| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V ohrožení života

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 91 [Dalších 71 >>]
MartinaNov (dva rošťáci
27.2.2008 23:27:44
netvrdím, že všechny nesezdané páry nemají vztah v pořádku. Pouze jsem podotkla, že dneska se žije hodně "nezávazně". Nic není problém. Argument: "my na lásku nepotřebujeme papír" mi osobně zní dost trapně. Když se máme rádi, tak proč na to nemít i ten papír??? Jaký je opravdický důvod?? Že se po svatbě vztah zkazí??? A proč by měl, když se máme rádi....
Mi můj muž prokázal čest, že mě požádal o ruku a já mu prokázala čest, že jsem jeho nabídku přijala. Svatbu jsme pojali jako nejkrásnější den naší lásky. A tak to i bylo. Dodnes na ni vzpomínáme (6 let). Když si to chceme udělat hezké, tak to tak i máme.
Já totiž nevidím reálný důvod, proč se nevdat. Jaké máte třeba vy??? (Jistě, chápu pár, kde jsou oba dvakrát rozvedeni.... to ale asi není běžný případ lidí ve věku 20-30 let).

Já bych naopak, kdyby můj partner nechtěl svatbu, dávala ruce pryč. Chce totiž vůbec mě?? Nebo jenom chce zabít čas, než najde něco jiného. Já jsem totiž vždycky chtěla rodinu. V jednom bytě, pod jedním jménem. Aby všichni věděli, že my patříme k sobě.
Myslím si, že když jsou rodiče nesezdaní, tak pak i ty děti vidí, že to jde dělat "lajdácky", že vše je nezávazné, že od všeho jde lehce utéct. Ano i z manželství jde utéct, ale už je to složitější a hodně sezdaných párů říká, že kdyby nebyli svoji, tak už spolu dávno nejsou. Že to manželství je "nutí" o vztah více pečovat.
A to nemluvím o finanční stránce věci. Na diskusích často narážím na maminky, jimž partner nechce dávat peníze s více či méně blbými výmluvami. Jakožto manžel by si to nemohl dovolit, že...
MiladaL
  • 
27.2.2008 23:23:20
Kudlo, ale já jsem taky matkou 13 M dítěte. když je moje dítě spokojené a často se směje (což bohužel nelze zajistit nijak jinak než je jej intenzivně bavím), mám pocit, že jsem udělala svoji práci dobře. cokoli jiného,jako třeba udrncávání dítěte v kočárku, kterému jde jen a jen o to, aby ho máma z kočárku vyndala, považuju za selhání.
navíc od 6 M jeho věku docela dost pracuju, většinou po nocích. dítko mi chodí spát v 22.00 (aby na sebe měli čas s tátou, navíc se mi příčí jej lámat do postele, když nechce). jde to zvládnout
občas si ale představuju, že jsem android. ale hlavně chci vší silou zabránit tomu, co popisuje jako Marie nebo co se stalo mě a mojí matce - věřím tomu, že vztah důvěry s dítětem se vytváří od nejútlejšího věku. jo a s tou prací chci zabránit tomu, abych byla po pár letech mateřské více či méně mimo.
MartinaNov (dva rošťáci
27.2.2008 23:19:07
tím poslancem myslím např. pana Karase.
Potrat není morální, je morální týrat dítě - to bylo s otazníkem, ne že to je v pořádku.
Měla jsem tím na mysli, že se někteří starají více o "potenciálně nenarozené" miminka, zatímco ta již narozená trpí.
Jen jsem tím chtěla říci, že ať už se rozhodnu pro potrat nebo ne, je to jenom mé rozhodnutí a neexistuje, aby o mém životě takhle rozhodoval cizí člověk, poslanec, který žije v úplně jiném světě.
Věřím, že žen, které potrat používají běžně jako antikoncepci, je velmi mizivé procento.

