23:28:04)
Taky jsem doktorce podepsala negativní revers, že (zatím) nechci očkovat pneumokoky. Prý je to kvůli pojišťovně. Neměla jsem s tím problém, za svým rozhodnutím si stojím a klidně se pod něj podepíšu ~d~.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 9:04:37)
"Taky jsem doktorce podepsala negativní revers, že (zatím) nechci očkovat pneumokoky. Prý je to kvůli pojišťovně."

řekl bych, že oním podpisem stvrzujete skutečnost, že jste byla informována ve věci očkování proti invasivním penumokokům a o toto doporučené očkování nemáte zájem.
Nejde o negativní revers v pravém slova smyslu, nicméně určšitý jeho charakter to má. Pokud nepodepíšete, učiní lékař záznam do zdrav. dokumentace s podpisem svědka, přítomného oné informaci, např. dětské sestry. Tento záznam může být důležitý v případě, že by neočkované dítě onemocnělo díky infekci invasivním pneumokokem a jeho zákonný zástzupce by se chtěl domáhat postihu lékaře proto, že o očkování nevěděl a dítě nebylo naočkováno

Je zřejmé, že lidé příliš o smyslu a významu očkování obecně nevědí a přesto činí nějaká rozhodnutí, nejspíše v domnění, že jsou ve prospěch dítka. Odklady očkování nemají žádnou výhodu a naopak vystavují dítko risiku infekce v útlém věku. Čím nižší je věk, tím závažnější průběh ty infekce mají. A je s podivem, že se někdo bojí vakcíny, v níž je buď jen antigen nebo oslabené agens, kdežto se nebojí infekce virulentním kmenem. Představa, že zátěž vakcínou je větší s nižším věkem, je chybná a ilustruje nepochopení imunitní reakce a podlehnutí účelovým logickým klamům, které presentují fanatičtí odpůrci očkování.








 Suza007 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 10:35:34)
kili,
možná by lidé tak snadno nepodléhali bludům, které si čtou na netu, kdyby si dětští lékaři dali tu práci a vysvětlili rodičům pořádně, o čem vlastně očkování je. Bohužel je to obvykle tak, že člověk přijde s dítětem do ordinace, dítě dostane injekci a rodič max info, co mu má dát na horečku.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:16:39)
"lidé tak snadno nepodléhali bludům, které si čtou na netu, kdyby si dětští lékaři dali tu práci a vysvětlili rodičům pořádně, o čem vlastně očkování je."

povědomí o očkování je zavdáno už i jen základním vzdělánmíém a když už lidé hledají na i-netu, mohou si vybrat seriosní zdroje informací. Očkující podá informace o konkretním očkování, nemůže už i jen z časových důvodů dávat vědecko-populární lekce z medicíny.
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:18:38)
Ovšem, především nesmíte číst Rosalio, nikdy nevěřte něčemu jinému než řekne lékař a všechny matky, které popisují problémy po očkování, lhou a dezinformují.
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:19:36)
http://www.rozalio.cz/images/PDF/hepb_zaverecna_%20zprava_helcl_1995.pdf

no co tam ta žloutenka dělá žejo v té zdravé hexe?
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 12:34:11)
- "Ovšem, především nesmíte číst Rosalio, nikdy nevěřte něčemu jinému než řekne lékař a dezinformují."

nikdo nikomu nezakazuje cokoli číst či v cokoli či čemukoli věřit

- "všechny matky, které popisují problémy po očkování, lhou a dezinformují"

takovou zkušenost máte možná Vy, já nikoli a ani jsem nic takového nesdělil

 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:25:15)
A co se týče základního vzdělání - to mi dalo třeba tu informaci o VŘSR, o které se dnes mluví tak nehezky a spoustu dalšího, co je dnes vyvráceno.

Jinak - teorie o očkování je stále jen teorie a počet protilátek vypovídá pouze o prodělaném očkování a nezaručuje vůbec, ale vůbec nic. Co je jisté, že způsobuje deformovaný imunitní systém a zpomalený vývoj.

Je poměrně zvláštní, že nejvíce odpíračů očkování je mezi zdravotníky, kteří věci právě rozumí nejlépe.

