| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přítomnost partnera po celou dobu porodu – pouhá fikce?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 106 [Dalších 86 >>]
Včelka
  • 
4.4.2007 23:02:50
Litoměřice mohu jen doporučit rodila jsem tam v srpnu 2005 a byla jsem moc spokojená. Ani mě nenapadlo, že by manžela nepustli na první dobu. Byl tam celou dobu se mnou jenom na vyšetření nešel. Na šití mě museli uspat tak šel s malim do pokeje kde jsme čekali na porod a byl tam s nim asi 2h než odešel domu. Až se rozhodnem pro druhé dítě určitě půju zase do Litoměřic. PS: byli jsme i na děckym odělení a tam jsem byla taky moc spokojená.
Jana
  • 
4.4.2007 19:52:41
ja uplne to same v 10/2004, ale ve 2005 probehla rekonstrukce, tak mozna i nove metody :-(
4.4.2007 7:39:31
Vero,
v Jihlavě jsem rodila v září 2003, takže už je to dost dlouho, neznám tedy aktuální situaci. Každopádně nejlépe uděláte, když se tam prostě zajdete podívat, jsou tam tomu nakloněni, nedělají s prohlídkou žádné obštrukce, vezmou vás kromě operačního sálu úplně všude. My jsme s manželem přijeli ve 3.00 v noci, byli jsem tam sami, až v průběhu noci a rána dorazili další. Dali nám samostatný pokojík s letištěm a koupelnou a nechali nás tam o samotě, jen PA chodila na kontroly. Platili jsme jen poplatek za přítomnost manžela, ale nebyl nijak závratný. V roce 2003 v Jihlavě nepěstovali žádné experimenty, tedy žádný porod do vody apod., ale klasicky na porodním stole. Chování ale v pohodě, nemůžu si stěžovat. Každopádně se tam ale zajděte podívat, není nad to vidět to na vlastní oči.
3.4.2007 21:49:47
No ono je sice hezké že říkají že se musíte včas zapsat a porod si v podstatě objednat, ale není to pitomost? Když přijedete do porodnice s rozběhlým porodem tak vás přeci vyhodit a poslat jinam nesmí. Riskují zanedbání péče. My jsme od Berouna a v Ústí máme příbuzné a v době kdy jsem měla před porodem jsme je také navštěvovali a dost těžko by mě mohli nutit když začnu rodit na návštěvě a Ústí je nejblizší porodnice abych jela jinam protože nejsem u nich registrovaná. Do své porodnice bych to v tu chvíli měla 150 km.
3.4.2007 17:29:07
Rodila jsem v Brně-Bohunicích.Naprosto bez problémů jsme byli od začátku spolu-a rovnou na porodním sále-dokonce bylo volno a já si mohla vybrat barvu-vybrala jsem žlutý-sluníčkový.
Manžel byl se mnou od 7,00 ráno po celou dobu cca.do 23hod.-syn se narodil 20,15.
Jen mmanžel odešel-na moje přání-když dávali klystýr.Byl se mnou i ve sprše.Prostředí bylo jako doma-sestřičky nám nechali volnost-jen PA pravidelně chodila a radila a říkala,co bude.Pochopili i nervozitu mého muže.Bylo to krásné a povzbuzující.Den plný pohody...teda,až na ty bolesti:-)))
  • 
3.4.2007 16:28:03
Tatínek u porodu je dnes samozřejmostí, nová rodina vzniká na porodním sále. Zvažte zdalipak byste nechtěli k porodu kvalifikovaný doprovod duly, který by vám usnadnil situaci v komunikace s personálem porodnice, dula by podpořila váš porodní plán, podala informace o přirozeném nemedikalizovaném porodu, pomohla vám zvládat bolest pomocí masáží, vizualizací ..., naslouchala vám a vedla i tatínka. Koukněte na www.duly.cz, podporu duly mohu jen doporučit.
3.4.2007 16:00:32
No ono je sice hezké že říkají že se musíte včas zapsat a porod si v podstatě objednat, ale není to pitomost? Když přijedete do porodnice s rozběhlým porodem tak vás přeci vyhodit a poslat jinam nesmí. Riskují zanedbání péče. My jsme od Berouna a v Ústí máme příbuzné a v době kdy jsem měla před porodem jsme je také navštěvovali a dost těžko by mě mohli nutit když začnu rodit na návštěvě a Ústí je nejblizší porodnice abych jela jinam protože nejsem u nich registrovaná. Do své porodnice bych to v tu chvíli měla 150 km.
Adéla
  • 
3.4.2007 12:08:29
Z podobných důvodů jsme v lednu rodili v CAPu v Kadani a byli jsme moc spokojeni. Cesta z Ústí trvala asi hodinu a v pohodě se to dalo zvládnout. V Ústí se často stává, že tatínka pošlou ještě domů, že je dost času a pak tatínek zavolají na poslední chvíli. Tvrdě si trvejte na svém a nebo jeďte někam jinam. Jeďte se podívat do různých porodnic a na místě zjistěte informace...určitě se to vyplatí.
