| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Očkování již nebude povinné

 Celkem 516 názorů.
 chikamichi 


Téma: Očkování již nebude povinné 

(30.7.2010 12:13:45)
Aktuální zpráva ze zpráv čt1, soud rozhodl, že byli nesprávně potrestáni rodiče, kteří nenechali své dítě naočkovat hexou, stát musí vrátit pokutu, kterou museli rodiče zaplatit a zřejmě ji bude muset vrátit všem rodičům :o))
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:16:25)
Ajli, právě jsem chtěla založit téma. Já to nechápu tak, že to nebude poovinné, ale že nesmí být rodiče pokutování, pokud očkování odmítnou, jak se dnes děje
http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/neockovane-deti-nesmi-do-skolky-453459
http://www.lidovky.cz/zlomovy-verdikt-stat-nesmi-trestat-rodice-kteri-odmitnou-ockovat-sve-deti-16d-/ln_domov.asp?c=A100729_212109_ln_domov_tsh
 Epepe 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:20:23)
Souhlas s Jitu.
Navíc soud nemůže zrušit tu vyhlášku.

Jinak je to dobré rozhodnutí, samozřejmě.
 remus 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:23:37)
No ale to je to samé, jen jinými slovy~;).
 Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:16:42)
Chcete-li podpořit úplnou svobodu v očkování, zákon-nezákon, podepište prosím (občané Česka)
Petici za svobodbou volbu v očkování:
http://petice.webnode.cz

a občania Slovenska
Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní:
http://slobodavockovani.sk/peticia
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:17:59)
zákon-nezákon, to není petice za svobodu, ale za anarchii
 kocour ben 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:40:29)
A co je na anarchii špatného? Anarchie je pořádek bez vlády a bez přikazování a je o osobní odpovědnosti.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:54:11)
A co ak je "osobna zodpovednost" v danej krajine zatial tak mala, ze "osobna nezodpovednost" ju prevalcuje? To potom "osobne zodpovedni" sa maju odstahovat, alebo riskovat?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:58:38)
OK,OK, ozřejmujete patřičně smysl petice a kdo chce hlasovat pro takovou anarchii, ať hlasuje.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:09:43)
Anarchie v jakém smyslu?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:13:20)
Zkuste scs Slovník cizích slov

anarchie

-e ž 〈ř〉 stav bez řádu, bez pořádku, neuspořádanost, zmatek, chaos, bezvládí
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:15:49)
Takže to mám chápat tak, že ve státech, kde očkování povinné není, tak tam jde o stav bez řádu, bez pořádku, neuspořádanosti, zmatku, chaosu, bezvládí?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:20:46)
- chápat to můžete jak chcete, to je Vaše věc

- tady se vyzývá k petici, žádající cosi zákon-nezákon
a takovým způsobem ve Vámi zmiňovaných zemích očkování určeno není
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:23:25)
četl jste tu petici? copak tam se píše něco o zákonu-nezákonu?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:25:02)
možná by bylo dobré, kdybyste si dříve, než se men takto budete ptát, přečetla onu výzvu zde napsanou
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:31:06)
tady nejse o tu výzvu, napsat si to může kdo chce, jak chce. tady jde o obsah té petice a vy jste napsal, že petice není za svobodu, ale za anarchii.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:35:35)
- já jsem zcela zřetelně psal k té výzvě

- nenapsal jsem za ci je a není petice, ale napsal jsem, že zákon-nezákon je petice za anarchii, ne za svobodu".
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:21:46)
Nie, Jitu, mas to chapat tak, ze v statech, kde ockovani neni, je spolocnost tak uvedomela a vyspela, ze nie je potrebne niektore veci davat zakonom. Priklad - ked v CR budu normalni vodici na D1, tak sa moze kludne dat neobmedzena rychlost. Pokial po D1 budu jazdit dnesne frustrovane prasce, tak tam musi byt 130 -ka. Ked v CR bude korupcia na urovni BRD, tak sa mozeme rozpravat o nepovinnom ockovani, ako je to v BRD. Chapes? Nemozes aplikovat postupy USA na Rusko.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:27:27)
akynali, ale takhle vlastně naznačuješ, že ve státech, kde očkování povinné není, tak jsou lidé svým způsobem lepší a vyzrálejší, protože uvědomělejší. Podle mého tvůj příklad s dálnicí D1 je úplně mimo, protože tam je to jinak ošetřené než u nás, hrozí jim vysoké pokuty atd, mají to ošetřené, v podstatě mají strach. Stejní uvědomělý občané se např. u nás chovají jako prasata a např. ty rychlosti nedodržují. Diskuze o těch např. "uvědomělejších" Němcích tady v jiných souvislostech proběhly několikrát. Takže za mě to určitě není o větší uvědomělosti tamějších lidí.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:34:37)
Jitu, chap to, co som napisala, ako chces. Mozeme to jednoducho porovnat - skusme porovnat nepovinne/odporucane ockovanie medzi CR a BRD alebo Rakuskom. Pokial v CR na doporucenie (nepovinne) da svoje deti zaockovat 40% ludi a v Nemecku napriklad 70%, tak tam nejaky rozdiel v chapani je.:-) Nemam teraz cas hladat presne cisla. Ale mohlo by problem objasnit.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:37:45)
Já nevím, ale není to třeba dáno i jiným systémem financování než u nás? Jinak nastaveným zdravotním pojištěním? Je možné, že mají ta očkování, která jsou u nás nepovinná, plně hrazeny, kdežto u nás si to musí rodiče cálovat. To je první, co mě napadne.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:49:19)
Jitu, ja neviem presne cisla. Keby sme ich vedeli, tak mozeme porovnat, kolko ludi dava bez prikazu ockovat svoje deti v Nemecku a kolko v CR. Lebo v Nemecku je preockovanost 95% ( myslim, ze ktosi to tu pisal) a je to dobrovolne. Pokial by sa to zaviedlo v CR a preockovanost by bola napr. 52%, co ohrozi populaciu, co potom? Zase to dame zakonom? A o 2 roky to zase skusime, ci to nahodou nebude fungovat bez zakona?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:02:47)
akynali, ale ty předpokládáš a podceňuješ lidi u nás, že jsou méně zodpovědní a uvědomělí. Tu nižší proočkovanost u nás v případě nepovinnosti očkovat uvádíš na základě srovnání, které nemáme nijak podloženo, nevíš jednoznačně, čím to je a automaticky předpokládáš, že je to vyšším uvědoměním. Což je dle mě blbost
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:09:58)
Jitu, trochu som guuuuglila a nasla peockovanie proti kliestovej encefalitide - v CR 11% ( je to z r. 2006). Oproti zvysku Europy bolo v CR extremne nizke ( neviem ako je to teraz). Porovnanie s Rakuskom - pocet pripadov encefalitidy 100, v CR 600, v Rakusku pocet klesa, v CR stupa. Moze byt taky argument?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:14:24)
- akynali, to je argument pro co? že jsou tam lidé víc uvědomělí, protože o tom momentálně s tebou vedu debatu

- neuvádíš procenta Rakouska ohledně proočkovanosti, argumentuješ celou Evropou, ale počet případů klíš. encefalitidy už ano - nevím jak riziková oblast je Rakousko v porovnání s ČR ohledně infikovaných klíšťat - to může hrát taky roli
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:29:30)
V Rakouska proočkovanost dosahuje až 90 % a incidence klíšťové encefalitidy se zde počítá maximálně v desítkách případů ročně, v ČR je proočkovanost necelých 20 % a počty nemcných jsou stovky, nejvíce bylo před asi 3 lety, více než 1 000, záleží dost na počasí, které zavdává podmínky, m.j. pro pobyt osob v přírodě
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:33:43)
No a jsou v Rakousku vakcíny propláceny nebo jsou lidé, kteří se nechají očkovat, nějak zvýhodněni, odměňováni apod.? Protože to by v těch procentech proočkovanosti mohlo hrát také roli
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:40:25)
kili, kde se dají dohledat oficiální statistiky počtu onemocnění klíšťovou encefalitidou v jednotlivých letech?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:43:54)
ÚZIS
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:25:31)
akynali, našla jsem, že proočkovanost v Rakousku stoupla po rozsáhlé očkovací kampani - je možné že ta nízká proočkovanost u nás je výsledkem nedostačující očkovací kampani ~d~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:33:09)
Ja som nasla, ze v r.2006 bola v CR 15% a v Rakusku 85%. Neviem, kde je chyba, mozno iba v nedostatocnej kampani. Inak vyskyt infikovanych kliestov je viac menej rovnaky, takze problem v tom, ze v Rakusku su klieste 4 a v CR 5 000 nebude.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:34:56)
akynali, teď píšeš, že nevíš, kde je chyba, ale před tím jsi argumentovala vyšším uvědoměním ~d~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:52:23)
Argumentovala som tym, ze ked nieco funguje v BRD, tak to neznamena, ze to bude tak isto fungovat aj v CR/SR7balkanske krajiny/ USA.....Ako priklad som uviedla vodicov a ich spravanie sa na cestach - a rozdiel medzi CR/SR a BRD je obrovsky. Hovori sa, ze civilizovanu krajinu poznas podla toho, ako chrani ludsky zivot, cize pouzivanie autosedaciek, bezpecnostnych pasov, prisposobenie jazdy a spravanie sa za volantom k tej ucte k zivotu patri. A mame toho dost co dohanat. Ak to aplikujeme na ockovanie, Kili Ti dal statistiky. Ak nebola kampan, je tiez chyba v kompetentnych. Ale nemyslim si, ze by po kampani bola v CR/SR preockovanost nad 90%. Je mozne, ze sa mylim. A takisto je mozne, ze o 15 rokov by nepovinne ockovanie neznamenalo nic a preockovanost populacie by bola nad 90% ako v BRD tiez. Len neviem, ako by to dopadlo, keby sa to zrusilo zajtra. Som pomerne skepticka.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:06:50)
Akynali, souhlasím s tím, že proti Německu atd. konkrétně v té silniční dopravě a věcí kolem, máme co dohánět. Ale nesouhlasím s tím, že jsou v tomto směru tam kde jsou díky tomu, že by byli odjakživa uvědomělejší. Jak jsem psala, ti stejní uvědomělí Němci, se např. u nás na silnici chovají úplně jinak. Takže tou uvědomělostí to nebude. Spíš je to celé o systému, jaké jsou nastavená pravidla, sankce za porušování, jak rychle pracuje policie, soudy. Nevím, jaká je očkovací historie Německa, jestli měli také v minulosti očkování povinná a pokud ano, co vedlo k té změně.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:11:17)
Jitu a to vsetci Nemci se na silnici v CR chovaji jinak? Alebo sa v CR vyskynu aj taki nemecki blbci, ktori sa aj v Nemecku chovaju ako prasata? Lebo vies, hlupaci sa najdu vsade.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:14:45)
akynali a to všichni Češi/Slováci musí být nutně neuvědomělí?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:17:55)
Nehovorim, ze vsichni ( vsichni tiez nejazdia ako prasata, vsak)? Len ten pomer asi bude iny.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:09:14)
Kampaň - nevím. Jednak u nás běží dost dlouho, jednak je informace na každém kroku zdravotnickými zařízeními. Je také antikampaň, účelová ať již z různých motivací. Ta zase - jak jsem dříve zmínil - užívá logických klamů a má tím větší odezvu, čím nižší je všeobecná vzdělanost těch, které oslovila.
V nedávné době tu byla věc očkování proti tzv. prasečí chřipce. Ve Vídni jeden den vyhlásili začátek epidemie, Vídeňáci zaplnili ordinace, prostáli tam hodiny a přestože platili třicet eu, v naprosté pohodě to zvládali, byli z toho i tv reportáže. Nikdo nevřeštěl, že je to zbytečné, nikdo si nestěžoval na čekací dobu, ba ani na to, že frontu musí prostát. Zajáímavý rozdíl přístupu. Navíc tam nyní nikdo neodsuzuje očkování, nejspíše proto, že ví, že po bitvě kdekdo generál a konečně že kdovíjak by se epidemie šířila bez očkování. U nás nikdo nikoho nenutil, dostupnost vakcíny byla zrpvu dokonce omezena, přesto se rojí přehršle chytrolínů, kteří dobře vědíé, jak se to mělo udělat či neudělat.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:13:01)
Neznamená, že pokud u nás běží kampaň, že je třeba tak účinná jako v tom Rakousku. Navíc i v Rakousku jsou určitě iniciativy, které antikampaně organizují. Viz video, které taky kolovalo, kde tuším právě nějaké rakouská žena přednášela proti očkování.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:16:49)
moudří nepotřebují kampaň, ale iínformaci. V Rakousku je význam všeumělých bojovníků proti očkování nicotný. Ona Vámi zmíněná je Rakušanka ?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:22:28)
Nevím to jistě, proto jsem napsala tuším, nechce se mi to dohledávat
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:25:34)
kili, tak v tom případě ani v Rakousku nejsou nejspíš moudří, protože proočkovanost v případě klíšť. encefalitidy právě vzrostla díky rozsáhlé kampani. Ale je pravda, že kampaň je hlavně o informacích.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:30:51)
Vy víte o nějaké kampani v Rakousku ?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:41:22)
Např. tady se píše, že proočkovanost stoupla po rozsáhle kampani http://www.klistova-encefalitida.cz/klistovka-v-evrope-a-ve-svete a tady http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-technika/veda/nejvice-pripadu-klistove-encefalitidy-v-evrope-ma-cesko_119211.html
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 20:53:49)
Killi, to mi stačí, myslela jsem si to ~k~

++++++++++++

Dnes jsem mluvila se sestřenkou. Dr jim doporučila Pneoumokoka, tak ho mají, od té doby 3 zánět středního ucha ~k~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:08:51)
- nevím, co Vám stačí a co jste si myslela, dle vlákna reagujete na příspěvek Jitu.

- sdělen, že po očkování Prevenarem (tedy pokud dobře rozumím větě o doporučení Pneumokoka) má někdo třikrát zánět středouší není ničím pozoruhodným, neshledávám souvislost s tímto thematem
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:39:18)
Já jen, že doktorka ji říkala, že pokud nechtějí, aby jejich dítě mělo záněty středního ucha, ať naočkují a hle... ~Rv nevím, proč doktorka tedy takto klame, když očkování chrání před několika kmeny, ne před všemi.

Myslím si, co si myslím ~k~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:45:40)
- myslet si jistě můžete co chcete, ale když mi sdělujete, že jste si cosi myslela, pak by bylo slušné uvést i souvislosti. Nijak je po Vás nežádám, já jsem jen sdělil, že nevím nač reagujete.

- jedna paní povídala, že doktorka něco řekla... nevím o tom, že by očkování Prevenarem mělo chránit proti všem mikrobům, vyvolávajícím zánět středouší a pochybuji že by někdo sděloval opak
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:46:57)
Erinko,moudré hlavy Ti tady jistě vysvětlí,že dr Ti nelhala,pouze neřekla všechno.~;)hlavně,že dítě bylo naočkováno.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:49:17)
moudré hlavy jí nemusí nic sdělovat, sama se vzdělává a rozumí věci
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:55:34)
Pawlo díky, vím, o to mi jde, že ne všichni dr právě řeknou celou pravdu ~Rv ta doktorka byla naše pediatrička, sestřenka k ní chodí se synem také.

O nežádoucích účincích jaké píše Pawla, kloub....jsem četla v té knížce Hirteho též, ale dr před tímto nevaruje.

Tak já myslím, jak píše Pawla, že každý termín žloutenka pochopil.

Ježiši, to je neuvěřitelná diskuse ~Rv proč by měla matka dítěte, které má zdravostní problémy po očkování, potvrzené odborníkem, vyvětlovat a obhajovat a dokazovat, že její dítě to opravdu má z toho. Jsem ráda za diskusi, že je možné se dozvědět více i od rodičů právě takových případů a ne jen od doktorů, kteří si razí své! A ještě něco dokazovat? Bezcitnost! Já jsem ráda za internet, jak přijdu od dr domů, sedám k netu a hledám info a jsem ráda za to, že je ta možnost.

 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:10:34)
Erinko,souhlasím,pro odborné znalosti jdu k lékaři,ale příběhy lidí,kteří to zažili na vlastní kůži najdu taky na netu.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:16:19)
- dle vlákna reagujete na Pawlu, z obsahu posledních dvou odstavců není zřejmé, komu je adresujete

- no, termín žloutenka jistě mohl pochopit každý jinak
a zejména v souvislostí s imunisací jsou možné nejméně tři chápané příčiny žloutenky

- nikdo po Pawle nechtěl, aby něco dokazovalaa obhajovala. Nicméně potíže jejího dítěte, tak jak je popsala, téměř jistě nejsou následkem očkování. Nikdo ani po Vás nechce dokazování, bezcitností je sdělovat neprokazatelné výmysly a strašit jimi lidi. Nikdo Vás nenutí číst sdělení doktorů ba ani s nimi diskutovat, když se od nich nechcete nic dovědět.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:05:36)
Následky očkování jsou někdy i horší než tomu tak bylo u Pawli dítěte a to je FAKT!!!!! Není to strašení, ale lidi by se o tom měly dozvědět, díky bohu za to, ne jen slepě věřit doktorům!
Pořád nějaké důkazy. Když se někdo vybourá v autě a zemře, je to jasné, vyboural se, na nádledky toho zemřel. Když je někdo očkováný a měl nežádoucí účinky, potom doživotní následky, je to prostě tak! Já to nepotřebuju někomu dokazovat, kdž mi to teta řekla, že je miminko postižené, vídá ho, tak je to prostě tak. Tohle je fakt k smíchu, tahle debata!

Jsem taky pro zrušení povinného očkování!



 Glance 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:11:33)
Erinko, taky si myslim, ze tahle diskuse je tu k smichu. A taky jsem pro zruseni povinneho ockovani. Nekdo tu dal odkaz na podepsani petice. Zitra jedu osobne podepsat, kazdy podpis dobry!

 Glance 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:12:37)
Ockovani neni nic jineho, nez obchod se strachem.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:13:39)
Stručné,jasné,výstižné~R^
 Anni&Annika 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:15:27)
no ja nevim...me prababicce umrely 4 deti...predstava, ze mi pred ocima umiraji me vlastni deti, na dnes uz ockovatelne detske choroby....neockovat...tomu rikam obchod se strachem~e~
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:18:09)
Manželova babička měla záškrt a dostala se z toho. Bohužel, kdysi děti umíraly, ale bylo to taky i dost podmínkama, které v té doby byly - hygiena atd.
Dnes umírají děti na jiné nemoci, pořád je něco!
 Anni&Annika 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:19:46)
nejsem zdravotnik a tim se s timto tematem loucim....jeste ze vas neni vetsina~k~
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:20:44)
Jak to víš?~j~
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:22:43)
Anni, dřív jsem mluvila jako ty, bylo to pro mě nepochopitelné, že někdo neočkuje své děti. A byla jsem jako ovce, poslouchala jsem a hltala doktory, byly pro mě svástost, jsem ráda, že jsem se začala zajímat, číst si a zjišťovat. Už i jen co se týče porodu. Když doktor ví, že víš, chová se uplně jinak!
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:16:56)
Glance, já už ji podepsala, je to několik měsíců a celá rodina, tchýně má dost kontaktů, pak to poslala zpět, snad to bude mít nějaký vliv.

Povinné očkování, Kili, ad prasečí chřipka, měli být naočkování vojáci, co kdyby šlo pak i o doktory? Šel by jste do toho? I když vakcína nebyla ověřená, spíše na těch, co se nechali v loni očkovat.

 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:32:03)
Nenavazuji na žádné vlákno, píchnu tento příspěvek jako poslední. Diskuzi jsem přečetla pouze letmo.