Za mne bych byla ráda, kdyby mne laskavý stát nechal učinit vlastní závěry o tom, co je pro mé dítě dobré, než mne k tomu "dobru" touto šikanou nutit. jestli je to tak neodiskutovatelně prospěšné, proč je to povinné?
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:30:18)
Vždy je dobré podívat se na tohle:

http://dokumentarni.tv/zdravi/anita-petek-dimmer-ockovani-smysl-ci-nesmysl-impfungen-sinn-oder-unsinn

NIKDO vlastně neví, co ve vakcíně je.
Těch dokumentů je celá řada. každý by se měl rozhodnout, čemu věřit. Já jistotu, že je to zdravé, nemám, proto to dcera v sobě nemá.
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 11:42:55)
V Japonsku se očkuje až od dvou let.. a zmizel tam SDIS.. divné že.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 12:35:44)
"V Japonsku se očkuje až od dvou let.. a zmizel tam SDIS.. divné že."

To Vám navyprávěl nějaký slovenský pseudodoktor, skutečnost je ovšem zcela jiná
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 12:40:19)
-" počet protilátek vypovídá pouze o prodělaném očkování a nezaručuje vůbec, ale vůbec nic....je jisté, že způsobuje deformovaný imunitní systém a zpomalený vývoj."

už ze samotné formulace (o obsahu ani nemluvě) Vašeho sdělení je zřejmé, že se presentujete jako znalá věcí, o kterých ve skutečnosti víte bvskutku pramálo

-" nejvíce odpíračů očkování je mezi zdravotníky, kteří věci právě rozumí nejlépe."

typický logický klam
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 13:02:46)
Presentuji se tak, že o věci vím vskutku natolik málo, že nejsem přesvědčena o tom, že je to správné.
Lékařská věda a věda vůbec se mýlila často.
 Lassie66 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 13:55:05)
"povědomí o očkování je zavdáno už i jen základním vzdělánmíém a když už lidé hledají na i-netu, mohou si vybrat seriosní zdroje informací. "

Jak poznají ty seriozní?

Pokud vím, na mnoha očkováních se neshodnou ani odborníci (TBC, ale i jiné), jak můžete očekávat, že si laik utvoří objektivní názor a hlavně z čeho si ho má udělat?
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 14:07:45)
- "Jak poznají ty seriozní?"

celkem snadno podle toho, kdo je podává.

- "Pokud vím, na mnoha očkováních se neshodnou ani odborníci (TBC, ale i jiné), jak můžete očekávat, že si laik utvoří objektivní názor a hlavně z čeho si ho má udělat?"

naopak, řekl bych, že se na očkováních shodnou, konečně i očkovací schemata jsou dána konsensem, a to včetně TBC. Trochu problém je, že zveřejnění odborných debat přináší špatné interpretace a mylná chápání jejich obsahu, nadto bývá zneužito.
 Nana*81 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 14:35:45)
"Jak poznají ty seriozní?"

celkem snadno podle toho, kdo je podává.


jasná ospověď~t~
 Ellen + 4 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 14:52:05)
No jasně ty se poznají snadno - podávají je farmaceutické firmy a lékaři, kteří dostali namazáno, těm jedině jde o blaho našich dětí, my matky se "základním vzděláním" (jiného vzdělání matky odmítající očkování nemohly dosáhnout) chceme jen sabotovat dobře zavedený systém ~k~~k~~k~
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:06:26)

- " podávají je farmaceutické firmy a lékaři, kteří dostali namazáno, "

výrobce samozřejmě musí podávat informace o výrobku, a to zejména SPC a PIL tím je podmíněno uvedení léku mezi registrované

ohledně nějakého namazání nemám řádné informace ani důkzy, pokud Vy ano, měla byste vznášená obvinění doložit, jinak mají charakter pomluvy¨, v lepším případě babského pavlačového drbu

informace o očkování pro laiky jsou dostupné i na informativních serverech odborných společností celého světa, většinou jako konsensy, dále v učebnicích různých medicínsklých oborů


- "... matky se "základním vzděláním" (jiného vzdělání matky odmítající očkování nemohly dosáhnout)."

to je Vás dojem, nikoli můj, nic takového jsem nesdělil, kdežto Vy podsouváte tuto impertinenci do mého textu
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:06:43)
Aha,zřejmě pojišťovna kontroluje lékaře,jestli důsledně nabízí vakcíny,je třeba prodávat,že?~;)
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:18:46)
" u TBC jednota mezi lékaři nepanuje."

