| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak prožívají rozvodovou situaci děti v různém věku

 Příspěvky 110 z 32 [Dalších 22 >>]
20.9.2007 17:29:27
Klariso a co ti ten vztah může dávat? Cit je divné slovo, v případě, že on je její.
Katy
  • 
20.9.2007 16:47:50
Dobrý den!
Asi by si to mělo přečíst více milenek.Rozvrácíte rodinu, kde jsou malé děti. Jak by bylo Vám, kdyby jste byla na místě jeho manželky? To, co jste prožila v dětství je smutné, ale ani já to neměla s medem, ale je to pryč a změnit se to nedá. Vím jaké to jsou pocity, ale nevíte, co prožívá někdo, komu se rozpadá manželství, kde jsou malé děti. Krásné dětství a budoucnost dětí se někam ztratila. Nevíte co je to beznaděj a strach z toho jak to bude dál. Úzkost je všude, kde se podívám. Nejvíce bolí pohled na děti a to, že nebudou vyrůstat v celé rodině a výčitky z toho, že jsem jim tohle i když jsem moc chtěla, neuměla dát.Věřte tomu, že to u srdce bolí hodně. Co je na tom tak krásného, že je ženatý- asi ni v dnešní době to přece není žádná překážka, ale proč by jste si měla nad tít lámat hlavu, vy děti nemáte, ale jednou je budete mít a může se Vám stát to stejné. Příjde jiná, mladá, svobodná a Vy se ocitnete ve stejné situaci a proti tomu se opravdu bojovat nedá. Zamyslete se prosím, jestli to opravdu stojí za to. Jedna z tech, které bojují proti něčemu, co je předem prohrané
Kača
  • 
20.9.2007 16:11:22
Ahoj! jsem ve stejné situaci. Jsem na mateřské, manžel se rozhodl, že o nás nestojí a chce se rozvést. Snažím se udržet rodinu, ale nevím jak dlouho toto ustojím. Rozhodl se a je mu jedno co s náma bude. A protože naděje umírá poslední, tak doufám, že ta moje ještě neumřela - doufám kvůli dětem. Na samotu si neumím zvyknout, ten pocit strach, beznaděje se nedá popsat. Byla bych ráda, kdybych si mohla s někým, kdo ví o čem píšu mohla napsat.Děkuji Káča
Michala
  • 
19.9.2007 22:09:12
Ahoj Kamilo, jsem v podobne situaci,n ktera se dost tahne a hroti se to na rozvod, ktery v postate chci ja i když jsem na mateřské....Jestli chceš, napis na potapinka@seynam.cz diky i jinym kdo mate stejny problem. MISA
klarita, bezdětná
  • 
15.7.2007 0:04:34
Dobrý den, mám rok vztah s ženatým mužem, předpokládám, že mnoho žen mne právě odsoudilo. Je mi líto. Velmi jsem váhala, než jsem se nechala ovládnout citem, ale věřím, že jde pouze o to, že je to můj první vztah a že se mi časem podaří se "ho" zbavit. Od 15 žiji sama, otec zemřel, když mi bylo 6, takže svým způsobem jsem si prošla možná o to horší ztrátou, než děti z rozvrácených rodin. Můj přítel je se svou ženou deset let, mají dvě děti, 4 a 7 let.
Ačkoli to zní divně, nikdy mi nesliboval, že se rozvede, ženu vždy chválí, a jestliže mají doma problém, ať už v sexu nebo v běžném životě, vždy se obrací na mne a já se mu(ačkoli je mi to občas proti srsti)snažím skutečně poradit a pomoct. Žiji sama, veškeré problémy musím řešit sama, neměl by na mě čas, nikdy jsem od něho nic nechtěla, nikdy jsme nikde nebyli, jeho žena mu plně důvěřuje. Takže mě de facto pouze využívá k sexu, protože to jediné jim doma moc neklape. Když jsem si přečetla tento článek, musím přiznat, že se mi při té představě stáhl žaludek. Přestože ho mám moc ráda, neumím si představit, že bych jeho dětem něco takového způsobila. Je to v zásadě přirozený boj se sobeckostí a jakýmsi majetnickým sklonem, ale je třeba si uvědomit, jaký dopad by to pro jeho rodinu mělo. možná, kdyby si tento článek přečetlo více milenek, měli by pak mnohem více výčitek, a možná by to posílilo jejich vůli vztahy ukončit.
ZtF
  • 
13.4.2007 1:46:13
...proc mam jen dojem, ze to neni nejlepsi "setrvaly stav"?
