| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Molusky

 Příspěvky 110 z 13 [Dalších 3 >>]
  • 
25.2.2010 20:06:00
Dobrý večer my také bojovali s molusky,ale teď už máme snad konečně pokoj.Poprvé se objevili v létě postupně,ale přibývali žádný mastičky ani vodičky nepomáhali na seškrábnutí jsem s Nelinkou(2 roky)jít nechtěla pak jsem objevila na internetu sirup pro děti HLÍVÁČEK posiluje to imunitu a opravdu nám to pomohlo během 14 dnů vše zmizelo a měla jich hodně na nožičkách tak 30-40 a na bříšku taky několik.Koupit se to dá v lékárně stojí +- 250Kč je to čistě přírodní tak to třeba taky někomu pomůže bojovali jsme s tim 3/4 roku a snad konečně vyhráli :-))
  • 
19.2.2010 21:06:42
Dobry den vsem,
tak si tady ctu nektere prispevky k molluscam. Je mi moc lito deti, ktere mely tu smulu a mollusca se objevila na jejich telicku a taky me mrzi, ze temer vsichni kozni doktori znaji jen jednu metodu na jejich odstraneni :o( Moje 3-leta dcera pred mesicem s molluscama dobojovala. Mozna neni vsem dnum konec, ale lecba jejich mollusec byla naprosto bezbolestna a netrapila nikoho z nas. Krom omezeni s bazenem. Diky bohu jsem totiz nasla lekare z Prahy, ktery mi doporucil prirodni extrakt z tropicke rostliny Sagradin od firmy Diochi. Vodicku jsme nanaseli na pupinky 2x denne a 2x denne podavali dceri tablety hlivy ustricne. Byla to dlouha lecba - 4 mesice, ale jak uz jsem psala, byla naprosto bezbolestna a pomohla, takze jsme si temer zadne trapeni neuzivali. Vodicka ze zacatku vubec nejak nereagovala, ale v poslednim mesici nabarala takovou rychlost v ucinku, ze jsme vsichni koukali. Verim, ze dulezita byla i hliva ustricna k tomu. Nesmi se vsak vynechat jediny den a vodicka i stetecka musi byt vzdy nova pro kazdou aplikaci. Takze nejlip si odkapat potrebne mnozstvi do sklenicky a pouzivat stetecky do usi, ktere jsme vymenovali pri kazde aplikaci. Drzim moc moc palecky vsem, kdo tim prochazi. Pamatuji si, co jsem prozivala, nez jsem nasla zazracnou vodicku. Seskrab bych dovolila jen v pripade nejposlednejsi varianty, ale ani to nevim, protoze se nikde nedocitam, ze by pomohl. Nase vodicka fakt pomohla a pomuze i jinym. Urcite ji zkuste, bude to stat jen penize a zadne slzy. A budte trpelivy, doktor nam rikal, ze to muze trvat az 7 mesicu!
Rita
  • 
6.9.2009 15:02:50
Molusky mojí nyní šestiletou dceru trápily více než rok - jednu jsme odstranily (mačkáním a seškrabáváním)a tři nové se udělaly. Nakonec jí zabral hypermangan - každý den tak dvakrát jsem natírala všechny molusky roztokem na vatičce - musí se vydržet, dokud nezačnou sesychat a mizet (možná týden i víc). Je to tak dva týdny, co se začala ztrácet i poslední a nic nového zatím nepřibylo, tak uvidíme...

Jedna byla i na víčku, ale až těsně vedle oční bulvy, takže jsem to použila i tam...
  • 
15.8.2009 22:33:00
Na molusky mohu doporučit INFECTODELL, my jsme se u čtyřletého kluka zbavili molusek asi do měsíce.Podotýkám,že jich měl opravdu hodně na nohách a zadečku a dlouhou dobu jsme se jich nemohli zbavit.Hodně štěstí s léčbou,ať už budete léčit čímkoliv.