řekl bych, že jednota celkem panuje, to, co píšete, není věrným obrazem odborných diskusí a zavádí Vás to do rozpaků, a soudím z Vašeho popisu, že zejména proto, že vnmímáte polovičaté informace




 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 16:35:38)
- "koukám na vakcíny.net a jedna vakcína proti TBC k dispozici stále je..... není vhodná? "

je mezi registrovanými, ale není k sehnání


- " za jakých okolností je podle vás očkováíní vhodné? "

podle mne není nic, držím se poznatků a přijatých konsensů.

Pro zrušení neselektivní (plošné) calmetisace jsou IUATLD vypracována kriteria, která byla před časem v ČR splněna, takže v tomto ohledu je calmetisace zbytečná.
Jsou tu ale i jiné aspekty, např. že v některých zemích, kde se delší dobu necametisovalo (USA, Švédsko), došlo ze zvýšení incidence jinými kmeny mycobacterií, zejména bovinními, a ukazuje se, že i proti nim přinášela calmetisace ochranu (aa obecně není v tom, co jste psala, kdežto v tom, že očkováním navozená imunita zabrání haemmatogenního rozsevu, což je zásadně podstatné.) Tyto kmeny jsou mimořádně resistentní na antituberkulotikům. Další věcí je, že dítko někdy v budoucnu bude chtít navšítit země, kde je incidence TBC vysoká a nebude naočkováno, calmetisace po druhém roce života už není provázena kýženou imunitní odpovědí a v podstatě nemá smysl.
Proto se zvažuje calmetisace ve druhém půlroce prvního roku života, kdy je již zřejmé, že dítě nemá závažnou vrozenou poruchu buněčné imunity¨(byť nejlepší imunitní odpověď je u novorozenců, což souvisí s principem imunitní odpvědi, zejména s rozložením TH1 a TH2 lymphocytů, je očkování novorozenců v souvislosti s praktickou nemožností odkrýt závažný defekt celulární imunity nevhodné)
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:23:52)
pokud jde o dítko, které je narozeno v XI./2011, pak pro ně by calmetisace ve druhém půlroce prvního roku života mohla být za jistých okolností vhodná, nicméně obávám se, že beztak není dostupná vakcína.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:25:05)
pokud jde o dítko narozené v VI./2008, pak nejspíše calmetisováno bylo, pokud ne, calmetisace nyní by nejspíše nebyla efektní
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:14:57)
"zřejmě pojišťovna kontroluje lékaře,jestli důsledně nabízí vakcíny,je třeba prodávat"

ZP nekontroluje žádné negativní reversy, ani nějaké nabízení vakcíny. Zákon 20/1966Sb. i zákon 372/2011Sb.
určují povinnost informace o možnostech poskytované zdravotní péče a pokud by lékař neměl doloženo, že informaci podal, mohl by být trestán. Vyjádření odmítnutí toho kterého výkonu péče stvrzené podpisem je pro něj potřebným důkazemn, že péči nabídl. Nechtít podepsat se pod vlastní rozhodnutí nemá žádné ratio, nanejvýše že by odmítající kalkuloval s případnou pozdější žalobou. I proti tomu má ovšem lékař obranu.

 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:55:00)
Svůj názor klidně podepíšu,ale je mi to velmi divné,lékař musí nabízet nepovinné očkování?Co když se mu nebude zdát pro konkrétní dítě vhodné,taky musí nabídnout?Jak říkám,dost divné.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 16:10:05)
"Svůj názor klidně podepíšu,ale je mi to velmi divné,lékař musí nabízet nepovinné očkování?Co když se mu nebude zdát pro konkrétní dítě vhodné,taky musí nabídnout?Jak říkám,dost divné. "

pokud pro dané konkretní dítě vakcína vhodná není, pak není třeba ji ani nabízet, příčinu nevhodnosti je ovšem třeba mít dokumentovánu. Nic na tom divného, byť je to spojeno s administrativními výkony, které naustále přibývají
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 16:38:08)
A pro koho to dokumentuje?Pro sebe,aby se kryl nebo to vyžaduje pojišťovna?
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 16:43:17)
"A pro koho to dokumentuje?Pro sebe,aby se kryl nebo to vyžaduje pojišťovna?"

