| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Šestá nemoc

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 317  [Dalších 287 >>]
Yuki 00,03,07 49504
19.10.2016 21:24:43
:) ahoj

může to být klidně šestá nemoc, moje švagrová ji chytla od dětí ve 40 a zatímco děti si ničeho nevšimly, jí bylo pořádně zle

k doktorce zítra zavolej, netahej ji ven, pokud ji doktorka nebude chtít vidět
Monika 123907
19.10.2016 21:09:14
Proč bys s ní chodila k lékaři, když už jí nic není? Maximálně tam zavolej a "nahlas" jim to do papírů (ta nemoc by měla být jen jednou cca jako neštovice, pokud vím), ale to stačí asi i kdykoliv tam půjdete později. Ale neměla by ještě s těmi fleky jít do školy, je to nakažlivé ...
Rosie 32224
19.10.2016 20:31:37
Jdu se zeptat na vaše zkušenosti: 10 letá dcera měla od sobotního odpoledne do pondělního rána vysoké horečky (stále 39-39,6). Léky na sražení zabraly vždy jen na omezenou dobu, pak horečka zase vyskočila. Zaráželo nás, že to byla jen horečka bez ostatních příznaků, žádná rýma, kašel, bolest hlavy, nechutenství ani mrzutá nálada, prostě naprosto vůbec nic. Během pondělka jí horečka sama postupně sklesala a večer měla už jen 37. No a pak jsem zjistila, že má na trupu vyrážku, nebo spíš takový výsev růžových flíčků, které ji nijak nesvědí a ani o nich neví. Prostě nebýt toho všeho, tak je to celou dobu naprosto zdravé dítě. Když jsem tak pátrala, co by to mohlo být, tak mi to podle příznaků i fotografií přijde jako naprosto ukázková šestá nemoc. Pouze ten věk mi nesedí. A tak se chci zeptat: je nutná návštěva lékaře? Třeba kvůli odběrům nebo kontrole moči nebo kvůli věku dcery. Dnes se mi doktorce totiž nepodařilo dovolat, abych to zkonzultovala, tak se ptám zde.
Díky~x~
Dana Rovenská
  • 
21.12.2015 15:51:38
Ahoj, já chytla šestou nemoc od dcery po 3 týdnech. U ní průběh ukázkový - bohužel, stres pro celou rodinu. A u mě? Píši to hlavně pro to, že na netu moc info o tom jak jsou na tom dospělí, není. Chytí to prý tak 5%. Takže teplota 1.den 38.5, bolest žaludku, silná ale fakt silná bolest hlavy. 2. den 38, bodavá bolest hlavy, totální bolest kloubů a zádových svalů. 3.den 37.5 bolest svalů. kloubů, žaludku. Celou dobu to provází nechuť k jídlu ale i k pití. Následující 4. den jemná, skoro neznatelná vyrážka, hlava už je lepší, žaludek také lepší, krční páteř a záda, stále bolí.Ale překvapivě u koutku očí vyrážka svědivá, červená. Jsem právě v tom 4 dni. teplotu jsem si srážela studenou sprchou, neb kojím.
Už bych si to nechtěla zopakovat, ta hlava bolela tak, že jsem ani nemohla spát, jen jsem nehnutě ležela.
.kili. 125672
26.7.2015 12:37:46
- "pár flíčků nejsou to pupínky jako neštovice, může je jako by drsnější, flíčky jsou jako pod kůží),"


při planých neštovicích jsou nejmnéně jednou k zastižení tři ze čtyř základních morf pohromdě, tedy skvrny, pupeny a puchýře (čtvrtou morfou jsou krusty)


- "při poslední viroze měl také řidší stolici, že by takto prostě jen reagoval na virovou nákazu?"

průjmy provázejí (nijak zřídka) různé nemoci, důvodů pro to je celá řada
Marky + 2 135358
26.7.2015 11:59:23
Tak na končetinách měl jen pár flíčků (máte pravdu, nejsou to pupínky jako neštovice, může je jako by drsnější, flíčky jsou jako pod kůží), včera (3.den po osypání), začal blednout. Tak dnas to bude mít už za sebou. Vzpomněla jsem si, že při poslední viroze měl také řidší stolici, že by takto prostě jen reagoval na virovou nákazu? ~a~
.kili. 125672
25.7.2015 12:32:43
- "Jak jinak je vnímat tohle? ....."

Prostě tak, jak je to napsáno. Tedy že v daném případě nešlo o šestou nemoc (chybným zobecněním je, že se šestá nemoc nemůže opakovat - to jsem ani nikde nenapsal) a že jistotu (jistě relativní) beru v patřičné literatuře


HelenaPa 48800
25.7.2015 12:19:23
Jak jinak je vnímat tohle? (neumím to zkopírovat jako strom, ale tyhle příspěvky na sebe navazují.

5.8.2009 14:22:36 Amélije
Re: pro autorku
Já bych měla taky dotaz.
Opravdu není možné mít 6.nemoc vícekrát? Můj syn měl přesně odpovídající příznaky (3dny horečka 3 dny vyrážka) už 2x , poprvé asi v 10ti měsících podruhé kolem 2,5 let. žiju v domění, že oboje byla 6. nemoc.

5.8.2009 23:37:22 kili
Re: pro autorku
nebyla to dvakrát šestá nemoc

7.8.2009 11:19:19 Daniela
Re: pro autorku
Kdepak berete jistotu, že se nemohla opakovat 6. nemoc? Vždyť právě pro herpesviry bývá typické celoživotní nosičství a možnost znovuobjevení onemocnění.

U páté nemoci mělo být podle mne zmíněno, že s sebou nese riziko pro těhotné ženy, které jsou v kontaktu s nemocným dítětem.

7.8.2009 12:19:50 kili
Re: pro autorku
- v patřičné literatuře
- zmíněno to v článku je
.kili. 125672
25.7.2015 9:48:08
"Skutečně pises, že se opakovat nemůže, a opravujes tam pisatelku, která tvrdí, že ano. "

pokud máme shodné texty na uvedených odkazech, pak chybně vnímáte mnou napsané
.kili. 125672
25.7.2015 9:45:45
- "http://www.rodina.cz/1/nazor12052710.htm
http://www.rodina.cz/1/nazor12059221.htm
http://www.rodina.cz/1/nazor12059592.htm "

Jde o diskusi k článku "Znáte pátou a šestou nemoc? V ní a takani nikde na těchto odkazech nesděluji, že se 6. nemoc nemůže opakovat.


[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 317  [Dalších 287 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.