Mám dvě dcery. Jednu jsem nechala v časovém presu naočkovat proti rakovině děložního čípku. Málem mi umřela. Dodnes trpí bolestmi zad a kloubů a je neustále příšerně unavená. Vyhazují se jí různé kožní defekty. (je to dva roky). Druhou v témže období na žloutenku, okamžitě po doočkování se jí rozjela velmi silná alergie.
Jak mi někdo vysvětlí, že ze dvou naprosto zdravých dcer se mi během pár týdnů staly osoby, které budou buďto doživotně nebo hezky dlouho trpět následky. Od té doby jsem vrazila další tisíce do přípravků na vyčištění organismu a posílení imunity. Jestli bude mít moje starší problém s otěhotněním, neodpustím si, že jsem si nezjistila dostatek informací předem.

Jak mi někdo vysvětlí, že spousta lékařů se chodí léčit alternativní medicínou?
Jak mi někdo vysvětlí, že spousta lékařů ví o tom, jak se dá pomoct při nádorových onemocněních, ale na pacienty to nepraktikují? (netvrdím že úplně všem, ale moje zkušenosti mluví samy za sebe)
Jak mi někdo vysvětlí že se lékaři a zdravotníci (ne všichni samozřejmě) nenechávají na plno věcí (př. prasečí chřipka) očkovat?

Netroufám si odsuzovat medicínu, to ani omylem, netvrdím, že přírodní medicína je všemocná. Ale když se nad tím normální nezaujatý člověk zamyslí, musí mu být hodně věcí divných, např. že se shazují přípravky typu např. Chlorella, a lobbuje se za chemické léky, přitom koho znám, tak právě chlorela upravila imunitu, žaludek, cholesterol, zažívání a mnoho dalších potíží a všichni do jednoho se cítí lépe...

no, každopádně je to téma do rvačky. Podotýkám že nejsem schopna se pouštět do debat na odborné úrovni, je to jen můj názor podle selského rozumu.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:49:30)
Ano,a aby jsme to zkrátili,odpovíme i za Akynali,Ty jsi prostě Ivo slyšela něco od sousedky,patrně to byla p.Nováková a hloupě jsi tomu uvěřila,pokud ´budeš trvat na tom,že se Ti to opravdu stalo,napíše Ti Akynali,že lžeš,ona má důkaz,ale nepoví Ti jaký,protože nemá čas.A to je celá diskuse na odborné úrovni.~;)
 mira 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:03:49)
Pawlo, nezlobte se, ale myslím, že to přeháníte. Je zřejmé, že s Akynali máte na věc odlišný názor a jedna druhou nepřesvědčíte, ale tento způsob debaty je poněkud obtěžující a není nikterak přínosný, ať už s ním začala kterákoli z Vás. Ona tu diskusi na odborné úrovni nevede, myslím, že nemá ani moc s kým. Takovéhle navážení do kohokoli nepovažuji za vhodné, ani z jedné strany. Je mi jasné, že můžete napsat, že od toho je diskuse, aby každý psal, co si myslí, ale na druhou stranu je všeobecně žádoucí, aby si každá diskuse udržela určitou úroveň.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:13:50)
Pawla Novakova sa moze ist kludne postazovat k susede Vomackovej, ktora ju isto pochopi, lebo aj ona pocula, ze svagrovho kamarata syna manzelky brat.....A potom sa Pawla Novakova so susedou zhodnu, aki su ti lekari sprosti klamari a ze vsetko riadi farmaceuticka lobby. A zacnu pisat peticiu za zrusenie Lekarskych fakult....

Takže toto je příspěvek Akynali,kdo tedy přehání a co?já jsem jí několikrát napsala,že jde o mé zkušenosti,ona stále dokola točí o sousedkách a rádiu Jerevan.Kromě toho mě obvinila ze lži,tvrdila,že má důkaz,nicméně ho nechce napsat,prý nemá čas,chyba je opět ve mě?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:20:32)
Pawlo, to je ironia. Myslim, ze nie je v diskusii zakazana.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:24:23)
Není buď v klidu,Miri se nelíbil můj příspěvek tak jsem jí dala srovnání.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:19:38)
Pawlo, prestan mi podstrkovat, co chces pocut. Hovorim iba o tom, ze ak si niekto mysli, ze X zavisi od Y, tak to moze a nemusi byt pravda. Moze tu byt este faktor Z, ktory veci opvplyvnil. Rozumies? Alebo inak - moja teta je sudkyna. Ked sa nieco pytam, vzdy mi povie - Nechcem nic pocut, dones vyjadrenie oboch stran, podklady, spravy, precitam si to a potom sa vyjadrim. Ja Ti mozem ale nemusim verit, ze nieco sa stalo tak a v takych suvislostiach, ako to podavas. Obzvlast, pokial sa mi zda Tvoje vyjadrenie zaujate a jednostranne. To je vsetko.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:25:32)
Akynali,Ty jsi napsala,že máš dost důkazů na to,aby jsi mi nevěřila a já Tě žádám aspoň o jeden,co je na tom složitého?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:28:19)
Pawlo, zacala som citat diskusiu, aby som ho nasla a dosla som k tomu, ako odpovedas za mna. Vychadzam z toho, ze nebudes teda mat problem si ho najst sama. Rozmyslas za mna, odpovedas za mna, tak za mna mozes aj vykonavat cinnost. A mohli by sme sa my dve aj rozlucit, co Ty na to?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:30:03)
K tomu, aby som Ti neverila si mi dala pomerne dost dokazov.


Napsala jsi to?Tak mi napiš jeden důkaz,když jsem Ti jich dala tolik.~d~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:33:36)
Pawlo, po Tvojom prispevku ktory zacina "akynali by Ti rekla" nebudem s Tebou dalej diskutovat. Ked vies co by rekla akynali, tak urcite vies aj to, co by Ti akynali uviedla ako dokaz. Maj sa.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:36:44)
Akynali,zklamala jsi mě hodně,nevadí mi ironie,nevadí mi,že považuješ ostatní lidi za hloupé ovce,respektuju,že má někdo jiný názor.Ale když něco napíšu,tak si za tím stojím,pokud obviním někoho ze lži a tvrdím,že mám důkaz,tak ho napíšu a nebudu se trapně vymlouvat.~Rv
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:39:10)
Můj příspěvek,který začínal "Akynali by Ti řekla"možná byl zbytečně moc ironický,stejně jako Tvoje "Pawlla Nováková",myslím,že v tomhle jsme si kvit.
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:52:28)
Vcera jsempremyslela o tom rozdilu v proockovanosti proti klistovce. Myslim si, ze na te nizke proockovanosti v CR muze mit podil prave to deleni ockovani na povinne a nepovinne. To nepovinne se pak automaticky stava necim, co "asi neni az tak potrebne", jinak by to "prece bylo povinne". Nevim, jakou roli v tom hraji finannce, tedy jestli se za nepovinne ockovani i plati.
Situace v obou zemich je tedy nesrovnatelna.

Pokud se v CR zrusi povinne ockovani, nemyslim si, ze dojde k nejakemu plosnemu odmitani. Tak jako Len bydlim v UK a lide proste normalne ockuji dle zavedeneho ockovaciho kalendare a moc lidi to neresi.Spousta lidi ani nevi, ze maji nejake jine moznosti, lekari jim to nereknou. Ti maji samozrejme kvoty, ktere musi naockovat, jinak jim unikaji penize... Jinak jsou tu samozrejme nesrovnatelne problemy typu lidi, kteri ani nejsou registrovani u zadneho lekare a tam pak tedy musi nastoupit jine mechanismy. Ale to snad v CR nehrozi.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:58:34)
- je to možná tak, že mnozí lidé zde by nepovinné měli za zbytečné, protože by měli za to, že kdyby to nebylo zbytečné, bylo by to povinné. I proto je věc zrušení povinnosti očkování poněkud složitější, než by se mohlo zdát, a to zejma ve věci očkování proti nemocem, pro které je významná tzv, kolektivní imunita.

- UK má poněkud jiný systém zdravotní péče a jejíh financování, rozdíly jsou ještě výraznější než oproti Rakousku
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:09:01)
Nezbyva, nez souhlasit. Jenze to povinne ockovani je jaksi v rozporu se zakladnimi lidskymi pravy,takze se s tim proste "neco" udelat bude muset. Co to "neco" bude, tot otazka, kterou my tady asi nevyresime.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:15:42)
- nemyslím si, že povinné očkování je nějak v rozporu se základními lidskými právy, ba ani s Úmluvou o biomedicíně.
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:20:12)
Vpravovani latek do meho tela (potazmo tela meho ditete, za ktere ja zodpovidam), ktere probiha proti me vuli, je v rozporu s mymi pravy.
Fakt uz jdu...
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:23:33)
mýlíte se, ale je opravdu zbytečné toto rozebírat.
I9nstitut povinného očkování není v rozporu s lidskými právy (Listina) ani s Úmluvou o biomedicíně. Jestli Vás napadá článek, se kterým je to v rozporu, tak zkuste naznačit, ale je to zbytečná debata.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:27:47)
POkud tedy institut povinného očkování není v rozporu s Listinou základních lidských svobod nebo s Úmluvou o biomedicíně, proč země, kde povinnost není, si ji neuzákonili tak jako u nás?

- dle mého třeba je povinné očkování v rozporu s článkem 5 Úmluvy o biomedicéně, dle vás ne, tak bych to chtěl vysvětlit
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:30:01)
- to se ptejte v těch zemích

- není v rozporu s článkem 5 Úmluvy o biomedicíně, a to nikoli podle mne, ale podle práva, nejspíše nemáte Úmluvu přečtenu celou
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:51:48)
napište mi to konkrétně, protože nejsem právník a neorientuju se v tom
dle mého laického pohledu, pokud nedám k očkování souhlas, tak je v rozporu s článkem 5 Úmluvy chtít to po mě a sankciovat mě za to
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:55:23)
to je dle Vašeho názoru. Jak jsem psal, nečetla jste asi celou Úmluvu, kyž to učiníte, pak možná sama pochopíte proč je Váš dosavadní názor rozporný se skutečností.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:01:10)
četla jsem ji, ale fakt nejsem právník, abych si vyvodila, že např. článek 5 může být za nějakých okolností nedodržen - já jsem to v té Úmluvě nenašla, ale jak píšu může to být dáno tím, že některým formulacím nerozumím - proto jsem chtěla po vás, ať mi to osvětlíte místo doporučení, abych si úmluvu přečetla
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:03:06)
tak jestli jste ji četla, tak nevím, proč uvádíte v souvislosti s očkováním dít+ěte článek 5. Zkuste přečíst třeba článek 26.

 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:05:22)
čl. 26, ano to je přesně ten článek, kterému jsem právě nerozuměla, co přesně se tím myslí
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:08:53)
tím se myslí, že omezení lze uplatnit na výkon práv a ochranných ustanovení obsažených v Úmluvě, pokud je stanoví zákon a jsou nezbytná v demokratické společnosti v zájmu bezpečnosti veřejnosti, předcházení trestné činnosti, ochrany veřejného zdraví nebo ochrany práv a svobod jiných.

(Ta omezení se nesmí týkat článků 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 a 21.)
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:16:40)
tzn, že je tím řečeno, že ustanovení čl. 5 může být omezeno, pokud to upraví zákon a je to nezbytné v demokratické společnosti v zájmu bezpečnosti veřejnosti, předcházení trestné činnosti, ochrany veřejného zdraví nebo ochrany práv a svobod jiných? Tudíž do toho spadá i očkování, protože je chápáno jako ochrana veřejného zdraví? Jaký má význam a důvod, že je tam přímo uvedeno v demokratické společnosti?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:20:38)
- článek 5 se netýká dětí

- samozřejmě že očkování je předmětnou věcí Zákona o ochraně veřejného zdraví

- to se ptejte zákonodárců, já si myslím, že je to proto, aby totalitní režimy nemohly zneužít článku k tomu, aby účelově vytvážely právní prostředí formálně shodné s Úmluvou a obsahově odlišné
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:24:09)
- dobře, tak dětí se týká článek 6
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:30:55)
pokud tedy úmluva připouští omezení článku 5 a 6, proč země, kde povinné očkování není, nemá potřebu očkování upravit zákonem tak jako u nás? jasně, zase mi odpovíte, že se mám ptát v těch zemích, ale je to spíš otázka na zamyšlenou, i pro ostatní. Proč tyto země tu potřebu nemají?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:37:40)
A když už jsme u těch zákonů a vy se v tom orientujete, který právní předpis ukládá lékařům PLDD, že pokud rodiče odmítají ať už jedno nebo více očkování, je povinnen (teda nevím, jestli ta povinnost tam je nebo třeba jen doporučení), aby toto nahlásil orgánům státní správy jako hygieně a sociálce?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:41:15)
to ať Vám odpoví PLDD
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:50:33)
No a vy to nevíte, přece jen díky profesi jste s nimi v kontaktu, máte mezi nimi známé a přátelé a třeba tato témata probíráte.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:04:10)
nevím, neprobírám, není to předmět mého zájmu
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:24:27)
kili,
co treba clanek 18? Nelze poprit, ze ockovni je v rozporu s nekterymi nabozenstvimi (nebo jejich radikalnimi formami).
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:46:17)
Aido, preto je v Listine uvedene v "demokratickej spolocnosti", co znamena, ze pri danych bodoch nie v nabozenskych a totalitnych spolocnostiach ( cize demokracia - uplna rovnost ludi je nadradena nabozenskej, ktora nemusi znamenat to iste).
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:49:56)
Nemusi tam byt totalita,ale hocijaka ina ideologia. To sa musi podriadit nadradenemu principu demkracie pre vsetkych rovnake prava.
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:53:34)
A kdyz ziju v demokraticke zemi a ockovani je proti memu nabozenstvi? (Teoreticky, neni to muj pripad).
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 19:01:28)
Ja nie som pravnik, ale pri niektorych bodoch Listiny ( su aj vymenovane, 18 tam nie je) sa musi Tvoje nabozenske presvedcenie podriadit nadradenemu principu a tym je demokraticke zriadenie a s tym suvisiace poziadavky. Pretoze v opacnom pripade by sa jednalo o nabozensky stat. Podobne sa musi podriadit principom demokracie aj niekoho ideologicke presvedcenie. Tak nejak tomu rozumiem ja.
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 21:24:26)
Asi koukame kazda na jiny dokument~t~. Ja koukam sem http://www.osn.cz/dokumenty-osn/soubory/vseobecna-deklarace-lidskych-prav.pdf
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 23:09:17)
řeč ale byla o Umluvě o biomedicíně. Všeobecná deklarace lidských práv je snad nějak závazná ?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(2.8.2010 9:22:37)
V diskusii uz nevidim kto na koho reaguje, tak snad odpoviem vsetkym - ja som pisela o Listine zakladnych prav a slobod a o tom, preco tam je slovo "demokraticke" a co to znamena. A v tej suvislosti som vysvetlila aj vztah k nabozentvu, ideologii ( napr. eugenizmus....).
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(2.8.2010 9:52:33)
nojo, to se stává, trocha zmatku.

Řeč byla prvně o lidských právech, a to v souvislosti s povinným očkováním. Toto upravuje Úmluva o biomedicíně (zkrácený název), jejíž článek 18 je o něčem jiném

Pak tu někdo poukázal na Všeobecnou deklaraci lidských práv, jejíž článek 18 se týká náboženství.

Nyní Vy píšete o Listině základních práv a svobod, jejíž článek 18 se týká petičního práva.


1. ÚMLUVA na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti v souvislosti s aplikací biologie a
medicíny: Úmluva o lidských právech a biomedicíně, podepsaná v Oviedu v r. 1997, je součásní našeho právního pořádku

2. Listina základních práv a svobod je součástí našeho právního pořádku od roku 1992 a coby ústavní zákon vyjadřuje vztah mezi státem a občanem. Vychází především z

3. Všeobecné deklarace lidských práv, coby právně nezávazného dokumentu VS OSN z roku 1948.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(2.8.2010 9:58:11)
Kili - Umluva o biomedicine:1. Žádná omezení nelze uplatnit na výkon práv a ochranných ustanovení obsažených v této
Úmluvě kromě těch, která stanoví zákon a která jsou nezbytná v demokratické společnosti v
zájmu bezpečnosti veřejnosti, předcházení trestné činnosti, ochrany veřejného zdraví nebo
ochrany práv a svobod jiných.