Pro pojišťovnu to nemá žádný smysl, jak jsem již i psal a ZP to ani nijak nekontroluje.Smysl zdravotnické dokumentace je dán právními normami. Dokumentuje to pro pacienta, záznam odmítnutí péče je nutný i jako důkazní pro případné řešení stížnosti či čelení žalobě za neposkytnutí péče.
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 17:09:11)
Já se neptám na smysl zdravotnické dokumentace,já se ptám na tohle konkrétní opatření,protože to musí být poměrně nové,já jsem se s tím nikdy nesetkala,přesto že se zdravotnická dokumentace jistě vedla.
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 17:35:25)
Takže to chtějí lékaři jako reakci na to,že rodiče musí podepsat,když očkování chtějí?Povinnost to tedy je nebo není?~d~
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 17:43:10)
"Takže to chtějí lékaři jako reakci na to,že rodiče musí podepsat,když očkování chtějí?Povinnost to tedy je nebo není?"

je povinností poskytovatele zdravotních služeb podat informaci o indikované zdravotní péči. Splnění této povinnosti musí být průkazné, což je splněno záznamem ve zdravotnické dokumentaci.

souhlas obou rodičů (pokud jsou zákonnými zástupci dítěte) s očkováním (vyjma postexposiční profylaxe) je informovaným souhlasem s poskytnutím zdravotní služby, která může podstatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav pacienta nebo kvalitu jeho života a jde o neurgentní výkon, který nespadá do stavu nouze dle článku 8 Úmluvy o biomedicíně.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 17:31:30)
"Já se neptám na smysl zdravotnické dokumentace,já se ptám na tohle konkrétní opatření,protože to musí být poměrně nové,já jsem se s tím nikdy nesetkala,přesto že se zdravotnická dokumentace jistě vedla."

Ptala jste se pro koho se to dokumentuje. Dokumentuje se to ve zdravotnické dokumentaci. Je to tedy věc pravidel vedení zdravotnické dokumentace, jak ji určují právní normy.Ty nemusí obsahovat a ani neobsahují taxativní vyjmenování toho, co kde jak musí být uvedeno, kdežto obecnou definici věcí, která do zdravotnické dokumentace náleží. Reformní zákony jich tam nandaly přehršle.
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 18:05:47)
Toho se právě snažím dopátrat...~;)
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 18:51:57)
jednak není zřejmé, že se to nikde nepodepisovalo, to asi jako kdo a jak kde, jednak záznamy podané informace se provádějí už dlouho, zejména ve zdrav. zařízeních akreditovaných SAK.ČR, jednak je tu jistý vývoj ve vtahování právních norem do zdravotních služeb, ba i do medicíny samotné. Krom toho tu měly větší význam kongludentní souhlasy a důkazy skrze obecnou praxi. Dále je sporné, zda je povinností nabízet péči, která není hrazena ze zdravotního pojištění
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 18:53:13)
opr. konkludentní
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 6:32:36)
U nás určitě ne,nikdy,proto si myslím,že se něco změnilo a někdo musí za tím být.Jestli mám něco podepsat,tak chci vědět proč,i když se jedná "jen" o podpis,to by po mě taky mohli za chvíli chtít v krámě podepsat,že chci opravdu koupit 5 rohlíků,taky si za tím nákupem stojím ,tak co?~;)
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 6:59:47)
-"Jestli mám něco podepsat,tak chci vědět proč "

v daném případě podpisem stvrzujete, že jste byla informována o mořnosti toho kterého očkování a toto očkování odmítáte. Byť je to velmi prosté, není to analogon koupě rohlíků. Tím by byl Vámi podepsaný souhlas s poskytnutím zdravotní služby. Průkazné není pouhé slovní vyjádření, proto je třeba to písemné.

Kdybyste si někdy stěžovala, případně žalovala poskytovatele zdravotních služeb, že jste o možnosti očkování nebyla informována a proto Vaše dítě očkováno nebylo, pak by se dotčený lékař neměl jak hájit. Krom toho je tu pro lékaře - v daném případě nejspíěše poněkud sporně uplatnitelná - i možnost odmítnout pokračování v péči o Vaše dítě, pokud opakovaně nedbáte jeho doporučení. A i (nejen) pro tuto eventualitu je zapotřebí ono opakované odmítnutí doložit. Pokud písemně své rozhodnutí neočkovat odmítnete, učiní o tom lékař písemný svědkem podepsaný záznam do zdravotnické dokumentace. ¨Litera scripta manet.

