| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zvlhčování vzduchu x větrání v paneláku

 Celkem 21 názorů.
 Bridž 


Téma: Zvlhčování vzduchu x větrání v paneláku 

(21.3.2012 8:58:28)
Dobré ránko,

nedávno jsme se přestěhovali (dočasně) do paneláku a pořád řeším suchý vzduch ~:(

Teď nám to tady ukazuje 33% a to jede zvlhčovač (Medisana PH-6101) nepřetržitě. Mám dojem, že to má efekt jen když máme zabedněno. A já prostě musím pořád větrat... Jenže jak je pootevřené okno, udělá se tu takový "komín" a vlhkost odlétá stupačkami nebo bůhví kudy pryč. Aspoň tak mi to připadá.

Jaké máte zkušenosti Vy? Jak zvlhčujete vzduch v paneláku? A pozorujete souvislot mezi nemocností dětí a zvlhčováním? Předem moc díky za všechny postřehy.
 Inka 
  • 

Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:00:18)
Nikdy jsem nic nezvlhčovala a nemocný jsme nebyli. Akorát na topení máme odpařovače.
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:02:06)
To ráda slyším :-) Jsem paranoidní, to se ví ~t~
 Luc. 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:08:11)
V odpařovačích na topení se tvoří plíseň, na to pozor. To už je lepší dávat na topení mokré ručníky.
 Luc. 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:07:17)
Zvlhčujeme, ale jak se otevře okno, tak je zvlčený vzduch pryč. Vidím to na vlhkoměru, zvlčím na 40% , otevřu okno a za 15 minutu máme 25%. Takže já na noc u dětí napřed pořádně vyvětrám, zavřu okna a pak zapnu zvlhčovač a než jdeme spát my, kolem půlnoci, zvlčovač vypnu a do rána jim to vydrží. Přes den větrám - zvhčuju a tak stále dokola :-)
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:14:47)
Takže nejsem blázen, to mě těší. Nějak to ale nechápu. To je VENKU tak suchý vzduch nebo co? V cihlovém domě jsme nikdy takové potíže neměli, tam bylo 50-60% pořád bez ohledu na cokoli...
 nancy17+Filip03/10+Lucie02/12 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 11:31:25)
máme to tak stejné, zvlhčujeme jen přes zimu, když se topí, to je suchý vzduch extrémní, zvlhčovače jedou v ložnicí a děcáku..od té doby co zvhlčujeme tak syn neměl laringitidu, před tím i třikrát do roka..přes léto když jsou otevřené okna nezvlhčujeme, nemá to smysl...
 KoproFka 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:19:38)
Normálně nezvlhčuju, ale od podzimu do jara suším prádlo doma.
Zvlhčuju ručníkama na topení a plín na sušáku event. rozpračováním vody jen v případě synkových nemocí - laryngitid.
Vlhkost neměřím, nemám jak a tedy jsem v klidu~;)
 zerat 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:21:36)
Kreolo, podle mě zvlhčování v létě při otevřených oknech snad vůbec nemá smysl ne? ~d~
Já ani nevím kolik máme v bytě vlhkost, každopádně asi úplně sucho tu nemáme a ani moc vlhko a jsem za to ráda. V bytě se vaří, pere, suším tu v zimě prádlo, takže myslím, že to bohatě stačí. O zvlhčovači vzduchu jsem dost uvažovala, ale jelikož se v těch zvlhčovačích často drží plísně, tak jsem si to rozmyslela. Dcerky nemocné nějak výrazně víc oproti ostatním dětem fakt nemáme ~;)
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:31:55)
No, asi to smysl nemá, právě... ~:-D Myslím, že to je můj tajný podvědomý důvod, proč jsem založila toto téma - zjistit, že to je blbost, zvlhčovač dát do skříně a na suchý vzduch si zvyknout :-)

Sušení prádla pomáhá skvěle, ale já mám radši prádlo usušené venku a teď by na něho tak krásně svítilo sluníčko...

Jenže mně ten suchý vzduch fyzicky vadí (anebo si tp velmi úspěšně namlouvám).
 Luc. 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 9:54:13)
Kreolo, mě suchý vzduch vadí hodně, takže se s tím snažím něco dělat. Když zapomenu nebo jsem líná vyčistit zvlhčovat (což se musí pravidelně, kvůli vodnímu kameni a plísním - předcházet tomu) a dolít vodu, tak v noci nemůžu dýchat nosem a ráno kašlu.
 Dee Dee+2 kluci 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 10:36:56)
Se zvlhčováním neporadím,ale manžel je odborník na stavební fyziku dělá posudky na vlhkost,plísně, suchost, cirkulaci vzduchu (ale i tepla a světla např.) a říká, že se má větrat často,ale krátce a intenzivně,aby tolik nepoklesla teplota a nezměnila se vlhkost.

Jinak zvhčuju jen když má syn rýmu....ručníky na topení,případně kápnu nějakej éterickej olej.
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 11:18:53)
překvapivě tady kde jsem nyní, je vzduch ok a to i když větrám, ale například u tchánovců to je hroznej mazec, odjíždím odtamtud nemocná vždycky, teplo a suchej vzduch ze mě udělá mrtvolu, dítě to samý. myslím že je to především topením (netop a raději se tepleji obleč), špatnou archutekturou (nějak sme zapoměli jak se staví domy) a aky spotřebiči. nám když nejede nic (TV, pračka, komp) tak te vzduch je lepší
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 11:33:28)
Já ale nechápu, kde se ten suchý vzduch bere. Zvenku? Když vlhkost klesá při větrání...?
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 11:34:47)
A netopíme už VŮBEC...
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 11:44:43)
ty spotřebiče, přemýšlela jsi už o tom? fakt to mám vypozorovaný
 Bridž 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 12:02:01)
Přes den občas pračka, počítač... A v noci samozřejmě vůbec nic. Tím to nebude.
 katuka 
  • 

Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 13:15:29)
Syn trpěl na rýmy a kašle celý minulý rok, od doby co máme zvlhčovač, je to o 300% lepší
 uhugo 
  • 

Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 15:38:39)
Schopnost vzduchu pojmout vlhkost se dramaticky mění s teplotou, zhruba se dá říct, že za každých deset stupňu vzroste na dvojnásobek. Takže pokud máš vzduch s teplotou 10 °C a relativní vlhkostí 50 %, pak po zahřátí na 20 °C klesne jeho relativní vlhkost na 25 % (absolutní vlhkost se nemění, ale roste maximum, k němuž se ta relativní vlhkost vztahuje). Takže po vyvětrání chladným vzduchem vlhkost v místnosti zpravidl klesne.
 Tizi 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 16:03:50)
Zvlčuji večer před spaním v ložnici v zimě, když máme zavřená okna. Na jaře sbalím zvlhčovač do skříně a jenom větrám.
 Hanka36 


Re: Zvlhčování vzduchu X větrání v paneláku 

(21.3.2012 18:58:03)
Máme vlhkost v bytě v paneláku okolo 45% a používám u dětí zvhlčovač. Důkládně vyvětrám a zavřu okna a pustím zvlhčovač. Vyleze nám to až na 70% a děti nemaj potíže. Použtím teda hlavně když mají kašel nebo jsou zahlenění.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.