| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Myčka nenapouští vodu

 Celkem 21 názorů.
 Králíček4 


Téma: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 10:02:25)
Mám myčku Bosch a od poloviny týdne mě při zapnutí programu jen jako by prskne vodu a pak začne hučet,ale voda do ní neteče.Když se to stalo poprve,tak nakonec si myčka dala říct a spustila,ale další den už ani ťuk.Ale je pro mě divné,že by měla signalizovat poruchu nějakým číslem,ale to nedělá.Prostě poruchu nesignalizuje,ale vodu nenapouští.Paní v servisu mi poradila,ať si zkusím dát do hadice přívodu vody další gumové těsnění,ale ani to nepomohlo.Opravář přijede až ve čtvrtek a tak hledám radu čím to může být.Máte někdo podobnou zkušenost?Díky za rady.
 bbberusak + barusak 03/10 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:41:40)
když ti nenapouští, bude asi spuštěná pojistka proti vytečení...ale mělo by to hlásit tím číslem...bud to někde dole u toho čidla maličko kape a myčka program přeruší když se namočí čidlo...nemanipulovali jste s hadicema? že by ležely na zemi nebo nebyly výš jak maj správně být?
 Králíček4 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:46:24)
Právě,že se s myčkou ani hadicemi nic nedělalo.Myčka je zasunutá pod pracovní deskou v lince a veškerý příspup je znemožněn.Právě,že mi je taky divné,že to nesignalizuje žádnou poruchu.Měli tady velkou poruchu na vododvodním řádu a celý víkend až do pondělí jsme byli bez vody.V úterý byla puštěna na plný tlak a ve středu už blbla,ale prý to má pojistku proti přetlaku a tím se to zničit nemá.
 bbberusak + barusak 03/10 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:48:04)
jj, jestli máte origoš hadice, který nejsou nastavovaný kvůli délce, tak je tam ventil přetlakový...
možná fakt ten vodní kámen, to by vysvětlovalo proč nesignalizuje chybu...
 Králíček4 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:51:42)
Jo,jo vše je originál.Byla napojena a od té doby jela bez poruchy a teď tohle,v září ji budu mít 2 roky,tak je naštěstí ještě v záruce.Ale přesto mě to štve.
 *Jasmína* 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:45:46)
Měli jsme s myčkou přesně ten stejný problém. Bylo to způsobené ucpáním v místě napouštěcího ventilu vodním kamenem. Ona chtěla napouštět, ale protože to v podstatě "nestihla" v daném intervalu, tak se zastavila a nejela.
 Králíček4 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 10:47:31)
Přívodní hadici jsem kontrolovala,sítko je čisté.
 Insula 


Re: Co je s myčkou 

(19.6.2010 11:12:04)
Napadlo mě jen čerpadlo. ~d~
 Morama 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 13:03:16)
Nam mycka nenapousti take kdyz je ucpany odtok/filtr.
Zablokuje se napousteni, kdyz zjisti, ze nejde vypoustet...
Meli jsme na to taky dvaktat opravare, pokazde stejne, sok, ze nefunuje cerpadlo, ale vycistil to a funguje.
Ted uz jsem si to delala i sama :-)
Vysroubuje se to sitko ze dna a jeste je tam pod plechem uzoucky odtok, ktery byva obas ucpany.
Obvykle tam byva nejaky maly bordel nebo zrnko citronu, protoze babi nekdo poradil, ze nadobi bude bile, kdyz prida do kosiku na pribory citron!~:(
Mame Siemens, ale soucastky/princip je pry stejny (rikal onehda pan opravar).
 Králíček4 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 14:34:30)
Tak jsem měla odmontované už i to sítko a čistila jsme to,ale uvnitř jsme nic nenahnátla.Je tam jen trochu vody.Všechno jsem čistila jako první a marně.Tak nevím jestli se ten odtok něčím ucpal,ale nic tam necítím a nevidím.Raděj na to ještě mrknu.
 Morama 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 15:04:04)
To sitko je v takovem plechu, ktery se vytahne (pod tou spodni "hrideli") a tam je bila plastova vypust.
Vypada jako trojita vypust z prehrady :-)
Je tam jeden sroubek na krizovy sroubovak, kdyz se to odsroubuje a odklopi, byva tam zasekly ten nerozpustny bordel...
To ted kontroluji vzdy jako prvni, uz nemame mycku v zaruce (je ji 9 let tak ma narok...) abych nemusela nikoho volat ...
Anebo to bude uplne v necem jinem ~;)

