| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Krevní tlak u dítěte

 Celkem 8 názorů.
 AnyDany 


Téma: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 19:35:28)
Dobrý večer,
včera jsem byla na preventivní prohlídce se synem (7 let) a poprvé mu měřili krevní tlak. Nemohu nikde vygooglit, jaký tlak je normální u tak starého dítěte.
Děkuji za rady.
 Petra+3 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 19:58:58)
http://zdravie.pravda.sk/merat-tlak-dietatu-je-dolezite-ale-nie-jednoduche-f68-/sk-zpreven.asp?c=A100107_223046_sk-zpreven_p09
 AnyDany 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 20:07:16)
Děkuji za odkaz, v tom případě má syn nízký TK, paní doktorka nic neříkala a manžel říkal, že to nemám řešit, ale chtěla jsem se ujistit, jak to je u dětí.
 Petra+3 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 21:35:28)
Môj 5ročný má 90/60 , ale Dr. vravela, že u detí nižší môže byť, horšie by bolo, keby bol vysoký
 AnyDany 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 22:13:54)
No právě, že synovi naměřili také 90/60, tak je mi to nějaké divné ~d~
 Luc. 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(14.6.2011 23:35:36)
To je v pořádku ~s~
Hele kdyby nebylo, tak to dr. řekne ~;)
 Michalka, Ma 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(15.6.2011 11:42:40)
90/60 je normální i u větších dětí, mají ho dokonce i někteří dospělí, tam uže se to bere jako nízký, ale jsou lidé, kteří ho prostě mají takový a žádné potíže nemají.
 Barnabašek 


Re: Krevní tlak u dítěte 

(21.6.2011 14:09:27)
Zdravím mně je 25 a mám tlak standartně 90/60. Nikdy jsem s tím neměla problémy občas se mi zamotala hlava nebo černo před očima když byla změna tlaku jinak nic. Mně vždy stačí sklenka červenýho vína nebo silný kafe a je to v pohodě nebo cukr, aby tělo dostalo energii. Doktor mi s tím nikdy nic nedělal sestřička se akorát vždycky smála že se diví že chodím. Myslím že ani žádné prášky nejsou na zvýšení tlaku a i kdyby byly, tak já prášky nerada.Teď se mi začíná pomalu dostávat do normálu. Takže nemusíte mít strach, že by ho to nějak omezovalo nebo vadilo.:-)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.