| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vojnu na ty dnešní spratky!

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 47 [Dalších 17 >>]
16.4.2016 9:56:52
Všichni zdejší odpůrci vojenské služby se vyjádřili věcně, rozumně, jen prostě lidsky. Litování, skřehotání a kňourání tady předvádíš jenom ty ~;)
16.4.2016 9:53:29
~R^
Lenčaa
  • 
16.4.2016 9:25:49
Šuplíku, asi tak nějak.
Vojna byla opruz, dneska se na to dívám tak, že to byl jediný způsob, jak stáhnout dva ročníky obyvatel z pracovního trhu. Protože i komunisti měli problémy s tím, jak dát všem lidem práci.
Mám i lampasáky v příbuzenstvu. Vím, co tam kluci dělali za vylomeniny. V tankové posádce (naštěstí v lesích stranou civilizace) se ožrali, vzali tank, pobořili bránu a chtěli si zajezdit. Ožralkům nedošlo, že můžou někoho přejet, to by brali jako děsnou srandu. Průšvih z toho byl i tenkrát, dneska by byl taky. Takže ti tzv. lampasáci měli problém s tím, jak mezi kluky udržet kázeň. Jenže vojna je o velení, voják musí poslechnout rozkaz, protože v boji to jinak nejde. I proto to brali kluci jako opruz, ale na vojně jsou zbraně a jiné nebezpečné věci, proto si tam nikdo nemůže dělat, co by se mu líbilo. Bylo i hodně úrazů, občas i smrtelných. Takže na vojnu je třeba nahlížet z více stran, ne jen, že to byl pro kluky opruz a ztracené dva roky života.
16.4.2016 3:50:51
díky vašemu kňourání, skřehotání a litování chudáčků spratečků dosáhnete jen toho že spratků bude ještě víc a kvalitnějších. ~o~
Šuplík
15.4.2016 22:46:27
hele, jedna moje známá říkala
"když jsem byla na základce, vojáci pro mě byli starý chlapi
na gymplu to byli objekty vhodné ke koketování
na VŠ to byli kámoši, partneři
když mi bylo 30, tak se mi zdáli všichni hrozně mladí
a teď ve 40 - vždyť jsou to děti"
~;)~;)~;)

vzhledem ke tvému roku narození (1977) myslím, že to vidíš jako ona, jen o tom nevíš~;)
Šuplík
15.4.2016 22:41:34
vyprávění kamaráda (četař absolvent):
" vy budete řidič motocyklu
ale já neumím na motorce a nemám řidičák
to nevadí, v případě poplachu vytlečíte motocykl za bránu a tam ho necháte ve škarpě"
Šuplík
15.4.2016 22:39:22
toho chudáka z filmu občanský průkaz nejvíce vystresoval jeho kamarád. bylo mi ho moc líto. ~d~
vojny se nezastávám s článkem 100% souhlasím. kluky z mojí generace naučila tak akorát flákat se, lhát a krást a "očůrávat" předpisy.~Rv~Rv~Rv
15.4.2016 17:03:34
Mě osobně tedy za to málem zašili.
jentakj
15.4.2016 13:34:48
No - tak já osobně na vojně nebyla, ale od manžela vím, že po tom příšerném půlroce si stěžovat mohli a pokud se cítili v právu, tak i stěžovali. A já osobně s tím taky neměla problém.
Naopak dneska si sice můžeš stěžovat, ale následky přijdou velmi rychle. A že by se tím někdo zabýval, leda na úrovni - ať už drží hubu.
15.4.2016 13:11:50
Jen jestli si to nějak neidealizuješ :) Za komunistů sis nemohla stěžovat na nic, natož na vojně.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 47 [Dalších 17 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.