| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Reakce na hexavakcínu

 Celkem 32 názorů.
 heroes 


Téma: Reakce na hexavakcínu 

(26.7.2011 19:02:26)
Dneska jsme byli s malým na první hexe. Od té doby strašně vyvádí. Hrozně řve, uklidní se jenom u prsa, na chvilku. Bříško ho trápí od narození ale takhle ne. Je možný že to má očkování???
 Greea & ♥♥ 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 19:23:16)
Určitě to možné je, dcera měla 39C, ona celkově špatně zvládá očkování.
 Ralelo+4 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 19:35:32)
myslím že ano. Zítra bude líp~x~
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 19:46:10)
zcela jistě to je po očkování ... snad bude zítra lépe!
 heroes 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 19:51:09)
mám mu dát nurofen i když nemá teplotu?
 withep 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 20:00:39)
Jak myslíš. Nurofen je nejen od horečky, ale taky od bolesti. Jestli myslíš, že ho něco bolí, mohlo by se mu ulevit. ~;((
 Červánek 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 20:33:17)
jsme na tom stejně - jen máme druhou...a Nurofen dostane při dalším krmení - i když horečku zatím nemá...ale prostě se mi nelíbí...je plačtivý, takový teplý (ale bez teploty)...takže věřím, že se mu uleví. Přeji hodně sil do nočních hodin...
 heroes 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 20:36:30)
Vám taky~;((
 heroes 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 20:37:23)
Mám sice druhé dítě ale dcera nikdy neměla po očkování žádnou reakci. Ani teplotu. Proto mě to tak překvapilo.
 Červánek 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 20:40:36)
jj, taky mám druhé bio-dítko a prostředníček také neměl nikdy žádné reakce...i když je fakt, že nás to nejproblematičtější očkování teprve čeká...Ale benjamínek má v sobě homeo, tak snad nám pomůže...
 KoproFka 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(26.7.2011 21:59:00)
Náš Kuba taky neměl žádnou reakci typu horečky, otoky atp. ale vždycky, úplně vždycky reagoval tak, že víc řval,jakoby se hodil do nepohody.... nenáviděla jsem ta očkování strašně, už tak byl dost náročné miminko....
Vždycky, když se mi zdálo, že už je na tom jakž takž líp a že se zklidňuje, čekalo nás další očkování a stejný kolotoč řevu a neklidu...

Mě tedy nenapadlo dát mu třeba Panadol, teď, s tím co vím, už bych to asi udělala....

Jinak mě kámoška říkala, že její pediatr zase říká, že po očkování se u některých dětí jakoby "zastaví vývoj", event. se hodí vývojově kapku zpět - že je to velká zátěž pro organismus - tomu bych tedy po mých zkušenostech fakt věřila!!!
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 7:37:11)
"....její pediatr zase říká, že po očkování se u některých dětí jakoby "zastaví vývoj", event. se hodí vývojově kapku zpět .."

Takovou ptákovinu by pediatr neřekl ani pod vlivem
 KoproFka 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 10:06:11)
Kili, takhle mi to řekla, fakt.
možná to tak, jak jsem to napsala zní drsně, mělo tam být asi ještě doplněno na "krátký čas" nebo tak něco, ale takhle to já od ní pochopila.

Fakt je, že třeba s naším Kubajzem to po očkování opravdu vždycky bylo náročnější, než před ním. A trvalo to fakt dlouho~n~. Já jsem si tedy vždycky říkala, že má trauma z té prožité bolesti, ale tohle vysvětlení konkrétně mě osobně přijde takové logičtější.
U nás to nebylo asi až tak o nějakých těch fyzických projevech - myslím tím horečka, otok a tak, jako o té uřvanosti, nespokojenosti, mě to, člověče, přišlo, že po tom očkování mám pak doma jiné dítě, jako bych si s ním opět musela budovat vztah.... těžko se mi pro to hledají slova...

Ono to s ním, když byl mrňous, nebylo jednoduchý, bylo to takové elektrické, dráždivější miminko a batole... zaplať bůh, že už je to takovej velkej kluk - teď je to naprostá pohodička!



 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 11:08:38)
- nezpochybňuji, že to "takhle" řekla (kamarádka),
zpochybňuji, že to řekl pediatr

- na žádný krátký čas, i to je nesmysl

- náročnější to jistě být může, tak jak je to náročnější za různých jiných okolností, jestli to bolí (což může, jde přece i o injekci do svalu),
tak bych se nedivil nevrlosti, to ale přeci není zástava resp. degres vývoje

- pocity mohou být různé, pokud něco očekáváte, pak se Vám i jeví, že už se to stalo, když si někde přečtete příznaky nějaké nemoci, hned máte pocit, že tu nemoc možná také máte (v počátcích studia medicíny to postihuje řadu studentů)
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 11:15:02)
ještě jednu maličkost :

v době opčkování může dítko onemocnět i jinak a pak odlišení vedlejších účinků očkování od příznaků jiné nemoci je docela důležité, svést potíže na očkování může znamenat přehlédnutí jiné nemoci a ztratu času, někdy u některých poruch zdraví docela drahocenného
 KoproFka 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 13:45:51)
pokud jste z oboru, úplně rozumím tomu, co píšete...

já jsem taky založením spíše praktik, co dá na fakta a čísla - ale tak nějak po porodu synka jsem jsem si s tím přestávala stačit... takže v současné době už neříkám nikdy striktní nikdy... a skoro na každém šporchu vidím i té pravdy trochu~;)