 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 9:10:31)
možná pro Vás bude zajímavé

http://www.tribune.cz/clanek/26495-na-soud-se-obratila-zoufala-matka-kvuli-povinnemu-souhlasu-obou-rodicu-pro-lecbu-ditete

 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 10:51:40)
Ano,díky.Chudák maminka,takové problémy k tomu co už má.~a~
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 10:56:25)
podpis, který dříve být nemusel, ba ani ten od něhož je požadován netušil vůbec nic o tom, co to děcko užívá a potřebuje, je najednou důležitý až tak, že je třeba soudu a opatrovníka. V připomínkovém řízení, které návrh zákona provázelo, na toto a spoustu dalších věcí byl předkladatel zákona upozorněn, otázka zda to četl.
 Fabiena+3 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 16:43:38)
Kili,
zajímalo by mě tedy, proč mám nyní poprvé ve svém životě podepsat písemný souhlas s pravidelným (povinným) očkováním? Syn bude přeočkován Boostrixem Polio a pokud vím, stále není podle zákona přípustné jej odmítnout. Dostala jsem papír vel. A4, kde kromě toho, že jsem byla informována (tuto část chápu) o povaze očkování, je část, kde je psáno, že si nejsem vědoma žádné zdravotní překážky očkování. Tuto část například podepisovat nechci, protože syn měl po dvou různých vakcinách těžší reakci, jednou byl týden hospitalizován a jiná příčina potíží nebyla zjištěna. Proto si já osobně myslím, že kdybych možnost volby reálně měla, očkování bych odmítla nebo alespoň rozložila (měl reakce na poliovakcinu i na ditepe). Zákon mi ovšem na výběr nedává. Skutečný zdravotní stav navíc jako laik posoudit nemůžu, jak mě dr. opakovaně ujišťuje. Proč mám tedy podepisovat takovýto odstavec a proč vůbec mám podepisovat souhlas, nikoliv pouze odmítnutí, když jde o pravidelné (povinné) očkování?

Mmch synovi v současné chvíli očkování odkládám, v jeho třídě jsou 3 případy příušnic a ač mi pediatrička přímo nic nevytkla, komentovala situaci tak, že neví, čeho se bojím, když je proti příušnicím očkován... to ovšem jaksi spolužáci jsou taky.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 17:26:16)
- "proč mám nyní poprvé ve svém životě podepsat písemný souhlas s pravidelným (povinným) očkováním? "

nejspíše proto, že
a) to někdo vyžaduje
b) dosud to nikdo vyžadovat nemusel, neboť Zákon č.372/2011 Sb., který nezbytnost souhlasu obou rodičů určuje, je platný od 01.04.2012


- "stále není podle zákona přípustné jej odmítnout."

Zákon sice určuje povinnost podrobit se očkování,
nicméně není až tak jisté, že tuto povinnost může někdo vynucovat (viz rozhodnutí Ústavního soudu z 09.02.2011)


- "kde je psáno, že si nejsem vědoma žádné zdravotní překážky očkování. Tuto část například podepisovat nechci,..."

Nemyslím si, že byste ji podepsat musela, nicméně byť podepíšete, neznamená to nic, protože nejste povinna znát překážky očkování.

- "kdybych možnost volby reálně měla, očkování bych odmítla nebo alespoň rozložila ....Zákon mi ovšem na výběr nedává."

to tak docela není, to jste zákon úplně nepochopila. Obraťte se na očkovací centrum a to zváží indikace individuálně stanoveného očkování.


- "proč vůbec mám podepisovat souhlas, nikoliv pouze odmítnutí, když jde o pravidelné (povinné) očkování?"

no, na to Vám neodpovím jinak, než že proto, že to tak určuje zákon. Ten Vám ovšem neurčuje povinnost souhlasu, takže když ho neudělíte, resp. projevíte nesouhlas, zůstane na poskytovateli zdavotní péče aby si s tím nějak poradil.


- "v jeho třídě jsou 3 případy příušnic.."

Je-li v inkubační době, je to důvodem k odložení termínu přeočkování

- "neví, čeho se bojím, když je proti příušnicím očkován..."

hm, není důležité, že to neví
 Fabiena+3 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(29.4.2012 21:12:54)
Kili, děkuji,

vím, že se vše týká zákona platného od začátku dubna, spíš jsem svoje nepochopení mínila v tom, že se po mně vyžaduje souhlas se zákrokem, který je mi zároveň nařizován jako povinný. U nepovinných očkování to chápu spíš, protože očkování jistě může mít vedlejší efekty a lékař by měl mít doklad o tom, že mě o povaze očkování informoval.
Pokud by uvedený dokument byl formulován spíš jako podpisem stvrzené přijetí informací o povaze té které povinné vakciny, chápala bych to asi docela dobře. Nicméně souhlas se samotným očkováním v případě, že je pro mě povinné, to mi připadá protismyslné.