 Lassie66 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 15:38:00)
Moramo, kde přesně má být ten šroubek? Mám podobný problém, tak jsem na to koukala....šroubky jsou jen nahoře po stranách, dole, kde je ta výpusť, nikde žádný šroubek nevidím...~d~
 Králíček4 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 15:50:05)
Tak uvnitř odtokové výpustě žádný šroubek nemám.Jan nahoře mám dva a nad tím ještě dalsí plech na další dva šroubky.Ale vzhledem k tomu,že mám do září ještě záruku si to nedovolím rozdělávat,náhodou to bude v něčem jiném a pak mi to neuznají.Řeknou,že jsme do toho vrtala a budu platit vše.
 Morama 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 16:01:49)
Kdyz mas zaruku tak nevrtej ~;) ve ctvrtek se to dozvis!
Lassie, sroubek je v plastu nad vypusti... sundam vsechny plechy (sitko, pak ten poklop) a mam tam velky trychtyr a uprestred je ty vypust... nad ni je zaklopka se sroubkem... az to odsroubujes, uvidis, ze se to odklopi.... jinak je tam sroubku vice, taky jsem je vyndala vsechny zbytecne, ale ten nad tou vypustickou (siroka asi 3 cm)staci. Tam pak vydlickou stouram ty zrnicka... jsem opravar amater, metoda pokus chyba ~f~
 Morama 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 16:03:05)
vidličkou, samozřejmě ~f~
 tinas 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 16:05:43)
Mám taky Boschku a udělala mi to samé. Pořád to psalo ,že je tam nějaká chyba E 24 neboc o to bylo. Nakonec manžel v návodu přečetl (já návody ze zásady nečtu),že je někde chbka v přívodní hadici.Odšoupl -vyšoupl ven zastavěnou-vestavěnou myčku a přišel na to,že se tam z nějakého důvodu vzadu uskřípla hadice,tak jí narovnal a byl klid. Tak se zkuste mrknout dozadu. JO a taky neuškodí vyčistit to sítko co más uvnitř dole v myčce,ale nejenom to vrchní,ale pokud to ve vašem modelu jde,tak hezky dovnitř a to samé i na přívodní hadici,kde je takové to drobné sítko na malé nečistoty. Třeba,když vypnou a zapnou vodu může se tam zanést nějaký rez a je to.
hODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI OPRAVĚ.~R^
 Paraplíčko 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 16:17:34)
ahoj taky jsem měla takový problém,zavolali jsme opraváře a problém byl v tom, že byla totálně ucpaná. Dole hadice pod výpustí zatemovaná, a jak je ventil na vodu, tak nemohl spouštět, protože byl taky zatemovanej. Máme myčku 6 let a poprvé byla na vyčištění. Prý se má po 50 cyklech použít čistič.
 Simeona a 3 


Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.6.2010 18:53:32)
Měli jsme to samé, byla to voda vespod myčky, waterstop se zapnul protože tam byla voda a nenapouštělo to vodu. Dá se to jednoduše opravit, pokud je to tedy u vás to samé.
 Maiff 


mycka nejede 

(9.1.2012 15:05:43)
zdravim mame micku bosh asi necele 4 roky. vse fungovala jak ma. ted kdyz zapnu program zkoci mi tam porucha a symbol kohoutek. mycka je bez displeje. mycka ma tendenci stale vypoustet. ani restet nepomuze. furt vrci cerpadlo na vypousteni a i kdyz vodana zadna neni furt vypousi. prosim o radu dik Martin
 Maiff 


Re: mycka nejede 

(9.1.2012 15:06:47)
mycku :-))))
 natrium 
  • 

Re: Myčka nenapouští vodu 

(19.1.2013 20:41:26)
strasne pomale poustet kohoutek privodu vody do pracky, klidne at zustane v polovine ... je tam nejaka klapka nebo co.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.