| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Montessori školička: Strouhání mýdla

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1119 z 19 
29.1.2011 9:09:14
Je to proto, že mýdlo většinou doma máte. Navíc se dá uchovat pro další experimenty - třeba má dcera ví, kde ji má a je schopná si ji dohledat. Píšete okurku - myslím, že je méně bezpečná, a to z důvodu toho, že klouže, spíše se dítko strouhne, když mu ruka po té hladké ploše sjede. Strouhat umí i má dvouletá dcerka, hrozně jí to baví, nikdy se jí nic nestalo. Ví, že je to ostré, ví, že musí mít prsty za gumičkou. Fascinuje mne, že tady spousta lidí bude zase hledat zástupný problém v tom, že se strouhá mýdlo a ne třeba jablko.
VeroniqueP
28.1.2011 17:30:43
Ano, urcite je to jednoduchsie (my dospeli hladame jednoduche cesty), ale ja myslim, ze deti maju radi zlotite veci - vyzvy:-) A mydlo struhaju naozaj radi a so zaujmom - je treba to vyskusat a mozno budete prekvapena:-)
28.1.2011 16:06:45
Popisky jsem četla, pořád mi přijde jednodušší udělat si bublinkovou vodu z nějakého tekutého mýdla nebo saponátu. Na to nemusím nechat strouhat děti tvrdé mýdlo.
karma
28.1.2011 15:16:41
nastrouhane mydlo se třeba rozpustí ve vodě a našlehá, vznikne pěna. Zkuste to udělat s dětma, jejich reakce Vám budiž odpovědí~;). Fakt zkuste!!!
VeroniqueP
28.1.2011 13:40:16
Je potrebne precitat si popisky k videam, kde je vysvetlene preco deti struhaju mydlo a nie potraviny.
28.1.2011 13:01:52
Já taky ne, třeba salátová okurka by se dětem určitě strouhala líp, než tvrdé mýdlo.
Ili
  • 
28.1.2011 11:33:13
Dejme tomu, že prstíky nějak ochráním, přesto mně uniká to strouhání mýdla v praktickém životě, 40 roků jsem na světě a fakt jsem mýdlo nastrouhat nepotřebovala.
28.1.2011 9:00:21
Odpověď na vaše pochybnosti naleznete v popiskách pod aktivitou.
Dobrou pomůckou, aby se děti nestrouhly do prstu je na předmět či potravinu dát gumičku, jako hranici pro prstíky.
Ili
  • 
28.1.2011 8:31:00
Ono někdo v praktickém životě potřebuje nastrouhat mýdlo? :vyjevený smajlík:
A struhadlo se mně zdá pro předškoláky a mladší moc nebezpečné, dcera si právě v tomhle věku hodně postrouhala prstíky na novém struhadle.
Když tak na poprvé strouhat něco měkčího, aby se nemuselo tlačit a ne nesmyslně strouhat tvrdé mýdlo.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1119 z 19 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.