| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zasíťování pozemku - kolik stojí?

 Celkem 10 názorů.
 Katuška & 2 pajtašci 


Téma: Zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 9:22:29)
Chtěla bych poprosit o radu, zvažujeme do budoucna stavbu RD a máme možnost sehnat poměrně levně pozemek, s tím, že tam není kanalizace, ostatní IS jsou cca 50 m od pozemku. nikde nemůžu najít žádnou ani přibližnou informaci, kolik stojí přivedení vody, plynu a elektřiny na pozemek. Poradí mi někdo? Vím, že asi záleží na konkrétní situaci na pozemku, ale byla bych ráda aspoň za rámcovou představu. Moc děkuju!
 Babsi+2 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 9:39:05)
Odhadem: vodu jsme vedli přes souseda, bylo to 80m. Projekt a poplatky okolo 2tis., výkop 6tis.(ale dělal to kamarád s bagrem, takže počítejte víc), roury+jejich položení a poplatek vodovodům dělal cca 17tis.(jsou to vydřiduši, jinde by prý chtěli míň) a jakási přetlaková šachta 10tis.(tu ale nejspíš potřebovat nebudete)
Za elektřinu zaplatíte jen za příkon, vše ostatní je v režii ČEZu, takže 12tis....no a pak ještě zpevněná cesta k domu-tam čekám tak 250tis. na 100metrů délky.
 Babsi+2 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 9:42:16)
Plyn jsme nezaváděli, kanalizaci taky ne (je to do kopce). Dá se ale domluvit s elektřikářema, že by se zároveň s el. zakopala voda; plyn zase společně s kanálem. Cena odhadem 1000/metr, protože se musí kopat do větší hloubky (pokud se dávají "nad sebe") nebo trochu širší (povinné rozestupy).
 TeriRez+3 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 10:35:10)
Babsi, ta elektřina mě zajímá! Máme taky poslední elektrický sloup asi 50 m od pozemku, kam bychom chtěli elektřinu dovést...Myslela jsem, že to bude stát desetitisíce nebo dokonce statisíce - výkop, kabely... jak to teda přesně je? ČEZ tohle všechno zajistí zdarma? Díky moc!
 Želvička78 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 10:54:29)
Teri, myslím, že do 15 000 by se mě a elektrika vejít určitě.
 Želvička78 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 10:55:00)
*měla elektrika....
 sylvaina 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 12:39:11)
Čez ti to dotáhne do "antoníčka" na kraji vašeho pozemku. Záleží na tom, jestli mezi poslední sloup a hranu vašeho pozemku bude muset vkládat sloup- postavení toho sloupu stojí cca 70 tisíc. Myslím, že v zemi je to o dost levnější, ale záleží na tom, jestli se to na daném místě dá do země dát.
 Katuška & 2 pajtašci 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 14:10:06)
Moc děkuju za informace, holky.
Ten pozemek, o kterém jsem psala, nakonec brát nebudeme, manžel se tam dneska jel podívat a v realitce nám jaksi opomněli říct, že je to hned u sjezdu z dálnice a z druhé strany je obrovský prostor, kde se začíná stavět nějaká fabrika či superhyper, nevím. Ale nepřestávám hledat, takže budu ráda i za informace od dalších. A určitě nebudu sama, kdo to teď řeší :-)
 Babsi+2 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(2.4.2010 14:23:59)
Koukám, že na to jdete s rozumem (Znám chlapa, co pozemek poprvé viděl až po zaplacení; prý mu stačily fotky a čestné slovo RK), takže krom lokality si ještě dejte pozor na dostatečné příkony-může se stát, že je k pozemku přivedena kanalizace/voda/elektřina dimenzovaná jen pro současné obyvatele a vám budou muset dostavovat např. transformátor.
 Katuška & 2 pajtašci 


Re: zasíťování pozemku - kolik stojí? 

(4.4.2010 22:28:18)
Babsi, moc děkuju za cenné rady!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.