| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Paci, paci, pacičky, máma tvoří hračičky 2.

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 54 [Dalších 34 >>]
Jirka
  • 
1.2.2006 15:41:16
A jejej, nějak se mi to tu seklo a odeslal jsem to asi 5x. Moc se omlouvám.
  • 
1.2.2006 15:38:31
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
  • 
1.2.2006 15:23:57
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
  • 
1.2.2006 15:22:38
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
  • 
1.2.2006 15:22:10
Ani nevim jak jsem zavítal na tuhle stránku. Hm, prostě náhodou. Je mi 28 jsem svobodný bezdětný. Vše co se týká dětí radši obcházím obloukem. Ne že bych měl negativní vztah k dětem, to ne. Jen z nich nejsem na větvi.
Ale co bych chtěl vyjádřit je, že mě tato stránka nadchla, ba až dojala.
Až budu jednou mít prtě, určitě se na Vaše stránky rád vrátím. Paci Paci... je milé... uplně se vciťuji do toho mrňouse, když mu maminka schovává mrkev a on ji potom hledá :o)
Batolata a písklata do 4 let jsou k sežrání. Ségra má dvě holky, tak jsem si taky trochu užil. No nic, jen jsem chtěl přispět něčím pozitivním. Pokračujte, je to fajn.
  • 
16.11.2004 14:05:54
Dobrý den, byla byste prosím tak hodná a poslala mi recept na ty prstové barvy? Případně i jiné nápady? Mám rok a půl starou holčičku a chtěla bych s ní začít "tvořit".

Díky, Petra
Martina,Kačka 5,Ráďa skoro 2
  • 
25.4.2004 14:37:40
Husa-ze čtvrtky vystřihneme husu(čím větší tím lepší)
fixou namalujeme oči,zobák atd. a tělo polepíme peřím(nám se zrovna
rozsypal polštářek),peří občas letí tam kam nemá,ale je to docela
zábava.
Lodičky s vlajkou-skořápky od vlašských ořechů(jako na Vánoce),nakapeme
trochu vosku,do něj zapíchneme párátko na které přiděláme z barev.
papíru vlajku.Lodiček jsme měli několik,dala jsem vodu na plech na
pečení a obě děti proti sobě foukáním posouvaly lodičky.
17.4.2004 14:57:31
Nejprve se vám všem omlouvám, že jsem se s těma barvičkama dřív neozvala. Co jsem stihla s jedním dítětem, už se dvěma nestíhám. Navíc je Pampeliška momentálně ve stádiu kamikadze a já i její anděl strážný bychom měli být vybaveni raketovým pohonem a reflexy Nea z Matrixu.

Ve volných chvílích překládám skutečně zdařilé (vzdělávací) hry pro předškoláky a starší batolata. Jsou skutečně perfektní a já jen doufám, že je ještě letos udělám a Jirka tady zveřejní. Diskusní fóra tedy flákám. Abych to odčinila, přeložila jsem i zbylé recepty na prstovky. Vážně netuším, které jsem dělala, ale bylo to určitě se škrobem a menším množství Jaru.
Seberte odvahu, zem pokryjte novinama, v příliš hezkých domovech dítě posaďte do vany a zubní pastou přilepte velký arch na kachličky, nalijte si Baileys;-) a zavřete oči.

2 hrnky mouky smíchej s dvěma lžičkami soli, přidej 2 a půl hrnku studené vody, Tuto směs pak postupně vlívej do 2 hrnků vařící vody. Vař, dokud směs nebude hladká a hustá. Přidej barvivo a míchej do hladka.

Půl hrnku kukuřičného škrobu smíchej s třemi čtvrtinami hrnku studené vody. Jedno balení čiré želatiny namoč do čtvrt hrnku studené vody. V hrnci přiveď do varu 2 hrnky vody a potom opatrně přidávej škrobovou směs. Za neustálého míchání vař a středním ohni, dokud směs nezavaří a nezprůsvitní. Odstav a vmíchej želatinu. Nech zchladnout a rozděl do několika sklenic, pak do nich přidej potravinářské barvivo a promíchej.

Namoč balíček čiré želatiny ve čtvrtině hrnku teplé vody a dej stranou. Ve středně velkém kastrolku smíchej půl hrnku škrobu s 3 lžícemi cukru. Postupně přidávej vodu a vařte pomalu na slabém ohni za neustálého míchání. Až se směs dobře spojí, sundej z ohně a přidej změklou želatinu. Směs rozděl do skleniček. Nejprve do každé přidej trošičku prostředku na mytí nádobí, pak potravinářské barvivo, dokud nedocílíš správného odstínu. V ledničce můžeš uchovávat až 6 týdnů.

Na malování se výborně hodí bílý papír na balíky. No prostě něco většího, obzvlášť necháte.li ratolest tvořit i nohama.

17.4.2004 13:42:05
Omlouvám se -taky mi to nevyšlo. korát mě udivuje, že ty kamínky na fotkách v knížce,ještě před upečením, vypadají už docela leskle - špatné voskovky??? Nevzdám to, ještě to prubnu jednou;-)
17.4.2004 13:40:29
Omlouvám se, mám asi 4 a nevím, který jsme tehdy použili, takže píšu jeden, co mi dala paní znašeho MC, kde se všechny děti nádherně zřídily:

Smíchej dvě lžíce cukru a třetinu kukuřičného škrobu v hrnci, pak opatrně přidávej 2 hrnky studené vody. Vař pět minut na mírném ohni. Neustále míchej, dokud nedostaneš průsvitný hladký gel. Po vychladnutí vmíchej čtvrt hrnku prostředku na mytí nádobí, nadávkuj do uzavíratelných plastových krabiček a vmíchej potravinové barvivo nebo temperové barvy až do žádaného odstínu.

Jar je tam kvůli lehčímu mytí/praní následků.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 54 [Dalších 34 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.