  • 
30.7.2009 21:12:36
Chci poradit všem mamkám,jenž si s moluskama dělají stejné starosti jako já před rokem,kdy jich dcera,po kurzu plavání,měla na těle přes 70kusů. Prostě hrůza. Nejdřív jsem zkoušela homeopatika,vitamíny...rostly,a nic. Poté následovalo kožní-hrúza,dcera-1rok,řvala,doktorka škrabala jako prase na zabíjačce. Od té doby ji nemohu dostat k lékaři. A nic,opět vice. Poté mi někdo poradil posílit imunitu hlívou ústřičnou-pro dospělé-tobolky jsem půlila a přidávala do pití,na internetu našla radu od jiné mamky a zkusila ji. Každý den jsem nehtem,ne vymáčkla,ale seškrábla jednu molusku,mačkání by moc bolelo,seškrábnutí je hned,silou dle velikosti,zdesinfikovala,zalepila malou náplastí,molusku vyhodila-jako bilý,tvrdý uher,umyla si pořádně ruce. Zalepit rychle,at nekrvácí,mit to vše nachystané,je to tak šup,šup,pro dítě méně stresu. Pro mě sice hnusný pocit,ale raději já jednu denně,než jít na kožní. Za tři měsíce jsme měly klid,od té doby již rok nic. Doufám,že to někomu pomůže,at se netrápí.
  • 
18.6.2009 23:06:51
Dobrý den,
chci se podělit se svými zkušenostmi. Když nám doktorka oznámila, že máme molusky a máme s tím zajít na kožní na vyškrábnutí, tak jsem myslela, že mě trefí. Míša na sebe nenechá šáhnout a představa, že ji budu držet a s řevem to budeme vyškrabovat mě drtila. Našla jsem různé rady na internetu - hlavně posílit imunitu. Začala jsem do ní cpát nenápadně vitamíny, hlívu ústřičnou apod. Počet molusek rostl a rostl. Už jsme myslela, že na to kožní fakt budu muset, než jsem našla nějaký příspěvek, kde doporučovali je vymáčknout nebo vytrhnout. Vypadá do hrozně a u Míši to bylo nereálné dělat. Tak jsem zkombinovala všechny rady a začala to dělat tajně v noci. Takže - mastičkou Emla (je docela drahá, ale vyplatí se) překrýt molusku a přikrýt mikrotenem nebo přibalenou náplastí (dle návodu by to vydrželo tak na 5 molusek, ale není potřeba ho dodržovat, stačí na špičku prstu, aby tam byla vrstvička, ale jen na ní). Je potřeba to tam nechat min.20-30 minut. Pak je to znecitlivěné. Doporučuji koupit pinzetu se zoubkama. Když setřete zbytek mastičky, chytnete molusku pinzetou otřenou v dezinfekci a trhnete. Když se správně trefíte tak vám na pinzetě zůstane malý bílý váček. Trochu to krvácí, takže vydezinfikovat. Pak jsem to překryla kapesníkem, abych nemusela pořád prát pyžamo. Takhle se mi povedlo zlikvidovat každý večer tak 5 molusek, pak se Míša začala probírat. Míši jsem ráno napovídala, že se asi škrábla. Pak jsem to mazala konopnou mastí, aby se to rychle hojilo. Jednu chvíli už jsem se radovala jak to krásně mizí, ale pak se zase začaly objevovat. Už jsem začala pochybovat, ale vytrvala jsem a asi po čtyřech měsících zmizely (pak už jsem něco odstraňovala tak 1 týdně). Padly na to asi 3 mastičky. U bráchy se to objevilo taky, ale málo. Tomu jsem na rozdíl od Míši mohla odstranit v nestřeženém okamžiku i bez masti, ale u netykavek doporučuji nechat usnout a pak v klidu tohle udělat. Pozor, když si jich mažete víc vedle sebe tak se pak nesplést a neodstranit nějakou nenamazanou. Přeji hodně úspěchů a doufám, že si to nečte nějaký doktor
  • 
1.5.2009 7:42:41
Dobrý den,
před časem jsem zde psala ohledně leaseru. Malá je po 3 návštěvách na leaseru úplně čistá. Ani jedna moluska nezůstala ani žádné jizvičky prostě jak kdyby je neměla. A hlavně jí to nebolelo. Opravdu to doporučuji.