2. Omezení podle předchozího odstavce se nesmí týkat článků 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 a 21.

Aj tu je spomenute v demokratickej spolocnosti, cize som to aplikovala na nabozenstvo ( len som urobila chybu, ze som 3 prispevky dozadu napisala Listina). Ospravedlnujem sa za zmatok.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(2.8.2010 10:23:26)
tak tak, to je článek 26 Úmluvy o biomedicíně
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(2.8.2010 10:06:14)
A potom na dalsiu otazku nabozenstvo ( napr. nechcem sa ockovat, zeny v mojom nabozenstve maju ine prava ako muzi v niektorych veciach, deti v nejakom inom nabozenstve su uznane dospelymi a schopne vydaja uz vo veku 12 rokov.......) versus demokraticka spolocnost som aplikovala Listinu.:-)
 kili  
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 22:45:22)
nevím, co tím míníte, článek 18 není vynět z omezení, vyjmenovaných v článku 26
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:54:20)
Pawlo, pointa bola v tom, ze ja svojimi prispevkami odpovedam priamo Tebe, zatial co Ty nie. Za druhe, uz si ma oznacila aj za hlupaka, cize Ti moj hlupy dokaz a jeho pripadne hlupe vysvetlenie, ktory Ty so svojou prenikajucou inteligenciou nebudes schopna pochopit, urcite nic nepovie. Zbytocna strata casu. Mozes sa bavit so seberovnymi o farmaceutickej lobby, sireni popasnych sprav lekarmi, utajovani faktov a o slobode, ktoru maju v Nemecku ( a ze ju ti blbci nevyuzivaju a davaju sa ockovat). :-)
 štěpánkaa 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:48:31)
akynali,
překvapuje mě způsob tvé argumentace, kdy se snažíš za každou cenu udělat z oponenta úplbného pitomce. Místo abys dodala věšcné argumenty a odpověděla Pawle na otázku, kterou ti v diskusi nejméně 5x položila ji jen urážíš. Naprosto bez ohledu na to, zda s tvými názory souhlasím nebo ne, je mi ze tvé argumentace zle (tentokrát jenom z argumentace)~Rv. Zajímalo by mě, jak ti zdejší české přispěvatelky šláply na kuří oko, protože skoro v každé diskusi, kde se ti nepřikyvuje, čtu stejné nechutné urážky, stejné formulace,.... Jediné pozitivní na celé věci je zjištění, že nejsi takhle hnusné jenom ke mě.~Rv~Rv~Rv
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:05:40)
Stepanko, a k veci by nieco nebolo? Ty si citala celu diskusiu? Stepanko, pokial mas s mojim nickom nejaky osobny problem, nemusis citat moje prispevky, ani so mnou diskutovat, nikto Ta nenuti. A argumentovat "ceskymi prispievatelkami, ktore mne sliapli na kurie oko" je mimoriadne zaujimave. Tu sa diskutuje o ockovani, keby Ti to uniklo. Okrem toho sa mi zda, ze svojho casu som mala mensi konflikt s nejakou Stepankou a vidim, ze to este stale preziva.:-)
 štěpánkaa 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:01:25)
akynali,
evidentně nechápeš psané slovo, k problematice očkování nechci nic dodat, vše zde bylo napsáno, dle mého ze všech stran a pohledů. K tvé aroganci v diskusi ano. Při své zde zdůrazňované inteligenci, milá akynali, to jistě napodruhé pochopíš. ~t~~t~~t~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:07:02)
Stepanko, ked si si tu prisla iba napisat par vtipnych chytristik na moju adresu, kludne sa realizuj ( ostatne je lepsie ako keby si doma revala na deti). Ty netusis, co si ja o sebe myslim, Ty o mne dokopy nic nevies. Ak ja a moje pisanie na Teba nejako posobi, vyrovnaj sa s tym sama. Alebo ma necitaj. Parkrat si sama priznala, ze si ma zle pochopila. Je evidentne, ze dany stav pretrvava.
 štěpánkaa 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:58:52)
akynali, ty jsi zjevně nepochopila nic. Je to marné. Nazdar!~3~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:04:07)
Cau, cau, Stepanko.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:51:32)
Štěpánko,to je v pohodě,já se s tím srovnám a věřím,že Ty taky.Blbé docela bylo,jak včera setřela Mili,které umřela holčička po očkování.
 štěpánkaa 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:58:46)
Pawlo,
tak hluboko do diskuse (až k příspěvku Mili) jsem naštěstí nedošla. A stačilo.~3~~3~~3~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:08:19)
Pawlo, tak to trochu prehanas, nie? Ty si nejaka povolana interpretovat a ozrejmovat, co som ja ako myslela?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:28:41)
Okrem toho, ja som nevedela, co sa Mili stalo ( a ver mi, opakovane na to myslim). Cize ak to takto spajas, tak je to z Tvojej strany hnusna dezinterpretacia. Ale uzi si to, ked Ta to ukludni. Ale aspon viem, co od Teba mozem cakat.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:50:42)
Akynali,ještě jednou pro Tebe,nemyslím si,že ubližuješ Mili vědomě,je to jen o pohrdání rodiči v Tvých příspěvcích,což se jí dotýká.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:52:06)
Tímto se omlouvám i Mili,že jsem ji tady zmínila i když toho má už dost,Mili promiň.~x~~;((
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:02:22)
Pawlo, ake pohrdanie rodicmi, co mi tu zase podsuvas? Uz fakt stacilo.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:05:54)
Pokud předpokládáš,že rodiče v ČR nejsou dostatečně uvědomělí a inteligentní,aby mohli rozhodovat o svém dítěti,je to pohrdání.Konkrétní příklady se mi fakt už hledat nechce.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:13:47)
Pawlo, uz som napisala, ze moje hlupe prispevky Ty evidentne nechapes, vytahujes co sa Ti hodi, skreslujes a dala si mi aj dokaz toho, ze nejednas fer. Uz sa nebudem k Tvojim prispevkom vyjadrovat. Vysvetluj si co chces ako chces, je mi to jedno. Kludne si dojdi aj k zaveru, ze som platena firmou, ze nenavidim Cechov, ze som bezcitna arogantna upratovacka z Bulharska......Mozes sa plne realizovat, zo zavermi ma nemusis oboznamovat.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:21:05)
Ano Tvé příspěvky většinou nechápu,vytahuju z nich a kopíruju to co se mi hodí,ale jen to co Ty sama jsi napsala.Že si za tím nestojíš,není můj problém.Obvinila jsi mě ze lži a důkaz,kterým jsi vyhrožovala jsi taky nedodala.To je potom těžko.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:43:07)
Ja si za vsetkym, co som napisala stojim ( obcas priznavam trochu viac ironie, ale to nie je trestne, vsak?) a Tebe uz nebudem fakt nic vysvetlovat. A vysvetli si to tym, ze to vsetko popieram, ze sa vykrucam....Rob co chces a uz mi daj pokoj. Nejednas fer a to nemam rada.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:45:16)
akynali sorry, ale některé tvé příspěvky mi taky fér nepřipadají - ty to třeba nazýváš ironií
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 18:03:01)
Jitu, mozno som taka drza osoba a posobim arogantne. Ale to znamena iba to, ze som drza osoba a posobim arogantne. O mne ako cloveku to nic nehovori. Ja naprikla milujem Vas cesky humor a sarkazmus. Ale tato diskusia nie je o tom. Vsetci mame nejake zivotne skusenosti, ktore formuju nase postoje a nazory - ja by som tiez mohla rozpravat o tom, ako pacient po 3 hodinach vysvetlovania ide rovno do redakcie novin, povie im svoju verziu a oni z toho bez overenia urobia hotovu vec na titulnu stranku. Este -nefer jednanie je obvinit ma z ublizovania niekomu ( esteze mi bolo odpustene, lebo som to nerobila vedome), pricom ja netusim, o co sa jedna. A uz by sme to fakt mohli ukoncit.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:27:56)
akynali no možná nepohrdáš, ale dle toho jak píšeš, tak minimálně nějaké podceňování nebo nedůvěru prezentuješ
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:39:47)
Pawlo, já jsem si to znova četla a mi teda nepřijde, že by Mili setřela. Prostě ji položila otázku, ze které evidentně vyplývá, že nevěděla, co se Mili přihodilo. Pak taky napsala, že je jí líto, že se to stalo.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 16:48:36)
Jitu,já tady o tom moc mluvit nechci,Mili mi psala,Tobě to tak nepříjde,ale zkus si představit sebe na jejím místě a znovu si přečíst některé příspěvky na této diskusi.Ona by k tomu chtěla hodně říct,ale nemá na to sílu,já se jí nedivím.Já si nemyslím,že Akynali jí záměrně ubližuje,možná jsem to špatně formulovala,ale určité komentáře a formulace ji ubližovat musí víc než třeba mě nebo komukoliv jinému.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:25:13)
Pawlo, souhlasím, že určité formulace nebo komentáře mohou Mili ubližovat než komukoliv jinému. Ale tak to bohužel v životě chodí. Mili je přesvědčená o tom, že Milenka zemřela díky očkování, má na to právo. Stejně jako mají ti druzí myslet si opak. Ani jedno, ani druhé Milence život nevrátí. Já bych třeba byla ráda, kdyby Mili našla tu sílu a psala tady, když píšeš, že by k tomu měla co říct. Ale chápu, že k tomu chuť nemá, když vidí, že druhá strana nepřipustí, že to mohla být jedna z příčin Milenčiny smrti. Na druhou stranu pokud je to opravdu pro Mili tak bolestné (jako že asi ano), tak já na jejím místě bych na tuto diskuzi nejspíš ani nechodila.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 17:35:47)
Na druhou stranu, už jsem to psala Mili i jinde, moc nechápu ten postoj patřičných lékařů, že se ani nepokusí nějakou cestou ověřit si, že Milenka mohla zemřít na následky očkování, zvlášť když výrobce vakcíny sám deklaruje, že postvakcinační encefalitida může nastat.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:46:20)
Pointa je v tom,že jsi neodpověděla a důkaz nedala,můžeš se vztekat jak chceš,ALE TO JE PROSTĚ FAKT.
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:55:18)
Vcera jsempremyslela o tom rozdilu v proockovanosti proti klistovce. Myslim si, ze na te nizke proockovanosti v CR muze mit podil prave to deleni ockovani na povinne a nepovinne. To nepovinne se pak automaticky stava necim, co "asi neni az tak potrebne", jinak by to "prece bylo povinne". Nevim, jakou roli v tom hraji finannce, tedy jestli se za nepovinne ockovani i plati.
Situace v obou zemich je tedy nesrovnatelna.

Pokud se v CR zrusi povinne ockovani, nemyslim si, ze dojde k nejakemu plosnemu odmitani. Tak jako Len bydlim v UK a lide proste normalne ockuji dle zavedeneho ockovaciho kalendare a moc lidi to neresi.Spousta lidi ani nevi, ze maji nejake jine moznosti, lekari jim to nereknou. Ti maji samozrejme kvoty, ktere musi naockovat, jinak jim unikaji penize... Jinak jsou tu samozrejme nesrovnatelne problemy typu lidi, kteri ani nejsou registrovani u zadneho lekare a tam pak tedy musi nastoupit jine mechanismy. Ale to snad v CR nehrozi.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:26:32)
Pawlo, velmi ma tesi, ze za mna rozmyslas a odpovedas. Konecne nejaky posun v mysleni. Tym padom si mozes sama najst aj dokaz, ze tocis veci, ako sa Ti hodi.:-)
 Len 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:54:41)
Ivo, to je mi moc lito...

My mame v UK ockovani nepovinne. Pri podepisovani souhlasu s ockovanim (respektive i nepodepisovanim, ja to nepodepsala) dostanete letacek o jednotlivych vakcinach, kdy se ockuji, co v tom je a jak to uuuuzasne funguje. Na zadni strane letaku je kontakt na vladni fond pro postizene pri ockovani. Kdyz si najdete jeho stranky na webu, tak se dozvite, ze tento fond vyplaci rocne sta miliony liber lidem postizenym pri ockovani nebo jejich pozustalym... Ta castka se zvysuje rok od roku tim, jak se zhorsuji reakce na predimenzovany ockovaci kalendar, ktery nejakych 95% rodicu dodrzuje.

Chci tim rict, ze na ockovani skutecne existuji i fatalni reakce a nikdo to nemuze zpochybnit, jak se deje tady. A tech reakci pribyva. Ockovani by povinne byt nemelo v zadnem pripade. Ja sama se rozhodla vyrazne omezit ockovaci kalendar mych deti po konzultaci s imunologem, ktery pracuje na vyvinu vakcin.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:58:35)
- kdo tady zpochybnil, že " na ockovani skutecne existuji i fatalni reakce " ???

- co je to fatální reakce ?

 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:03:05)
-nejspíš nikdo, nicméně nevím o tom, že by v ČR existovalo nějaký fond podobný tomu, který zmínila Len

-taky mi není známo, že by bylo někomu v ČR vyplaceno odškodné kvůli poškozením způsobené očkováním - a určitě to není o tom, že by takoví lidé/děti u nás nebyli
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:05:54)
- způsoby vypořádání jsou různé v různých zemích

- že o tom nevíte neznamená, že to tak není
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:09:05)
-ano, to nepopírám, že o tom nevím, že to tak není - ale jsou aspoň nějaké zdroje, ráda bych tuto informaci měla
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:11:52)
zdroje jsou různé, odškodnění určí soud
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:18:32)
-takže vám je znám nějaký případ v ČR, kdy bylo určeno soudem odškodnění z důvodu očkování?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:59:25)
Len, přiznám se, že by mě názor imunologa, který pracuje na vývoji vakcín, zajímal. Logicky bych řekla, že doporučí všechna očkování, když je jeden z těch, který se podílí na vývoji. Mohla by jsi k tomu napsat něco víc? Jako jaké vakcíny Ti doporučil a proč apod.? Díky.
 Len 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:05:29)
Jitu, me prave nedoporucil nic alespon do dvou let veku deti, protoze manzel ma jiste poruchy nervoveho systemu, ktere jsou primou kontraindikaci k ockovani. U nas je to trochu specificke. Bohuzel tuto radu jsem dostala, az kdyz moje prvni dite melo zakladni ockovani a je dost mozne, ze mu to zpusobilo ty problemy, ktere dnes ma, ale to uz nezjistime. Ja ze zacatku ten ockovaci kalendar dodrzovala presne, az na zacatek ockovani, ktery jsem posunula na treti mesic, misto na druhy, jak je tady zvykem.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:11:00)
Len a jak to zdůvodnil? Protože pokud vím, tak jedním z argumentů, proč děti očkovat brzy je, že děti do 2 let jsou právě nejvíc zranitelné v tomto směru. Dokonce v novém návrhu očkovacího kalendáře, o kterém se diskutuje, se vypouští TBC, ale očkování Hexou už začíná v 9.týdnu věku dítěte
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:16:25)
- kontraindikace očkování jsou individuální

- o novele prováděcí vyhlášky už se nediskutuje, ta je připravena k vydání a čeká se jen na podpis ministra

- problémem potřeby časnějšího očkování je především pertusse

- calmetisace se nevypouští, jen se mění na selektivní

 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:20:59)
- dík za upřesnění
- pokud je tedy důvodem časného očkování především pertusse - proč se časně neočkuje jen samostatně a ostatní očkování až později?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:23:36)
moc nevím, jaký by to mělo smysl, jakou by to mělo mít výhodu
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:29:17)
třeba k tomu, že by dítěti ve věku 9 týdnů memusela být aplikována hexavakcína
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:30:34)
no to jistě, ale k čemu by to bylo dobré
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:45:50)
-kvůli nevyzrálému imunitnímu systému malého dítěte,
-třeba i k tomu, že když se aplikují některá očkování později, není potřeba tolik dávek - např. Hib po 1.roce stačí tuším 1x nebo 2x
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:52:38)
TO jsou Vaše intuice, moc se mi nechce o nich debatovat, já nevím, co míníte nevyzrýlým imunitním systémem, nadto je zřejmé, že neberete v potaz samotný smysl očkování - to např. má to dítko do roku čekat bez očkování na infekci Hib, která ho může zabít nebo zmrzačit... nerozuímím takovým rozvahám
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:56:13)
kili, ale vy jste psal, že to časné očkování je kvůli pertussi, z toho jsem vycházela
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:00:14)
napsal jsem že predevším, protože v současnosti jsou problémy s pertussí u neočkovaných dětí nejútlejšího věku, žádnou výhodou s ohledem na imunitní odezvu není posouvání ostatního očkování do pozdějšího věku, navíc by to rozložení znamenalo zbytečně více vpichů, zkušenosti s pozdějšími termíny očkování (DITEPE( u nás jsou veliké, i pro ně došle ke změnám ke shodě se světovým přístupem
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:59:26)
ale zabít a zmrzačit mohou dítě i ostatní nemoci, na které máme očkování, ale to je momentálně dobrovolné

stejně jako mohou dítě zabít a zmrzačit nemoci, proti kterým očkování dosu nemáme
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:01:46)
to jistě a Vy tím chcete vyjádřit nebo naznačit co ?



 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:07:26)
tím jsem chtěla říct, že když nejsem přesvědčená o tom, že je očkování pro děti v tak útlém věku bezpečné, tak se k riziku infekcí Hib musím postavit stejně jako třeba k riziku infekcí, na které očkování nemáme - třeba meningokok B
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 15:10:17)
hm, jestli se k tomu takto musíte postavit, tak s tím já nic nenadělám
 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:30:18)
Kili, hezkým argumentem jste se z toho vyvlíkl. Ano, já souhlasím, že je to na dlouhou debatu. Napsala jsem to jako námět k zamyšlení pro ostatní.

Mohla bych pokračovat, proč má tolik důchodců zlomeniny končetin, když celý život poctivě a denně pili mléko a mléčné výrobky, které mají v sobě toooolik vápníku, a nám prezentovány jako to nejzdravější?
Proč se neví, že právě mléko obsahuje casein, který ODVÁPŇUJE?
Který živočich v dospělém věku pije mléko? Snad jen kočka...

A o tom to je, někdo nahoře něco řekne a k lidem se pravdivé informace prostě nedostanou...

Já jen chci říct, že všechno je relativní. Pokud se na věci člověk snaží dívat objektivně a nenechá se stáhnout davem, zjistí si dostatek informací, tak ať si SÁM vybere cestu po které půjde...
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:33:43)
- z ničeho jsem se nevyvlíkl

- Vaše doplňující otázky nenáleží k thematu a naví obsahují nesmyslná tvrzení

- lidé mají přístup k informacím dostatečný a nikdo jim v jejich jimi zvolené cestě nebrání, pokud tou cestou neohrožují druhé
 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:40:56)
Nesmyslná tvrzení? Hmm, to je to nejjednodušší, co můžete udělat. Smést to jako nesmyslné...četl jste o tom studie?

a moje doplňující otázky s tématem nesouvisí jen zdánlivě. Pořád se jedná o zmanipulování davu...

Kili, všichni lidé nemají dostatečný přístup k informacím, a především všichni lidé neoplývají dostatečným intelektem, aby se nad tím co je jim prezentováno jako dobré a nejlepší, třeba jen zamysleli...takže poslouchají jako ovce ty, kteří rozhodli za ně...
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:53:30)
- mnohem jednodušší je vymýšlet si, jak to činíte Vy

- studie o čem ? O vlivu čistoty vody na záškrt ?

- thema je o povinnosti očkování, ne o manipulaci davu

- zpochybňujete právo svéprávných lidí rozhodovat podle vlastního uvážení, dát na radu toho, koho si zvolí
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:58:34)
- zpochybňujete právo svéprávných lidí rozhodovat podle vlastního uvážení, dát na radu toho, koho si zvolí


To zpochybnuje spis to povinne ockovani, ne? Jakepak rozhodovani?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:00:24)
reagoval jsem, jak lze dohlédnout ve vláknu, na příspěvek Ivy, v němž sděluje

"všichni lidé nemají dostatečný přístup k informacím, a především všichni lidé neoplývají dostatečným intelektem, aby se nad tím co je jim prezentováno jako dobré a nejlepší, třeba jen zamysleli...takže poslouchají jako ovce ty, kteří rozhodli za ně..."
 *Aida* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:13:09)
Kili,
aha, nesleduju vlakna. Co se tyce ockovani, myslim, ze takovych lidi je velka vetsina. Tedy ne ze by nemeli mentalni kapacitu, ale proste ockuji, protoze je to tak "spravne". Je to i celkove jednodussi a pochopitelne. Tato vetsina by teoreticky mela zustat i kdyby se povinnost ockovani zrusila. Ale netroufam si tvrdit, ze by to tak fakt dopadlo.
Musim do Tesca, neb v tady nikdo 24 hod nepracuje a v 5 mi zavrou~t~.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:17:37)
Ale tato většina má také právo rozhodnout se sama, a to včetně volby dle čeho se budou rozhodovat

 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:07:00)
Ne, to vy zpochybňujete právo ostatních rozhodnout se dle vlastního uvážení.

A že si vymýšlím? Kili, já neodsuzuji medicínu, ale chci, aby měl každý právo rozhodnout se sám za sebe třeba na základě informací které získá jinak než jen z farmaceutického průmyslu (jistěže nepůjdou proti sobě, že). Což vy neděláte. A právě to, že jeden člověk, který se považuje za chytřejšího v určité oblasti řekne, že si druhý vymýšlí, tím ho shodí, aniž by měl informace který ten druhý má, tak ovlivňuje zase některé další, kteří věří spíše lékařským kapacitám než svému úsudku... to je pořád dokolečka.

Chtěla jsem ty otázky nadnést jenom pro zamyšlení i ostatním, mohl reagoval kdokoliv...mě je úplně jedno, jesti se někdo nechá očkovat, nebo nenechá, ale chci, aby se ti ostatní mohli rozhodnout dle sebe...

Jen tak mimochodem, kde je dneska ptačí chřipka, kvůli které tady byla davová panika a tisíce lidí nakupovaly tamiflu a nechávaly se očkovat? Asi tady není právě proto, že bylo očkování...

 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:13:56)
- zkuste ocitovat, kde jsem něco takového zpochybnil

- chtějte co chcete, rozhodujte se jak chcete, pokud tím neohrozíte jiného, nikdo Vám v tom nebude bránit a ani tak nečiní

- co já dělám či nedělám, o tom ¨Vy víte pramálo na to, abyste o tom byla kompetentní podávat zprávy

- jsou informace a jsou fantasmagorie

- je nepochybné, že očkování bylo jedním z faktorů potlačení pandemie tzv. prasečí chřipky. O panice pro ptačí chřipku nemám tušení.
 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:22:09)
Kili, já jsem vyjma toho posledního příspěvku nadhazovala otázky a neurážela jsem vás. Vy máte své zdroje informací, ostatní jsou podle vás fantasmagorie.
Ok, k tomu se nedá nic říct, to bych tady musela kopírovat zdroje a argumentovat donekonečna. A je těžké diskutovat s někým, kdo táhne jen jedním směrem, o kterém on je skálopevně přesvědčený, že je jediný správný. Vše ostatní jsou použe výmysly a lži...
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 13:27:34)
- nikde jsem nenapsal, že jsou mám své zdroje a ostatní jsou fantasmagorie, to jste z toho mnmou napsaného vyumělkovala Vy

- nikdo Vás nenutí ani komunikovat, natož argumentovat s někým takovým, jakého popisujete.
 Len 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:17:43)
Jitu, zduvodneni tohoto postupu je prave to, ze me deti jsou ve vysoce rizikove skupine vzhledem ke genetickemu zatizeni od manzela, ale take z me strany tam neco je v predeslych generacich. Ten clovek zna celou mou rodinnou anamnezu. V nasem pripade to proste bylo tak, ze komplikace po ockovani jsou pravdepodobnejsi nez to, ze me deti nekterou z tech nemoci chyti.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:22:04)
Věta

" Ockovani neni nic jineho, nez obchod se strachem "

je výplodem chorého mozku.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:24:34)
Kili to není výplod, je to pravda. Věty v reklamních letáčcích, zachrante dceři život! Ad vakcína proti rakovině čípku....a ostatní: Jedna dvě, klíště jde, klíště si jde pro tebe!! Chce to vyvolat v lidí strach a jít se očkovat! Nikde už ale neuvádí, co se může stát v případě, že se naočkuje. Sice některé nežádoucí účinky vzácné, ale jsou, ale to už se nikde nepropaguje, proč asi.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:43:31)
- Vaše podjatost a neznalosti jsou dostatečné na to, abyste byla přesvědčena, že očkování není nic jiného než obchod se strachem. Já nemíním bránit Vašemu žití v tomto přesvědčení, je to Vaše věc a Vaše svobodné rozhodnutí. To ale nemění nic na tom, že onen výrok je výplodem chorého mozku

- Vy si můžete cokoli myslet i nemyslet, v tom Vám nikdo nebrání, proti tomu stojí to, co si myslí a dokonce i vědí jiní a Vy na jedné straně peskujete, že se někdo postaví proti Vašemu názoru a na straně druhé sama znevažujete jiný náhled. Váš dojem, že se neví, co by bylo, kdyby děti očkovány nebyly, je klamný - skutečnost je jiná, ví se to dostatečně dobře.

