| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Zvířátka - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 7321  [Dalších 7301 >>]
Pruhovaná 64704
3.4.2024 18:11:56
Hele já být Slovákama, nebála bych se. Fico to vyřeší. Prostě medvědům řekne, že chce mír, žádný zbraně, a všechno bude v cajku.
Beat 107867
2.4.2024 12:00:40
Babi, od rána přemýšlím, co bych dělala, co ti napsat. Na Liptove jsem chodila v létě 22 s kamarádkou, která je místní. Říkala jsem si, ze je zvlasnti, ze se boji víc, než já. Povídaly jsme, měly jsme rolnicky, občas jsem tleskla. Nebala jsem se. Nebala jsem se ani na východě Slovenska v horách, kde cele dny nepotkas člověka, ale stopy medvědi vidíš. Tam bych se nebala jít ani teď. Ale potom, co naši známou, která žije cely život v Lip Mikuláši a boji se medvědů tak, ze nechodí do lesa, napadl před 14 dny medvěd na přechodu pro chodce uprostřed Mikuláše, bych sama, nebo ve dvou do NT nesla. Leda ve skupině. Medvědi v těchto místech ztratili plachost a žádné zpěvy a halas je nevyplasi. Jsou proste otrli.
babi_ 48341
2.4.2024 11:40:31
Běh by nepomohl, naopak.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
2.4.2024 9:11:49
Nikam, kde je výskyt medvědů bych nešla. Už vůbec ne sama. Neumím rychle běhat ani lézt po stromech.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
2.4.2024 9:09:51
To je hodně vtipný.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.4.2024 8:37:21
tak na slovensku je možné všechno, i to, že jde turista v březnu na houby a nese si čirou náhodou i krátkou palnou zbraň ~d~
babi_ 48341
2.4.2024 6:54:56
No já nehlučím pořád, jen když už tuším medvěda v okolí.
babi_ 48341
2.4.2024 6:53:14
Sally, zpěv a další fígle ( bez pepřáku) znám, děkuji za potvrzení. Jen se trochu obávám, že to platí hlavně na plachou zvěř, a s těmi dnešními slovenskými medvědy to bude už trochu posunuté... s rolničkou jsi mě nepotěšila ( pískání již vím, že nefunguje, berou to jako ptáky).
Dari79 114243
2.4.2024 4:04:13
Taky hlavně mluvíme nahlas a já teda i zpívám... (Medvědi nevědí... dost často).

Vždycky říkám, jaký je to paradox, že v ČR v lese nás v dětství učili, že se chováme tiše, abychom neplašili zvěř.

Naopak v "rizikových" lokalitách "pořváváme". Je to občas už úmorné, že člověk furt nahlas "mele pantem". Ale nějak se to dá.
sally 3140
2.4.2024 0:53:42
babi,
medvědů jsem už pár potkala, leta jsem se pohybovala v rezervaci, v které žijí pumy (a zabíjejí místním psy a kozy), teď zase sdílím běžkoviště s losem (losy? jsou indivindi, takže vidím vždy jen jednoho). Pumu jsem nikdy ani nezahlídla, mevědy a losy relativně často. Setkání probíhají vesměs dle scénáře, že na sebe pohlédneme a otočíme se každý o devadesát stupňů a obejdeme se zdvořilým (velikým) obloukem.
Pokud půjdeš přímo na zvíře, bude to považovat za útok, pokud budeš utíkat, bude tě považovat za kořist. Kompromis je skutečně ani nejít přímo na zvíře, ani se neotočit, ale prostě odkráčet pryč, dát najevo, že nestojíš o konfrontaci.

Rady, které jsem nikdy (naštěstí) nepoužila - pokud by se medvěd vydal v tvých stopách, hoď mu bundu nebo čepici (NE baťůžek s jídlem), prostě něco, co bude zkoumat a zpomalí ho to.
Považ do Tater medvědí pixlu - https://www.greenbelly.co/pages/best-bear-canisters - medvědi obecně nemají moc trpělivosti a když se budou setkávat s tím, že z turisty žádné žrádlo nevydolují, tak to vzdají... ale i když se třeba k tvé pixle dostanou, tak jí neotevřou a vzdají to. Netábořit v místě, kde si děláš jídlo. A pokud přespáváš někde s jídlem, tak spát daleko od baťohu s jídlem (za jídlo se v medvědím světě počítá i zubní pasta, krémy atd.)

Pokud chceš pepřák, tak prosím - ale nauč se s tím zacházet. Jenom to, že máš pepřák ničemu nepomůže - a fakt to není žádná sranda být připravená ho použít i v nouzi - člověk to musí mít nacvičené.

Choď s otevřenýma očima (fakt asi se nechceš ocitnout mezi medvíďaty a medvědicí).

Nejsem si jistá tou rolničkou, ono to má poměrně vysoký zvuk, takže tě to definuje jako malou kořist. Já si v nepřehledných místech zpívám - a pumy jsem zjevně vyplašila všechny :-)) - zpěv má jednu přídavnou hodnotu - kromě toho, že je to teda "lidský hlas", tak při zpěvu pravidelně dýcháš, tj. nezníš vyděšeně (nezníš jako "kořist").

Osobně si myslím, že pohyb a spaní osamotě je LEPŠÍ než pohyb po zaturistovaných trasách a kempech - protože kde je větší množství lidí, tam jsou právě ty odpadky, které medvědy lákají.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 7321  [Dalších 7301 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.