| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Máme doma ježka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 32 [Dalších 12 >>]
limetka
10.11.2010 11:11:28
Tak ježeček Honzík zatím prospívá dobře.Zánět ve zlomené nožičce byl doufám zažehnán.Denně spapá 100g kapsičku pro kočky,vločky a jeden kuřecí krk.Po včerejším vážení má už z 220g celích 300g.Že je to nezbeda mohu potvrdit.Noviny,tůje a dečku musím denně někdy i třikrát denně čistit ~d~.Honzík si na nás rychle zvykl a protože se bohužel nemůže vrátit zpět do přírody má u nás už stálé místo jako člen rodiny~6~
limetka
1.11.2010 8:27:46
Tak jsem zjistila,že ježeček Honzík má nejspíš zlomenou nožičku~7~.Bezvládně jí tahá zasebou,ale mám pocit,že mu to nějak zvlášť nepřekáží.Krásně papá ~w~ a už má bobečky v pořádku tak snad to bude dobré.Bohužel do přírody už se asi nevrátí.
limetka
30.10.2010 11:13:17
Tak včera jsme našli na cestě také malého ježečka.Marně jsme vyhlíželi maminu,ale bohužel se neukázala.Ježeček vypadal nějak apaticky a tak jsme se rozhodli,že ho vezmeme domů zahřát,dáme mu něco dobrého a vypustíme ho zpátky do přírody.Bohužel po převážení jsme zjistili,že má 220g.Co teď?Jakožto milovníci všeho živého bylo jasno.Ježečka si necháme do jara.Než jsem si stačila přečíst co je potřeba vystříkala jsem ho kuli blechám postřikem pro psi~f~.Ted už vím že se to u tak malého prdoli nesmí.klíšťáky naštěstí neměl.Vyndala jsem ho z koišíku a zjistila,že má uplně řidké hovínko.Asi spapal něco nedobrého.Přendali jsme ho do klece s domečkem,vodou a směsí vloček,rozinek,a troškou jablíčka.Podivuhodně se jako první vrhl na jablíčko a naše dvouletá dcerka Karolka ihned vyžadovala také jablíčko jako ježeček~t~ Manžel jel k veterináři pro nějaké antiparazitikum.Tak držte palce aby ježeček úspěšně překonal zimu a na jaře hurá do přírody~3~
Izaaa
  • 
14.10.2010 21:05:58
za super vyprávění a užitečné informace :-)
Pichlavého kamaráda jsme měli i minulý rok, bohužel zimu nepřežil:-( dneska k nám (za bílého dne!!!) doputoval jiný jeho kamarád. Místečko má ve stáji, s rámusem ojedl granule pro kočky a pak si zalezl do slámové kupky v budce, kterou jsem mu připravila. Skoro to vypadá, hakoby si říkal, že tohle je docela fajn hotel:-)Zítra ho zvážím a uvídme, jestli stihne přibrat, nebo s námi stráví zimu:-)
  • 
26.10.2008 22:23:37
Nás tato příhoda dnes rovněž potkala - jeden malý bodlináč se snažil dohnat to co nestihl v létě a vydal se za potravou přímo k misce s granulemi našeho psa - bez ohledu na jeho přítomnost. Naštěstí se jedná o mírumilovnou kolii a vše dopadlo bez ujmy na zdraví. Tak tedy ke dvoum morčatům a chlupáčovi přibylo ještě klubíčko bodlin vážící necelých 400 g - k velké radosti našich dětí. Zítra jdeme na očkování se psem, tak se musíme informovat co s ježurou. Vzhledem k tomu, že spořádal dva piškoty a nezalekl se ani granulí, vypadá to, že je snad v pořádku. No uvidíme. Také jsme neměli to srdce, nechat to klubíčko bodlin bez pomoci.
  • 
22.10.2008 18:52:35
Mám doma od neděle ježuru, teda do včera 2, bohužel jeden umřel. Dělám si výčitky,jestli jsem to nezavinila, ale oba měli stejné jídlo k dispozici dle předpisů, a druhý, menší je v pohodě. Taky mě zaráží reakce některých lidí, spíše tedy vyjímka,většinou jsou kladné, že jsem blázen, že se jich ujímám, oni to prý nechají na přírodě , tzn. že je nechaj umřít ... Jak může být někdo tak bezcitný. Já mám 2 malý děti a nedělá mi problém o nějakého němého tvora se postarat. Fandím všem, co mají doma ježurky, jsou to zlatíčka.