- mnou uvedená database není prováděna výrobcem, ale světově nejprestižnějšími institucem, Vaše intuice jsou v tomto ohledu nekonečně vzdáleny skutečnosti.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:11:05)
Glance, citujem Ta:Ockovani neni nic jineho, nez obchod se strachem.
Vyborne odhalenie konspiracie. Este treba dodat, ze Koch, Pasteur a ostatni su podvodnici, bakterie a virusy neexistuju, historici sfalsovali udaje o spanielskej chripke a epidemiach. A najvacsi podvodnik je Newton, kedze gravitacna sila ma v skutocnosti hodnotu 5 a zvysok postrkuju ruzovi trpaslici, aby sa telesa pri pade chovali podla Newtonovho zakona. Trpaslici v roku 2040 prestanu pracovat a zaniknu vsetky fyzikalne zakony.
Super. Pozdrav ruzovych trpaslikov.:-)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:15:37)
Miri,spokojená?To je konečně úroveň~g~
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:20:38)
A já stále čekám na ten důkaz...
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:18:44)
- Database, kterou jsem uvedl, obsahuje všechny případy vedlejších účinků i jednotlivě, jde o representativní soubor milionů očkovanců. To, co píšete Vy, to je strašení. Nikdo Vás nenutí slepě věřit doktrorům.

- povinnost očkování neurčují doktoři

- problém je v tom, že všemožné poruchy zdraví jsou přičítány následkům očkování, aniž s ním mají nějakou jinou než nahodilou noncausální souvislost.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:21:33)
Nemyslím si, že některé nemoci jsou nahodilou situací po očkování. Nikdo neví, jaké by to bylo, kdyby děti nebyly očkované, jaká by byla jejich imunita, zda by trpěly na záněty uší, diabetes, hyperaktivita....chtělo by to studii očkovaných a neočkovaných dětí. Některé proběhly, píše o nich dr v knize.
Jiné statistiky provádí výrobce vakcín, to je jako by se dělala statistika na nejlepší čokoládu a sponzorovala by to firma například Nestlé, by mě zajímalo, jaké by byly výsledky, určitě ne překvapivé ~k~
 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:33:46)
"povinnost očkování neurčují doktoři"

Kili, Vám to vážně tohleto nepřipadá děsivé?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:49:01)
a co je na tom děsivého ?
 Iva 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:12:22)
Co je na tom děsivého? No že o životech (nebo možnosti volby chcete-li) milionů lidí rozhodují lidé, kteří mají tu moc, a ne ti, kteří VĚDÍ.

Vím že jste nereagoval na mě, ale já například mám znalosti i spoustu informací, jen bohužel opravdu neumím argumentovat na odborné úrovni.

Dokážete odpovědět na moje otázky? Mohla bych přidat další a další jako námět k zamyšlení.

Např. proč umírá tolik lidí na rakovinu plic, kteří nekouří a žijí zdravě...
proč je schválený aspartam, který způsobuje řadu nemocí a je i v light jogurtech, minerálkách apod...
proč se vyrojilo tolik nemocí po zavedení plošného očkování proti TBC před několika málo desetiletími - vážně to nikoho nepraští do očí?

Ano, samozřejmě jsou nemoci které byly dříve a na které se dnes už neumírá, ale vážně je to JEN očkováním? Není to náhodou třeba právě tím, že lidé mají dostupnou čistou VODU? Pátral někdo po tom, že spousta nemocí zanikla zavedením kanalizace?




 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 12:21:11)
- Vy byste chtěla, aby lékaři měli zákonodárnou moc ? :-)

- odpovědi na otázky Vámi položené by zabraly příliš prostoru, než aby na ně bylo možno na této diskusi odpovědět patřičně
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:31:33)
Mimo téma - stejně je zajímavé, jak to že v některých oblastech je víc infikovaných klíšťat a jinde ne. Je to nějak zdůvodněné? Jsou na to téma nějaké studie apod.?

Tady je mapa výskytu infikovaných klíšťat na borelii, klíš.encefalitidy a ještě další
http://kliste.cz/clanek/43/mapa_vyskytu_infikovanych_klistat_v_cr
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:15:15)
Jitu, v takom, ze kazdy vie vsetko najlepsie ( aj ked ani netusi, ze existuje slovo epidemiologia, vsak?) a kazdy si mysli, ze je najspravodlivejsi a ze bojuje za najlepsiu vec na svete. A potom je este ta, ze cesta do pekla je dlazdena.......
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:20:17)
akynali,
petice je petice. Je to první impuls od nespokojených občanů. Co to má společného s tím, že "ze kazdy vie vsetko najlepsie ( aj ked ani netusi, ze existuje slovo epidemiologia, vsak?) a kazdy si mysli, ze je najspravodlivejsi a ze bojuje za najlepsiu vec na svete."
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:24:24)
A "nespokojeni obcane" proste dupu nohou, lebo oni poculi, ze v Nemecku je to tak. Vedia "nespokojeni obcane" nieco o epidemiologii, o sireni nakaz, o ochrane verejneho zdravia?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:29:37)
akynali, proč se petice píší? copak obecně lidé, kteří petice píší a podepisují, nutně musí mít přehled? Je to o tom, že vyjádřím svůj názor, postoj, že usiluju o změnu a vyzývám zákonodárce, aby se tím zabývali
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:37:41)
Ved si tu peticiu urobte a odoslite ju. Mne je to jedno. Je to Vase pravo. Ja ju nepodpisem.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:39:54)
Tak nějak. Mne docela zaujalo, že někdo chce žádat zákonodárce, aby se zákon-nezákon neočkovalo :-))
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 15:58:56)
No upřímně mi není moc jasné, co pisatel tím slovním spojením zákon-nezákon měl na mysli. Ale vy zjevně ano.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:02:48)
- opět nepatřičně předjímáte, já nemohu vědět co má kdo čím na mysli a ani jsem nevyjádřil, že to vím, nicméně ono "zákon-nezákon" má obecně v češtině stejný význam jako "bez ohledu na zákon"
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:04:16)
Tady jde o formulaci,mělo by se žádat,aby povinné očkování nebylo uzákoněno.Pokud uzákoněno bude,musí se zákon respektovat.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 15:37:49)
Ano je to naše právo,i když s tím máš očividně problém.~a~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:06:03)
Pawlo, ja s tym ziaden problem nemam. Kludne si piste peticiu aj za zrusenie nemocnic.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:00:57)
Srovnáváš svobodnou volbu očkování se zrušením nemocnic?S Tebou je radost diskutovat~Rv
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:04:51)
Srovnavam to, ze si mozete pisat peticiu za cokolvek a je mi to jedno. Evidentne viete vsetko najlepsie, viete dosledky takehoto rozhodnutia, co znamenaju infekcne choroby, viete o ochrane verejneho zdravia......V tom pripade si myslim, ze Vase vedomosti su tak na vyske, ze nemocnice, lekari, hygienici, epidemiologovia a podobni "totalitari" su zbytocni.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:07:54)
Akynali,nemusíš být tak jedovatá(asi Ti to pomáhá),sama píšeš,že v Německu to funguje díky tomu,že jsou lidé uvědomělí,takže nemusí být nejchytřejší na celém světě,být odborníci na epidemiologii,ani mít lékařské vzdělání,že?~z~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:16:22)
Ano, Pawlo, to slovo "uvedomneli" je klucove. Ty nechces deti ockovat a spoliehas sa na to, ze ostatni maju byt uvedomneli? A ked nebudu? A preockovanost v populacii klesne? Co potom?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:19:51)
no, ono je otázka, co tu kdo presentuje a jaká je skutečnost, víte. Někteří lidé mají takové hobby šířit poplašné zprávy a sami jsou proočkovaní horem dolem.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:21:06)


Tak to si,ale protiřečíš,jednou je to o uvědomění a podruhé o vysoce odborných znalostech.Za druhé nejde o to,že nechci očkovat,já se chci sama rozhodnout.Pokud jsou uvědomělí lidé v Německu,tak věřím,že i tady.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:34:36)
Ano, Pawlo a ouvedomeni tam a tady hovori dobrovolna preockovanost proti kliestovej encefalitide - 20% CR a nad 90% v Rakuaku. :-)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:02:30)
Tak zrovna to,že někdo neočkuje proti klíšťové encefalitidě,mi nepřipadá nezodpovědné~a~Taky to může znamenat,že spousta rodičů v Německu očkuje zbytečně,pokud se dítě nepohybuje v oblasti zamořené infikovanými klíšťaty,proč organismus zatěžovat.Nehledě k tomu,že se stačí dopovat vitamínem B,který klíště odpuzuje.Ale je třeba prodat vakcíny,že?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:04:39)
Pardon rodiče v Rakousku.
 Len 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:07:16)
V Rakousku je za ockovani i za preventivni prohlidky nejaky bonus k materske, proste nejaka financni vyhoda. Kamaradka Ceska bydlici v Cesku, ale s pojistenim v Rakousku kvuli tomu takhle dojizdi. Je to nekolik set euro za rok, rikala tusim tri sta, ale nevim jiste.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:07:37)
Pawlo, mas plne pravo na svoje vysvetlenie. Za vsetkym stoji nadnarodna farmaceuticka lobby a Rakusaci a Nemci jej skacu na lep. Esteze tu mame par prorokov, ktori to odhalili.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:12:38)
Akynali,tak mi vysvětli co je nezodpovědného na tom,když nenaočkuju dítě,které nevytáhne paty ze sídliště,v oblasti,kde infikovaná klíšťata nejsou, proti klíšťové encefalitidě?A když je nenaočkuju,jak tím ohrožuju ostatní populaci?Tohle je přesně to co nesnáším"očkujte,očkujte a na nic se neptejte"
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:20:20)
Pawlo, tvrdit, ze moje dite nikdy nevytahne paty ze sidliste je pomerne odvazne. Aka je situacia v okoli, kde mate starych rodicov....to si musis zvazit sama. Tu je problem skor to, ze je vhodne ockovat aj dospelych a ze prekonane ochorenie ma aj trvale nasledky a ze vyliecit 600 pripadov nieco stoji a ze dieta sa s rodicom na voziku velmi nepohra........
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:24:46)
ale přeci nikdo nikoho neutí, aby nechal očkovat sebe či své dítě proti klíšťovce, ne ?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:52:20)
Akynali,to co uvádím je příklad.Je to na zvážení každého,jestli to dítě potřebuje nebo ne.Mohla jsi mi i argumentovat i tím,že i na sídlišti klíště chytit lze a byla by to pravda.Riziko je vždycky,ale kdyby člověk měl dítě naočkovat proti všemu na co vakcína existuje,tak je to pro organismus strašná zátěž,takže to riziko pro mě musí být větší.Kompolikace po různých nemocech jsou jistě hrozné,ale komplikace po očkování bývají neméně hrozné.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 19:54:19)
Pawlo, tak si si mohla argumentovat sama, ja neviem, co chces pocut. Ale pokial mi je zname, tak su ockovania povinne, nepovinne, odporucane ( nechce sa mi hladat presne delenie). Nemyslim, ze by v CR do Teba a Tvojho dietata chcel napichat "vsetky existujuce vakciny".
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 20:07:23)
Akynali,já Ti jenom odpovídám na Tvůj argument,že v Rakousku jsou lidé uvědomělejší,protože jsou více naočkovaní klíšťovou encefalitídou.To,že to nepovažuji za nutné ze mě nedělá méně zodpovědnou.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 20:17:45)
Pawlo, Rakusko bolo na porovnanie,ako by to vyzeralo, keby sa zrusilo povinne ockovanie. Porovnala som to na zaklade nepovinneho ockovania. A vyslo 90:20. To je vsetko.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 20:26:19)
Akynali,já jsem Tě pochopila,ale Ty mě očividně ne.proč by to mělo být to samé?Doporučených očkování u nás využilo jen 20%,ale to pro mě znamená,že Ti rodiče tyto očkování nepovažují za důležité a řekla bych,že mají pravdu.Rozhodně to neznamená,že se takto rozhodnou u všech očkování.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:19:41)
Pawlo, cize podla Teba, ak v pri nepovinnom ockovani je pomer Rakusko/CR 90/20, tak v pripade, ze by sa zrusilo povinne ockovanie, tak nezavisle od toho by aspon 90% Cechov prislo dat zaockovat svoje deti dobrovolne? No, Pawlo, 1.april bude o 9 mesiacov.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:25:46)
Víš co Akynali,mysli si co chceš.Lidé nejsou takoví blbci jak si Ty myslíš a každé očkování si posoudí individuálně,mě zas připadá hloupé,že ty procenta by měly být stejné.Ale samozřejmě jako správný zdravotník musíš trpět při jakémkoliv náznaku,že by se pacient chtěl o sobě rozhodovat sám.~a~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:26:53)
Pawlo, problem nemam s pacientami, problem mam s ludmi, ktori chcu o sebe rozhodovat za kazdu cenu, pricom uveria kazdej volovine typu radio Jerevan a susede Novakovej, mozu tym ublizit svojim detom, aj mne, kedze zijem vedla nich, su najmudrejsi a argumentuju tym, ze ockovanie je na to, aby sa spotrebovali vakciny.:-)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:33:01)
Akynali,byla bych sama ráda kdybych hororové zážitky z očkování měla z radia Jerevan nebo od p.Novákové,to mi věř.Bohužel to tak není.Jimak končím,už je dost pozdě na dohadování~3~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:45:28)
Pawlo, staci dat link, odkaz, uviest zdroj. Inak je to tvrdenie, ktore nema ziadnu vypovednu hodnotu. Ja som zas o ziadnych "hororovych zazitkoch" pri ockovani nepocula ( ak sa za horovy zazitok nepovazuje plac dietata, ale to je vec sikovnosti lekara a rodica), nestretla som sa s nimi. A v nemocnici som stravila urcite niekolkonasobne viac casu ako Ty.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:54:50)
Nejedná se o hororové zážitky z očkování,ale po očkování.Reakce ve formě výpotku do kyčelního kloubu,velmi bolestivé,špatně se hojící.Kloub zůstal poškozen natrvalo.Dítě předtím pomalejší,ale dalo by se říct v normě,od tohoto očkování autistické rysy,které tam buď nebyly nebo nebyly tak silné.Jednalo se o očkování proti žloutence,tehdy nepoviné.Moje dr mi toto očkování vřele doporučila,když jsme potom byli na ortopedii,řekli nám,že tyto komplikace jsou běžné~RvPíšu o svém synovi.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 23:02:47)
Neomlouvám svojí hloupost a naivitu v té době,ale dr mi měla říct,že taková reakce může nastat a dokonce je i pravděpodobnější než nákaza.Pokud nejde o to,aby se vakcíny prodaly,proč se mlčí o těchto případech?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 6:56:37)
"... taková reakce může nastat a dokonce je i pravděpodobnější než nákaza."

pravděpodobnější není - taková reakce (trvalé poškození kloubu) nenastává. Chronická hepatitida (ke které dochází vždy při nákaze VHB) je podstatně četnější a závažnější.


" Pokud nejde o to,aby se vakcíny prodaly,proč se mlčí o těchto případech? "

Prvně : o vedlejších účincích se nijak nemlčí, jsou uvedeny i s četností výskytu u každé vakcíny. Po druhé, argumentovat zájmem prodat je nesmyslné z jednoho prostého důvodu : počet vakcín je dán počtem narozených dětí, neprodá se jich více ani méně. Obecně oblíbené omyly tohoto typu vyvěrají z úmyslu argumentujících využít absence prosté školské logiky v úvaze lidí a kalkulují se závistí a emocemi. Po třetí, výrobci vakcín, stejně jako výrobci ostatních léčiv, mají naopak zájem uvést co nejvíce risik užití, aby spotřebitel neměl šanci na odškodné za vedlejší účinek, o kterém nemohl vědět. A stát zákonem ustanovuje povinnost dbát pokynů výrobce. Po čtvrté, jednotlivé případy vedlejších účinků nejsou nijak zamlčovány a lze je shlédnout v databasi VAERS, do níž se ukládají z milionových souborů očkovanců.

Pár pitomých odpůrců očkování si zařizuje bydlo, popularitu a další pochybné výhody šířëním všelijakých výmyslů, jímiž jednak straší lidi a jednak matou rodiče dětí, které trpí nějakou zdravotní újmou. Tito rodiče sobě a očkujícím pak celoživotně vyčítají, že nechali dítko očkovat. Mám to za svinstvo stejného typu jako šarlatánství, protože to zneužívá nevědomost lidí a zejména jejich zoufalství v neštěstí, které je potkalo. Tito šarlatáni zneužívají skutečnosti, že nenesou žádnou právní odpovědnost. Záliba v páchání zla má půvab pro lidi špatné a drzé, kdykoli trest je daleko a na jeho místo nastoupí volnost.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 23:31:58)
Pawlo, mrzi ma, co sa stalo. Pokial mas potvrdene ( od odbornika), ze problem nastal/zhorsil sa v priamej suvislosti s ockovanim, tak tam bol ASI problem u lekarky, ze Ta dostatocne neinformovala ( vychadzam z toho, co si mi napisala ). Ja tu cely cas tvrdim, ze o ockovani treba hovorit, viest diskusiu, informovat dostatocne, robit osvetu, ale na druhej strane sa musi najst hranica medzi absolutnou slobodou ( ktora moze potencialne ohrozit ostatnych) a verejnym zdravim a zaujmom populacie.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 6:29:37)
"... na ortopedii, řekli nám,že tyto komplikace jsou běžné "

kdoví, kdo Vám tam co řekl, pokud vůbec něco řekl. Reaktivní arthrtitidy jsou transitorní, bez následků, nezanechávají trvalé poškození. Nejsou ani zdaleka běžné, postihují méně než jednoho z deseti tisíc očkovaných (samotné bolesti kloubů méně než jednoho z tisíce). Takže spíše bylo na místě pátrat po příčině a tak i diagnose a nešjspíěše u rheumatologa.
Co se autismu (ať již kterékoli formy autistického spektra) týče, pak souvislost s očkováním byla falešně uváděna ve vztahu k očkování proti MMR (nikoli VHB), což bylo vyvráceno a je prokázáno, že souvislost není žádná, kdežto genetická determinace je zřejmá. Problém je asi v tom, že se ryze časová souvislost zaměňuje za causální, jde o klasický logický klam, mnohdy nevědomý (např. neschopnost odlišit nutnost od nahodilosti), jindy účelově užitý.
Když někoho po očkování přejede auto, není to očkováním.





