| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku První narozeniny bez plen?

 Příspěvky 110 z 132 [Dalších 122 >>]
Milada.
16.4.2006 11:02:36
No a pak jsou deti, co v 9ti mesicich samy nesedi (jedno takove mam doma), cili ani na nocnik se posazovat nesmeji..
16.4.2006 10:58:36
Aha, děkuji :o) Tak naše nestarší po příkrmech neměla stolici kašovitou a kakala nejraději ve stoje s nataženou plenou ;o) Děti přebaluji vzápětí po vykonání potřeby a omývám je, takže myslím, že až taková tragédie to není. Nehledě na to, že nejstarší na nočníku chvíli neposeděla (i když už chodila na nočník sama, tak jenom tak kolem nočníku proběhla a byl plný - fakt nevím, jak to dělala...) mezitím co naše mladší si na nočník chodila sedat sama a s oblibou, leč pokud se do něj vyčůrala, samotnou ji to překvapilo. Samostatně na něj začala chodit stejně jako starší holka v roce a třičtvrtě. Kluk má osm měsíců a představa, že bych ho dávala na nočník, je poněkud úsměvná :o) Leda bych ho k němu přivázala motouzem ;o)

Ne, vážně - nic proti. Pokud děti na nočníku poseděj a nevadí jim to a maminkám to dělá dobře, tak proč ne. Pokud jsou děti z divokých vajec a chvíli neposeděj na místě, tak by na nočníku nechalo nervy jak dítě, tak maminka. A pokud jsou matky líné (jako já :o)) ) počkají si na dobu, kdy si děti samy začnou uvědomovat potřebu, a pak "nácvik" proběhne během několika málo dnů (jakmile holky pochopily podstatu, po týdnu "nácviku" chodily bez pleny i ven).

S.+++
:-)
  • 
16.4.2006 10:26:48
pošvíknutá nikoliv prošvíknutá znamená podělaná, jedná se o stav, kdy je okolí poševního vchodu silně zněčištěno kašovitou stolicí, což je při vyměšování do jakéhokoliv typu pleny naprosto nevyhnutelné. Z toho důvodu se domnívám, že jestli děvčátko nebečí, je naprosto možné nechat ho kálet na nočníček, byť by mu bylo 9 měsíců a nehledat v tom problémy. Vycházím z předpokladu, že dítě je člověk aneb kakáte raději se staženými či oblečenými kalhotami?
16.4.2006 0:49:13
No, co se stolice týká, tak naše nejstarší jí vůůůůůbec nechtěla na nočník dělat. I když jinak chodila přes den bez plen, s kakáním čekala až na večer na plenu. Když jí nedostala, radši stolici zadržovala, co to šlo :o( Pod pojmem "prošvíknutá čárka" si neumím nic představit :o) ale žádné problémy ani jedna z mých holek neměly.

S.+++
:-)
  • 
15.4.2006 23:23:06
Osvícené matky netraumatizují děti na hrnci, nakonec ony mohou posedět i jinde. Ale myslím, že zvláště holčičky s pravidelnou stolicí nebo se zjevnými náznaky se vyprazdňováním do nádoby chrání nebezbečí zavlečení infekce do pochvy aneb taková pošvíknutá čárka je dle mého dost peklo.
Lída, 2dospělé děti
  • 
14.4.2006 20:41:04
Nevím jaké trauma by to dítěti mělo způsobit, když jim u toho maminy budou pěkně povídat, zpívat atd. Potom si maminy nestěžujte, že máte celou mateřskou jen na plíny, které jsou tak drahé.
5.4.2006 23:00:26
No tak to Vám všem, které dáváte děťátka na nočník od 8 či devíti měsíců, víceméně s úspěchem, závidím. Moje druhá dcera - 10 měsíců za pár dní, si na nočník sedne maximálně tak na 2vteřiny. Ať dělám co dělám, ať u ní sedím, hraju si s ní, povídám,zpívám, dělám kašpárka či má u sebe oblíbené hračky, mám smůlu, protože ona nesedí ani na zemi více jak 3 vteřiny.Vlastně jen když pije.Pořád někam leze.Taže já budu pěkně čekat, až se zklidní, v což tedy doufám a holt mi budou babičky nadávat.Ale přeci jí npčník nepřilepímj na zadel??? :-)KacinkaS
Tereza
  • 
2.4.2006 12:37:30
Vzdoroviti a neukazneni a hystericti jsou rodice, kteri neco takkoveho tvrdi.

Ziji v zahranici a zde by nidko podobne stupidni usudek nerekl. ja jsem zacala deti cvicit na nocnik okolo 2,5 roku. Pochopili to a zacali chodit behem tri dnu. DOZRALY K TOMU SAMI. Proste nemeli prilezitost byt vzdoroviti, ja jsem je k tomu nehnala.
Za extrem povazuji (az sadismus) povazuji nocno buzeni ditete s tim, ze se nevrati do poslele dokud se nevycura. TELO FUNGUJE V NOCI JINAK.
Myslite, ze by tohle bylo mozno delat s dospelym? To je tyrani.
Tereza
  • 
2.4.2006 12:37:28
Vzdoroviti a neukazneni a hystericti jsou rodice, kteri neco takkoveho tvrdi.

Ziji v zahranici a zde by nidko podobne stupidni usudek nerekl. ja jsem zacala deti cvicit na nocnik okolo 2,5 roku. Pochopili to a zacali chodit behem tri dnu. DOZRALY K TOMU SAMI. Proste nemeli prilezitost byt vzdoroviti, ja jsem je k tomu nehnala.
Za extrem povazuji (az sadismus) povazuji nocno buzeni ditete s tim, ze se nevrati do poslele dokud se nevycura. TELO FUNGUJE V NOCI JINAK.
Myslite, ze by tohle bylo mozno delat s dospelym? To je tyrani.
  • 
28.3.2006 15:36:50
Můj názor na učení na nočník je prostý a došla jsem k němu díky vlastní dceři Julii a pozorováním jejích kamarádů a kamarádek v témže věku: nikdo neučí dítě mluvit v 6. měsíci, protože na to ještě není zralé, přesto spousta maminek dává děti na nočník v době, kdy - jak už tady bylo 100x řečeno - to ještě nedokážou pochopit. Vše chce SVŮJ čas.
Julie se naučila chodit bez plíny během 2 týdnů, když jí bylo 23,5 měsíce.
 Příspěvky 110 z 132 [Dalších 122 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.