| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chcete vědět více o alternativních školách?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 38 [Dalších 18 >>]
Helča
  • 
4.2.2010 4:51:49
Židovská škola není demokratická. Moje děti ji navštěvují a já jsem moc spokojená. Nevím o tom, že by někdo na prvňáky jakkoliv tlačil, ale po půl roce taky mají v sešitě poznámky typu : "Piš lépe apod." a zcela nekriticky musím napsat, že zcela oprávněně.A slovní hodnocení místo vysvědčení je napsané velmi objektivně. Je to zcela mimo diskuzi,ale nedalo mi to nenapsat.
MM, 2 kluci
3.2.2010 22:33:08
... že tou poslední poznámkou ses poněkud diskvalifikovala pro další seriózní diskusi, sorry. "Hysterická" jsem v mém příslěvku nebyla ani v nejmenším, snažila jsem se psát věcně a jen poukazuji na určitá fakta, která tady bohužel zná málo lidí (zatím). Nevím co je na tom hysterického? A už vůbec nevím, co to má společného s odpůrci přirozenách porodů????
To jsi teda opravdu ulítla, když Ti zřejmě došly věcné argumenty nebo co(?), jinak si to nedokážu vysvětlit...

(Mmmch, i když "off topic": Proti přirozeným porodům vůbec nic nemám, jsem naopak pro co největší spektrum volitelných možností, jak a kde rodit - aniž by ten či onaký způsob byl vyzdvihován nebo naopak kriminalizován.)

Budeš se asi divit, ale znám přesně takové případy jak popisuješ - že dítěti spíš ve klasické "obyč" škole "dovolil" učitel si malovat po svém (nebo jen s volnou návazností na dané téma), zatímco ve WŠ z toho byl hned problém, protože dítě nezapadalo do waldorfské ideologie a mělo údajně v sobě jakousii "disharmonii" a bla.. bla... Prostě se dítěti přisouvá problém, který je ale ve waldorsfkém systému a myšleni. Tam pak nejde vůbec uplatnit zdravý rozum. Jasně že ho bohužel dost učitelů v "normálních" školách také moc neuplatňuje, ale v zásadě by MOHLI - alespoň jim v tom nebrání ideologické "poslání" jejich školy. A takových zkušeností je v uvedených publikacích popsáno fakt dost... ~a~
MM, 2 kluci
3.2.2010 22:17:54
... to nebyl úmysl, nevím jak k tomu došlo... ~f~
MM, 2 kluci
3.2.2010 22:15:53
... přes všechnu různorodost, kterou nepopírám, ba vítám, se waldorfské školy neměly řadit k těm "alternativním" (v kladném slova smyslu), protože právě nepodporují kritické myšlení (naopak hustí do dětí antroposofický světonázor a chtějí po rodičích, aby to praktikovali i doma), nepodporují individuality a tvořivost (proto jsem to psala o těch obrázkách, ato věc se uvádí snad ve všech publikacích od raozčarovaných rodičů i bývalých žáků - to že je t vše na jedno brdo a když dítě to dělá po svém, má problém) a diskuse v těchto školách většinou není moc žádoucí, protože dítě má přijmout to, co je předkládáno velkým učitelem/učitelkou.

Samozřejmě mohou být mezi jednotlivými školami i učiteli rozdíly atd., ale prostě skutečná "alternativa" to není, stejně jako jí nejsou školy či vzdšlávací/školicí centra různých různých církví a "sekt".

A Kočajdo aj. - to o nacistech, Hessovi atd. a o Steinerově "rasové nauce" se dá dohledat v literatuře, stejně jako vše ostatní co tu uvádím - necucám si to přece z prstů. V Německu waldorfské hnutí této kritice čelí pořád, byly i úvahy zda není sektou a/nebo v rozporu s ústavou a od některých pasáží ve Steinerově díle se pod tlakem veřejnosti nakonec distancovali...
MM, 2 kluci
3.2.2010 22:15:45
... přes všechnu různorodost, kterou nepopírám, ba vítám, se waldorfské školy neměly řadit k těm "alternativním" (v kladném slova smyslu), protože právě nepodporují kritické myšlení (naopak hustí do dětí antroposofický světonázor a chtějí po rodičích, aby to praktikovali i doma), nepodporují individuality a tvořivost (proto jsem to psala o těch obrázkách, ato věc se uvádí snad ve všech publikacích od raozčarovaných rodičů i bývalých žáků - to že je t vše na jedno brdo a když dítě to dělá po svém, má problém) a diskuse v těchto školách většinou není moc žádoucí, protože dítě má přijmout to, co je předkládáno velkým učitelem/učitelkou.

