| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti jezdit na kole

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 800  [Dalších 770 >>]
olgaadam 133028
26.9.2014 13:52:48
Oddělat postranní kolečka? ~t~

Nepíšeš kolik je dítěti let, jinak prostě až to přijde tak to přijde, dokud se sama bude bát, tak se to nenaučí.
A to odrážedlo na to moc vliv nemá. Dříve to nebylo a taky jsme se jezdit naučili a sami. Můj syn to odrážedlo mě a absolutně mu to na tom nešlo, na kole se naučil.
A je to o tom strachu, jakmile se dítě přestane bát, tak se to pak naučí za půl hodiny..
Dari79 114243
26.9.2014 13:40:03
Každý to má jinak. Můj syn ve stejném věku jezdí parádně na odrážedle - rovnováha super. Ale zase odmítá položit nohy na šlapky (třeba nechce ani šlapací formuli se 4 kolama).

Znám 2 děti v jeho věku, které už na kole bez koleček jezdí, ale ty jsou šikovné, už i lyžují atd.
Pak jeden chlapec v jeho věku taky jezdí na kole s kolečkama, nebo na odrážedle.

Je prostě strašně brzo, jak tě vůbec napadlo, že ve třech letech a kousek už by měla jezdit na kole bez koleček?
Já plánuju kolo se šlapkama, že mu koupím na příští jaro, kolečka teda nedostane, ale myslím, že i tak to ještě nějkou dobu bude jen ležet a bude jezdit radši na tom odrážedle.
Raduza 68805
26.9.2014 13:36:54
To není pravda. Dcera jezdila od dvou let s kolečkama a ve třech jsme je sundali. Syn se to naučil později, ale naučil. Já taky mívala kolečka :-)).
Raduza 68805
26.9.2014 13:32:37
Dcera se naučila ještě jí nebyly tři. Trochu zkopečka - fakt mírně nakloněná rovina, běhat a mít trpělivost :-))). Synovi jsme ve 4 a půl sundali šlapátka a udělali takové koloodrážedlo. Naučil se to během jedno dne. Takže pokud se bojí a vůbec jí to nejde, počkala bych do jara.
Laurenka 85484
26.9.2014 13:31:31
Ta moje se to naučila až toto léto, je jí 5,5 a rozhodně nemám pocit, že bych něco zameškala ~t~
Ta tvoje je maličká, dej jí čas, ať si jezdí s kolečkama, hlavně že ji to baví ~6~
Monika 123907
26.9.2014 13:30:27
A máte koloběžku? Jestli ne, tak bych koupila (nebo půjčila), alespoň takovou tu skládací (my je vozíme v kufru auta, kolikrát se hodí, když máme jít někam po "nudné" asfaltce, tak děti jedou. Na odrážedlo už asi chtít nebude, když jezdí na kole, ale koloběžka jako něco nového mi mohla zabrat a rovnováhu na ní taky časem získá. Ale teda moje děti rovnováhu na koloběžce držely dobře už ve 3 letech, ale na kole bez koleček začaly jezdit až ve čtyřech (ale je fakt, že jsme to ani nijak nehonili, nemáme u domu ideální podmínky pro ježdění na kole), takže bych se určitě nenervovala.
Pečená sušenka 139730
26.9.2014 13:29:18
Oba synove jezdi od tri let, ale oba meli odrazedlo. Jeden presel na kolo uplne sam bez pomoci a bez kolecek. Druhemu to moc neslo, ale kolecka jsem mu odmitla dat, takze jezdil hned bez kolecek, ale tam jsem musela asistovat, Drzela jsem ho za sedlo a behala za nim. Dulezite je, aby rychle a porad slapal. Chce to nejakou dlouho rovinku, kde se muze rozjet, aby se naucil slapat, pak chytne balanz a uz to umi :-)
Chce to trpelivost, ale umel to asi na poctvrte.
Martina, 3 synové 101865
26.9.2014 13:29:12
Já ne - naučila jsem se jezdit až ve 22 letech, to už na postranní kolečka nebylo. ~t~

Jinak moje děti se naučily mezi 4. a 8. rokem, je to kus od kusu, každý není šikovný. ~;)
Leontýnka+3 26083
26.9.2014 13:28:12
Poridte ji kolobezku, natrenuje rovnovahu. Kolo na chvili schovejte, odmontujte kolecka a zacnete znovu. Mmch kolik ji je let?
Jáňa+tři sluníčka 29413
26.9.2014 13:11:17
sundejte jak postranní kolečka, tak šlapky(pokud tedy ze stávajícího kola dosáhne oběma nohama a celou plochou chodidla na zem)a zkuste ji nechat jezdit jako na koloodrážedle. Pro získání rovnováhy je to ideální. Já takhle učila před patnácti lety starší dceru taky, koloodrážedla nebyla tehdy známá, šla jsem koupit do cykloobchodu postranní kolečka a pán mi je nejen neprodal, ale dokonce rozmluvil a poradil fintu s odmontovanými šlapkami. Odpadlo běhání za dítětem a držení za sedlo(moje záda to ocenila :-) ), pár týdnů jezdila bez šlapek(byly jí bez měsíce tři roky) , pak jsem jen přimontovala šlapky, ona se rozodrážela nohama o chodník(rozjezd z místa chtěl další trénink, je to docela těžké)za šlapkama a pak jen dala nohy na šlapky a dál už jela normálně. Stejný scénář jsem použila za pár let u druhé dcery a se stejným úspěchem. Teď máme aktuálně syna 2 roky a 4 měsíce, který jezdí od dvou let na koloodrážedle(jako drak :-) ) a nyní prokládáme tříkolkou, aby si zvykl na šlapání... na jaře vyndáme kolo 12" a uvidíme, jestli to zvládne podobně, jako starší sestry. ~;)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 800  [Dalších 770 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.