| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč Adámka maminka nechce?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 111 [Dalších 91 >>]
MAMA V NORSKU
  • 
4.10.2006 17:54:14
V Norsku v obchode rikame - dejte mi -. Nerika se nikdy -prosim-. Jen tak pro zajimavost se tady nikdy nepreje -dobrou chut-. Ale vzdycky ! se rekne - dekuji za jidlo-. Tedy deti neprosi o jidlo, ale vzdycky podekuji. Hezky den!
Alena
  • 
2.10.2006 10:16:32
Ha ha Aminokyselino, tak to bysme museli vyběhnou tak s devadesáti procenty zákazníků:o) Sice to není "dej mi", ale alespoň nám vykají "dejte mi", ale jinak slovo prosím, či něco takového slyšíme hooodně zřídka:o)
aminokyselina
  • 
2.10.2006 10:09:03
samozrejme ze dite ma pravo se najist, bejt obleceny a chodit do skoly, k lekari atd. ono nejde o to ze deti se musi "doprosovat jidla". jde o to, kdyz neco pozadame, umet o to pozadat hezky a ukazat respekt. NAPRIKLAD: varim obed, pripravim stul a zavolam rodinu k jidlu. nikdo se nemusi niceho doprosovat. Bylo by ovsem hezky, kdyby vsichni podekovali a ocenili tim moji namahu. A poprosili, kdyz o neco zadaji. Je to o vychove, jak se chovat kdruhym a zvykat si na to, ze svet je plnej lidi, ktery budeme MUSET slusne poprosit pokud neco chceme. Nebo ja snad vlezu do kramu a reknu: "Dej mi 10 deka salamu"??? asi by se mnou vybehli ne?
Iva
  • 
30.9.2006 14:53:40
Já jsem ten dokument neviděla.

Možná že smysl, toho dokumentu by tu ještě "byl".
Ti co ho viděli nebo se o něm dozvěděli teď přes internet a tuhle debatu, mají trochu reálnější obraz o tom, co prožívají děti v dětských domovech v naší republice.

A díky Sedmikrásce i to, že když se někdo jeví vstřícný, ještě neznamená, že nemůže někde současně páchat škody.

Co s tím nevím. Napsat na ministerstvo ? Na nadřízený orgán toho dětského domova ? Chtít vysvětlení smyslu této arteterapie ?
MAMA V NORSKU
  • 
27.9.2006 13:12:33
Ve Skandinavii se deti nemusi doprosovat jidla. Neuci se tady, ze za to musi byt vdecne. Samozrejme ze dite dostane najist. Delame nejakou chybu?
25.9.2006 23:55:11
Tvé pocity z dokumentu sdílím. Byla jsem otřesena a Luboš vedle mně taky. Navíc dle druhu projektu - Francie - jsem přesvědčena, že se jednalo o projekt v kterém ´figuroval DD Hranice, kde byl Jenda. Jejich SP (kterou jsem tenkrát považovala za vstřícnou) se jmenovala Táňa. Jenda některé děti poznal.
A to je ten z lepších DD.
lm
  • 
24.9.2006 11:01:13
tuto pohádku taky znám....šel z ní docela strach :-)
lm
  • 
24.9.2006 11:00:43
tuto ohádku taky znám....šel z ní docela strach :-)
Haluška
21.9.2006 14:17:24
Evo, to je hezký, taky si někdy vzpomenu takhle reagovat, ale bohužel ne vždycky, takže občas začnu křičet i bez varování. Pak mě to samozřejmě mrzí a přitom se to může bez toho křiku obejít. Díky za příspěvek.
Hanka, 4 děti (6, 4, 2 a 0,5 roku)
  • 
21.9.2006 13:50:32
Je to z knížky "Pohádky a povídky pro malé čtenáře", napsala Jarmila Hřebejková, Irena Fabiánová, Anna Šimanová a K. F. Sedláček. My máme vydání z roku 1961. Tato povídka napovídá leccos o době, ve které byla napsána. Jsou tam totiž i horší. :-))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 111 [Dalších 91 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.