| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkřížená alergie na pyly a potraviny

 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]
  • 
29.10.2009 8:37:44
Možná,že se jedná o velmi špatnou funkci Vašich jater,způsobenou ovčími jaterními motolicemi.Tak to alespoň o univerzální alergii tvrdí Dr Hulda Regehr Clark(nedávno zemřela) ve své knize Revoluce v léčení nemocí-vyšla ve Fontáně roku 2000. Popisuje i způsob léčení jater. Omlouvám se,že jsem nepřipsal,že je to odpověď pro:Lvice+2Pro
  • 
29.10.2009 8:34:52
Možná,že se jedná o velmi špatnou funkci Vašich jater,způsobenou ovčími jaterními motolicemi.Tak to alespoň o univerzální alergii tvrdí Dr Hulda Regehr Clark(nedávno zemřela) ve své knize Revoluce v léčení nemocí-vyšla ve Fontáně roku 2000. Popisuje i způsob léčení jater.
marie
  • 
29.4.2007 22:24:15
ano to je pravda...a pak jsou na pohotovosti naštaní,že jedete s oteklým jazykem...
Karin, Davídek 4 roky, Zuzanka 1,5
  • 
15.8.2005 21:45:22
Milá Ivčo,

mé dcerce se ve třech měsících rozjel ekzém, občas tak šílený, že se mi chtělo brečet. Plně jsem kojila do šesti měsíců, pak jsme pomalu začali zařazovat příkrmy, ale byla - a stále jsem - strašně opatrná. Už se mi nikdy nechce dívat na opuchlé plačící dítě, kterému během půl hodiny zrudne kůže... brrr!
Příkrmy jsme zaváděli podle obecně platných doporučení pro děti ohrožené alergií - určitě jsou k dispozici někde i tady na Rodině. Do dnešního dne okusila z ovoce jen jablka, banány, hroznové víno a švestky. V zelenině jsem už trochu popustila uzdu, ale pořád dodržuju zásadu, že cokoliv nového zařazuju raději napoprvé vařené a v malém množství, co kdyby...
S pečivem jsme začínali pomalu kolem devátého měsíce. Pekla jsem bezlepkový chleba ke kterému jsem přidávala žitnou mouku (žito má údajně nejmenší obsah lepku). Dávky jsem pomalu zvyšovala a kolem roku dostala Zuzanka první "opravdický" rohlík. Dneska jí dávám jakékoli obilniny a díky bohu jsem nezaznamenala žádnou reakci.
Do dneška jsem jí nedala žádné mléčné výrobky (pijeme BEBU H.A. Bifidus, denně půl litru, což je dostatečné množství vápníku), ani jsme zatím nezkoušeli vajíčka. Uvidím, co nám poradí pediatr při 18-ti měsíční prohlídce.
Ptala ses, co odpovědět dítěti, které se ptá, proč nesmí jíst to či ono. I staršího Davídka jsem se snažila krmit zdravě a vyhýbat se dobrotám typu pitíčko Jupík a hranolky s kečupem apod. NIKDY jsme s tím neměli problém - když o to projevil někde zájem, snažila jsem se mu vysvětlit, že v tom jsou fujtajblíci, kteří dělají bolení bříška nebo černé zoubky a bylo po problému. Myslím si, že když si dítě od mala zvykne na určitý druh stravy, nedělá mu pak problémy "odolávat" něčemu jinému, byť to mají děti okolo. Mluvím z vlastní zkušenosti, ale někdo může mít zkušenosti jiné... Karin
Jana K
  • 
15.8.2005 11:18:09
Ahoj Vam vsem, prosim poradte. Jsem alergicka na nejake potraviny a silna alergicka na pyly a travy. Stejne je na tom i muj pritel, se kterym ted planujeme rodinu. Prosim poradte, co vsechno muzu udelat, aby me deti nebyly alergici. Jeden zdroj rika, ze se mam vsem alergenum behem tehotenstvi vyvarovat (nejist ovoce, nechodit v lete do prirody,...). Nebude ale dite potom jeste choulostivejsi, kdyz budu tehotenstvi prozivat ve "sterilnim prostredi"? Diky za Vas nazor, Jana
15.8.2005 7:52:01
V 1. těhot. se mi atopický ekzém zhoršil, měla jsem ho dost špatný. Syn má od 7. měs. věku alergii na pyly, spoustu potravin, atop. ekzém. Ten mu naštěstí asi v 6-7 letech téměř vymizel, potrav.alergie zůstaly. V 2. těhot. se mi naopak atop. ekzém zlepšil, neměla jsem žádné problémy. Dcerka (dnes 10 let) žádné alergické problémy nemá. Nevím, jestli to o něčem vypovídá (souvislost: stav mého ekzému v těhot.- alergické sklony dítěte). Byla bych ráda, kdyby ano. Teď jsem totiž ve 12.tt. a zatím ekzém se téměř neprojevuje.
  • 
13.8.2005 0:27:07
nemám zkušenosti s atopickým ekzémem. Proto nemohu soudit, jak se při něm chovat a co dělat.

Ale zkušenosti s alergií a s tím spojeným astmatem mám. DLouholetý. Od mých 4 let, to znamená, že letos v létě je to 31 let. Alergie na jarní pyly, pak ještě další (prach, zvířecí srst, zkřížené potravinové alergie...) plus ekzém (dermatitida), která se zhoršuje v závislosti na pylové sezoně.

A mohu potvrdit, že Eva má pravdu v několika věcech. Teď uvedu svoje zkušenosti, které mi potvrdila i moje alergoložka, se kterou jsem vedl dost dlouhé hovory, abych pochopil, jak alergie fungují a jak tedy předcházet alergickým reakcím a zhoršování stavu. A taky jsem pochopil, že se alergologie stále velmi rychle vyvíjí a co platí dnes, nemusí platit zítra. Hlavně medikamenty jsou stále dokonalejší.

