| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5358  [Dalších 5338 >>]
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 21:20:31
Půlko, měla jsi štěstí na osvícené zařízení.
Já jsem rodila v místě se špatnou pověstí a té špatné pověsti mé zážitky plně odpovídaly.
Kdybych dneska popsala detaily, bylo by to považováno za horror, ale byla to holt praxe minulého století, která ještě setrvačností pokračovala.
Blanče 42184
25.4.2024 21:19:35
Ropucho o vodě mohu podat přívětivé svědectví:-). I za šest let co provozuji dětskou skupinu se to hodně posunulo, většina malých dětí si opravdu minimálně v létě nosí a nechává doplňovat čistou vodu. A loni jsemsi uvědomila, že jsem na celých pět týdnů tábora spotřebovala tolik sirupu, co před deseti lety na týden pro stejné množství dětí (našla jsem staré nákupní seznamy).
Persepolis 107413
25.4.2024 21:18:20
K tématu bych ještě dodala, že chápu, když v menší nemocnici ,pouze s nutným minimem personálu, nejsou schopni zajistit výběr jídel, je mi jasný, že v podfinacovaném zdravotnictví je kuchyň až na posledním místě, ale snad by neměl být takový problém se trochu zamyslet nad skladbou jídel. Já jsem v posledních 30 letech ležela v nemocnici 2×. Pred 30 lety v porodnici a to už si jídlo moc nepamatuju a před 3 lety s covidem. To jsem tedy nejedla nic, protože mi covid vyvolal úzkostné ataky a trpěla jsem absolutním nechutenstvím, ale jídlo mi pravidelně nosili a vesměs to byla těžká strava, dle mého názoru absolutně nevhodná pro lidi co nemají žádný pohyb a celé dny jenom leží. Vůbec bych se nedivila, kdyby většina z nich trpěla zácpou. Například k snídani i k večeři rohlíky, nikdy chleba, pořád jen rohlíky. Minimálně 2× byl k večeři párek, k obědu zase většinou knedlík a nějaká uh omáčka s masem. Takhle bych si představola, že by se mohl stravovat horník nebo dřevorubec a ne ležící pacient.
Půlka psa 24064
25.4.2024 21:15:29
Přesně tak to mám také.
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 21:12:03
Porodníky si pamatuji, i sestry.
Pamatuji si, co kdo říkal, co kdo dělal.
Máloco v mém životě bylo tak intenzivní.
Půlka psa 24064
25.4.2024 21:06:27
Mému nejstaršímu je 19 a jídlo jak pro dřevorubce těsně po porodu bylo. Šlo o nějakou obskurní noční hodinu, kdy se jídlo běžně neservíruje. Pro manžela bylo asi jen kafe, ale pro rodičku plný tác. Snad v životě jsem něměla takový hlad.....
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 21:02:29
"fasuje se všude přímo na porodním sále jídlo jak pro dřevorubce?"

Ha ha ~:-D
Ale nevím, možná se něco posunulo, já jsem rodila před +/- dvaceti lety.
Na porodním sále jsem nesměla mít ani vodu a následně na lůžkovém oddělení jsem prostě musela čekat na hromadný rozvoz jídel v rámci celé nemocnice.
Že se rodí v různou denní i noční dobu, že po náročném fyzickém výkonu může být hlad, nebo dokonce že čerstvá matka by si zasloužila něco dobrého, to se vůbec neřešilo.

babi_ 48341
25.4.2024 20:58:35
Já si druhého porodníka či lékařku nepamatuji, dokonce nevím už jistě, zda ten s náušnicí byl u prvního nebo druhého. Myslím, že tak po dvaceti letech se mi ty zážitky začaly postupně vytrácet z paměti. Něco tam ještě je, ale vše již ne ~d~
Půlka psa 24064
25.4.2024 20:58:11
Já měla u jednoho porodu shluk krasavic, které všechny vypadaly o dost mladší než já. A to mi bylo dvacet a nevypadala jsem na to. Bylo to, jak když si děti hrají na nemocnici a vylosují si, kdo je MuDr, a kdo pacient. Nebo jak v telenovele, kde jsou všichni zdravotnící mladí a dokonale krásní.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.4.2024 20:56:06
Z porodu si pamatuju, že mě donutili odlakovat a ostříhat nehty.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5358  [Dalších 5338 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.