Kamila
  • 
26.2.2007 17:05:28
Dobry den,
to jste napsal velice pekne, ale snaz se to rekne, nez udela. Patrim k tem, kterym se "postestilo" zazit zradu manzela a verte mi, neni to snadne jen tak ho poslat do ... (jak pisete). Bohuzel jsme na muzich vetsinou financne zavisle a v tak tezkem obdobi jako je tehotenstvi nebo materska se skutecne nemuzeme (aspon dobrovolne) obejit bez pomoci partnera! Mne se ten boj o manzela a uplnou rodinu sice podarilo, obrazne receno vyhrat, ale obavam se, ze mu to nikdy nezapomenu (i kdyby se mi podarilo odpustit), zbabelcem v mych ocich uz zustane...
  • 
9.11.2006 14:47:43
Dobrý den všichni.

Jsem ta druhá a bohužel horší půlka lidstva.Opravdu nechápu muže,že odcházejí od rodin,od malých dětí,jen proto,že mají novou "náhradu",popřípadě prahnou po svobodě.Musí nést velkou dávku odpovědnosti
a uvědomit si,že šli do manželství dobrovolně a bezpochyby né s tím,že až je to přestane bavit,tak zmizí.
A k tomu musí přistupovat solidně,kde jsou jejich sliby!
Je divná doba,morálka pokleslá,vztahy podivné,napjaté,vládne egocentrizmus,individualizmus.
Vím,že píši příliš všeobecně,nechci paušalizovat.Dámy pokud máte sílu a snahu zkuste o svého partnera
"bojovat"a pokud si neváží vaší lásky,zájmu,tak ho pošlete do prd.....Bohužel jejich karma si je najde.
Stydím se za ně.
Gábina, syn 5 let
  • 
6.6.2006 11:28:02
Ahoj,
je zvláštní jak moc jsou ty příběhy podobné. Musím ragovat na tvé trápení, protože prožívám úplně stejné
okamžiky. S manželem jsme měli loni v létě svatbu, předtím jsme žili spolu 8 let. Docela dost na to abych
se dočkala takového překvapení. Spíš dárku ke svým 30 narozeninám. Manžel pracuje jako řidič kamionu, takže
vlastně spolu žijeme 9 let jen o víkendu,ale dařilo se nám celkem se s tou situací smířit. Ty návraty byly
opravdu šťastné. Pak se narodil syn a já si začala více uvědomovat, že rodina je něco víc, než jen víkend.
Měli jsme plány, že spravíme domeček po mých rodičích, měli jsme auto, žili normálně. Jenže on se asi moc
stýkal se svými svobodnými kamarády, kteří měli jiné představy a jemu bylo líto, že své vydělané peníze musí dávat rodině, a tak ani ne měsíc po svatbě šel a pořídil si drahé auto na leasing,samozřejmě, že beze mne, protože věděl, že nebudu souhlasit. Začal si hospodařit sám, o víkendech mizel pryč. Teď už 3 měsíce žije s novou přítelkyní,která má také dítě. Je mi tak strašně. Pořád nic nechápu. Jak se může starat o cizí
a svoji rodinu hodí za sebe. Proč pořád vytahuje chyby moje a o svých mlčí. Nestály jsme mu za to udělat něco aby se vyřešilo. Lepší a jednoduší bylo říci, já už tě nemiluju a jít pryč.
Jak se z toho dostat? A žít dál? Mám strach, že zůstanu sama a malej bude mít pryč rodinu.
Jana,dvě fěti 4 a11 let
  • 
23.4.2006 14:36:52
Dobrý den,právě procházím stejně těžkou situací,jako věšina z vás tady.Bylo to 4.4.,kdy mě manžel vytáhl z postele se slovy,že mi musí něco říct a pak to vysypal-chce se rozvést.Přítelkyni má prý rok...hrůza je,že jsem nic nepoznala.První večer to celkem šlo,ale pak mi to začlo naplno docházet a nemůžu se z toho dostat...Holky jsou v pohodě,vůbec se nehádáme,všechno nám nechal,holky vidí skoro každý den.Když ale vidím rodinu pohromadě,hrnou se mi slzy do očí a na tu ženskou mám příšernej vztek.Je rozvedená s 10 ti letou holkou,já i holky ji známe.Prostě nechápu,jak to mým dětem mohla udělat.Další rána bude,až se holky dozvědí,že ji tat"ka má a že bude s ní...zatím nevědí,že odešel od mamky k jiné ženské.Nepřekousnu to,že až se jim to řekne a oni pojedou společně na výlet,že s nima bude cizí ženská a ne já.Ptosím,kdo má tuto zkušenost,napište mi,kdy to přebolí a kdy začnu normálně žít...
 Příspěvky 110 z 32 [Dalších 22 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.