| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

(Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování

 Celkem 21 názorů.
 Luthien.k 


Téma: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 9:39:03)
Pěkný den, nevím, jestli tu už není podobné téma, ale ráda bych znala zkušenosti maminek, které jsou na tom podobně. Už jsem tu psala dotaz, zda zavinování i po 3. měsíci nemůže dítěti ublížit... Ujistila jsem se, že ne, ale vyvstal jiný problém - už je malému půl roku a dokáže se ze zavinutí vymotat, čímž se x-krát za noc vzbudí, protože máchá ručičkama, chytá se všeho kolem, skoro pokaždé se přetočí na bříško a začne pást... Takže musím ho znovu zavinout a je do docela únavné pro oba. Řešil někdo podobný problém? Nepomohl třeba spací pytel s otvorem jen pro hlavičku? Už jsme ho objednali, ale já se obávám, že se do něj bude akorát motat...
 Martyk 
  • 

Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 9:45:08)
Ahoj, nám teda spacáček pomohl. A zavinovali jsme do 8 měsíců. Ale trvalo pár dní než si na něj Karolínka zvykla.
 Lída+2 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 9:57:29)
jo řešila jsem to u mladšího...prostě jsem vzala froté ručník a motala jsem mu to kolem ručiček a nožičky měl volný..pak jsem ho přikryla....
 Lassie66 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 9:57:34)
Syna někdy zavinuji ještě teď - v 16 měsících. Palačinkuji ho do větší deky.
 NovuleD 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 10:00:11)
Podobný téma jsem hledala :-) Mám teď miminko-kluka 2,5měsíce a on prostě bez zavinutí nespí, neusne ani nejí~j~ Nevím jak to budu řešit, protože nohy už mu ze zavinovačky slušně čouhají~:-D. Navíc mi ho je líto, když musí pořád spát jak rovné prkno s rukama u sebe, ale když ho povolím má ruce na obličeji, furt se dluchní a nespí. Nemůže ho to nějak omezit ve vývoji nebo nějak jinak. Když je vzůru tak rukama nohama kope o sto šest, ale na spaní musí být jak můmie.~t~
 Luthien.k 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 10:02:41)
Ve vývoji ho to myslím neovlivní, náš prcek už krásně válí sudy ~;) Horší je, jak ho zklidnit, i naše dětská lékařka nám říkala na půlroční prohlídce, že máme temperamentní dítě, že ho máme co nejvíc zklidňovat (chovat v klubíčku a přitom mu povídat a zpívat - no nic pro něj~j~) Zkusím se jí dneska zeptat i na to zavinování, jdeme na hexavakcínu...
 Luthien.k 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 10:00:34)
My zavinujeme do větší pleny, taky má nohy volné a pak ještě do deky, ale je to prostě boxer~g~ Tak kéž by pomohl ten spacáček...
 Rozzárka 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 10:31:49)
My to vyřešili spaním malého na bříšku(i když vím, že se to nedoporučuje) Já jako mimi spala na bříšku pořád a světe div se jsem to přežila a můj syn taky~s~. Po pár nocích si zvykl na volnost a zase spal na zádíčkách. Zavinovali jsme tak do půl roku.~k~
 Luthien.k 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 10:41:05)
Spaní na bříšku není nic hrozného, zvlášť v tomto věku, navíc máme monitor dechu, ale prďola na bříšku okamžitě pase koníčky~j~
 Chloé 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 11:02:07)
To vis, ze jo. U pulrocniho ditka bych se spani na brisku uz vubec nebala.
 Rozzárka 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 19:58:51)
Holky budete se divit, ale když jasem se o tom zmínila u naší Dr.(teď už bývalé neb naše názory se začly dost rozlišovat) tak jsem si vyslechla celou přednášku o nebezpečnosti spaní na bříšku u malých dětí:-©
 ChemicalJane + 4 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(17.12.2009 9:20:23)
dceři trvalo až asi do 8měsíce než pochopila, že na břiše se dá i spát a ne jen hrát.. ale co bylo horší, od cca 6měsíce se na to bříško v noci přetáčela pořád,a le jaksi jí nedocházelo, že by měla otočit hlavu na stranu! já vím, že by se asi neudusila, no ale pohled to byl děsnej, když jsem jí chodila co chvíli kontrolovat a otáčet.. všichnio i dr mi říkali, že od 5m spaní na břiše nevadí, nehledě na to, že jakmile se dítě otáčí samo, nemá nidko šanci dítě udržet jen v jedné poloze...