 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:01:01)
Kili,věřit mi to nemusíte.Tehdy by mě ani nenapadla souvislost s očkováním,přijeli jsme tam prostě s bolestí kloubu a po vyšetření se sám doktor zeptal,jestli syn nebyl na očkování.Když jsem mu to potvrdila,tak mi řekl,že po tomto očkování už tam pár případů měli.Co se týče poškození kloubu,nedávno jsme to řešili i tady.Protože syn má nyní viditelné problémy při chůzi,byli jsme na ortopedii,po několika vyšetřeních byl vyloučen zánět,ale pan doktor,takový starší a velice hodný(nechci psát jméno,ale budete vědět o koho jde)mi řekl,že kyčelní kloub je poškozený už od toho zánětu a bude se to zhoršovat.Můžete mi věřit,že bych byla raději,kdyby syn žádné problémy neměl a ani by mě nenapadlo si je vymýšlet.Jinak mi pořád argumentujete tím co se stane v případě nákyzy Hepatitidou,ale jaká je šance,že se dítě nakazí,pokud žije v normální rodině?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:20:04)
- možná si nerozumíme skrze nějaký komunikační šum, já jsem nikde nenapsal, že Vám to nevěřím

- psala jste, že Vám řekl, že je to běžné, nyní píšete o pár případech. Nevím, kolik očkovanců vyšetří na tom¨pracovišti, takže ono hodnocení "běžně" je stejně šálivé jako ono "pár případů". Arthralgie se vyskytují u méně než jednoho promile očkování, což je konvenčně označeno jako neobvyklé, arthritidy, tedy záněty, v méně než desetině promile a to se konvenčně označuje jako velmi vzácné

- právě proto, že poškození je trvalé, je skoro vyloučeno, že je to následkem očkování, nadto z Vašeho popisu není zřejmé, co je v kloubu trvale poškozeno

- znovu, nezmínil jsem, že Vám nevěřím, nicméně : Jestli je pravděpodobnost, že prgredující zánět kyčelního kloubu je způsoben očkováním praktivky nulová, kdežto že jde o jednu (neznám věk) z forem JRA nebo infekce (pokud ortoped vysloučil jiné příčiny) je poměrně značná, pak upnutí na očkování jako původce je možná i důvodem, proč Váš syn není v péči rheumatologa a Vy jste smířena s citovanou prognosou

- prohlédněte si statistiky ÚZIS, podívejte se na výskyt VHB a chronické hepatitidy a hepatocelulárního karcinomu u HBsAg positivních
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:28:10)
Killi, je v péči ortopedické a až mě odešlou na Revmatologii,bude tam,v tomhle jim důvěřuju.Poškození se pokusím laicky vysvětlit,tak jak bylo vysvětleno mě.Následkem zánětu,došlo v tom místě k většímu prokrvení a v tom místě je kloub poškozený.Když budu citovat lékaře"Kloub se nevyvíjí dobře,připravte se v budoucnu na problémy".Jinak na chůzi to vidím stále,bolesti mívá občas v noci.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:29:25)
Pokud je šance na takovou reakci až tak malá,nechápu,že se ten doktor na tohle okamžitě zeptal.~d~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:37:31)
z Vašeho popisu si nedovedui přestavit, co je v kloubu postiženo, zda měkké tkáně nebo kost či chrupavka, ani jak je poškozeno z onoho "většího prokrvení".
Progredující kloubní zánět je zcela jistě důvodem k vyšetření rheumatologickému, být na Vašem místě, tak bych neotálel a toto vyšetření vyhledal. Trochu se divím, že Vám je nedoporučil PLDD.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 8:42:20)
odkud jste ?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:09:09)
Už jsme to jednou probírali~;),jsme z Ostravy,chodíme na fakultku.Vy sám jste mi psal,že je to dobrá volba,ale na revmatologii mě musí odeslat oni a vidíme i tady na diskusi,jak dobře zdravotníci snáší,když jim pacient do toho kecá.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:17:34)
V Ostravě je skvělá dětská revmatologie, Dr Písecký, dr Čermáková. Zajděte za nimi.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:19:59)
pardon, dr Pískovský (Tomáš)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:22:07)
Nepotřebuju doporučení?A jak se budou na takovou aktivitu tvářit na ortopedii?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:24:01)
doporučení by Vám měl dát PLDD, hájit se netřeba, nemyslím si, že by ortopedové ve FN OVA měli něco proti
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 23:41:59)
Akynali, dokud bude trh fungovat tak, jak funguje, a farmaceutické firmy budou mít takové metody a prostředky, jaké mají, pak opravdu věřím tomu, že se často doporučují vakcíny nepotřebné a zbytečné a že se o případných negativních účincích často mlží. Prasečí chřipka je toho příkladem.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 7:08:39)
po zvládnutí pandemie a dílčích epidemií se moc snadno kdekdo staví do posice troho, kdo dávno cosi věděl.
Bezpočet protiepidemických opatření sehrál významnou roli a byla mezi nimi i léčina a bylo mezi nimi i očkování, jak ukázal průběh druhé vlny např. v Mexiku. Virus napáchal méně škod, než se čekalo. Situace ale mohla být právě opačná a to by pak byl zase kdekdo chytrý a věděl by, že se mělo očkovat plošně, dříve, více, rychleji, že se mělo více isolovat, že se mělo .... Když někdo staví dům, vždy při tom přijde na to, co měl vědět ještě dříve, než začal stavět.
Když se ví, že virus tzv. prasečí chřipky může zmutobval do děsivých vlastností, těžko říkat, že nezmutuje a a že se nic nestane. Z posice zodpovědného za kontrolu nad přenosnými chorobami se to říká jinak než z posice kverulanta, který ani nekýchl a po roce
se má za vědmu či věštce.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:22:05)
Inak, Pawlo, mozem vediet, ktore ockovanie povazujes za nutne?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:31:54)
Tetanus např.ano,žloutenka ne.To jsou jen příklady,zatím je to tak,že dostanu pozvánku jdu,reakce příjde nebo ne,dr mi nic neřekne~a~takže teď není vůbec důležité co já si myslím~a~až to bude jinak můžu nad tím přemýšlet,ale to už asi budou děti na vše očkované.~Rv
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:38:26)
žloutenka ?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:40:29)
Nesmí se používat termín žloutenka?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:46:35)
proč by se nesměl používat ? akorát pak není zřejmé, co máte na mysli a v jaké souvislosti s očkováním
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:48:45)
Odpovídala jsem Akynali,která se ptala,jaké očkování považuji za důležité a jaké ne.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:50:01)
ano a napsala jste žloutenka
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:52:34)
Napsala jsem Tetanus-ano,Žloutenka ne.Co je na tom ?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:54:15)
no právě že nic - nevím co máte na mysli tím pojmem žloutenka, to slovo znamená řluté zbarvení kůže a sliznic, tak nevím, coto má co s očkováním
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:57:25)
Hepatitida je lepší?Uváděla jsem příklad a myslím,že pojmu žloutenka každý rozumí,takže se omlouvám za nepřesnost.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 21:59:22)
hepatitida ? jaká ? Pojmu žloutenka jistě každý rozumí, např. novorozenci mají žloutenku, že
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:01:44)
takže např. očkování proti virové hepatitidě B máte za zbytečné ?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:07:35)
Ano.Jaká je pravděpodobnost,že s touto nemocí příjde dítě do styku?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:08:29)
za jistých okolností 100%
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:09:25)
Jsou jisté rizikové skupiny,ale pokud tam nepatří?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:15:15)
jaké risikové skupiny máte tzase na mysli. Napřed jste napsala, že očkování proti řloutence máte za zbytečné. Žloutence z Rh incompazibility se dá předejít imunisací. Pak jste napsala hepatitidy. Nyní chcete vyjmout risikové skupiny pro VHB. Každý novorozenec HBsAg positivní matky náleží do skupiny pravidleného očkování, které je nutno provést vo možná nejdříve po narození, aby nedošlo k vertikálnhímu přenosu viru a jejím závažným následkům, jakými jsou např. chronická hepatitida končící jaterním selháním nebo hepatocelulární karcinom. Vy ale máte očkování za zbytečné. Nejlepší asi je nechat Vás při tom.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:20:28)
Riziko je třeba ta pozitivní matka,pokud je matka zdravá a žije s dítětem v normálním prostředí,tak snad ohroženo není.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:28:18)
v tom přesvědčení můžete setrvat, máte nepochybně představu o počtech neočkovaných lidí, umírajících pozvolna na následky infekce VHB
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:38:27)
Pawlo, cize, Ty povazujes za potrebne ockovat iba proti tetanu? :-)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:43:17)
Bože Akynali,přečti si ten příspěvek ještě třikrát a poskakuj u toho na pravé noze,možná Ti to pak dojde,klíčové je slovo NAPŘ.~;)
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 22:48:26)
Vies, Pawlo, ako odbornik na "nechcem ockovat" by si mala vypisat aspon zakladne povinne ockovania a vyjadrit sa k nim.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 23:05:33)
Odborník na "nechcem očkovat"?Ty fakt perlíš,asi je zbytečné Ti připomínat,že nejsem odpůrce očkování,ale zastánce svobodné volby.Význam slova volba chápeš,že?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 23:34:53)
Pawlo, doteraz si mi neozrejmila, co pre Teba znamena pojem "slobodna volba" a ako ju mienis aplikovat. Zrusit povinne ockovanie? Lebo u nepovinnych tu volbu mas, nie?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 7:50:33)
Akynali,svobodnou volbu si představuju tak,že po zvážení všech pro a proti se rozhodnu o očkování svého dítětě,u všech očkování.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:15:43)
Pawlo, tak potom sa netreba krutit a pokrytecky hovorit o slobodnej volbe, ked hovoris o zruseni povinneho ockovania. A argument je "ale v Nemecku je to tak" a "neviem, preco by sa Cesi mali chovat inak" ( fakt nevidis rozdiel?). Vies, Pavlinko, niekedy je pomerne nebezpecne nechat samotny "lud" rozhodovat o zivotne dolezitych veciach ( aj ked chapem, ze vedomosti a argumenty odbornikov sa ani zdaleka nepriblizuju vedomostiam pani Novakovej ) a to tato diskusia iba potvrdzuje. Peknu nedelu.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:20:57)
Akynali,tak první větu Tvého příspěvku jsem vůbec nepochopila.Co je na tom,že chci svobodnou volbu pokryteckého?~d~Jinak je to s Tebou dokolečka dokola,stále mi podsouváš paní Novákovou,asi to má být vtipné,nicméně já jsem psala o svých zkušenostech.Jestli máš něco konkrétního,ráda si to přečtu,ale takové napadání,protože se Ti nelíbí můj názor si nech.~l~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:23:05)
já bych to od akynali tak zle jakoVy nebral, tou paní Novákovou ilustruje validitu názoru na věc, to nevnímám jako namířené proti Vám osobně
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:30:46)
Pride mi pokrytecke, ze ked ja tvrdim, ze chces zrusit POVINNE ockovanie, tak sa obhajujes tym, ze chces slobodnu volbu nechat ockovat ( cize zrusit povinne ockovanie). Ja viem, ze "svobodna volba" vznesene znie a lepsie sa na to pocuva, ale je to to iste, co by si mohla pochopit. Z Tvojej strany je to taka "ucelova uprava" a tym padom nemozem povazovat za ucelovo neupravene ani ostatne Tvoje argumenty - akekolvek o comkolvek. A rozsifrovavat radio Jerevan nemam cas ani chut. Maj sa.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:21:19)
este na zaver doplnim ....vedomostiam pani Novakebej a pribehum lidi, kdere se daji dohledat primo na netu.:-) Inak tym pribehom uverim vtedy, ked uvidim chorobopis.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:22:54)
Ach bože,p.Nováková opět mezi námi.~e~
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:24:49)
Akynali,jestli si myslíš,že to jestli mi uvěříš je pro mě natolik důležité abych Ti posílala lékařskou zprávu svého syna,tak si ještě hloupější než jsem myslela. ~t~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:33:01)
Pawlo, tym som myslela, ze ked mi p. Pawla Novakova povie, ze "pichli mu injekciu a jemu zisiel kvoli injekcii nechet a doktor povedal a u susedov tiez....."", tak Pawle Novakovej uverim, ked si precitam chorobopis, lebo sa mi zda, ze Pawla Novakova trepe hluposti, skresluje fakty a je zaujata.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:51:43)
~t~~t~~t~Ta Pawlla Nováková Ti,ale nepošle nic,protože je jí úplně jedno, co si o tom Ty Akynali Nováková myslíš.My dvě můžeme naši diskusi ukončit,protože už si nemáme co říct.Tvoje "nevěřím a nevěřím"je mi šumák~3~
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:02:42)
K tomu, aby som Ti neverila si mi dala pomerne dost dokazov. Ale o tom, ze vies o com hovoris, uvedomujes si dosledky, stav veci, priciny, nasledky v sirsom kontexte a da sa Tebou diskutovat, ziaden. Ako vravim, najlepsi lekari ( len nestihli vystudovat) diskutuju na nete a sedia pred ordinaciou
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:07:14)
Jaké důkazy např.?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:08:51)
Pawla Novakova sa moze ist kludne postazovat k susede Vomackovej, ktora ju isto pochopi, lebo aj ona pocula, ze svagrovho kamarata syna manzelky brat.....A potom sa Pawla Novakova so susedou zhodnu, aki su ti lekari sprosti klamari a ze vsetko riadi farmaceuticka lobby. A zacnu pisat peticiu za zrusenie Lekarskych fakult....
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:50:08)
Este k tej hluposti. V Nemecku, ktorym argumentujes, by sa o lekarovi takto nikto ( okrem cloveka na okraji spolocnosti ) nevyjadril. To je potom aj jednoduchsie pacientom nieco vysvetlit a dojst k zhode. Na rozdiel od krajin, kde si boli vsetci rovni a inteligencia iba vyzierala pracujuci lud. Tam su potom lekari hlupaci a pacient vie vsetko lepsie, lebo ma internet a najlepsi lekari su pred ordinaciou v cakarni a diskutuju na nete. To je potom naozaj nemozne zrusit povinne ockovanie a spoliehat sa na pacientov usudok a na to, ze by uznal, ze lekar vie o tom trochu viac a nechal si poradit.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:14:44)
tak tak, a taky zelináži podplatili kdekohio, aby lidi měli mrkev za součást zdravé stravy a jen cukráři nemají dost peněz, aby omezili varování před obesitou
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:08:57)
zkuste tu radu o B vuitaminu (???) dát tomu, kdo klíšťovou encephalitidu prodělal, nedejbůh s následky. Nemluvě už o tom, že si moc nedovedu představit, jak nějaký B vitamin odpudí klíště, komára případně kozí sýr.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:21:31)
Jak víš, že Pawla nechce děti očkovat? Těch skutečných neočkovanců, které nikdy ničím děti nenaočkují je minimum. Většina právě volá po té nepovinnosti, aby se na základě informací od lékaře a z jiných zdrojů mohli co nejzodpovědněji rozhodnout, co a kdy svému dítěti nechají naočkovat. Mimo jiné je to i o tom, že si tady nemůžeš jen tak zvolit vakcínu.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:22:46)
Jitu,díky,to je přesné.~R^
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:36:33)
Jitu a nenapisala som nahodou v jednom z mojich prispevkov, ze je treba o probleme diskutovat? Osveta, kampane, vysvetlovat.....Ale nie zrusit zo dna na den a mame slobodu, hura.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:43:41)
kdekdo se ohání svobodou, málokdo ji patřičně spojuje s odpovědností
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:09:03)
Akynali, ale to jsou tvoje konstrukce. A proč mě nepřekvapuje, že pravděpodobně jsi nebo byla jsi zdravotník...
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:13:46)
Ano, Jitu, som zdravotnik, ktory zil v CR, teraz zije v BRD, vie toho o ockovani dost, aj o epidemiologii, dosledkoch a ma deti a zazil toho v zivote dost na to, aby som ich dala zodpovedne zaockovat.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:16:22)
Mě by zajímala jedna věc, pokud je vše tak jednoznačné, proč nejsou pro očkování všichni praktičtí lékaři pro děti a dorost. ~d~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:21:31)
a proč by měli být ti PLDD proočkovaní - to by bylo důkazem čeho ? Nebo to, že neejsou proočkováni ukazuje na co ?
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:24:03)
Že já vůbec něco píšu... přece nebyla řeč o proočkování lékařů. ~a~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:30:23)
promiňte prosím chybu v napsaném, opravuji :

a proč by měli být ti PLDD pro očkovaní - to by bylo důkazem čeho ? Nebo to, že nejsou pro očkováni ukazuje na co ?

 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:34:53)
kili, ukazuje to minimálně to, že i osobně-profesní názory lékařů na očkování se různí. Někteří doporučují různá nepovinná očkování sami od sebe, někteří nedoporučují nic, protože mají názor jiný.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:42:05)
- nevím o tom, že PLDD nedoporučují očkování

- nevím, co je to osobně-profesní názor, EBM je postavena na něčem úplně jiném než na individuálních enmpirich a tušeních

- doporučení očkování, které nepatří mezi pravidelné, tedy "povinné" je věcí individuálního přístupu, tedy zcela jistě nemůže být stejné pro všechny, konečně i pravidelná očkování mají své kontraindikace a pro některé děti je nutno sestavit individuální program

 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:46:52)
Ne, já píši o PLDD, kteří v podstatě nedoporučují nic navíc. Samozřejmě pokud si rodič to či ono, tak naočkují, jinak u nich nelze zaslechnout větu: Teď bych doporučil očkování proti....
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:51:20)
- v podstatě nedoporučují - to lze chápat dvěma způsoby, jedak jako pasivitu, tedy že nikomu neříkají, aby se dal naqočkovat, jednak jako aktivitu, tedy že říkají, že se nemá dát naočkovat. Nevím, jak jste došla k tomu, že jednají tak nabo onak. Mé zkušenosti s PLDD jsou jiné, al enejspíše jich neznám, tolik jako Vy, abych to mohl hodnotit jako výstup z representativního souboru.

- Když nevyřknou onu větu, pak asi nemají za vhodníé to doporučit. Nevidím na tom nic špatného. Jestli vyhoví přání když je to možné, nemám ani to za špatné.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:54:22)
kili, měli jsme dva PLDD, ani jeden nebyl pro extra očkování navíc a to nejen u našich dětí. A rozebírali jsme to vskutku dlouze. :-) Proto říkám, když ani PLDD nemají jednotný názor (a evidentně nemají) tak jak ho mám mít já jakožto rodič?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:57:37)
a někdo po Vás chce, abyste měla jednotný názor ?
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:08:33)
Ne, ale někdo se mi občas snaží vnutit názor, že vakcíny jsou bezpečné a 100% přínosné. A pokud se na tomto neshodnou všichni PLDD, mám důvod o takovém tvrzení pochybovat.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:47:55)
kili, ano, PRO NĚKTERÉ DĚTI, ale v případě, že dítě kontraindikace nemá a rodiče dospěli k závěru, že dítě nenaočkují vůbec, později nebo třeba jen některou vakcínou, tak je to velký problém a mohou být sankciováni - no teď už snad ne
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:55:42)
- zdravotní péči dětem nelze poskytovat na způsob samoobsluhy. Buď k tomu lékaři máte důvěru, nebo najdete jiného. Doktor není nějakou mechanickou pákou, vykovávající příkazy. Co je možné, v tom jistě rád vyhoví, co je nad tím, není v jeho kompetencích.

