| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč se bobři nerozvádějí?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]
Binturongg
21.7.2010 23:42:34
Což ví každý binturong.
Na videu jsou zvířata, u nichž se tatínek projevuje tak, že polaškuje s maminkou, zbouchne ji a zdrhne... ~;) ~t~
21.7.2010 21:10:04
Taky jsem hraboš, 25 let :-)
Ecim
21.7.2010 19:55:43
Žabátko a Simčo, vezmete mě do klubu hrabošů? ~t~
Hilly.
21.7.2010 17:55:12
Myslíš, že strach o druhého a cit k němu není dostatečně velký důvod s tím člověkem zůstat?
Hanka 75
21.7.2010 17:07:20
Plzák myslím říká, že trvalost manželství způsobuje: společný majatek, strach o druhého, cit k němu a společní potomci
Není to v pořadí a nemusí to být přesné, a netvrdím, že s ním zcela souhlasím, ale nějak nevidím důvod proč by to mělo povyšovat.
Hanka 75
21.7.2010 17:05:30
Rozum povyšuje ? Opravdu ?
A jak výš že to o čem píše přechozí příspěvek, ta možná zjednoduššen řeknu: věrnost dlouholetému parnterovi se vlastně neskládá z naplňování jednoduchých pudů ? Jako je pocit jistoty, bezpečí... naprosto nejzákladnější potřeby :-) ??


Vadí mi to rozum povyšuje ? Za prvné, co je to rozum ? inteligence ? I rostliny jsou inteligentní, jen ten pojem inteligence je velice problematický. A co všechno dokáží a umí jiné živoč. a rostlin druhy, je pro nás často skryté. Též co cítí, jak trpí.
Za druhé, proč by toto mělo povyšovat ? A druh nebo jen jednotlivce :-) ???

x x
21.7.2010 14:49:45
Hilly přesně, rozum povyšuje člověka nad ostatní živočichy a proto člověk dokáže (alespoň ten inteligentní) postavit vyšší zájmy nad primitivní pudy.
JanaJana
  • 
21.7.2010 14:45:08
Tak příroda a pudy je jedna věc, rozum druhá. Člověk narozdíl od zvířat přemýšlí a své pudy ovládá (tedy má tu možnost). Pak už záleží na partnerech, jak si život zařídí. ˇAť je to jak je, pudy tady jsou a nezblázním se, když se manžel otáčí za každou sukní (tak teda jen za tou pěknou) :-). Manžel taky nevyšiluje, když si vyrazím s kamarádem na skleničku. Nepátrám, nečtu manželovi emaily ani mu nehrabu v telefonu a nepřemýšlím nad tím, co asi dělal ty dvě hodiny mezi koncem pracovní doby a příchodem domů. Důležité je, že tvoříme rodinu, chováme se k sobě slušně a je nám spolu dobře. Do našeho manželství patří jistá dávka svobody.
21.7.2010 14:24:58
Láska ani nemůže zemřít,mění se v opravdové přátelství na život a na smrt.Jakmile se milenecká láska změní v přátelskou je nesmrtelná. Krásný příspěvek od pána z jiné diskuze, ale stojí za to přečíst si ho a člověk pochopí....
21.7.2010 13:57:00
Jsem také hraboš.... a to mám toho svýho "samečka" už 28 let :-)
Simča ~b~
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.