| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lupénka - psoriáza

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 229  [Dalších 179 >>]
Květulina+3 54769
22.10.2014 14:15:46
Veveru, já tedy nevím, odkud jsi, ale pokud někde poblíž Praze, tak bych doporučila kožní sanatorium MUDr. Evy Fialové na Bořislavce.
Lída+2 28136
22.10.2014 13:23:59
Veveru , kdyby jsi se chystala na dovču doporučuju termály Gyor, Dunajská Streda a tam dole......15let jsem měla cosi(odpovídá to popisu ostatních,ale měla jsem to i na prstech)....ani jeden kožař mi nepomohl, u moře to zmizelo....,ale jen z části.

A pak jsme byli skoro 14dní tady v těch termálech....první den jsem myslela, že bolestí ve vodě nevydržím....druhý den to bylo lepší.....a zmizlo čtvrtý den to začalo maličko mizet...při odjezdu jsem měla kůži jakou jsem si už ani nepamatovala......a už se to neobjevilo....

Třeba by jí to tam zmírnilo problémy.
00 130816
22.10.2014 13:05:12
S MUDr.neporadím. Ale kortikoidy jsou jen na krátko. Najdi si na netu lupénkové diskuze. A zjistíš, že hodně lidí si vychytává samo, co můžou a nemůžou.
Říká se, že nemoci kůže jsou projevem něčeho špatného ve střevech.
Před 2 lety jsem si fleky na 70% těla vyléčila sama, stravou, mazáním atd. Ale vrací se mi občas pár flíčků. Tím, že jsem i alergik, má u mě na lupču vliv i jídlo. Plus stres, onemocnění atd. (Mně se objevila v 18l po angíně).

Jinak jsem se koupala v soli z Mrtvého moře, mazala bambuckým máslem aj.
A tenkrát jsem jedla hodně zelený zeleniny, vypustila tzv.bílé jedy. A ještě jsem jela bylinkový detox - na játra.
Letos třeba vypustím cukroví s oříškama, protože se mi přidala zkřížená alergie..a je pravda, že vždycky po Vánocích se mi fleky objevily. Spíš mám smůlu, že mně jde všechno hlavně do obličeje :-(.
Takže opatrně zkoušet, někomu konopí pomůže, někomu ne. Kdyžtak bych si sehnala důveryhodný zdroj na konop.mast domácí výroby, protože kupovaný věci jsou drahý a kolem konopí jen proběhly. A neleknout se, on se nejdřív stav může zhoršit a pak se kůže začne hojit.
10.5Ela116 122962
22.10.2014 12:52:03
hezký den, mně se lupenka objevila až cca v 36.letech. Nebojte se.
Poradila bych Vám bezplatné návštěvy kožního sanatoria, kde se dělá fototerapie a balneoterapie /myslím, že mě to moc pomohlo/.
Nejhorší je období na podzim a na jaře. U mě se to projevuje různě. V určitém období jako výskyt drobných vodnatých puchýřků, které hodně svědí, po prasknutí se to svědit skoro přestane, ale kůže je suchá, šupinkatá, růžová.
Jinak se mi osvědčil (na doporučené kolegyně -velmi těžké lupenkářky) krém z lékárny - Konopný. (Je takový bílo zelený). Prodává se zvlášť na lupenku, zvlášť na ekzem. Ten mi fakt vyhovoval. Můžete zkusit i koupání ve vodě s mořskou solí /to se vlastně používá i v balneoterapii v tom denním sanatoriu).
Hodně dělá psychika, únava, stres.

Výborné jsou také Slovenské lázně Podhájská. To mé kolegyni pomohlo. Ta trpěla např. u moře, měla lupenku tak závažnou, že tu sůl ve vodě nebylo možné ustát. Ale podhájská ano. Nejlépe na podzim. Tím nepokazíte vůbec nic. A je to přeci jen lepší než moře.

Snad jsem trochu pomohla...
erika,2 děti 94827
22.10.2014 12:24:34
Veveru můžu se zeptat kde ještě kromě loktů má ten ekzém? U mě je taky podezření na lupénku :( Mám lokty takové strupaté, kožařka řekla že si to musíme hlídat, že se mi to možná rozjede......Jaké má tvoje dcera ještě příznaky?
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
22.10.2014 12:11:46
Zkusila bych začít tady www.prosanum.cz My tam teda chodili s exémem.
Vítr z hor 100046
22.10.2014 12:01:32
Dcera má nejspíš lupénku (potvrdili 3 lékaři, nekožaři), problém je, že nevím, kam jít na dermatologii. Mám za sebou otřesnou zkušenost s několika dermatology, takže se neodvážím jít někam naslepo.

Ráda bych nějakého rozumného lékaře, kteří se snaží léčit komplexně, kortikoidy totiž mohou být problém (inhalačně je měla několik let, masti u ní nevyhovují, protože dělají světlé skvrny na pleti, přičemž dcera má tmavší pleť, takže je to strašně vidět). Doporučíte?
A co nás čeká?

Výskyt byl poprvé před létem pouze na loktech, v létě u moře vše zmizelo, teď se to opět vrátilo na více místech - asi v souvislosti s nedávným onemocněním a prožitým psychickým stresem. Zatím se tím zabývá jen endokrinologie, kde budeme mít výsledky bůh ví kdy (počítám, že se k nám dostanou za měsíc).
Kamisi 129832
15.10.2013 14:40:57
Maceško, je to tak, kožní onemocnění jsou důsledkem stavu duše.
Mám taky lupénku - na ústupu, už ve velmi slabé formě, ale bývala období, kdy jsem jí měla v dost šíleném stavu. Vždy reagovala na můj vnitřní stav.
Běžná medicína jen tlumí akutní stavy, neřeší příčiny, proto je neúčinná.
V posledním roce mi hodně pomohly terapie metodou RUŠ. Je to cesta pochopení sebe sama a zbavování se strachů a bloků, tedy všeho, co nám brání žít spokojený život. Důležité je, že byť se čistí bloky na úrovni podvědomí, vše probíhá vědomě (to uvědomění tam hraje důležitou roli) a na rozdíl od běžných terapií se člověk nejen vypovídá, ale speciálním postupem všechno zpracuje tak, že nežádoucí bloky odejdou.

Zuuuza 66577
15.10.2013 10:46:02
Maceško, posílám ti mail ~x~
CPO 111394
15.10.2013 10:16:23
Maci, pošlu ti krátký mail.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 229  [Dalších 179 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.