27.2.2008 21:42:55
Vždyť tak nějak by to mělo následně fungovat. Do jednoho článku nelze vsunout všechno, ale jestli máš chuť, zvu tě na naše stránky www.detipatridomu.cz, záložka Články, je tam návrh šestistupňového systému nerepresivní pomoci rodinám.
  • 
27.2.2008 21:24:57
Takovouhle diskusi bych si bývala potřebovala přečíst před 7 lety. Pro mě byl problém v tom, že jsem zabředla do poporodní deprese, neměla jsem žádné sociální kontakty a nevěděla, že můj stav a téměř nepřetržitý 8 měsíční pláč dítěte, je do jisté míry "normální". Okolo mě nebyl nikdo, kdo by mi mohl poradit a pomoci. Dětská lékařka později naznačila, že tušila, že se mnou asi není něco v pořádku, ale nikdy neřekla ani slovo (myslím, že právě pediatři by měli být jedním ze záchytných bodů). I kdybych věděla o možnosti nějaké "institucionalizované" pomoci, neobrátila bych se na ni. Nedovolila by mi to rodina, a měla bych strach, že se o mě bude někdo zajímat, a mohla bych o dítě přijít. Kdo to nezažil nepochopí. Bohužel, ani po těch 7 letech nemám se svým dítětem vztah, jaký bych si přála mít.
Lenka**
27.2.2008 19:17:49
to je velké téma na dlouhatánskou diskusi... Především o tom, jak má fungovat sociální systém. Rozumím tomu, že bys chtěla, aby se klienti nemuseli obávat záznamů, zároveň ale i tebou navrhovaná služba by nějak byla začleněna do jiných služeb, takže ta obava by zůstala.
Souhlasím s tím, že důvodem, kvůli kterému rodiče tak tragicky selhávají, že zabijí své dítě, není ten pláč samotný (to je poslední kapka), ale to, že často sami bývají "bývalými" obětmi, zažili zneužívání či týráni atd. Raději bych, aby podobná služba byla začleněna do systému pomoci, zajímalo by mne, zda někde ve světě existuje. Bohužel - pomohla by jen části těch dětských obětí, ale každý zachráněný život má samozřejmě smysl. Rodiče často potřebují odlehčení, takové služby jsou (pravda, těžko dostupné). Pak, pokud by nešlo o nějakou vážnou psych. poruchu, která by vyžadovala hospitalizaci rodiče (matky), jednoznačně bych byla pro intervenci, která by se odehrávala vůči jednotce rodič+ dítě. Tzn. minimálně aby to bylo tak, že matka a dítě budou v jednom objektu (i když navrhuješ, že by to mělo být JEN odloučení na 24 hodin). Pomoci mamince odpočinout si, pomoci s péčí, ale zároveň nenabízet odloučení jako řešení. Některé neziskovky by mohly nabízet pobyt matka + dítě, některé by mohly nabízet službu pečovatelky + samozřejmě dlouhodobou práci (vč.třeba videotréninku interakcí:-). A sociální služby co nejvíce provádět tak, aby budily důvěru, zároveň ale vždycky bude přítomná i nutná kontrola. Pak se ovšem můžeme bavit také o tom, jak ta kontrola má vypadat, aby papírově nebyla v pořádku, reálně však znevažující důstojnost a nebo jen zcela bezzubá.