Ada
  • 
23.9.2008 12:59:28
Asi před měsícem jsem byla požádána, abych se ujala malého trumbery, který se motal našim vrátným v bráně. Hrozilo mu skřípnutí křídly vrat, nádvoří je pusté a naprosto pro ježka ne k přežití a před bránou rušná křižovatka. Věděli na koho se obrátit. Pitrýsek byl ten večer u nás už doma. Nevážil ani 30 deka. Obdivuji každého, kdo se ježka ujme. Je to péče nepřetržitá: Ráno, po příchodu z práce, večer a pokud se v noci vzbudím tak zase. Baští jako dutej :) Kupujeme červíky, kuřecí krky, přidáváme vajíčka a psí piškotky. Vodu měníme neustále, protože je to čuňátko. Seno máme po celém bytě, nějak se u nás zabydlelo :))). Prostě ho při vyměňování vytrousíme a pak rozneseme na papučích. Ale už máme skoro 50 deka a tak půjde ven. Myslím že jsme mu dali náskok a zbytek už dohoní sám. Určitě zazimuje v pohodě. Dává nám zabrat, ale stejně se nám bude stejskat.
Ada
  • 
23.9.2008 12:56:45
Asi před měsícem jsem byla požádána, abych se ujala malého trumbery, který se motal našim vrátným v bráně. Hrozilo mu skřípnutí křídly vrat, nádvoří je pusté a naprosto pro ježka ne k přežití a před bránou rušná křižovatka. Věděli na koho se obrátit. Pitrýsek byl ten večer u nás už doma. Nevážil ani 30 deka. Obdivuji každého, kdo se ježka ujme. Je to péče nepřetržitá: Ráno, po příchodu z práce, večer a pokud se v noci vzbudím tak zase. Baští jako dutej :) Kupujeme červíky, kuřecí krky, přidáváme vajíčka a psí piškotky. Vodu měníme neustále, protože je to čuňátko. Seno máme po celém bytě, nějak se u nás zabydlelo :))). Prostě ho při vyměňování vytrousíme a pak rozneseme na papučích. Ale už máme skoro 50 deka a tak půjde ven. Myslím že jsme mu dali náskok a zbytek už dohoní sám. Určitě zazimuje v pohodě. Dává nám zabrat, ale stejně se nám bude stejskat.
  • 
7.5.2005 21:57:26
Ahoj. Chtěli bychom ježka na zahradu kvůli plžům a myším, poradili byste? Co udělat aby tam žil případně dá se chovat na zahradě? Myslím udělat mu třeba budku a tak, aby na zahradě zůstal.

Děkujeme amatéři...
5.12.2004 10:49:00
Janinko, ono je to tezke, cast zastancu ryze prirodniho vyberu tvrdi, ze pokud se jezek do zimy nevyvinul, tak se holt nevyvinul a i kdyz mu zachranis zivot prezimovanim, je to pry chyba protoze se pristi podzim nebude umet na prezimovani pripravit. Dalsi, podle mne cituplnejsi cast privrzencu, tvrdi, ze se nedostatecne vykrmenym jezkum pomoct ma, ze ze jim to nijak nemuze uskodit. Musim priznat, ze tento uhel podledu je mi blizsi. Takze bych asi patrala po reseni zakladni otazky: Uskodi jezkovi, kdyz ho drobet vykrmim a necham prezimovat pod dohledem treba ve spizi? V bedynce? V chladne mistnosti? Jake k tomu potrebuje podminky? Je to vubec proveditelne? Nechci Ti neuplnymi informacemi z toho delat vetsi problem, nez to je, ale pokud se doslechnes, ze se jezek nechat prezimovat nema, najdi si take nekoho, kdo bude mit opacny nazor, nespokoj se z jednim. Pekne Vanoce a Novy rok, Tobe, rodine i jezkovi.:-))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 32 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.