| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když si Tělo začne dělat, co chce ...

 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]
Jalka
28.7.2016 12:54:09
Můžu se prosím zeptat jak to dopadlo s tím svalem?Mám něco podobného,na pohled to není moc vidět ale na dotyk jo.
libra
  • 
21.3.2012 19:28:50
To je bezva!! Přeji hodně zdraví a pohody, i vašemu miminku. Solumedrol při kojení- to je zajímavé, o tom jsem ještě neslyšela. Asi se SM nedostane do mléka nebo to dítěti nevadí? 3g jsou docela dávka...
Já jsem taky kojila obě děti rok, ale o své RS jsem tehdy (naštěstí?) nevěděla. Až po ukončení druhého kojení se mi hodně zhoršila chůze a to vedlo k potřebným vyšetřením a diagnóze. Bohužel až po delší době, já tu návštěvu u doktora dost odkládala, nenapadla mě příčina mých potíží. A tak se mi chůze už nespravila... Ale s tím se dá vyrovnat, od té doby to je celkem OK až na pár atak. Teď jsem ve studii, píchám si Avonex 1x za 14dní (oproti Copaxonu pohoda~t~)
štěpánkaa
20.3.2012 16:20:06
Lucie, hrozně moc tobě i celé rodině držím palce a přeju hodně~;((~;((~;((
Lucie
  • 
19.3.2012 21:45:51
Jsem bílá vrána. S RS jsem porodila dvě děti, obě jsem kojila rok a i když došlo k mírnému zhoršení stavu, po dohodě pediatra s neurologem jsem absolvovala infuze solumedrolu při kojení. Po druhém těhotenství jsem prošla šestiletým obdobím s copaxonem a poté jsem víceméně na vlastní žádost po dohodě s lékařem léčbu úplně ukončila. Teď jsem už 4 roky bez jakékoliv léčby a čekám třetí dítě. Jsem přesvědčená, že RS můj další život neovlivní a že ke zhoršení zdravotního stavu nedojde. Mám velké štěstí a ještě větší dávku pokory, protože vím přesně, jaké to bylo kdysi.
štěpánkaa
17.3.2012 22:09:20
hm, zajímavé, moje mám na léčbu "nedosáhne" také. Je pro změnu moc stará~Rv~Rv~Rv
darja
  • 
17.3.2012 19:35:28
Udělejte přesně co Vám radí libra! Musíte si za léčbou tvrdě jít. Opravdu není na co čekat. Další ataka Vám může způsobit třeba i nějaké nezvratné poškození!Opravdu se nenechte odbít.
libra
  • 
15.3.2012 20:08:57
Jepepo, léčba interferony je nejúčinnější právě v začátcích nemoci, to váš lékař v MS centru jistě velmi dobře ví. Je v ČR nyní stanoveno, že se interferony mohou podat již po první atace, pokud je jistá diagnoza RS. Chtějte od lékaře písemné potvrzení, že vám léčbu nemůže předepsat kvůli nedostatku finančních prostředků - uvidíte co na to řekne. V každém případě se nedejte. Znovu doporučuji portál Klubu mladých sklerotiků www.klubsms.cz, zde najdete mnoho informací a tipů jak postupovat.
Jepepa
15.3.2012 9:33:37
..dekuji za info, ale nepsala bych sem, kdybychom toto jiz neabsolvovali a prave lekarem nam bylo ssdeleno zepriznaky jsou nyni po prvni atace male tak nemuze nasadit tuto lecbu, ze je prilis financne nakladna...a ze mame cekat az nam bude hur ~a~
Libra
  • 
14.3.2012 21:28:58
Tuto otázku o možnosti a dostupnosti léčby interferony bys měla klást lékaři ve specializovaném RS centru, kde je pacient sledován. Jenom tam mohou poskytnout léčbu léky 1. volby, případně nabídnout zařazení do studie. Mnoho informací o tomto tématu najdeš na www.klubsms.cz
Libra
  • 
14.3.2012 21:23:36
Vzhledem k zaměření těchto stránek bych ještě doplnila, že RS postihuje především mladé lidi a až 2/3 pacientů tvoří ženy. A ty by rády měly děti... Naštěstí je dnes přístup lékařů k mateřství u RS pacientek úplně jiný než před lety. Podmínkou je plánované rodičovství, být delší dobu ve stabilizovaném stavu, u některého typu léčby jeho vysazení před plánovaným otěhotněním. Po porodu kojení pouze do 2. měsíce. Je to téma na samostatný článek...
 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.