| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Stačí odstranit příčinu alergie, aby alergie zmizela?

 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]
  • 
6.7.2005 21:47:45
Máme zkušenosti, a nejen v rodině, s alergiemi na pyly, prachy, potraviny kakaového původu a srsti. Vím, že příčina je někde v těle. Byly indikovány tablety a inhalátory, které ve většině případů pomáhají jen na tlumení a tišení alergenních projevů. Všichni víme, že to ovšem není cesta k naprostému uzdravení. V dnešní klasické medicíně nebyl laboratorně vyvinut medikament, který by plně odstranil přecitlivělost organismu na určitou látku. Ovšem ve svém okolí pozoruji, že se daří, určité skupině bylinkových výrobků, napomáhat k úplnému vymizení alergenních projevů.
Obracím se na Vás, kdo máte vyzkoušené - z oblasti přírodní medicíny cokoliv na alergie, podělte se se mnou. děkuji. MUDr. Plíška
4.7.2005 11:54:42
Asi máš pravdu. Já mám alergii na traviny a roztoče od 5 let, časem se k tomu přidávají další (guma, nikl,okurky). Od 13 let mám astma, poslední záchvat jsem ovšem měla před téměř deseti lety. V těhotenství mi bylo lékařkou doporučeno vysadit léky. Porod proběhl před pylovou sezónou a tak nebyly zvlášť závažné důvody k užívání léků v těhotenství. Jako kojící matka jsem také nic nebrala a kojila jsem do dvou let. Maličké ještě nebyly tři týdny, když se jí objevil ekzém v obličeji. Trvalo mi dva roky přesvědčit pediatričku, aby nám napsala doporučení k alergologickému vyšetření. Mé dceři byla diagnostikována potravinová alergie, a z jídelníčku jsme museli vyloučit nemalou část, převážně základních potravin a byl jí předepsán Zyrtec. Dnes si myslím, že kdybych léky v období kojení užívala, možná nemusela maličká trpět dva roky nepříjemným ekzémem. Přinejmenším mohla mít maminku, která s ní může chodit ven, na čerstvý vzduch.
Jarka
  • 
1.7.2005 8:46:48
Vali, můžeš vysvětlit, co je to desenzibilace? Ještě jsem se s tím
nesetkala a alergií-pylovou rýmou trpím celý život. Co je to za metodu, že ti tak pomáhá? Díky za odpověď.
Vali
  • 
30.6.2005 22:22:03
Milá Moniko,
moc bych tě chtěla povzbudit, protože dokud máš alergie jen na pyly a trápí tě jen nějakou dobu v roce, tak řešení je jednoduché: desenzibilace. Na desenzibilace chodím už 7 let a stav před léčbou a po ní se vůbec nedá srovnat (žiju s minimem léků). Injekce jsem brala i v těhotenství a během kojení, ono mi ani nic jiného nezbývalo, protože už hrozilo, že bych příští pylovou sezónu mohla strávit na dýchacích přístrojích.
A je lepší s injekcemi začít dříve, než se alergie "rozjedou".
Jsem případ, co je alergický takzv. na fšechno. Pyly celý rok, roztoče, kočky, psi, syrové ovoce, zelenina; mléko a soja a produkty z nich. Já jsem si už zvykla, ale více mne deptá, že ve svém okolí neustále vysvětluju, co můžu a co nemůžu jíst, dokonce i bezlepkovou dietou jsem si prošla...
K tomu rozsahu, co popisuji, jsem se dopracovala během 10 let, začalo to úrazem kolena a několika operacemi a zřemě to moje tělo nějak nezkouslo. Jestli máš nějaké dotazy, tak klidně napiš semhle: vali222(z)seznam.cz
PS: velice doporučuju baštit probiotika, Lactobacilus acidophylus a jemu podobné bakterie jsou úplný balzám pro střeva a v lecčems pomohou
Hanka+ 4 berušky
26.6.2005 10:51:06
Jo Milado a k těm oknům nakonec si hledáme jiné bydlení protože si myslím že bychom se těch plísní tady nedokázali zbavit:-(
Hanka+ 4 berušky
26.6.2005 10:45:19
No s tou sennou rýmou... já to kdysi nevěděla že se z toho může vyvinout astma!! Nikdo mi to neřekl ani mě neposlali k alergologovi. Takže poprvé půjdu za měsíc na svou žádost!! KOnečně budu mít testy a tak.

to že z toho může být astma jsem se dozvěděla až když ho dostala moje dcera :-(( jak už tady píše Milada...... až na to že ona nedostala tu sennou rýmu ale hned to astma!! a mám pocit že ho bude mít i druhá dcera...taky půjde na vyšetřeni :-(
Milada.
19.6.2005 23:37:33
Mirko,
jo, to Hanka vi bohuzel docela dobre :-( Jeji mladsi dceruska uz bohuzel astma ma diagnostikovane a to je teprve miminko :-((

Hanko,
jak to mate s tema oknama? Psala jsem Ti do Tve rubriky.

Milada
Evelyn1968,2děti
19.6.2005 23:02:23
Děkuju za odpovědi. Zítra budu volat pediatrovi, jen jsem chtěla vědět, jestli s tím někdo nemá zkušenost - co nás asi čeká.

Díky E.


Lidko, teď jsem byla na "Červenci 94", ale pravidelně to zatím nezvládám:o(.


E.
19.6.2005 20:23:56
Hanko, že tu píšeš o senné rýmě... To jste věděli (-y), že když se senná rýma neléčí, může z toho po čase vzniknout astma?
M.
Hanka+ 4 berušky
19.6.2005 19:58:57
no já mívala alergický zánět spojivek z pylu už od 5 let a dodneška mám sennou rýmu. měli byste zajít na alergologii na testy a tak.
 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.