| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tip na knížku a úvaha o radosti

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 36 [Dalších 16 >>]
Jíťa
  • 
17.6.2008 12:15:03
Ono je skutečně lepší být spokojená/ý s tím co mám, než být otrávená/ý z toho, že něco nemám. Nemyslíš? O tom to totiž celé je!

Polyanu jsem nikdy nečetla, podle obsahu jsem možná kdysi hoooodně dávno viděla film. JÁ TAK ŽIJU!
Jeduvka
  • 
17.6.2008 10:39:23
Moje řeč.
Jana
  • 
17.6.2008 10:38:54
Moc díky za připomenutí příběhu, který jsem v dětství viděla. Tenkrát mne hodně ovlivnil, ale během let a životních zkoušek jsem na něj nějak pozapomněla.....
jedůvka
  • 
17.6.2008 10:37:37
má pravdu , tak proc by to nemohl být první příspěvek pod článkem?! Konečně - i na horší reakci, než je upozornění na pravopisnou chybu, by si autorka dle svého návodu určitě našla něco pro radost.
17.6.2008 5:49:14
Těch dílů je sedm. Jen jsou v knížkách po dvou dílech...aspoň co si pamatuju. Od Kutinové ještě doporučuju Farmaceutku a Lékárnickou trilogii. Není to už tak veselé a je to pro dospělé, ale je fajn to přečíst. A pak ještě Strýc Ozef a jeho kakraholti.
Monika
  • 
16.6.2008 23:59:43
Z Gabry a Malinky si bohuzel pamatuji jenom tu hloupou kozu, co sezrala i papir.
Knihu o Polyanne jsem necetla, ale videla jsem film, ve kterem Polyanna skoncila spatne, nemylim-li se. A to jen kvuli velkemu zklamani, od ktereho ji nepomohla ani ta jeji hra.
Luca
  • 
16.6.2008 23:39:33
Jo jo, někdy je nejlepší tzv. zdravě se nas...
toranoko
  • 
16.6.2008 22:40:12
ono být spokojený, snažit se na všem najít něco dobrého je něco úplně jiného než potlačovat sebe sama a snažit se všem zavděčit...
Lenka**
16.6.2008 22:09:51
Viděla jsem film o Pollyanně, šlo už to asi 2x na ČT, moc hezký... čím jsem starší, tím jsem větší plačka, takže zatímco dcera si to užívá, tak já tajně slzím:-))

Zdravím milovnici Gabry a Málinky!! Vřele doporučuju, je to krásně napsané, mé valašské / bohužel již odrodilé/ srdce u toho jásá... Po válce to dokonce byla povinná četba - nevím, jestli jen na Valašsku nebo i jinde. Člověk si hned umí představit, jak vypadal život cca před 100 lety, přitom to není nic staromilského.
A když se v Valmezu zeptáte v infocentru, tak Vám ukážou, kde cérečky bydlely (dům už byl zbouraný) a kam chodily na gymnázium.Mmch - dcera Málinky je spisovatelka Marie Kubátová.
16.6.2008 21:29:38
Baru,
já myslím, že právě Pollyana byla šťastná a spokojená NAVZDORY OSUDU. Určitě by se člověk neměl smířit se vším zlem a měl by bojovat o svoje štěstí. Ale jakou budeš mít náladu, když těžce onemocníš, budeš po bouračce, potratíš, Tvůj živitel zbankrotuje... to zpravidla nemůžeš ovlivlit. Můžeš ale ovlivnit, jakou budeš mít v té situaci náladu a jak se k tomu postavíš.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 36 [Dalších 16 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.