ale jinak si myslím, že zavinování nevadí, pokud to dítě jinak nespí... ovšem se spacáčkem zkušenosti nemám, takže neporadím.. my měli ten klasickej, s otvory na ruce, alemy ho měli kvůli odkopávání...
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 11:06:23)
Jojo, to dobře znám. Já zavinuju synka (7,5 měsíce) do pruhu bavlněného žerzeje (tričkoviny). Je to z metráže, 150 cm šíře, 70 cm délka. Natřikrát ho obtočím, motám přitom trochu šikmo od hlavy k nohám, utahuju, co to dá, jinak je z toho taky venku.
 Luthien.k 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(16.12.2009 12:53:33)
Asi dneska dojdu koupit žerzej ~t~
 P. 
  • 

Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(18.12.2009 19:43:14)
ahojte, my máme zase problém s tím, že naše holčička - (je jí 6 měsíců) si při usínání pořád chytá na obličej a zkouší si hrát s dudlíkem, ten ji po chvilce vypadne a ona začne křičet. Takže jsme ji před měsícem začli zavinovat, nejprve to pomáhalo, ale teď se vždy snaží z toho vyvinout a zase si hraje s dudlíkem, který vypadne atd. Takže než usne, tak pořád za ní běháme a dáváme jí dudlík. To samé se opakuje i ráno, i když by ještě jinak spala. Máte někdo radu?? Díky moc.
 Sněhulka a Sněhuláček 
  • 

Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(23.12.2009 17:24:51)
Jo, jo, jo, presne, jezis jak ja jsem rada, ze nejsme jediny exoti... :)) Maly jakmile dostane ruku ven, uz drzi dudlik a jakmile ho vytahne z pusinky, jeci jako tur. Takze k nemu litame a cpeme dudlik zpatky, to same nekolikrat v noci a rano by pritom nebyt toho klidne jeste spal.
Jinak je mu 6 mesicu a spi ve spacacku bez rukavu a ruce mu prevazuju pres ten spacacek k telu plenou. Dost to ted ale resime, protoze se porad jeste nepretaci, tak si uz rikam, jestli mu tim svazovanim nejak nebrzdim vyvoj... presne jak tu nekdo psal vys, kdyz ho vidim, jak musi spat jako prkno s rukama u tela, je mi ho lito. Ale jakmile nesvazeme, neusne. Odhodlavam se k sokove terapii, ze ho proste jednoho dne vazat prestanu a basta, par dni a noci prorveme a treba se to odnauci, ale porad k tomu nemuzu sebrat silu. Jednak protoze se nevyspim;) a jednak aby ho to nejak "nepoznamenalo", ten sok...
Jsem z toho uz dost zoufala, nikdo v okoli takhle vubec nesvazuje a vsem to prijde dost divny.
 ChemicalJane + 4 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(23.12.2009 17:32:53)
já bych se toho šoku nebála, my taky najednou z ničehoš nic dali holku do svý psotýlky a od naší psotele, bála jsems e toho, protože se v noci dost tulila a často měla asi i špatný sny, protože plakala, až to manža nevydržel a uděla... sice jsem nevěřila svým očím ani ničmu jinému, ale holka od tý doby spí krásně celou noc sama, ani napít nepotřebuje.... takže to pro ni evidetně šok nebyl... tak to zkuste a pokud bys viděla, že to nejde, tak ho zase zaviň, ale aby to v něm zase nevyvolalo pocit, že když jsem plakal, tak mi zavinuli... to nevím no... asi to pár dní potrvá než si zvykne, ale pak bude klid...
 Jitka+Martínek7/08+Tomášek7/10 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(31.12.2009 19:46:36)
Moc hezké téma~:-D~R^. Já si tenkrát připadala s malým jako s exotem...!!!
Neusnul jinak než s ručičkami podél těla~d~. Jak byl větší, tak se z plenky vymotal. Ručičky jsem dávali pak do jedné (jen založili plenku
pod každou ručičku) a pak jsme ho ještě zakuklili do druhé. Z ní se už nedostal a spal jako jezulátko a až do rána~R^.
Když jsme to zkusili bez toho, tak byl každou půl hodinu vzhůru a uspání trvalo vždy hodinu~q~!! Bylo to náročné..~;(( A ten řev...~n~
A tak jsme ho zavinovali ať se to naší Dr. líbilo nebo ne~d~. Tvrdila, že po 3.měsíci to dítěti neubližuje, ale že určitě už miluje volnost a má ji dostat. NEMILOVAL JI...~s~~a~
On jak měl volnost, tak nespal, plakal a asi by si vyškrábal úplně oči.. Bylo hrozné co stále s rukama dělal....~Rv
Měla jsem hrůzu, že až povyroste, tak do čeho ho budu balit??? Atd., atd.
No a co se nestalo? V půl roce začal v noci plakat.. Mrskal sebou a plakal. To jsem neznala. Býval vždy moooc hodńoučký...
Martínkovi najednou začalo vadit, že nemá volnost. A tak ji dostal. Od té doby spí normálně a mě se ulevilo, že nemusím šít super
velké šátky...
A tak vydrž. Dovol to miminku. Cítí se tak moooc krásně a dodává mu to pocit klidu. Já to Martínkovi někdy ubírala, protože mi okolí
dávalo najevo, že už to není normální, atd. a byla to chyba!!!!! Mohl mít víc klidu a víc spánku přes den!!
Teď ale čekám druhé mimi a po zkušenosti s Martínkem vím, že mi prostě ukáže, že se mu to už nelíbí...
Držím pěsti!!!
PS: koupila jsem i spací pytel, ale výsledek hrůza.. Zašila jsem rukávky, aby ručičky zůstaly uvnitř, ale to bylo na něj moc volné...
 Luthien.k 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(5.1.2010 16:34:07)
Díky, podnětná zkušenost. Jinak my koupili nakonec ten spacák, ale někde se stala chyba a přišel ten klasický s dírama na ruce. Takže jsme je taky zašili, nicméně malej okamžitě prostrčil alespoň jednu ručičku otvorem u krku a šátral si hned po krčku a hlavně po dudlíčku, takže slavnej spacák převazujeme ještě tetra plenou~d~
Ale je to o něco lepší, než když je jen v tetra pleně, takhle se aspoň neodkope, což s dekou dělal běžně.
Takže zatím stále zavinujeme a čekám na signály, abychom s tím přestali, ale zatím nic...
 Jitka+Martínek7/08+Tomášek7/10 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(6.1.2010 19:17:35)
Jo, tak to v tom spacím pytli dělal taky...~:-D~l~ Prostě si našel kudy... Jsou to lumpíci~;).
A jste dobří, že vás napadla ta plena přes~R^. To nás ne a já ho obratem prodávala. Zašité rukávky vypárala a někde určitě užitek udělal.
Jak teď čekám mimi, tak už se jistím předem..~t~ Pak budu balit zase do plen nebo šátků.. Ale pro začátek...~s~~:-D
http://www.mimi bazar.cz/foto.php?id=29318724&tab=1 (pozor mezera v odkazu)
Budu koukat jako blázen, když toto dítko bude chtít od narození volnost a né zavinutí. Byl by to sakra nezvyk...~:-D~d~

Moc držím palečky.. Není nad hezké vyspinkání miminka a maminky a tak proč ho trápit~;). Vydržte-určitě dá vědět. Jen má každý své tempo.
 Bal+♂ 


Re: (Ne)spaní půlročního dítěte zvyklého na zavinování 

(6.1.2010 21:47:13)
Firsty mě teď napadla jedna věc,můj malej jednu dobu usínal při reklamách on znich byl hotovej úplně ho dostávali,nevnímal nic kolem sebe ~t~Teď při ní večer někdy taky usne~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.