Očkovací centrum jsme kontaktovali, když jsme se dozvěděli o povinnosti přeočkování ditepe+polio v 10 letech (dříve toto nebylo, dokud nás nepozvali, o nutnosti přeočkování jsem nevěděla), ale odmítli mě s tím, že mají obrovský převis žádostí a řeší jen nejvážnější případy.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(30.4.2012 6:54:38)
- "...vyžaduje souhlas se zákrokem, který je mi zároveň nařizován jako povinný. U nepovinných očkování to chápu spíš...,"

Já docela dobře chápu, že máte pochybnosti o rozporů
v platných právních normách, to nejste sama a přou se o to i lidé vzdělaní ve zdravotním právu. Zákon

*na jedné straně určuje, že se vyýžaduje souhlas obou rodičů k poskytnutí zdravotních služeb, které mohou podstatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav pacienta nebo kvalitu jeho života,

** na straně druhé stanovuje, že bez souhlasu pacienta nebo zákonného zástupce nezletilého pacienta nebo pacienta zbaveného způsobilosti k právním úkonům lze poskytnout též jiné zdravotní služby, stanoví-li tak zákon o ochraně veřejného zdraví

zásadní potíže vyplývají z slovíček "může" a "lze" :
striktně vzato každá zdravotní služba může ovlivnit tak jak zákon uvádí a "lze poskytnout" neznamená musí poskytnout

A aby to nebylo příliš jednoduchá, stanoví zákon také to, že jde-li o nezletilého pacienta nebo pacienta zbaveného způsobilosti k právním úkonům, právo na informace o zdravotním stavu a právo klást otázky náleží
zákonnému zástupci pacienta i pacientovi. Pacientovi se
v tomto případě informace a zodpovězení doplňujících
otázek poskytne způsobem zohledňujícím jeho rozumovou
vyspělost a aktuální schopnost informaci porozumět.
Nezletilému pacientovi staršímu 15 let se informace
a zodpovězení doplňujících otázek poskytne v plném rozsahu


- "formulován spíš jako podpisem stvrzené přijetí informací o povaze té které povinné vakciny, chápala bych to asi docela dobře."

Zákon ovšem určuje, že se vyžaduje souhlas


- "Očkovací centrum .. odmítli mě ... řeší jen nejvážnější případy.

To je určitý nedostatek systému zdrav. péče, zejména zajištění dostupnosti. Nevím, které očkovací centrum jste žádala a jak. Nicméně myslím si, ba jsem skoro přesvědčen, že pokud byste cetru sdělila, že Vaše dítě mělo postvakcinační reakci vyžadující týdenní hospitalisaci, pak byste nebyla odmítnuta. Otázka je spíše zda potíže, které neuvádíte a pro které dítko bylo hospitalisováno, jsou postvakcinační reakcí, která kontraindikuje podání některé z vakcín. Řekl bych ale, že toto by měl umět vyhodnotit už očkující, případně sám dotaz na očkovací centrum vzníst. Řada potíží má jen časovou souvislost s očkováním a to není ani jejich podmínkou ani příčinou, takže věc je třeba zvážit, aby dítě nebylo zbytečně ochuzeno o možnost získat odolnost.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(30.4.2012 10:02:22)
http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/souhlas-obou-rodicu-s-lecbou-ditete-jiz-nebude-nutny-464544
 Fabiena+3 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(30.4.2012 18:35:34)
Děkuji ještě jednou za podrobnou odpověď.

Kontaktovali jsme motolské očkovací centrum, které je od nás nejdosažitelnější, mluvila jsem telefonicky s lékařkou. Myslím, že kdybychom je vyhledali hned po synových potížích, nebyli bychom odmítnuti, ale naše reakce s hospitalizací proběhla již před 9 lety, lékařka argumentovala tím, že tehdejší reakce byla na živou poliovakcinu, zatímco součástí Boostrixu polio je vakcina neživá a že i pertusová složka je redukovaná (po Infanrixu v 5.letech se synovi objevilo výrazné průduškové astma, pro těžší záchvat byl v nemocnici už 2 týdny po očkování, ačkoliv předtím neměl nikdy žádné podobné potíže a netrpěl ani na žádné noční kašle - vlastně do té doby neměl nikdy žádnou virozu, při které by také více kašlal; situace se po zprvu intenzivní léčbě opět zcela uklidnila asi rok a půl po očkování, je řadu let zcela bez potíží stran dušnosti a už 2 roky bez léčby), tudíž reakci nepředpokládá. V podstatě nás neodmítli úplně, nabídli mi zavolat znovu tak za půl roku, že se možná kalendář trochu uvolní, ale my už budeme mimo vyhláškou stanovený věk pro toto očkování a není jisté, že se něco uvolní, předpokládám spíš opak.