Takže pokud by mělo fungovat něco takového, cos navrhla, umím si představit centrální telefonní číslo, které vede v jednotlivých okresech či krajích na pověřené organizace, jež nejprve provedou první telefonickou intervenci, budou případně napojeny na LD a zdravotníky (pro případ akutních psych. krizí), a pak nabídnou konkrétní pomoc s péčí.
Lenka**
27.2.2008 19:15:59
to je velké téma na dlouhatánskou diskusi... Především o tom, jak má fungovat sociální systém. Rozumím tomu, že bys chtěla, aby se klienti nemuseli obávat záznamů, zároveň ale i tebou navrhovaná služba by nějak byla začleněna do jiných služeb, takže ta obava by zůstala.
Souhlasím s tím, že důvodem, kvůli kterému rodiče tak tragicky selhávají, že zabijí své dítě, není ten pláč samotný (to je poslední kapka), ale to, že často sami bývají "bývalými" obětmi, zažili zneužívání či týráni atd. Raději bych, aby podobná služba byla začleněna do systému pomoci, zajímalo by mne, zda někde ve světě existuje. Bohužel - pomohla by jen části těch dětských obětí, ale každý zachráněný život má samozřejmě smysl. Rodiče často potřebují odlehčení, takové služby jsou (pravda, těžko dostupné). Pak, pokud by nešlo o nějakou vážnou psych. poruchu, která by vyžadovala hospitalizaci rodiče (matky), jednoznačně bych byla pro intervenci, která by se odehrávala vůči jednotce rodič+ dítě. Tzn. minimálně aby to bylo tak, že matka a dítě budou v jednom objektu (i když navrhuješ, že by to mělo být JEN odloučení na 24 hodin). Pomoci mamince odpočinout si, pomoci s péčí, ale zároveň nenabízet odloučení jako řešení. Některé neziskovky by mohly nabízet pobyt matka + dítě, některé by mohly nabízet službu pečovatelky + samozřejmě dlouhodobou práci (vč.třeba videotréninku interakcí:-). A sociální služby co nejvíce provádět tak, aby budily důvěru, zároveň ale vždycky bude přítomná i nutná kontrola. Pak se ovšem můžeme bavit také o tom, jak ta kontrola má vypadat, aby papírově nebyla v pořádku, reálně však znevažující důstojnost a nebo jen zcela bezzubá.

Takže pokud by mělo fungovat něco takového, cos navrhla, umím si představit centrální telefonní číslo, které vede v jednotlivých okresech či krajích na pověřené organizace, jež nejprve provedou první telefonickou intervenci, budou případně napojeny na LD a zdravotníky (pro případ akutních psych. krizí), a pak nabídnou konkrétní pomoc s péčí.
27.2.2008 17:20:11
A nemyslíš, že ti rodiče nejsou roboti a že si taky někdy potřebujou odpočinout? Ve dne v noci kontakt, zábavu a nevím co ještě - ne že by se člověk dětem nevěnoval, ale sám taky potřebuje občas spát nebo vypnout, a půl roku je dost dlouhá doba, aby úplně bez toho vydržel.

MiladaL
  • 
27.2.2008 15:36:58
Znám několik lidí s takzvaně zlobivými uřvanými dětmi. Člověk by myslel, že ty děti chtěli, tak se podle toho budou chovat. Ale ne. Myslím, že malé dítě určitě nejméně do půl roku potřebuje prakticky stálý kontakt s mámou A TO I V NOCI (jsem za společné spaní, šátky, vaky a proti kočárkům a postýlkám), kojení kdykoli si zamane a skoro stále zábavu. Celkem chápu, že je nebude bavit ležet v kočárku nebo samotné v postýlce s několika plyšáky. Kde jinde si má dítě opatřit podněty než v interakci s rodiči, kde má získat počáteční jistotu, když ne v téměř stálém tělesném kontaktu s mámou.

Moji známí s uřvanými dětmi praktikují jen velmi málo z toho, co jim podle mého názoru může zajistit spokojené dítě - když pláče v noci, nechají ho chvíli řvát, ukládají ho do postele, i když dítě nechce, chování jen občas. není se pak čemu divit, že dítě není klidné.

Tara zelená
27.2.2008 14:04:33
Krásně napsané! Souhlasím a mám pocit, že Klokánek pomáhá i v těchto případech. jen se o tom asi moc neví a navíc FOD má i tak práce nad hlavu... Četla jsem v jejich zpravodaji, že tam přišla zoufalá maminka, která hned svému miminku (nebo batoleti?) nerozuměla a tety jí pomohly se na něj "naladit" a vše skončilo happyendem.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 91 [Dalších 71 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.