 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:32:34)
Lal, neviem, ako to ti praktici myslia a zdvovodnuju. Za seba - som proti zakazom a prikazom. Som za nepovinne ockovanie ( uz dlho zijem off former CSSR :-))...ALE, pokial sa ludia na to vykaslu ( lebo ved Novakova hovorila,... konecne sloboda...) a odporucana preockovanost populacie klesne pod hodnoty odporucane WHO, tak moze nastat problem - zacnu sa sirit urcite choroby. Preto je treba ludom vysvetlovat, vzdelavat ich, pripadne motivovat a potom, ked nad 95 % ( mozno menej, v Nemecku je 95% dobrovolna preockovanost) populacie bude vediet, kde je sever, tak to zrusme. Lebo na jednej strane je sloboda jedneho nedat sa ockovat a na druhej strane je moje pravo byt chranena pred urcitou chorobou/epidemiou..... Sloboda jedneho konci tam, kde zacinaju prava druheho.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:43:25)
akynali a jak ověříš, že těch 95% bude vědět, jak poznáš, že nastal ten správný čas povinné očkování zrušit? Jak jsem psala, neznám očkovací historii Německa, ale tam je očkování nepovinné odjakživa nebo se to taky nějak vyvíjelo?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:46:58)
akynali si to nejspíše nemůže ověřit, stejně jako Vy si těžko ověříte správnost individuálního rozhodování rodičů za dítě
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:49:07)
to jistě ne, ale jinde to individuální rozhodování rodičů za dítě funguje
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:59:30)
Ano a inde ti rodicia aj seba daju zaockovat proti kliestovej encefalitide v 90% ( aj kvoli detom, nech rodicia neochoreju a nemaju pripadne nasledky, ktore dopadnu aj na deti), zatial co inde nie. :-)
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:47:31)
Neviem, Jitu, od toho su ini ( ekonomovia, sociologovia....), alebo keby sme to porovnali na zaklade chovania sa na cestach? Lebo pokus/ oprava - toho roku zrusime, v januari spocitame ockvanych a mozno opat uzakonnime asi nebude najlepsie riesenie.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:44:27)
akynali, mně osobně vadí, že se očkuje tolik "věcí" naráz. Někomu, jehož děti neměly výraznější reakci, to ale nepřijde. Mnoho lidí ti řekne: No takhle to je ale jen jedna včelička, nééé? Ale mně třeba nejde o ten píchanec navíc, to je chvilička. Budu-li teď psát konkrétně o Trivivacu/Priorixu... osobně bych si třeba ráda zaplatila monovakcíny. Bohužel to nelze nebo jen velmi nesnadno. Syn- 2 roky a 4 měsíce zatím vakcínu MMR nemá- ze zdravotních důvodů. Proto bych raději přistoupila na 4 píchance navíc oproti trojkombinační vakcíně.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:44:33)
akynali, ale když se přece necháš naočkovat, tak budeš chráněná nebo to očkování alespoň zmírní průběh, tak proč se bojíš té nízké proočkovanosti
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:45:48)
nebo se bojíš, protože odpůrci povinného očkování tvrdí, že někteří lidé si prostě dostatečné protilátky nikdy nevytvoří a že bys to mohla být zrovna ty? A proč si ty protilátky někdo nevytvoří?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:53:40)
Jitu, uz ides do odbornejsich veci, ja nie som epidemiolog ani infektolog. Ale napriklad, nechcem byt 6x rocne chora ja a moje deti ( hoci s miernejsim priebehom), pretoze v populacii sa choroby opat vyskytuju a siria kvoli nizkej preockovanosti. Plus, naklady na liecenie mna, aj spolocnosti.....
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 17:59:12)
akynali, tak psala jsi, že toho víš o očkování dost, i o epidemiologii, důsledcích, tak jsem si myslela, že mi to povíš...
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:03:35)
Neviem, co presne chces vediet, ja nenosim v hlave zlozenie kazdej vakciny, jej ucinok, uspesnost a ockovaci kalendar. Myslim, ze na otazku som Ti priklad uviedla a odpovedala. Pokial to chces na molekularnej urovni a rozoberat typy imunitnych reakcii, nemam cas.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:01:14)
poslední věta je také důležitá. Jestliže jsem násilně vtažen do systému zdravotního pojištění, což není obsahově pojištěním ale daň, proč bych měl platit na to, aby se z toho hradila péče těm, kteří z vlastního rozhodnutí odmítli očkování a pak onemocněli chorobou, proti které mohli být očkováni.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:03:50)
A proč přispívám a hradím péči těm, kteří z vlastního rozhodnutí kouří celý život, užívají drogy, chovají se např. promiskuitně atd. Dle mého jste to zjednodušil
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:08:37)
Jitu, ked niekto pri tebe sedi ozraty, tak Ta neohrozuje ziadnou chorobou, vsak?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:14:06)
akynali, ale já jsem argumentovala kilimu
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:16:22)
Jitu, to znamena, ze nemozem odpovedat? Budem si pamatat.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:19:59)
byl takový jeden film, Svatba jako řemen, tam příslušník VB říká "cococo, vobčane, byl jste tázán ? " :-))
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:58:09)
akynali, nepatřičně předjímáš, ty jsi v tom kontextu odpovídala úplně na něco jiného
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 20:02:35)
Jitu, je to mozne, ono ockovanie ma viac aspektov, ako iba "ved to netreba".
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:10:12)
tato diskuse je o očkovýání, ne o drogách Proč platíta za to, co píšete, to se ptejte těch, kterým platíéte.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:14:32)
to sice ano, ano pro mě je ten podíl na péči stejný
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 18:19:05)
možná stejný, mořná daleko vyšší, ale tu je thema očkování a ne drogová závislost. Pokud nechcete, aby z peněz, které Vám jsou odebrány (pokud tedy) formou zdravotního pojištění,. pak se dožadujte státu, aby např. vyčlenil péči o opilce ze zdravotního pojištění.
Pokud Vám stát vyhoví, následovat bude tolika právních sporů, že si iuristé přijdou na své a daňový poplatník spláče.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 19:01:06)
a proč by to měl někdo za toho opilce hradit, budu argumentovat stejně jako vy v případě očkování - nechci se podílet, ať si tedy platí sám
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 19:03:46)
ale já proti tomu nic nemám, ani já se na tom nechci podílet, ale opilců se toto thema netýká, už tak je diskuse k němu rozplizlá do nesouvisejících zbytečností
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 19:17:45)
já znám situaci v Německu a pokud nepřineseš potvrzení, že dítě abslvovalo roční prohlídku nedostaneš měsíční příspěvek na dítě ve výši 300 Euro měsíčně, ale očkování v tom nehraje žádnou roli...
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 19:59:30)
Ajli, a to v ktorej spolkovej krajine? Ja o nicom takom neviem a v Nemecku zijem.
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:50:36)
Akynali v Bavorsku, absolvovala jsem to před týdnem, takže skutečně vím o čem mluvím ~;)
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 9:58:56)
Ja nezijem v Bavorsku, preto som sa pytala, ktora spolkova krajina, lebo u nas nic take nie je.
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:03:11)
Akynali já bych se být tebou léčila na psychiatrii, máš obrovskou neůdvěřivost vůči lidem. Dle tvého jsou všichni lháři neschopní o sobě rozhodovat. Asi spíš nemoc z povolání, že...měla by jsi zvolnit v práci, aby ti bylo jasné, že většinou lidé mluví pravdu a mají i právní i lidskou schopnost rozhodnout o sobě samých.
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:05:01)
Ne mýlíš se člověk nemusí být profesor medicíny, aby měl právo a schopnost rozhodnout o svém zdraví, životě...
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:06:16)
za slovem lháři má být čárka, aby to dávalo smysl
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:08:55)
Ajli,bez ohledu na to,že teď už se fakt směju,mě mrazí,když si představím setkání se zdravotníkem typu Akynali.~Rv
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:19:31)
Pawlo, mozes byt spokojna, ukludni sa, som dost daleko. Len je zaujimave, ze v "zapadnej Europe" so zdravotnikom akynali nikto problem nema, len mudrci vo vychodnej casti uz robia zavery na zaklade internetovej diskusie.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:23:07)
:-)) doma není nikdo prorokem :-))
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:29:55)
Aneb "Ale Mana rikala, ze to neni smeroplatny."
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:25:36)
Já jsem v klidu,to se neboj a závěry jsem si udělala na základě svých zkušeností,takže mi udělej laskavost,vynech Novákovou,Vomáčkovou,rádio Jerevan a internetovou diskusi,jestli je to možné.~a~
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:28:16)
Jo a psala jsi,že jsem Ti poskytla dost důkazů,aby jsi mi nevěřila,tak aspoň jeden mi napiš.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:30:33)
Pawlo, aj by som napisala, ale musim ist utierat prach. :-)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:33:56)
Jasně chápu,obviníš mě ze lži,tvrdíš,že máš důkazy,ale nemáš čas je zveřejnit.~Rv
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:13:30)
Ajli, ano vecsinou. Ja nikomu ziadne pravo neupieram. Nech ma kazdy slobodu a nech si robi co chce, rozhoduje o com chce a ako chce. Ale jeho sloboda konci tam, kde zacina moje pravo. Mozno namiesto toho, aby si mna posielala na psychiatriu by si mohla Ty vystudovat medicinu. Ale chapem, ze poslat niekoho na psychiatriu a oznacit ho za hlupaka na zaklade internetovej diskusie je podstatne jednoduchsie. A teotreticky to moze zodvihnut sebavedomie.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:22:10)
Polský satirik Julian Tuwim má mezi svými aformismy i tento :

Jsou čtyři druhy lidí :

- ti, co vědí a vědí že vědí, to jsou moudří lidé, jdi za nimi
- ti, co vědí, ale nevědí že vědí, to jsou spáči, probuď je
- ti, co nevědí a vědí že nevědí, to jsou prosťáčci, pouč je
- ti, co nevědí a nevědí že nevědí, to jsou hlupáci, střez se jich.



 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:30:50)
ano medicínu jsem nevystudovala, nemohla jsem, moje maminka byla vyloučná ze strany po vstupu vojsk na naše území, takže diskvalifikace pro mě

ale jsem ráda, zřejmě by mě vyhodili z každého pracoviště, protože na to co se děje v našem zdravotnicví bych stejně neměla žaludek a jsem hrozný rebel, asi po mámě

díváš se na lidi jako Kili, kdo nevystudoval medicínu je totální debil neschopný uřídit vlastní život a život svých dětí

ale Kili se hodně učí, jeho příspěvky nejsou už tak arogantní a občas i věří něčemu co je zde napsáno a co kdo říká, u se někdy i snaží pomoci dobrou radou, ne jenom rýpáním

ale studovala jsem standardy kvality ve zdravotnictví na universitě v GB a s tím tedy souhlasím stoprocentně, to je můj šálek kávy,

proto jsem půl nohou v zahraničí, protože když člověk zjistí, že někde jde to co si myslíš, že by mělo jít a doma mu stále říkají, že to fakt nejde musíš uniknout někam, kde je to samozřejmostí
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:37:34)
Ajli,trošku se musím Kiliho zastat,podle mě diskutuje normálně,což se o Akynali říct nedá.Kromě toho,pokud může ,poradí.Ale jinak máš pravdu pokaždé když si pacienti chtějí něco rozhodnout sami,spustí se hysterický křik zdravotníků.A netýká se to jen očkování.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:12:17)
" pokaždé když si pacienti chtějí něco rozhodnout sami,spustí se hysterický křik zdravotníků "

Chtělo by to nějaký příklad toho hysterického křiku.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:18:02)
Prostě začnou útočit,ať se jedná o svobodnou volbu očkování,domácí porody,prostě jakákoliv samostatnost zdravotníky dráždí.Na téhle diskusi je to vidět nejlépe.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:18:59)
To ano Pawlo ~;) ad domácí porody, to je taky diskuse, hned že to jsou nezodpovědné matky.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:29:22)
- to, že Vy to hodnotíte jako útok, ještě neznamená, že to je útok. Možná by bylo moudré vnmímat to jinak.
 Oggová 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:36:08)
Moudré?
Jak jinak to vnímat než jako snahu vyvolat v lidech pocit, že pokud se nechají naočkovat tak jsou jejich životy zachráněny.
Vyvolat pocit, že pokud nenechám naočkovat své dítě jsem špatný rodič, protože jsem neudělala pro svoje děti maximum(udělám pro dceru vše co můžu např.)......

Snažím se pro svoje děti dělat maximum, i právě tím, že si informace sháním i jinde, ne jen u jednoho doktora, ale z různých zdrojů. Nevidím na tom nic špatného ani odsouzeníhodného.

 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:44:26)
Ivo, je mi líto vašich dcer.

A přesně s vámi souhlasím, to co píšete...... ~Rv Kili určitě napíše, že to není důkaz, že to mají z očkování, co jiného, ale myslím, že nám je to jasné.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:55:19)
věštění je nejspíše Vaše hobby a zájem o osobní podjetí průvodným jevem toho, co chcete sdělit
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:48:30)
- nikdo se nesnaží vyvolat v lidech pocit, že pokud se nechají naočkovat tak jsou jejich životy zachráněny.

- nikdo Vám nevyčítá, že sháníte informace
 Oggová 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:53:41)
Shánění informací zajisté ne, ale pokud se na základě těch informací rozhodnu neočkovat, tak tam už problém je, že?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:59:41)
nevím, jestli je to problém, já ho jistojistě nezpůsobuji
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 10:47:00)
Ajli, nevidim dovod Ti pisat svoje CV. Tato diskusia nie je o mne, ani o Kilim, ani o Tebe. Ty svoj nazor na mna mas a ja nemam cas ani chut Ti ho vyvracat. Mas na neho plne pravo.:-)
 Anni&Annika 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:08:12)
tak me jen zajimalo, co mate s tim bavorskem...jedna se o tohle?
já znám situaci v Německu a pokud nepřineseš potvrzení, že dítě abslvovalo roční prohlídku nedostaneš měsíční příspěvek na dítě ve výši 300 Euro měsíčně, ale očkování v tom nehraje žádnou roli...

to teda vidim poprve....asi proto, ze nejsem v bavorsku..a detsky prispevek 300eur me teda taky udivil...myslela jsem ze kindergeld je plosne asi 185eur na dite na mesic~k~..ale mozna ze tom myslis nejake Hartz4 na dite...nevim jestli nejste nejaka socialne slaba rodina....
jinak me ted prisel dopis /zijem napul v cechach, kde platime i pojisteni/, ze musi mit dcera nejaka povtrzeni ve zlute knizce, ze je kontrolovana lekarem, jinak mi domu muze prijit socialka, takze takove veci se v nemecku hlidaji....ale ze by to nekdo podminoval tim, ze mi neda kindergeld, tak to tady ctu poprve~d~
jinak k tematu....me povinne ockovani nevadi, naopak si myslim, ze je to dobre, ze se ockuje...vezmu-li v potaz, ze 4 sourozenci me babicky zemrely ny ruzne detske choroby ci pri porodu, budu vzdy zastancem povinneho ockovani~;)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 11:10:21)
- Vaše výmysly o to, jak já se dívám na lidi, nemají oporu ve skutečnosti. Na mých příspěvcích se nic principiálně nemění, jakkoli máte opačný dojem.

- píšete o aroganci (nevím jak chápete význam toho slova) v podobenství biblické třísce a břevnu

- studovala jste standardy kvality ve zdravotnictví na universitě v GB ? Zajímalo by mne, kde na universitě v GB se studují takové standardy a jaké například jste nastudovala.
 Puma 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:01:33)
Já především nevím, jak s takovým přístupem může Akynali v německém zdravotnictví obstát, tam se to totiž moc nenosí. Kdo německé zdravotnictví zažil nebo tam pracoval, dá mi za pravdu.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:05:13)
Alfa-Omega, taky jsem si říkala, když akynali psala, že si v Německu nikdo nedovolí něco o dr. říct a že je tam snadnější dojít ke shodě, že je to možná proto, že pro dr. je tam pacient partner. A vyjadřování a názory akynali mi tento přístup nepotvrzují. No, možná se v práci chová jinak než jak se prezentuje tady na diskuzi
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(1.8.2010 14:10:41)
Alfo-omego a Ty co vies o tom, ako ja pracujem a ako komunikujem?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 15:59:30)
akynali, ale to přece po tobě nikdo nechce, máš na to jiný názor, tak co bys podepisovala ~d~
 Mlada 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:21:42)
Obávám se, že ta "povinnost" tam zůstane. Ale jinak za sebe hurá (a to mají děti většinu naočkovanou). Ještě by mě zajímalo, jak je to s přijímáním do školky. Z článku jsem nevyčetla, zda i toto je považováno za sankci, kterou správní soud zrušil.
 Liška s banem :) 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:24:45)
Tak to je velmi špatné rozhodnutí. Jen povinnost očkovat a hrozba sankcí přinutila některé rodiče k doktorům zajít. Pokud klesne proočkovanost v populaci pod určitou úroveň, znovu se objeví nemoci, které tu už byly vymýcené. Soud šlápl vedle.
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:29:22)
Ono to nebude až tak horké, slyšela jsem v TV že pokud dítě nebude naočkované nemusí ho vzít do školských zařízení
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:41:44)
z návrhu novely vyhlášky, týkající se provádění očkování, jsem nevyčetl nic o nepovinném očkování.
MZd ji zatím nevydalo, ale stane se tak nejspíše co nevidět.
 Liška s banem :) 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:04:59)
Lorax, asi fakt záleží hlavně na pediatrovi, jaký má přístup. Moje doktorka je velmi opatrná, děti před očkováním vyšetřuje, ptá se, jestli nebyly ve styku s nemocnými, apod.. Navíc já mám možnost kdykoliv očkování odřeknout, když se mi dítě nezdá úplně zdravé (třeba priorix jsem synovi jen telefonicky posunula 2x, vždy o měsíc). Dcerku mi dokonce bez mé žádosti začala očkovat s 2-měsíčním zpožděním, kvůli nízkému Apgaru (6). Já dětem naočkovala i různé nepovinné vakcíny (pneumokok, meningokok C, planné neštovice, dcerce ještě žloutenky). Vše bez problémů, s velkými rozestupy mezi očkováním.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:44:26)
no ja etda nevim ymočkovaci centro nemame ně spiše štve že jednou mi vyklada hned naočkovat vždyt to je pohoda a podruhe radeji optrne ona ma slabou imunitu tak už nevim co dělat stejne ted kašelem a hrozi nam neštovice tak ted určite ne ale zachvili mito je potřeba řešit aja se bojim ža nas zase čekaj atb a zase ji budu davat dohormady
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:51:19)
nevím, jestli po druhé dávce Priorixu - kdy dostal tu druhou dávku ? Jinak obsahově bych si tz toho nic nedělal, oprotože calmetisace u nerisikových dětí není nutná, ČR splňuje kriteria pro zrušení neselektivní calmetisace
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:00:59)
Syn má jít na první dávku na konci srpna. Na konci srpna mu budou dva roky. Přes léto neočkují. Znamená to, že očkování budu hradit?
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:02:23)
Myslím, že plno lidí nechápe, že očkování není jen individuální záležitostí, že se tím podílíme na ochraně celé populace.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:06:16)
ahoj zajiava konverzasce tak mužu se taky zepatat ja ma taky dceru ktera je stale nemocna davli na atb tak ji ješte olsabilia pokažde co jsem ji dlala dohromady tak zase očkovani a buch zase atb vtšinou ma kašel alergie to neni to už vime nedavno jsme zažili zapal plic a protože atb nezabit¨raly dostaly jsme tak silne že mi řekli že ji budu davat dohromady pul až rok testy imunolofie samozřejme dopadly zle tak berem rybumunyl byli jsem konečen zdravi 2 měsice a bylo očkovani ted už kašel skoro 3 tyden jen trochu ale pořad hlavne jak lehnem což je ro male dite nejhorši a mame jit jak se uzdravi na posledni hexu a vim že ji to uzplne zase dorazi ale musim jit ne?
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:08:38)
no ajak tu pišete ja třeba musim vždycky doktorce řict že jsem byli tehdy a tehdy nemcoci a at se nani podiva jestli nema zadni rymu a poslechne ji na pruduškach jak tak čat marodime a ona nikdy to neuděla žekne tak že je dobra a očkuje a stoho mam starch taky amam v rodine manžela dite ktere po očkovani uplne ochrbulo a v 8 letech zemřelo ja vim že to nebylo očkovanim ale k tomu všemu to tak zpusobilo a ja mam tu samou doktorku co mněl on a začinam se bat
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:11:56)
ja myslela že TBC se musi očkovat v 15 měsicich a to je škoda raději bych ji naočkovala hexou aapk by se vidělo ted se bojimte hexy hrozne a jak jsej řekla lekažce že jsme vždycky nemocnci a dost po očkovani řekla že to je nahoda
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:24:50)
Nee, oni akorát vymyslí, jak z vyhlášky udělat zákon... známe to.
 withep 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:26:35)
Taky myslím. A z toho, že pokutu zpět vysoudili jedni rodiče, snad neplyne, že ji stát sám od sebe vrátí všem, ne?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:33:27)
pokud to znáte, tak jistě víte, že zákon tu dávno je a vyhláška je jen prováděcí, takže není třeba nic vymýšlet. Debata o povinném versus nepovinném očkování se vleče celá desetiletí. Ani jedna z obou možností není ideální, každá má své zádrhele a i ve vyspělých demokraciích se systémem bez zákonem stanovené povinnoosti jsou nástroje nepřímého donucení k očkování. Nicméně je skutečností, že proočkovanost populací dětí v různě zavedených systémech vyspělých demokracií se nijak výrazně neliší. Ba je to i tak, že v některých zemích, kde očkování není povinné ze zákona, je vyšší proočkovanost proti nemocem, proti kterým je i např. u nás očkování dobrovolné.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:35:50)
Kili, Kili, Kili... ~a~~t~~t~
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:47:53)
???
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:50:37)
Ale nic, to je zbytečné... tady už asi úplně.
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:53:20)
Já nevím. Tak věcně oponuj. A tady nějaký smajlíky.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:58:47)
Macimm, kdo chtěl, smysl mého příspěvku pochopil, kdo ne, tomu pomáhat nebudu. ~;)
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:03:09)
Já to pochopila tak, že kde docházejí argumenty, tam nastupují smajlíci.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:07:27)
Macimm, tak tos pochopila velmi špatně... Navíc, mně šlo spíše o nepochopení prvního příspěvku. ~;)
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:17:09)
Jakože Kili nesprávně reagoval na Tvůj příspěvek? Nejsem zběhlá v těch zákonech a vyhláškách, ale o tomto tématu se ráda něco dozvím.
 hrúda 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:20:02)
Spíše nepochopil, co jsem tím chtěla říci... ale to je vcelku jedno, ne? ~;) Navíc, já mám děti očkované... tedy mladší stále nemá Priorix, ovšem ze zdravotních důvodů. Čili nejsem zrovna správným soupeřem v této hře.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:00:13)
Povinnost podrobit se očkování je obecně dána ustanovením § 46 odst. 1 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví v platném znění Prováděcím právním předpisem, ustanovení zákona dále konkretizuje, je vyhláška č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem která byla s účinností od 12.3.2009 novelizována vyhláškou č. 65/2009 Sb.