Děkuji za názor ohledně příušnic, určitě je v inkubaci, protože spolužáci onemocněli jeden před 2 týdny a další dva v průběhu minulého týdne, do školy chodili, já samozřejmě doufám, že nemoc nechytí, ale v souvislosti s očkováním mi toto přijde jako mimořádná možná zátěž.

 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(30.4.2012 19:26:18)

- " tehdejší reakce byla na živou poliovakcinu "

šlo o atenuované POLIO, podávané p.o., Vámi popsanou reakci na ně bych téměř vyloučil

- "po Infanrixu v 5.letech se synovi objevilo výrazné průduškové astma, pro těžší záchvat byl v nemocnici už 2 týdny po očkování, ačkoliv předtím neměl nikdy žádné podobné potíže a netrpěl ani na žádné noční kašle - vlastně do té doby neměl nikdy žádnou virozu, při které by také více kašlal "

dle tohoto popisu bych vakcíně podíl na prvním záchvatu asthmatu (ať již jakéholiv) nepřičítal,
kor když v 5 letech věku měl za sebou základní očkování, které nemělo žádný nepříznivý účinek.
Šlo nejspíše o náhodnou časovou shodu a já také nenacházím důvod pro seriosně podloženou přiměřenou obavu z reakce na přeočkování


- " ohledně příušnic, určitě je v inkubaci, protože spolužáci onemocněli jeden před 2 týdny a další dva v průběhu minulého týdne, do školy chodili,"

já bych su až tak jistý nebyl, jednak inkubce předpokládá infekci, což ve Vašem případě až tak jisté není, jednak záleží na tom, zda spolužáci byli očkováni a zda se jedná o epidemickou parotitidu (to ale skoro určitě ano). Tak jak tak je inkubace pravděpodobná a v ohledu na to, že jde nejspíše o novou mutaci vyvolávajícího rubulaviru, je možno předpokládat, že ani Vašeho syna očkování zcela nechrání a může prodělat i jen inaparentní infekci, což není pro očkování vhodná podmínka.
 Fabiena+3 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(1.5.2012 10:47:55)
Kili,
na možnou souvislost s očkováním mě upozornil imunoalergolog, u kterého jsme byli v péči a který se už předtím staral o syna kvůli rozsáhlým potravinovým alergiím včetně anafylaktické reakce na jednu z nich. Byl při příjmu syna na oddělení, první záchvat pískání byl 16 hod. po vakcině, potom byly záchvaty dušnosti několikrát denně a přes nasazení Berodualu došlo k silnému záchvatu, ke kterému jsme museli volat záchranku, syn prakticky nebyl schopen dýchat, byl asi 12 hod. intubován.
Naštěstí se nikdy nepotvrdila reakce např. na pyly či roztoče či jiné běžné alergeny, které lze vdechovat, stále trvají "jen" potravinové alergie. Synův stav se po určité době (2-3 měs.) začal rychle zlepšovat, měl ještě dlouho léčbu (Singulair, Aerius, při potížích Berodual, asi jeden rok měl inhal. kortikoid, ale název jsem už zapomněla), ale bez projevů i při sportu byl s jistotou po roce.

Lékař se sám během příjmu na očkování ptal a před propouštěním mě upozornil na to, že souvislost mezi pertusovou složkou a vznikem nebo zhoršením astmatu existuje, že by to nevylučoval vzhledem k výrazné časové souvislosti. Díky tomu, že syn byl potravinový alergik, měl být podle něho k takovému vývoji náchylnější. Říkal také tehdy, že reakce v 5ti letech bývají výraznější než v předchozích obdobích, že děti bývají více reagující na vakcinu (z toho důvodu už děti dostávaly Infanrix a ne tehdy ještě podávanou celobuněčnou vakcinu - já jsem ale synovi už Infanrix hradila od 2.dávky, protože již na první dávku měl velké místní zduření přes 10cm přetrvávající asi 5 týdnů), ale víc si z toho zdůvodnění už nepamatuju.