Samozřejmě mohou být mezi jednotlivými školami i učiteli rozdíly atd., ale prostě skutečná "alternativa" to není, stejně jako jí nejsou školy či vzdšlávací/školicí centra různých různých církví a "sekt".

A Kočajdo aj. - to o nacistech, Hessovi atd. a o Steinerově "rasové nauce" se dá dohledat v literatuře, stejně jako vše ostatní co tu uvádím - necucám si to přece z prstů. V Německu waldorfské hnutí této kritice čelí pořád, byly i úvahy zda není sektou a/nebo v rozporu s ústavou a od některých pasáží ve Steinerově díle se pod tlakem veřejnosti nakonec distancovali...
MM, 2 kluci
3.2.2010 22:15:37
... přes všechnu různorodost, kterou nepopírám, ba vítám, se waldorfské školy neměly řadit k těm "alternativním" (v kladném slova smyslu), protože právě nepodporují kritické myšlení (naopak hustí do dětí antroposofický světonázor a chtějí po rodičích, aby to praktikovali i doma), nepodporují individuality a tvořivost (proto jsem to psala o těch obrázkách, ato věc se uvádí snad ve všech publikacích od raozčarovaných rodičů i bývalých žáků - to že je t vše na jedno brdo a když dítě to dělá po svém, má problém) a diskuse v těchto školách většinou není moc žádoucí, protože dítě má přijmout to, co je předkládáno velkým učitelem/učitelkou.

Samozřejmě mohou být mezi jednotlivými školami i učiteli rozdíly atd., ale prostě skutečná "alternativa" to není, stejně jako jí nejsou školy či vzdšlávací/školicí centra různých různých církví a "sekt".

A Kočajdo aj. - to o nacistech, Hessovi atd. a o Steinerově "rasové nauce" se dá dohledat v literatuře, stejně jako vše ostatní co tu uvádím - necucám si to přece z prstů. V Německu waldorfské hnutí této kritice čelí pořád, byly i úvahy zda není sektou a/nebo v rozporu s ústavou a od některých pasáží ve Steinerově díle se pod tlakem veřejnosti nakonec distancovali...
Simulína+Anetka
  • 
3.2.2010 21:51:37
Výtvarná výchova je předmět který má probudit tvořivost dítěte a kultivovat jeho osobnost.Neslouží ke kopírování vzoru-(teď si nakreslíme černou kočičku černou pastelkou, tak a tak). A to, že by je takovéto "kopírování" připravovalo na život je s prominutím hloupost. Tys bys chtěla zaměstnávat nesamostatného neuvažujícího kopistu nebo tvořivého origánala??? Kdyby p. učitelka chtěla Tebou popsaný způsob uplatňovat u mé dcery, abych si bych si na ni pěkně došlápla, protože mi kazí dítě. Tož Tak.
3.2.2010 21:37:19
Taky mám pocit, že je užitečné mít možnost někde najít informace o různých typech škol pokupě a nemuset dohledávat a objíždět a pak se dozvědět, že člověk celou dobu nevěděl, že přímo za rohem má to, co už dlouho hledá...
Když někdo za mě předtřídí informace, je to k nezaplacení :-)
maja
  • 
3.2.2010 15:25:51
I soukromé školy ( většina těchto škol) jsou vazalové státu. Přece si nemyslíte, že za školné 25 000 rok by se škola uživila. V soukromé škole je to tak, že škola na každého žáka bere dotaci od státu stejně nebo nepatrně sníženou oproti státní škole a k tomu my jako rodiče připlácíme "nadstandart"( míň dětí ve třídě, lepší pomůcky , jiný přístup atd) nebo třeba jen to, aby učitelé od těch našich broučků neutekli , aby to tam s těma děckama vydrželi. Pokud máte dítě, stát mu garantuje vzdělání , pokud by chodilo do státní školy tak by dotaci musel zaplatit, takhle jí musí zaplatit taky.
maja
  • 
3.2.2010 15:20:35
myslím, že teď tady došlo k "pomotání" dvou druhů waldorfských škol: jeden typ je pro "normální" děti a druhý pro děti např. s mentálním postižením , slabých ve výuce a pod.
Jako rodič si můžete vybrat, pokud máte dítě, které patří do zvláštní školy ( nyní se říká do speciální) jestli dáte dítě do klasické zvláštní školy, nebo do školy waldorfské. Ovšem toto je škola opět pro děti se speciálními potřebami. NOrmální waldorfská škola je pro normální děti. Te´D nevím, jestli jesm to popsala srozumitelně . Ale pokud vím, tak v Praze je pouze jedna waldorf. škola pro děti se speciálními potřebami . Jestli je ještě nějaká jiná v republice to nevím.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 38 [Dalších 18 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.