Je důvodné předpokládat, že v nejbližší době vyjde další novela prováděcí vyhlášky.
 Cimbur 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:56:57)
Možná to souvisí s vhodnou osvětou?
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:28:34)
No tak konečně něco pozitivního:-)
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:31:46)
Já na tom moc pozitivního nevidím. Byla bych raději kdyby lékaři netrvaly na daných termínech kdy co očkovat, více se přihlíželo ke každému dítěti jednotlivě apod., ale z toho že v dnešní době v Čr bude moci zemřít dítě na tetanus, protože rodiče ho nenechali neočkovat moc šťastná nejsem.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:33:54)
Já taky nejsem zrovna šťastná,že mé dítě má po očkování komplikace na celý život.
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:45:33)
Nevím co provedlo očkování tvému dítěti je mi to líto, ale možná by se to nestalo kdyby bylo očkováno později, nevím, neznám tvůj konkrétní případ
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:36:16)
aby lékaři netrvali na termínech ? Jako že by si každý určil kdy a proti čemu očkovat sám ? Ale to by pak nebylo až tak snadné zajistit efekt očkování, že.
Nicméně jsou tolerovatelné (zý hlediska samotného smyslu očkování, ne z libovůle očkujících) intervaly i dnes.
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:44:12)
Kili já mám na mysli příklad kdy mě lékařka chtěla naočkovat dceru, která měla zvýšenou teplotu (doma nám řádila dost nepříjemná viróza) proti spalničkám zarděnkám a příušnicím. To že dcera není OK ji vůbec nezajímalo a trvala na tom abych druhý den na očkování dorazila, protože ji naruším harmonogram. Samo jsem tam nešla ještě týž denjsme přestoupily k jinému lékaři který očkuje jen zdravé děti a při sebemenším podezření že dítě není OK očkování odkládá
 Liška s banem :) 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:55:46)
Kreditko, pak je tvá doktorka nějaká "divná". Moje děti nenaočkuje ani když mají jen rýmu.
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:44:41)
Naštěstí už bývalá doktorka ~3~ Teď si na Pana doktora (záměrně píšu s velkým P) nemůžu stěžovat ani za mák očkování spalniček měla dcera posunuté celkem třikrát, protože on nejdříve doočkovává hexu a poté teprve očkuje proti spalničkám. Tenkrát když jsme k němu přišli poprvý tak měla malá už "jen" rýmu takže očkování nedoporučil, poté nám poslal pozvánku, ale před očkováním se dcerce podíval do krku a doporučil opět odložení, poté jsem zas telefonovala já, protože dcerka měla průjem...nikdy nebyl problém s odložením očkování ~g~
 Insula 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:50:00)
Souhlasím. Myslím, že je potřeba přistupovat individuálně a dětem, které mají určité problémy prostě očkování odložit. Já mám naštěstí doktorku "normální", která je přístupná k dialogu, i když my jsem to zrovna nepotřebovali (myslím odkládat očkování). ~;)
 Liška s banem :) 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:08:19)
Kreditko, ty termíny jsou dost volné (třeba 21. až 25. měsíc života, apod.), takže prostor na posuny určitě je. Navíc některá očkování lze přehodit (pokud vím, TBC někteří očkují až ve 2 letech).
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:45:39)
Jo termíny jsou volné ale když není u dr vůle tak je to celkem k prdu
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:47:37)
tak mi teda řekne te od kdy ma byt očkovani 4 hexou? ja se zase bojim podzimu jak starši pujde do školky zase mi přinese same bacily a pokud ji naočkuju tak bude zase ottolik oslabena že kdo vi jak to dopadne
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:07:29)
to asi ne
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:11:35)
Já měla na mysli TBC. Napsala jsem to špatně - první dávka. Jako že ještě žádnou nedostal.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:13:42)
- Za calmetisaci nezalatíte nic bez ohledu na věk očkovance.

- efekt calmetisace, provedené po roce věku, je nejspíše nicotný
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:15:49)
Takže mohu s klidným svědomím odmítnout?
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:16:36)
to nehcapu jak neni očkovano do roku na Tbc tak to už nemusi byt?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:23:36)
- jsem přesvědčen, že můžete, navíc je docela možné, že Vás k tomju ani nepozvou, že do konce prázdnin už vyjde novela prováděcí vyhlášky

- pokud Vaše dítě není vyhodnoceno jako risikové z hlediska možní nákazy TBC, pak není důvod k očkování

--- ČR splňuje kriteria IUATLD pro zrušení neselektivního očkování

--- pokud je dítě starší jednoho roku, pak už naděje na navození imunity proti TBC očkováním je mizivá



 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:26:38)
Kili, děkuji. Mohu se zeptat, zda máte nějaký odkaz, kterým mohu argumentovat? Přeci neřeknu lékařce svého syna, že kili říkal... A ona na tom očkování bude asi trvat. Já byla opravdu ochotná tam jít, volala jsem tam x-krát. Teď si ale zase říkám, zda do syna tu vakcínu cpát, když by to bylo k ničemu...~d~
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:52:40)
- MUDr Wallenfels J., vedoucí Národní jednotky dohledu nad tuberkulosou se vyjádřil k očkování proti tuberkulose, včetně uvedení kriterií IUATLD a doporučení WHO v časopise

- - VAKCINOLOGIE 2007/1, (1), str. 28-47 a

aktualisovaná a zkrácená podoba tohoto vyjádření je publikována v časopise

- - ČESKO-SLOVENSKÁ PEDIATRE, 2/2009 , str.69-76

- RNDr Petráš na

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_20.htm

- důvodová zpráva Hlavního hygienika ČR k návrhu
vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, ve znění pozdějších předpisů

Navržené znění dotčených ustanovení novely :
(2) Očkování proti tuberkulóze provedou lékaři pneumoftiseologové u dětí do pěti let věku s indikacemi uvedenými v příloze č. 3 k této vyhlášce. Podle vyhodnocení míry zdravotního rizika tuberkulózy stanoví časový interval očkování.
(3) Kontrola jizvy po provedeném očkování dle § 3 odst. 1 se neprovádí, neprovádí se ani tuberkulínový test jako kontrola po provedeném očkování a ani přeočkování proti tuberkulóze.“
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:56:33)
ještě jeden odkaz

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/TBC.htm

v něm vyhledejte kapitolu účinnost očkování
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:03:48)
Děkuji.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:27:33)
to mně teda zajima jak odmitla v porodnicui do te ručičky vy jset mohli do toho mluvit mně ji přinesli očkovano a hotovo ne že bych ji nedlala ale takove věci se davaj automaticky ne?
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:31:59)
Dnes se to už snad ani v porodnici nedělá, ale já to odmítla v r. 2008 v souladu se zákonem, jelikož povinností bylo dát dítě naočkovat do 6 týdnů. Syn pak onemocněl, tak se to odložilo celkově.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:34:23)
aha tak to jo
ale nevěděla jsem to ,a, vdě dcery a nebylo to ani u jedne
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:37:07)
ale upřimně holky my taky nejsem z očkovani ejlepši ame plni problemu a opravdu se trapime pan killi to muže podtvrdit stale něco mame a marodime ale jak pokud to očkovani ma vybyt tak at je čovek nby mněl byt rad že dite trpi jen maličkostma jsou horš věci vežte mi byli jsme na takovych testech že nam chodila mraz po zadehc nemužu mluvit že vim jake to je mit nemocne dite zlou chorobou protže nam testy vyšly dobře ale ja hlavne chci aby bylo vše o.k ajak řeknou naočkovat tak dam z naději že oni vi co dělat
 tina1109 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:43:29)
ani já nepolemizuji - očkovat či ne, spíš když je dítko po nemoci, či není ve své kůži, tak to posunout, to ano
A popravdě jestli dítko vezmou do školky nenaočkované ...já osobně bych ho nedala, ne, že by ho nevzali. Vždyt v dětském kolektivu je tolik bacilů a dá tam neočkované dítě by asi nebyla tou správnou volbou.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:12:19)
tak koik teda ja mněla malou očkovanou 3 davkou 3 měsic tak do kdy mam čas?
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:14:11)
lasie a ajktože jste ješet nebyli na TBC očkovani maly byl nemocny
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:16:51)
V porodnici jsem to odmítla, pak měl syn zánět ledvin. TBC se pak naplánovalo až na později(po základním očkování), před létem řekli na kalmetizaci, že až na konci léta.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:21:00)
aha tak to jo
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 14:21:42)
tak do kdy do tech 18 měsiccih od 3očkovani?
 Horama 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 15:59:46)
Nene, to je chyba. Je to do 6 měsíců od 3. dávky, ale nejpozději do 18 měsíců věku dítěte.
 Horama 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:01:48)
A ještě i moje chyba. ~t~ Píšou "6 měsíců po 3. dávce a nejpozději do 18 měsíců věku dítěte". Takže zřejmě myšleno nejdříve 6 měsíců od předchozí dávky, ale stihnout to do 18 měsíců dítěte.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:52:40)
vůle k čemu není ?
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 13:55:34)
Není respektive nebyla dobrá vůle paní doktorky posunout dceři očkování kvůli viróze..třeba
 Horama 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 15:55:01)
To není o dobré vůli, to je o nekompetentnosti doktora. Při viróze prostě nikdo normální neočkuje. Pokud tvůj lékař ano, řekla bych "vyměnit".
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:43:39)
My ji právě kvůli tomu vyměnili ~t~ Ještě že náš nový doktor má v tomhle rozum
 Lassie66 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 12:31:17)
No tak sláva.
 Chrysantéma 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 15:45:45)
Ajli,

Tvoje zpráva je klamná = očkování je i nadále povinné,
ale odmítnutí očkování nebude pokutováno hygienikem...
Šíříš tady poplašnou,klamnou zprávu!!~Rv
 chikamichi 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:40:49)
Chrysantémo, myslím, že se mýlíš ty.

cituji: U soudu pomáhala Liga lidských práv. Ta argumentovala upozorněním, že ministerská vyhláška o povinnosti očkovat děti odporuje čtvrtému článku Listiny základních práv a svobod. Ten jasně určuje, že povinnosti mohou být ukládány pouze na základě zákona.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:43:23)
Pokud takto Liga lidských práv argumentovala, pak by si měla udělat poněkud jasněji v právních normách
 Chrysantéma 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:15:19)
Ajli,

na základě zmińovaného a medializovaného případu píšu znova,že Tvá
interpretace je špatná.Očkovací kalendář platí i nadále,jen s tou
změnou,že za odmítnuté nebo posunuté očkování nebude nikdo pokutován!!
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 15:54:18)
Jsem ráda, ale doufám, že to bude tímto směrem pokračovat k úplné dobrovolnosti v očkování. Většina tady mluví maximálně o možnosti pro rodiče posunout očkování, já jsem přesvědčená, že jediný způsob jak skutečně ochránit své dítě je moci rozhodnout o tom, zda vůbec a čím ho nechám očkovat. Nebráním nikomu, kdo se obává očkovaných nemocí a věří ve prospěšnost očkování, ať očkuje, ale sama jsem přesvědčená o tom, že očkováním riskuji více než neočkováním. Proč by mě někdo měl mít právo nutit nést takové riziko? Vždyť je to stejné, jako bych já chtěla prosazovat zákaz očkování! Kdo má pocit, že očkování je bezpečné, nechť očkuje. Má však právo nutit mě nést takové riziko jen na základě svého proočkovacího názoru? Já myslím, že ne.
 Glance 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 15:57:16)
Naprosty souhlas s Mili
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:03:35)
Také souhlasím s Milli.

Ad černý kašel, jj, to taky nechápu, objevuje se teď dost často i přes očkování. Kamarádky syn ho měl taky ve 3 letech, naočkovaný byl.
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:10:07)
K černému kašli jsem našla zajímavý odkaz:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/epidemie-cierneho-kasla-a-zlyhania-vakcin/
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:17:24)
Mili, a Ty mas taky prehlad o nebezpecenstve jednotlivych ochoreni? Ono totiz nas zije vedla seba viac. Na jednej strane je Tvoje pravo nedat sa ockovat a na druhej strane je moje pravo byt chranena pred nebezpecnou chorobou, ktoru Ty ako neockovana mozes prenasat, sirit a ktora Ta kvoli Tvojej nevedomosti a odmietaniu ockovania moze aj zabit. Priklad v minulosti - prave nestovice. Pozri si o tom nieco.
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:23:09)
V rámci mých laických možností přehled o jednotlivých onemocněních mám a pořád mám dojem, že očkování nás všechny ohrožuje více než dnes tyto choroby.
http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekcne_ochorenia_a_ockovanie.pdf
 Pole levandulové 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:26:20)
Ale to, ze ty choroby uz tady nejsou, je snad dano tim, ze jsou lidi proockovani a tudiz se dari ty nemoci drzet na uzde. Kdyby se prestalo ockovat, tak se ty nemoci opet rozsiri a budou zabijet stejne, jako v dobe, pred vynalezenim vykcin, ne?
 Mlada 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:35:46)
Já tedy dost silně pochybuji, že proočkovanost populace nějak významně klesne - pokud bůh dá, a očkování bude více dobrovolné.
A pak mě napadá několik nemocí, které se v Evropě už také běžně nevyskytují, ačkoliv se proti nim houfně neočkuje a dokonce se ztratily dříve, než se s očkováním pořádně začalo.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:38:13)
no, je tu jakási prapodivná iniciativa ve slovenčině a jsou tu pro kontrolu bezpečí a sledování efektu vakcinace a vedlejších účinků vakcín celosvětově uznané

-- FDA (Food and Drug Administration) - přes ni
neprojde do užívání vakcína, která není bezpečná

-- CDC (Centers for Disease Control and Prevention)

-- AAP (American Academy of Pediatrics)

-- American Academy of Family Physicians

-- VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System)




 Dee Dee+2 kluci 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:42:00)
Rodiče autistických dětí na jednom serveru publikovali jednu zajímavou studii z amerického prostředí o vlivu "přeočkovanosti"generace současných rodičů na výskyt dětského autismu.

Nestraším,nechci tím nic říct,mé dítě má jiný problém,než autismus.Jen by mě zajímalo,co si o tom myslíte vy....
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:45:41)
to je velmi jednoduché, to si jeden pseudovědec chtěl udělat kariéru a napsal práci o souvislosti autismu s očkováním. Záhy bylo zjištěno, že jde o falsifikát, onen autor se k tomu i doznasl, byl potrestán poměrně výrazně práce byla prohlášena za neplatnou.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:52:45)
http://edition.cnn.com/2010/HEALTH/02/02/lancet.retraction.autism/index.html
 Dee Dee+2 kluci 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:15:08)
Ok,přečtu si to.Tomu,že někdo zmanipuluje data věřím,děje se to ve všech oborech.Ale zároveň znám právě dva případy v ČR,kdy byli rodiče přesvědčeni,že se u jejich dětí rozjel autismus a MR v rekaci na očkování a v Motole jim to potvrdili jako velmi pravděpodobnou příčinu.

Jasně,je to hodně nepravděpodobné,celkový přínos očkování je nesrovnatelně větší.Myslím,že u nich nebyl problém,že byli očkovaní,ale KDY a ČÍM.

 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:49:23)
Dee Dee,můj syn byl očkován proti žloutence ve čtyřech letech,měl velmi silnou reakci ve formě výpotku do kyčelního kloubu,doteď má s kloubem problémy(je mu 11),je autista,diagnostikován byl až potom,je tam shoda s očkováním a prvními příznaky,ale neočekávám,že tomu bude někdo věřit,není vůle.
 Dee Dee+2 kluci 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:19:22)
To je mi moc líto~6~

Mě říkala Dr. v Očkovacím centru v Motole,že je taková pravděpodobnost jedna ku milónu (už jsem to tu dnes psala) a myslela to jako uklidnění,ale jak mám být klidná.Co když jsem ten jeden rodič z miliónu?

Kdyby se to dalo nějak předvídat, zjistit z nějakých testů a ne dávat plošně všem všechno....
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:24:01)
Díky~x~
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:51:38)
K tomu FDA, mnohdy přece povolí léky, které se pak až během let užívání projeví jako hodně nebezpečné, takže to pro mě není moc dostačující - že by nepustila vakcíny, které nejsou bezpečné
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:58:24)
nejde o FDA, ale o celý systém, který jsem uvedl. Pokud máte dojem, že samostatné rozhodnutí amatéra je lepší, pak s tím nic nenadělám.



 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:02:19)
Ale tady přece nejde o rozhodnutí amatéra - vy jste napsal, že přes FDA neprojde do užívání vakcína, která není bezpečná. A já říkám, že to pro mě není argument, protože mnohdy povolí léky, které se pak až během let užívání projeví jako hodně nebezpečné. A stejně to může být i s vakcínama, akorát že tam se to hůř dokazuje, projevuje, protože se nepodávají tak často jako léky atd.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:07:00)
- přes FDA neprojde do užívání vakcína, která není bezpečná

- které léky pustila FDA k užívání a pak se ukázaly nebezpečné ?

- vakcinován je téměř každý, léky neužívá každý, nadto většinou je užívá nemocný
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:18:36)
např. thalidomid pro těhotné, tetracyklin pro děti, koneckonců jednu dobu byl považován za bezpečný pro děti acylpirin a dnes tomu tak není....co když se to samé jednou zjistí o vakcínách?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 1:00:22)
co má co thalidomid s FDA ?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:49:55)
Skramuško, ale přece očkovat by se nepřestalo, ty jako rodič toužící po očkování bys děti naočkovat mohla a měla bys to hrazené. Proč myslíš, že v zahraničí je proočkovanost stejná jako u nás a povinné tam není?
 kreditka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:48:53)
Možná proto že jak teď mluvily na ČT tak tam prý nepokutují rodiče za to že děti nejsou naočkované, ale nenaočkované dítě nevezmou do školy a tak rodiče dostanou pokutu za to že děti nechodí do školy - nemám to nijak ověřené
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:37:36)
Cize podla Teba je miera vseobecneho ohrozenia populacie nejakou infekcnou chorobou vyssia u ockovanej populacie, ako u neockovanej?
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:47:51)
Za prvé např. podle těch slovenských statistik, které byly v odkaze, pokles výskytu těchto nemocí nastal už před zavedením očkování a tento trend by pravděpodobně pokračoval i bez něj.
Za druhé očkování může mít mnohé dlouhodobé zdravotní důsledky, což sice není prokázáno, ale není prokázán ani opak a zkušenosti některých z nás to potvrzují.