Nevím, jestli jsou moje obavy přiměřené, slyšela jsem značně protichůdné názory i od lékařů, kteří se o syna starali a byla bych raději (jako každý), kdyby existovalo jednoznačnější vysvětlení, kde by místo pro pochyby nebylo. Přesto ale zdravotní potíže syn měl brzy po očkování dvakrát a proto se mi můj vlastní souhlas s očkováním, které je zároveň povinné, příčí. Nemůžu si pomoct.
 .kili. 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(1.5.2012 11:55:35)
- "na možnou souvislost s očkováním mě upozornil"

možné je úplně vše, já jsem z předchozího popisu vyrozuměl, že k onomu záchvatu došlo 14 dnů po očkování, což jistě neodpovídá anafylaxi, takže skutečně bych měl onen asthmatický záchvat za vyvolaný spíše jiným alergenem,

- "trvají "jen" potravinové alergie."

slovíčko jen dáváte do úvozovek správně, jakkoli je při nich cílovým orgánem většinou jen střevní sliznice, přesto dokážou vyvolat reakce jinde,
znám dítko, kterému těžký záchvat vyvolá jedna kulička hrášku,

- "Lékař se sám během příjmu na očkování ptal"

to je samozřejmé, pátrání po alergenu je důležité

- " souvislost mezi pertusovou složkou a vznikem nebo zhoršením astmatu by nevylučoval "

to jistě ani nelze

- "reakce v 5ti letech bývají výraznější"

pokud mínil reakce na vakcínu, tak to bych neřekl, to platilo u celobuněčné vakcíny, že děti školního věku tuto hůře tolerovaly než děti věku útlého,
nicméně jistě, i DTaP může vyvolat alergickou reakci

- " jsem synovi už Infanrix hradila od 2.dávky,

acelulární vakcína je jistě přínosem, je obecně lépe snášena, což byl také hlavní důvod jejího vývoje,
zardění po DTP v místě aplikace - je otázka proč k němu došlo, byla to docela častá potíž, díle způsobená i nezdařenou aplikací (do podkoží), nicméně trochu se divím, že jste si DTaP musela hradit

- "Nevím, jestli jsou moje obavy přiměřené,"

ale to ani já nevím, já jsem jen psal, že nenacházím důvod pro ně

- " kdyby existovalo jednoznačnější vysvětlení, kde by místo pro pochyby nebylo. "

no to by bylo skvělé, ale takto to ještě nějaký čas možné nebude

- "se mi můj vlastní souhlas s očkováním, které je zároveň povinné, příčí. Nemůžu si pomoct."

tady trochu špatně vnímáte dotčené právní normy,
očkování není vynutitelné. Nicméně smysl podpisu obou rodičů je obskurní z mnoha jných důvodů.
 Veverecka+Honzík09,Kubík12 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 10:34:18)
NIKDY bych žádnej takovej papír nepodepsala, a u očkování volitelného tuplem ne, je to pro mě důvod ke změně lékaře..naštěstí mám normálního rozumného doktora, co mě do ničeho netlačí..malýmu jsou skoro tři a třeba Priorix ještě vůbec nemá a problém to opravdu není~x~
 ajorika 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 14:05:56)
nejak nerozumim s cim mate problem. Lekarka Vam ockovani nabidla a informovala Vas, vy jste odmitla a jen jste to pisemne potvrdili, nic vic, ne ? Tak co je spatne ?
Rozhodla jste se a pisemne sve rozhodnuti stvrdila.
 Pawlla 


Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 15:01:00)
To je přece nesmysl.
 Ajlina 
  • 

Re: Negativní revers u nepovinného očkování? 

(28.4.2012 16:41:00)
Já bych v tom také žádný problém neviděla. Lékařka ti něco nabídla, ty jsi zvážila, že to nechceš a písemně to potvrdila. To je přeci v pořádku, naučme se říkat NE, stát si za svými rozhodnutími a názory a podepisovat se pod ně. Nelituj toho, v té chvíli to bylo tvoje přesvědčení, tak si ho podepsala.

To že je vhodné si papír pořádně přečíst a případně doplnit další svoje vyjádření, případně proškrtnou prázdné místo, aby nemohlo být něco dopisováno je součástí.

Pokud toho lituješ skutečně a trápí tě to, napiš nějaké svoje vyjádření a požádej lékařku ať ho doplní do zdravotní dokumentace k tvému podpisu, samozřejmě to neodmítne a bude v dokumentaci vše z obou stran.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.