  • 
22.4.2009 22:52:28
Tak i já jsem začala bojovat proti těm zákeřným moluskám. Malýmu je 2,5 roku a jsem z toho nešťastná. Chytl je od staršího brášky, který je chytil v bazéně :-(.U toho staršího 9 let jsme byli loni na vyškrábávání, neměl jich moc, ale bála jsem se, že když je nezničíme budou se šířit jako houby po dešti... Jsou oba ekzematici, ikdyž v pohodě, ale tato kůže je prý náchylnější :-(jako by nestači ekzém samotný...No a s tím malým teď nevím co dělat, sleduju jak se mu rozmnožují, a to daleko rychleji než jeho bráškovi, ten jich měl asi 30 a myslím že ho brzy předežene...Je mi moc líto, co sis prožila, umím si to představit, já jsem tam poslala manžela na vyškrabávání a to mu bylo 8let..Švagrová s nima taky zápasí, měl je starší syn 9 a teď je má ten mladší 4 roky, a mají jít na vyškrabávání pod narkózou, páč je má na pindíkovi, kouličkách....hrozní..jsem z toho nešťastná...Tak tedy mažu svýho klučíka mastičkou (antibiotika od doktorky), ale jsem si jistá, že to vůbec nepomáhá..Tady někde jsem se dočetla, že maminka je škrabala v noci, když dítko spinká..já to zkouším třetí den, udělala jsem 6 molusek za tři dny,asi mi to moc nejde.. ale budí se mi a myslím, vadí mu to...Co ten lejzr, přemýšlela jsem o něm, ale nevím kde se o tom dočíst....Držím Vám moc palečky...Janina
  • 
5.4.2009 21:48:00
Dobrý den, i já přidám svoji zkušenost s hůzou zvanou Molusky.Zjistili jsme je vloni v listopadu.Nevěděla jsem co to je až když se pupinky začaly zvětšovat navštivila jsem kožní lékařku.Předepsala malé pudr, ktery měl molusky vysušit,aby samy odpadly.Sama jsem ještě nasadila na imunitu Biopron junior a také homeopatika.Molusky ale nereagovaly a stále se množily a zvětšovaly.Už jsme byli zoufalí, koupala jsem malou v mořské soli o které jsem se dočetla, že by mohla pomoci.Stále nic.Teď v dubnu jsem zašla za doktorkou z nemocnice, která když nás viděla doporučila vyškrabnout.Zhrozila jsem se, protože kožní nám říkla, že pod narkózou, ale tato doktorka mi předepsala znecitlivující mast, kterou jsem aplikovala hodinu před seškrábnutím.Dnes jsem tedy malou namazala a s velkým strachem jsme odjeli do nemocnice.Amy měla molusky už tak velké, že se i sestra zhrozila když je viděla.A teď nevím co na dnešní zážitek říct.Nezvladla jsem to a z ordinace jsem ještě před samotným seškrabaváním odešla a vše nechala na manželovi.Malá plakala, křičela a já jsem byla úplně nešťastná na chodbě a říkala sí ať je už konec.Mastička prý do jisté míry pomohla, ale desinfekce, kterou každou vyškrábnutou molusku sestra potřela neuvěřitelně pálila a tak asi byla horší než samotné škrábnutí.Konečně byl konec, malá samá krev, uplakaná, ale doufám, že to pomohlo.Teď už spinká a já mám pořád potřebu jít a stisknout jí a omluvit se jí za tu hrůzu co zažila.Doma jsem ji molusky vydezinfikovala ještě desinfekcí Betadine a vůbec neplakala.Měla by být totiž nepálivá.Za čas se ozvu a písnu jak jsme dopadly, jestli máme po trápení.Marcela
  • 
20.5.2008 21:20:00
Taky jsme se s nimi potýkali a syn (2 roky) jich měl po tělíčku asi 300! Hrůza,chytil je v bazénu, kam jsme chodili pravidelně plavat. Už nás chtěli dát pod narkózu, ale potom napadlo doktorku, abychom začali brát Ribomunil a musím říct, že ten nás zachránil. Asi za 2 měsíce neměl téměř nic. Opravdu ho doporučuji dřív než bolestivé a krvavé seškrabávání Molusek. Míla
 Příspěvky 110 z 13 [Dalších 3 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.