Mohu znovu položit otázku, zda si skutečně myslíš, že máš právo být chráněna proti nějaké chorobě na úkor zdraví nebo života někoho druhého?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:54:17)
Mili, já ti nevím, i když statistiky se hodně používají, každý si tu svou může "upravit", vytvořit tak, aby podpořila jeho argumenty, tedy jak člověk pozná na základě statistiky, jestli mají pravdu ti nebo ti? Mnohdy je to tvrzení proti tvrzení, aspoň mi to tak přijde, záleží jak se nasbírají a poskládají a porovnají data...
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:57:10)
No to máš pravdu, s tím celkem souhlasím, ale obousměrně, tím spíš je nesprávné někoho nutit do očkování, nemyslíš?
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:03:01)
Mili, v pořádku, já jsem pro nepovinné očkování, jen jsem psala, jak se dívám na statistiky já, že pro mě nejsou tak směrodatné a průkazné
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:02:33)
Myslim to tak, ze pokial sa vyskytne nejaka zivot ohrozujuca infekcia ( alebo infekcia, ktora vseobecne ohrozi populaciu v CR), tak pravo Mili, ze sa nechce ockovat by malo byt podriadene pravu ostatnych na ochranu pred touto infekciou a teda sa budes musiet nechat zaockovat. Cize by malo byt podla miery vseobecneho ohrozenia pre populaciu ( napr. 10 milionov ludi v CR) stanovene napr. ockovanie povinne, nepovinne. Ze sa ma najst rozumna hranica medzi uplnou nepovinnostou a prisnym rozkazom.
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:04:06)
akynali, ale humbuk a skutečnosti, které vyplynuly kolem prasečí chřipky ukazují, že ten rozkaz očkování je kravina
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:06:08)
Jitu, hovorim o rozumnej hranici medzi rozkazom pre vsetkych a uplnou nepovinnostou nech sa deje, co sa deje.:-)
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:07:52)
nevíém o tom, že by někdo vydal rozkaz k očkování proti chřipce
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:10:21)
Tiez ma napadlo, ze chripka asi patri k nepovinnym/doporucenym, neviem akym.......
 Ennywan 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:19:56)
Nepsala jsem, že někdo dal rozkaz, ale takové hlasy při prasečí chřipce byly, proto jsem toto téma použila jako argument, že ne vždy by mohl být ten rozkaz odůvodněný
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:22:59)
Ano nebyl to rozkaz,ale byl velký tlak na lidi,aby se dali očkovat,vytvářela se panika hlavně v mediích,přitom ta epidemie nebyla tak hrozná.Potom se psalo,že potřebovali udat vakcíny.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:17:35)
Pamatuju si, jak se stahoval z trhu lék proti kašli na myslím Silomat, ale teď nevím, jak se jmenoval. Že prý mohl způsobit aritmie srdce či co a mohl ohrožit život. Synovi jsem ho tenkrát dávala na kašel, když mu byl asi rok. Někdy se opravdu až po delší době ukážou nežádoucí účinky a u vakcín určitě neprobíhají dlouhé studie, viz například ptačí chřipka.

Já jsem rozhodně za právo svobodné volby v očkování.

1. září 2007 Stahování léku proti kašli SILOMAT

Farmceutická společnost Boehringer Ingelheim se rozhodla celosvětově stáhnout z trhu známý přípravek proti kašli Silomat. Lék, který se už padesát let používá při léčbě suchého dráždivého kašle, je totiž v podezření, že způsobuje poruchy srdečního rytmu. Lék je možné vrátit do nejbližší lékárny, kde pacientovi za něj vrátí peníze, a to počínaje středou 5. září až do konce měsíce října. Vrátit bude možné jakýkoliv, i načatý nebo použitý lék Silomat. Toto opatření se týká i přípravků, které si pacienti koupili sami bez receptu. Více na http://www.boehringer-ingelheim.cz nebo na bezplatné lince 800 733 733.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 18:29:33)
Ano Milli, myslela jsem Milenku ~s~
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:31:07)
Nezlob se, opravdu mášě pocit, že máš právo být chráněna před chorobami na úkor můj nebo mých dětí?
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 19:58:29)
Mili, tak za prve si nemyslim, ze by si sa pytala na suhlas svojich deti s ockovanim, za druhe, ockovanie nejako cielene ohrozuje prave Tvoje deti? Ako? Pokial viem, tak neziaduce reakcie su fakt vyhra v loterii. A za tretie, ano, myslim si, ze Ty a Tvoje deti by sa v pripade potreby mali podriadit poziadavku cca 10 milionov ludi, pokial ide o pripadne verejne ohrozenie.
 elindra 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 20:28:50)
akynali,
Mili umřela holčička, kvůli očkování.
A díky ní a jejímu příběhu se myslím spousta lidí tady na Rodině začla zajímat i o negativní důsledky očkování...
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 21:01:50)
Elindro, to mi je fakt velmi luto. Ale nemyslim si, ze umrtie je beznou alebo castou kopmlikaciou. Zrejme ma nechapes. Neide mi o to, ockovat proti vsetkemu moznemu a kazdeho povinne. Ide o to, ze pokial u niektorych ochoreni predstavuju neockovani jedinci ( napr. 8%) pre spolocnost nebezpecenstvo, co sa tyka napr. sirenia nakazy, tak sa musia prisposobit oni spolocnosti a nie spolocnost im.
 MrakovaK 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 21:24:06)
~R^
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 9:22:19)
nejsem si jist, zda elindra ví, co sděluje jako skutečnost. Spíše se mi to jeví tak, že sděluje svá tušení, skutečnosti vzdálená.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 9:52:30)
Ty si ty svoje kecy nedokážeš odpustit, co? Aspoň v tomhle případě by sis mohl dát pokoj. Zřejmě jsi natolik bezcitnej, že ti některý věci vůbec nedocházejí.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:03:23)
No, kecy tu spustil a pokoj nedal někdo úplně jiný, že

Mně především dochází, že ezcitné je strašení druhých intuicemií a domněnkami, které nemají ci společného se skutečností. To nedochází Vám. Zato obhajovat výmysly osobními invektivami Vám jde docela často.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:10:15)
Kili, su rozne interpretacie roznych udalosti: Nedam si pichnut do chrbtice ( rozumejte spinalnu anestezu), lebo sused to mal a ohluchol.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:15:43)
pane doktore kili prosim jen mi napište davaj se atb na kašel ktery je jemny ale už 3 tyden my pořad kašel ted jsem zkusila dat homeopatika ale nezda se m i že by se to zlepšilo jinak je holka jako by nic lehne a je to nejhorši je to kašel suchy a pak po delšim kašlani polkne mužem na to dostat atb nebo ma mješte doktorku ukecat vyzkoušet ješte spiropent a ambrobene cvo myslite nechci aby zase mněla atb jak je v celku zdrava
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:23:07)
já už jsem Vám to psal, že takto přes i-net se nedá nic konkretního doporučovat, neberte to jako neochotu, ale to prostě nejde.
 zrzulec 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:29:28)
tak prominte jen nechci ji dat atb když to neni nijak moc zle si myslim ja vim že to nemužute posoudit ale jen jsme chtela vědět jestli u dlouhodobeho kašlani se davaj atb že? my jsme po 2 avce hexy kašlali 6 tydnu ale ne mněla to dole jen někde v krku nebo co
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:37:15)
kašel není (až na jednu výjimku) nemoc, ale příznak, takže je třeba prvně najít příčinu a podle toho volit způsob jejího odstranění
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:35:57)
samozřejmě že jsou to intepretace všelijaké a navíc pak nabalují další šumy na principu tiché pošty.
Různí aktivisté využívají různých logických klamů pro účel své popularity, nejen ve věcech očkování, nejčastěji josu to falešná dilemata, argumenty oslovující nevědomost a emoce, anonymní autorita, unáhlené zobecnění, statistické sylogismy.
kauzální klamy, inkoherentní reference.
 Líza 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:22:19)
Nedočítala jsem, ale ta zpráva není o tom, že už očkování nebylo povinné, pouze že ta sankce byla udělena neoprávněně a že pokud chce stát udělovat sankce, musí konkrétní očkovací kalendář stanovit zákonem a ne pouze vyhláškou.
 Mili+5 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 16:28:26)
Lízo , přesně tak to je, ale doufám, že to nejpůjde směrem k uzákonění sankcí.~;)
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(30.7.2010 17:45:57)
V Německu je očkování dobrovolné,přesto je proočkovanost 95% a nikdo tam na epidemie neumírá.Nevím proč by si to i u nás nemohli rozhodnout rodiče sami.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:04:27)
Pawlo, na akom zaklade vychadzas z toho, ze v CR to bude tak ako v Nemecku ( tych 95%). Nemyslis, ze medzi CR a BRD su urcite rozdiely? Ked si porovnam iba obycajnu cestu autom po CR a BRD a s tym suvisiacu opatrnost, dodrziavanie predpisov a uctu k zivotu, tak su rozdiely dost vyrazne v neprospech CR.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:18:46)
Akynali,a proto to raději ani nezkusíme?Já si třeba myslím,že většina rodičů chce pro děti to nejlepší a pokud budou mít dostatek informací,což považuju za nejdůležitější,tak to bude fungovat.Připadá mi,že většina lidí je poznamenaná totalitou, všechno musí mít přikázáno a když se mají rozhodnout sami,jsou naštvaní.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:26:14)
Pawlo, smerovala som k tomu, ze to porovnanie je trochu zjednodusene a neda sa z neho vychadzat. Ale diskutovat o povinnom ockovani a hladat konsenzus je uplne v poriadku.
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:36:59)
Diskuse je zbytečná,jediný problém byl,že se jednalo o vyhlášku,pokud to bude v zákoně(jako,že asi bude)bude to opět postihnutelné.~Rv
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:42:44)
- zkusit, no, to je třeba říci na kom, že

- pokud za nejdůležitější považujete informace, pak ale jistě chápete, že skutečné informace mít laici nemohou, člověk nemůže vědět o všem, proto se obrací na odborníka (to je obecné, nejen ve věci zdravotní péče)

- no, to asi je tak, jak Vám to připadá, možná nemusí mít zrovna přikázáno, ale chce instrukce
 Pawlla 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:48:20)
Kili,jistě se v první řadě obrátím na odborníka,ale základ je,že mi řekne všechno,ne jen výhody,ale i možné nežádoucí reakce,i kdyby byly málo pravděpodobné.Důležitá je pro mě i zkušenost laiků,může mi stokrát odborník říct,že nic nehrozí,pokud ve svém okolí vidím takové případy,bohužel mu nebudu věřit.Jinak já osobně věřím,že když se někdo rozhodne nenaočkovat své dítě ví proč,z lenosti to neudělá jen malé procento.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 11:04:44)
- nevím, jak to napsat, abyste si to špatně nevyložila. Když si necháte opravit PC, tak Vám odborník na tu mašinku taky neřekne vše, ani nemůže, jednak byste to nepochopila, jednak by to vykládal roky.

- na druhé straně máte dostupnou spoustu informací
díky internetu, což ale vede k risiku získání informací z neseriosního zdroje. A opět ut bude ta skutečnost, že věcem neporozumíte nebo si je špatně vyložíte, protože nemáte ani základy znalostí o věci.
Příkladem budiž laické povídání o imunisaci, o imunitní odezvě, když o samotné imunitě není ani páry.
To pak něko najde cosi o protilátkách, na kterých třeba vůbec nezáleží, nebo nějakou sugestivní stať o nějakém vedlejším účinku (autismus jako následek očkování je ilustrativní ukázkou podlehnutí klamným informacím), nebo o čemkoli smyšleném, tušeném, účelově konstruovaném. Je pak otázkou, zda rozhodující ví proč se tak či onak rozhodl. Já bych byl i pro, aby si každý dospělý za sebe zvolil co chce, ale děti bych přece jen měl za objekt nezbytné protekce obecně a tak i ochrany před chybnou volbou těch, kteří o nich rozhodují. Tím nejsou popřena rodičovská práva, ale je jistá obecné hranice mezi extrémy a jde o nalezení té hranice v obecné odpobvědnosti a kompetencích, za kterou už to rozhodnutí rodiče nemůže společnost tolerovat (míním obecně, nejen ve zdravotní péči).



 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 11:41:51)
Kili, rozhodně by ti ten odborník přes PC měl říct i možné negativní dopady - třeba že je jistá možnost, že bude potřeba počítač kompletně přeinstalovat, že v nepříznivém případě přijdeš o všechna data a podobně. Bohužel doktoři velmi často tímhle způsobem nefungují ~Rv~Rv
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 11:55:39)
Lido, keby Ti lekar podla pribaloveho letaku popisal a rozvinul vsetky mozne neziaduce ucinky ( vcetne tych, ktorych vyskyt je 1:10 000 000), tak si nikto nevezme ani paralen. A ludia budu akurat panikarit, ze "aj to sa moze, pani Novakova, stat, fakt sam doktor mi to povedal...".
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:04:58)
Akynali, já ty příbalový letáky čtu ~;) a poměrně podrobně.
 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:12:34)
Ano, Ty. A co pani Novakova?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:15:17)
jistě si můžete zvolit takového, který Vám poví to, co chcete. Akorát že kdo dovede rozlišit dobrou radu od špatné, ten nepotřebuje žádnou radu.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:28:13)
Já takový doktory mám. Ale bohužel poměrně velká část doktorů primárně předpokládá, že co pacient, to blbec, kterej se nedovede sám rozhodnout, případně jsou líní vysvětlovat tak, aby to pacient pochopil.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:32:55)
- já jsem sice reagoval ve vztahu k tomu opraváři PC, ale nechť

- máte takové lékaře, tedy je zřejmé, že je možnost si takové najít. Pak ale nevím, kde je problém - snad v tom předjímání o předpokladech velké části lékařů.

 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 12:39:34)
Bohužel jsem se s takovýma setkala. ~Rv

Pokud jde o opraváře PC, obvykle se potkávám s výsledkama práce matlalů až následně - když to mám dát celý dohromady. Sama pro sebe je fakt nepotřebuju.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:04:30)
OK, připusťme, že jste se setkala (jakkoli se mi nejeví pravděpodobnmé, že s velkou částí), že Vám nevyhovovali. Tak jste zvolila jiné, kteří Vám vyhovují a je vše OK.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:10:53)
NENÍ. Já považuju za ostudu lékařské profese fakt, že tohle dokážeš prohlásit.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:16:57)
no, sice nechápu, proč by mé vyjádření mělo být ostudou profese, ale považovat jistě můžete cokoli za cokoli, já nemám skutečnost, že je možné vybrat si službu podle svého gusta za nějakou ostudu.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:25:39)
Pokud to nechápeš, nemá smysl to vysvětlovat. Podle tvých vyjádření ti připadá asi normální, že takoví doktoři provozují praxi.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:30:36)
- já po Vás ani žádné vysvětlení nepožaduji

- nepatřičně předjímáte co mi jak připadá, já jsem nic takového nevyjádřil. Mně přijde jako normální, ba i dobré, že si lidé mohou vybrat podle svého gusta, jak sama ukazujete na vlastním příkladu.




 aky 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:32:59)
Lido, tak za prve, ten lekar, ktory nevyhovuje Tebe, moze niekomu inemu vyhovovat uplne fantasticky. Za druhe, aj lekari, tak ako sudcovia a dalsi, su taki aj taki ( a to vsade, nie len v CR :-)). Za tretie, pacienti, tak ako si to urobila Ty, maju pravo hlasovat nohami.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:48:51)
Akynali, právo sice mají, ale leckdy je to dost obtížné - viz třeba nejbližší další doktor příslušné specializace několik desítek km daleko, a podobně.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 13:56:40)
nevím o zemi, v níž má každý vše co chce dostupné v domě, kde bydlí. Vím ale o zemích, kde si nemá z čeho vybrat. Dostupnost (časová, prostorová, ekonomická) zdravotní péče je věcí státu a stejně tak její garance. Pokud Vám nevyhovuje, není to ostudou profese, ale buď Vašimi nadměrnými požadavky, nebo chybnou zdravotní politikou státu.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:12:49)
Tak znovu: ostuda tvé profese jsou třeba ti, co jsou líní pořádně diagnostikovat (nebo to vůbec neumějí), a s pacientem jednají jako s onucí, která si vlastně jenom vymýšlí.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:18:03)
- to není znovu, ale něco jiného

- a Vy jste ta, která je kompetentní to posoudit - to tedy můžete i zaujmout jejich posty a napravit tak, co za ostudu máte
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:21:02)
G. B. Shaw: "Nikdy jsem nesnesl vejce, a přesto jsem lepším znalcem omelet než kterákoli slepice."
To by si totiž nemohl stěžovat vůbec nikdo.
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 14:23:38)
Nikdo nenamítá nic proti právu stěžovat si. Mezi stížnosti, výmyslem a pomluvou jsou jisté, pro někoho obtížně postřehnutelné rozdíly.
 *Lilka* 


Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:08:57)
Kili a ohledně očkovacích vakcín, na školách se doktoři učí jak? Z knih, které píše kdo? Nebo školení pro doktory o vakcínách, nových, probíhá jak, kdo je pořádá? Výrobce vakcín?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:16:38)
- doktoři většinou do školy už nechodí

- chcete znát systém postgraduálníhoo vzdělávání ? Zdroje informací v něm jsou nejrůznější, ale především vždy validní

 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 16:18:44)
pokud máte na mysli presentaci (nového) výrobku, kdo jiný by ji měl provádět než výrobce ?
 kili 
  • 

Re: Očkování již nebude povinné. 

(31.7.2010 10:21:27)
hm, je to právě na zvažování, těžko se prognosuje reakce lidí na takovou změnu, jakou by bylo zrušení povinnosti očkování. Někde je jistá tradice, jinde není a je teoreticky možné, že kdyby tu nebyl donucovací nástroj, pak by se až příliš velká skupina neproočkovala (třeba z lenosti, nezájmu, módy, zpovykání a pod.). Sám si myslím, že by to zrušení povinnosti sice vedlo k poklesu proočkovanosti, ale nijak výraznému a jistě bez vlivu na to, čemu se říká kolektivní imunita. Trochu problém vidím v tom, že ona svoboda v rozhodování není spojena s odpovědností¨a ani nelze nastavit nějaká pravidle pro tu odpovědnost v podobě sankcí (např. OK, očkovat nemusíte, ale pokud chorobou onemocníte, pak si hradíte veškerou péči) ani v podobě bonusů (např. že očkovaní budou platit méně pojistného). Je tu i skutečnost, že lidé jsou zvyklí podrobit se tomu, co je povinné a co povinné není, z principu odmítají. To je vidět na proočkovanosti u doporučených (nepovinných) očkování - ta je u nás výrazně nižší, než např. v sousedním Rakousku. Rozhodnutí státu je v tomto ohledu hodně odpovědné.
Před asi dvěma třemi desetiletími tuším ve Finsku zrušili Polio (pro ně je kolektivní imunista výrazně významná) a lidé nevyužili mořžnosti dobrovolného očkování a následkem byl epidemie dětské obrny. Není to vůbec jednoduché, pokud cítíme skutečnou odpovědnost za takové rozhodnutí - na jedné straně
sílu práva na sovbodné rozhodování jednotlivce (i když v dané věcí jde o rozhodování by proxy) a na straně druhé celospolečenský zájem.
 SendyWendy 


Re: Očkování již nebude povinné 

(31.7.2010 10:08:03)
To je sice dobře, ale pokud pak rodiče budou stíhaný, když dítě nebude vpuštěno do školy, tak je to prašť jako uhoď.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.