Dnes se s kamarádkou právě uvidím, tak se jí na to ještě zeptám~d~
docela mi to začalo vrtat hlavou~3~
Ale jak si vybavuji, docela jsme to tehdy probíraly (ona je taková úzkostnější maminka) a říkala mi, že třeba začal sahat po věcech a po očko přestal, pak se tedy zase skokově rozjel...ale mělo to právě souvislost s tím očkováním...

njn
jak říká má kolegyně "lidé jsou různé"...~j~



 KoproFka 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 14:09:21)
- a co se těch pocitů týče - o těch studentech medicíny se to běžně povídá (taky jsem s jedním chodila, byla to sranda), já mám navíc doba manžela-lehkého hypochondra, což je občas fakt zábava~t~

s tím bych to ale nesměšovala

Já právě neočekávala vůbec nic, jako prvomatka jsem navíc neměla ani moc žádné srovnání, s nickým co by měl malé dítě jsem se nestýkala.
Měla jsem načteno vše jen do "porodu", pro mě bylo důležité, aby mimčo bylo ve zdraví na světě. Jakmile bude venku, už to budu mít pod kontrolou a bude dobře - jenže z toho mě synáček velice rychle vyvedl....hodně se naplakal, proč, na to jsem dodnes nepřišla - neutišilo ho téměř nic, ani chování,nošení (v porodnici jsem 2.den po porodu prochodila 5 hodin po chodbě, nohy jako konve, a on řval a řval jako tur, já pak taky~n~~n~....) sestřičky se na mě jen útrpně dívaly - ten druhý den mi ho přinesli ráno na pokoj hrozně brzo s tím, že jim tam téměř celou noc brečí... já přitom ani nechtěla, aby ho tam měli, ale rodila jsem v večer, takže mi ho na pokoj už nechtěli dát, prý ať se vyspím - stejně jsem nespala, nešlo to....

Zabíral na něj jen bílý šum - tedy fén, pračka, vysavač, auto....
 Červánek 


Jaká byla noc? 

(27.7.2011 7:17:05)
Nám se nepodařilo dát čípek, takže jsme to nějak zvládli bez něj...stáhnul riťku a prostě jsme neměli šanci...Nebylo to nic dramatického, ale dokáži si představit klidnější noci...a doufám, že tímto máme s reakcemi na očkování vybráno:o(
 heroes 


Re: Jaká byla noc? 

(27.7.2011 8:29:41)
U nás dobrá. Před devátou usnul( aniž bych mu něco dala) a ve 3 ráno jsem budila na kojení.Pak spal ještě do pul sedmé. jako zázrakem se to nakonec otočilo do klidnější noci než bývá zvykem.
 Červánek 


Re: Jaká byla noc? 

(27.7.2011 8:32:29)
:o) tak to u nás nehrozí, ale přeji to každé mámě, když už nám se tyhle zázraky vyhýbají:o))
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 8:40:16)
různé potíže, vzniklé v nějaké době po očkování, mohou přímo či nepřímo s očkováním souviset a tato souvislost může být přičinná, podmínková či náhodná
Mnohdy nelze zjistit o kterou souvislost jde. Například když po očkování dojde k úrazu, je tu souvislost toliko časová, když k zardění, zduření v místě očkování tak příčinná a když k horečkám, pak je možný každý ze zmíněných druhů oné souvislosti.
 Peter 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(31.7.2011 17:50:10)
Úraz (spadnutie, havária a iné) môže taktiež súvisieť s očkovaním. Medzi nežiaducimi účinkami očkovania je o.i. porucha koordinácie, svalová ochablosť alebo stuhlosť, porucha rovnováhy, zmätenosť, poruchy videnia... Hociktorý z týchto nežiaducich účinkov môže zapríčiniť úraz.
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(31.7.2011 18:06:24)
no baže, zejména u kojenců po první dávce Infanrix hexa..... neskutečné pindy, možná byste mohl přidat i něco o souvislosti očkování s četností meteoritů
 jozijasi 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(31.7.2011 20:09:48)
Jirko klid....~t~
 Peter 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(1.8.2011 14:09:50)
Prečo nie. Ak niekto môže spájať očkovanie s historickým ústupom ochorení, tak prečo by sme nemohli nájsť nejaký súvis aj medzi očkovaním a početnosťou výskytu meteoritov? :-)
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(1.8.2011 15:19:49)
nemyslím si, ba ani jsem nesdělil, že Vy byste to nemohl(i) najít, ba naopak jsem předjímal, že Vy toho schopen (schopni) jste a proto jsem i napsal, že byste to mohl přidat. Vy ovšem namísto onoho přidání ptáte se proč ne a doplňujete to fabulací o historickém ústupu nemocí.

 Peter 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(1.8.2011 16:02:45)
Ja ochotne priznávam, že nedokážem nájsť súvis medzi očkovaním a výskytom meteoritov. Rovnako priznávam, že nedokážem nájsť súvis medzi ústupom ochorení a očkovaním, ktoré sa začalo až o desaťročia neskôr. Toť vsjo.
 kili 
  • 

Re: Reakce na hexavakcínu? 

(1.8.2011 16:08:15)
- fajn, takže už víme "prečo nie"

- věřím, že to nedokážete

 jozijasi 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 11:51:33)
A jaký je ten pláč? Stejný jako jindy, nebo jiný?
 heroes 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 12:41:00)
Byl jiný, takový až hysterický, bylo vidět že ho něco moc bolí. Naštěstí už je to pryč.
 jozijasi 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 12:54:22)
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruchy-vyvoje-a-imunity-u-deti-1-cast/

 jozijasi 


Re: Reakce na hexavakcínu? 

(27.7.2011 12:56:52)
Zkus si přečíst něco o encefalitickém křiku. Třeba ti to pomůže.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.