Takže:
1) V pubertě se může, ale nemusí stav alergie změnit. A to jak jedním směrem, tak i druhým. U mě bohužel tomu bylo tak, že se mi to nezměnilo :-( Teda popravdě se mi zlepšilo astma, ale to je možná spojeno s tím, že jsem v mimosezonu začal dost sportovat a tudíž zhoršení stavu v sezoně znamená, že jsem na tom o malinko hůře než netrénovaný kuřák :-) Ale znám lidi, kterým puberta pomohla.

2) Absolutně čisté prostředí nepomáhá, protože jakmile vyjdete z bytu ven, dostanete takový úder, že se z toho špatně vzpamatováváte. To by člověk nesměl chodit ven.

3) přítomnost psa a kočky v bytě mi snížila alergii na srst. Teda nemohu si nechat kočku lézt do obličeje a poté co ji hladím či nějak s ní manipuluji, si nemohu sahat do obličeje, nejdříve si musím umýt ruce. Ale mohu s nimi být v jedné místnosti a hladit je. Snížení alergie mi potvrdily i testy.

4) Zvykání si na alergeny z okolí v mimosezonu pomáhá. Ale všeho s mírou. To znamená nestrkat nos do kytek, ale taky, že se větrání, pobytu venku, sportování nevýbám. Pokud zjistím, že mě něco alergizuje tak přibrzdím.

Na obranu postoje Milady musím říci, že mi také velmi pomohlo odstranění všech pracholapů a roztočolapů - koberců a záclon. To je asi tím, že pro prach a roztoče neexistuje mimosezona.

Další aspekty, které zhoršují stav:

A) cestování v sezoně. S rodiči jsem hodně cestoval i na jaře a rychlá změna alergenů velmi zhoršuje stav.
A to nemusíte jet daleko, stačí z Prahy do Benešova. Čím dále tím hůře. Např. francouzké, německé a rakouské kočičky (jívy, ne ty čtyřnohé) jsou mnohem horší než ty české. A u Benešova jsou taky horší než v Praze :-)

Vyjímka: cestování do oblastí, kde se alergeny nevyskytují: vyšší horské polohy, moře, místa, kde již alergizující pyly nejsou - je tam po sezoně.

Opět potvrzuje stanovisko Milady, že je nutno se vyhýbat alergizujícím látkám, ale i stanovisko Evy, že na to své prostředí se dá zvyknout. Když se nikam nejelo, bylo "jen" normálně špatně.

B) jakákoliv i banální nemoc, např chřipka v lednu, zhorší stav na hodně dlouho. To pak znamená více léků a horší průběh sezony.

Pokud nenavštěvujete alergologii, udělejte to, dnešní medikamenty jsou již na takové úrovni, že mohou velmi potlačit alergické reakce. Kdyby ty léky byly už před 30-ti lety, možná bych na tom byl dnes lépe. Ale stejně díky lékům mohu i během pylové sezony dost dobře, i když s omezeními, fungovat.

Přeji Vám, aby se alergie u Vás i Vašich dětí nezhoršovaly, ale zlepšovaly, nejlépe aby se vůbec neprojevily a pokud už ano, aby puberta pomohla.

Evo, máš pravdu, pozitivní myšlení pomáhá také.

Milada.
12.8.2005 11:18:10
Evo,

no a kdyz si tehotna, cekas dite, tak uz nemas zodpovednost pouze za sebe. K tomu diteti se vsechny alergeny, ktere Ty snis ci vdechnes dostanou.
Eva K, 7tt
  • 
12.8.2005 9:53:36
Samozřejmě, že to nevím a doufám, že ani nebudu mít příležitost si to vyzkoušet.
Mít zodpovědnost jen sama za sebe je snadné, ale rozhodovat za dítě mě děsí. Tak uvidíme.
Eva
11.8.2005 19:31:20
Ahojte, tak já s alergií na lepek, kravské mléko (i stopy sušeného), pyly, trávy, roztoče, psa a zbytek už jsem radši zapomněla + středně silné astma musím přiznat, že jsem v těhu zjistila, že kravské mléko v jakékoliv formě už můžu. I když u mě je to spíše způsobeno tím, že po pozdním zjištění nesnášenlivosti lepku jsem měla tak zničená střeva, že mléko nezvládly rozložit tak jak je potřeba, a po párleté striktní dietě už si s ním zase ví rady. Sice daleko "jednodušší" by pro mě bylo mít alergii na nějaké ovöce/zeleninu, protože s tou se každé jídlo nezahušťuje a neobaluje a náhražky nestojí šílené peníze, ale na druhou jsem ráda, že když udělám dietní chybu o které nevím, tak z toho nemůžu umřít:) "jen" si ničím střeva. Potravinové alergie jsou mršky, ale s lepkem se dá žít v pohodě, trošku horší jsou návštěvy a nejvíc mám obavu aby to po mě nezdědilo mimi, které se má do měsíce narodit. Jestli máte někdo zkušenosti s dlouhodobým kojením, úplným vynecháním lepku do jednoho roku nebo dále, než se zařadí do stravy případně s čímkoliv jiným, co by umožnilo té genetické dispozici nerozvinout se, napište prosím na mail, budu moc ráda. Taky nevím jak vysvětlit malému dítěti že nebude jíst buchty, knedlík, rohlíky, koláčky, sušenky, lentilky, ochucené brambůrky a v restauraci vlastně vůbec nic, když ostatní děti budou vedle něj baštit:/ Já jsem to v 19ti chápala docela dobře:)
 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.