| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky na Blízkém Východě

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 906  [Dalších 856 >>]
Dooly. 12201
10.12.2015 21:04:44
Chloe,přesně takto jsem to praktikovala,když jsem měla německého přítele...A je pravda,že leckdy jsem3krat Nestačila koukat jak rychle syn prepisuje al- otočil hlavou je mně- český- otočil k němu- nemecky
Ema
  • 
10.12.2015 21:00:47
Dolly, ze matka mluvi spatne jinym jazykem s ditetem byva diky radam presonalu v ruznych institucich, kde matka s ditetem zada o radu, jak na to. Obzvlast ve skolach ucitele s oblibou vyzaduji, aby rodina mluvila jazykem zeme, aby "to slo rychlejs".
Chloé 102783
10.12.2015 20:58:54
Len,
Tak to mam zazitek. Manzel ma rodny jazyk egyptskou arabstinu, francouzsky mluvi jako rodily mluvci, pac od ms chodil do fr. skol (v Egypte).
Byl u nas na navsteve jeho bratranec, uz rodily American, ale vladne lamanou arabstinou. Sedeli jsme v restauraci, 4 u stolu, a povidali si 4 jazyky. Ja s dcerou v cj, s manzelem ve fr, s bratrancem v aj. Manzel se mnou a dcerou ve fr, s bratrancem arabsky :) Okolo sedici nestihali.
Dooly. 12201
10.12.2015 20:58:22
Chloe,přesně takto jsem to praktikovala,když jsem měla německého přítele...A je pravda,že leckdy jsem3krat Nestačila koukat jak rychle syn prepisuje al- otočil hlavou je mně- český- otočil k němu- nemecky
Ema
  • 
10.12.2015 20:53:53
Myslim, ze to je hodne individualni. Treba ja ziju v jine zemi skoro 50 let a cestina mi nedela a nikdy nedelala potize - ani mluvena, ani psana. S Cechy se temer nestykam, do Prahy poslednich 10 let jezdim tak jednou za 2 roky na tyden, poslednich par let ke mne prijedou na tyden 2 kamaradky. Cesky prakticky cely rok mluvim jen s par kamaradkami obcas pres Skype. S detmi jsem cesky mluvila jen ja, krome babicky, ktera prijela jednou za rok na 14 dni a my pak na tyden k ni. Vsecky mluvi v dospelosti slusne cesky, ale nepisou.

Ja osobne hodne ctu - v nekolika recech.

Co se tyce mluveni, myslim, ze lidi, kteri ziji v jine zemi a stykaji se s jinymi ze stejne zeme, dost zpohodlni. Slova, na ktera si nevzpomenou, nahradi slovem v jine reci s ceskou koncovkou - stejne si rozumi, neni treba se namahat. Coz pak nejde praktikovat na navsteve v CR, protoze tam lidi nerozumi.

Chloé 102783
10.12.2015 20:52:52
Dooly,
Manzel je cizinec, ma smulu~:-D Mluvime s dcerou cesky, klidne prelozim, kdyz je to podstatny, pripadne mluvim fr. v nutnosti a spechu. Protoze to nekdy muzi vadilo. Ale jinak jedem cestinu. Dcera to ma tak zautomatizovany ( ze ja cj, tata fr) , ze i kdyz se optam kvuli muzi francouzsky, odpovi cesky :) No a jak uz to tak vedeme par let, manzel se dost chyta i v te cj, dost rozumi, i kdyz se nikdy neucil. Pochytal.
Len 108740
10.12.2015 20:51:22
Ano, presne ta.

A pred rokem za mnou zase sedeli Zbirkovi, to byl taky dobry zazitek, protoze ti jeli ve trech recech, klidne v jedne vete. Ale zase si spolu povidali moc hezky, bylo poznat, ze se opravdu maji moc radi.
Liškodlak 36760
10.12.2015 20:48:21
Snad se neztrapním, když taky přispěju se svou troškou do mlejna, i když jsem nebyla v cizině dýl jak 14 dní v kuse. Hrozně mě toto téma zajímá, výchova dvoj a více jazyčných dětí a tak.
Mně po mém návratu z dvoutýdenního pobytu vždycky trvá pár hodin, než se srovnám. Jakoby mi běží v hlavě řeč v AJ, kterou nahlas jakoby překládám do ČJ. Je to dost nepříjemný. Takže chápu, že to po letech máte tak, jak popisujete.
Len 108740
10.12.2015 20:46:30
Ja znam spousty modelu, nekde kazdy mluvi svym jazykem, nekde v domacnosti jedou jen jednou reci, ac to treba neni materska rec ani jednoho z rodicu, nekde maji jednu spolecnou a pak kazdy vlastni rec atd.

Ja miminkovstinu zvladala u druheho ditete v obou recech, u prvniho jen v cestine. A treba studium VS bych asi v cestine nedala, mozna po nejakem obdobi odvykani od anglictiny. Bohuzel mi spis pripada oklestena ta cestina oproti tomu, jakou slovni zasobu jsem pouzivala driv. Prizvuk mam, ten ma kazdy. Ja ho mam teda hodne vyrazny, ale vedu z toho nedelam. Deti ho nechytaji, ty maji zase anglicky prizvuk v cestine.
Liškodlak 36760
10.12.2015 20:42:07
Přemýšlím, která pěnice. Kratochvílová?
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 906  [Dalších 856 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.