| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Sterilizace

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 1845  [Dalších 1795 >>]
Rozállie 144785
17.10.2018 17:12:12
Je to zvláštní pohled, souhlasím.
Představuju si, že pokud by to téma bylo na pořadu dne, tak snad se natolik týká obou, že oba mají stejné informace. Tudíž by ten chlap věděl, že u něj to bude znamenat jednodušší zákrok, z toho pro mě vyplývá, že se sám nabídne - prostě ze zdravotních důvodů. Já bych udělala totéž, pokud by to bylo obráceně. Kdyby partner trval na tom, ať jdu já (bez nějakého solidního argumentu) viděla bych za tím různé nelichotivé motivy a ve vztahu by to způsobilo povážlivé trhliny...

Ale fakt jen teoretizuju, sterilizaci beru asi jen ze závažných důvodů, jinak ji považuju za zbytečné riskantní zásah do těla kvůli vlastnímu potěšení, takové vošajstlich. Obavy z příchodu dítěte se dají řešit jinak, pro mě tak nějak etičtěji.
Opakuju, že jiná situace je při nějakých zdravotních nebo jiných potížích.

Podotýkám, že je to jen můj pohled, nikoho nepřesvědčuju ani nesoudím ~t~
Žžena 83005
17.10.2018 17:11:05
No vzájemné navrhování je blbé, ale jsou přece případy, kdy se jeden nebo druhý partner rozhodne sám a nikdo ho nemusí ukecávat. Proč ne.
Jinak teda v propartnerském uvažování asi nemá místo možnost plození s nextkou.
petluše 39676
17.10.2018 17:07:54
Pro mě jo, nechci Ha, a kdo si to nechá provést je na rozhodnutí páru.
...j.a.s... 81911
17.10.2018 16:34:16
Možná je vasektomie "propartnerská" jen pro tu ženskou? Ta totiž minimalizuje riziko, že jí chlap zdrhne plodit jinam.
...j.a.s... 81911
17.10.2018 16:32:52
Ve vedlejším tématu mě zaujalo tvrzení, že sterilizace je "propartnerské řešení". Bylo to teda v kontextu, kdy žena zvažuje vlastní sterilizaci a někdo radí vasektomii partnera, která je jednodušší a bez zdravotních rizik.
Co si myslíte vy? Vnímáte sterilizaci jako takovou za "propartnerské" řešení za předpokladu, že už další děti neplánujete? Proč?
Já ať nad tím přemýšlím, jak chci, tak ne. A to ani v případě, že už by byla otázka dětí vyřešena. Nějak si neumím představit, že mi nebude vyhovat antikoncepce (HA, kondom, atd.) a vznesu dotaz na partnera, ať si nechá udělat vasektomii, protože je to zdravotně jednodušší a lepší. Stejně tak bych odmítla, kdyby partner navrhoval sterilizaci mně.
Chápu pozitiva vasektomie, ale nějak pro ni osobně nevidím důvod. A to teda ani u sterilizace ženy, pokud tam nejsou vážné zdravotní důvody. Není to příliš radikální řešení? Co když se něco stane, ve vztahu, v rodině a jeden z partnerů nebo oba zatouží po dítěti? Nebo chlap ovdoví, najde si mladší partnerku a na další dítě může zapomenout. Bude i pak vasektomie "propartnerská"? :-)
vlad. 38059
17.10.2018 13:44:22
jsem propagátor vasektomie :-) je to mnohem šetrnější, propartnerské řešení ~;)
Ambrosie 96492
17.10.2018 10:09:02
Pole děkuji, to jsem samozřejmě udělala. Chtěla bych ale vlastní zkušenosti, např. v USA proběhla žaloba ale není dohledatelné jak to dopadlo apod.
Pole levandulové 23006
16.10.2018 20:11:33
Stačí použít google, zadat sterilizace ambulantně a vyjede ti dost informací, například zde
http://www.gynera.cz/novinky/zahajujeme-provadeni-ambulantni-sterilizace
Ambrosie 96492
16.10.2018 17:38:36
Máte někdo tento zákrok za sebou? Kde? Nebo nemáte ale víte, kde se provádí?
Jak probíhal zákrok, jaké bolesti apod.?
Děkuji za jakékoli info.

Inka ..|-.|-.-|.- 141843
17.4.2017 14:49:34
Nemůže ti doktor napsat zdravotní důvody ? Pak by to bylo zadarmo.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 1845  [Dalších 1795 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.