Jana, 2 děti
  • 
3.4.2007 7:44:45
Já taky rodila ve FM. Pořád jsem nebyla otevřená, tak jsem šla vždy zpět nahoru na pokoj pro šestinedělky. Tak manžel mohl být jen v době návštěv. Pak musel pryč. Bylo mi tam dost trapně. V době návštěv tam mamině vedle přišla návštěva a já tam hekala. No, opravdu bych to už zažít nechtěla. Co 3 hodiny jsem chodila dolů na sál na monitor. Na hekárně nebyla žádná mamča. Tak mě to docela naštvalo, že jsem tam nemohla být já. A třeba bych mohla použít i balon, ribstole, ... Takhle jsem ležela nahoře v pokoji a bez manžela. Až mi praskla voda, tak mě nechali na sále a manžel mohl za mnou. Nejdříve musel jít zaplatit 500 Kč, pak u mě chvíli byl, pak ho vyhodili a čekal v tom malém pokoji. A za další hodinu mě vzali na císaře. Za těch 500 Kč mu pak dovolili, aby si mimi vyfotil. Docela drahé, ne?
U druhého dítěte jsem už věděla, že otce na 1. dobu porodní ke mě nepustí. Když jsem dostala bolesti, ležela jsem nahoře na pokoji sama. Tak jsem si to tam taky sama přes noc odhekala. Ráno, když přišla sestra, tak mě poslala dolů na monitor. Měla jsem stahy minutu a půl a pak půl minutovou přestávku. Jiné by už asi mohly tlačit,ale já jsem se ještě nezačala otevírat a děloha byla vysoko. Tak jsem na sále čekala přes hodinu na doktora. Dovolili mi jít na hekárnu. S druhou mámou jsme si perfektně pokecaly, řekly si, jak se kroutit - dokonce jsme si mohly vzít i balon, ... V přítomnosti té druhé maminy mi to ani nepřišlo, že na pana doktora čekám víc jak hodinu. Manžela jsem ani nevolala, stejně by ho na sál dříve než by doktor rozhodl, nepustili. Nakonec jsme šla zase císařem. Manžel si pak mimi vyfotil. A tentokrát zadarmo.
Docela mi vadilo, že nemocnice slibovala přítomnost otce u porodu. A zatím z těch 17 hodin, co jsem rodila první mimi, mohl u mě být jen po dobu návštěv a půl hodku na sále. A ještě za to musel zaplatit 500 Kč.
Jana, 2 děti
  • 
3.4.2007 7:44:33
Já taky rodila ve FM. Pořád jsem nebyla otevřená, tak jsem šla vždy zpět nahoru na pokoj pro šestinedělky. Tak manžel mohl být jen v době návštěv. Pak musel pryč. Bylo mi tam dost trapně. V době návštěv tam mamině vedle přišla návštěva a já tam hekala. No, opravdu bych to už zažít nechtěla. Co 3 hodiny jsem chodila dolů na sál na monitor. Na hekárně nebyla žádná mamča. Tak mě to docela naštvalo, že jsem tam nemohla být já. A třeba bych mohla použít i balon, ribstole, ... Takhle jsem ležela nahoře v pokoji a bez manžela. Až mi praskla voda, tak mě nechali na sále a manžel mohl za mnou. Nejdříve musel jít zaplatit 500 Kč, pak u mě chvíli byl, pak ho vyhodili a čekal v tom malém pokoji. A za další hodinu mě vzali na císaře. Za těch 500 Kč mu pak dovolili, aby si mimi vyfotil. Docela drahé, ne?
U druhého dítěte jsem už věděla, že otce na 1. dobu porodní ke mě nepustí. Když jsem dostala bolesti, ležela jsem nahoře na pokoji sama. Tak jsem si to tam taky sama přes noc odhekala. Ráno, když přišla sestra, tak mě poslala dolů na monitor. Měla jsem stahy minutu a půl a pak půl minutovou přestávku. Jiné by už asi mohly tlačit,ale já jsem se ještě nezačala otevírat a děloha byla vysoko. Tak jsem na sále čekala přes hodinu na doktora. Dovolili mi jít na hekárnu. S druhou mámou jsme si perfektně pokecaly, řekly si, jak se kroutit - dokonce jsme si mohly vzít i balon, ... V přítomnosti té druhé maminy mi to ani nepřišlo, že na pana doktora čekám víc jak hodinu. Manžela jsem ani nevolala, stejně by ho na sál dříve než by doktor rozhodl, nepustili. Nakonec jsme šla zase císařem. Manžel si pak mimi vyfotil. A tentokrát zadarmo.
Docela mi vadilo, že nemocnice slibovala přítomnost otce u porodu. A zatím z těch 17 hodin, co jsem rodila první mimi, mohl u mě být jen po dobu návštěv a půl hodku na sále. A ještě za to musel zaplatit 500 Kč.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 106 [Dalších 86 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.