| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Poradna: Mám mluvit do výchovy cizího dítěte?

 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]
Analfabeta
  • 
1.1.2016 10:34:12
Hi, dobrý dotaz. Asi nijak.
wer
31.12.2015 10:39:41
Můžeš vysvětlit jak bys mohla tento jejich názor nerespektovat?
Analfabeta
  • 
29.12.2015 14:41:31
Ale ne, chtěla jsem tím říct, že ani životní partneři nemají právo rozhodovat o "cizích" dětech. Dítě má rodiče a ti jsou za něj zodpovědní. Plně a do důsledku. V našem případě sice rozhodli ne příliš šťastně, ale bylo to jejich právo, které jsem já plně respektovala. Ode mne vyslechli názor a bylo na nich, jak s informací naloží. Hotovo, tečka, dvacet.
Lexi.
29.12.2015 11:02:28
Dobře, měla jsi pravdu, to ti nikdo nebere. Tak tedy postavím otázku jinak. Chtěla jsi nám svým příspěvkem sdělit, že právo rozhodovat o dětech by neměli mít rodiče, ale jejich životní partneři?
O tvých dobrých úmyslech nepochybuji, v tomto konkrétním případě bohužel rodiče rozhodli špatně, ale to už se tak někdy stává. Stejně tak, jako by mohli špatně rozhodnout ti lidé okolo.
Analfabeta
  • 
29.12.2015 9:05:51
Žila jsem s jeho otcem, takže jsem jeho děti považovala za rodinné příslušníky. Proto jsem i pro ně chtěla jen to nejlepší z toho, co jsme mohli poskytnout. Nebyla jsem "sousedka, která strká nos do věcí, do kterých jí nic není". Zajímavé bylo, že i jeho otec mi po xx letech řekl, že se tehdy mýlil (tím, že preferoval hraní fotbalu) a že pravdu jsem měla já.
A pro rejpaly: ono se vzdělání dost těžko doplňuje, když už si ho musíte platit a zaměstnavatel vás z práce neuvolní. Hoch by možná i chtěl, ale obor, který by chtěl, je denní studium. To nemá šanci zvládnout, kdo by ho živil?
Lexi.
28.12.2015 19:14:27
No jo, ale co jsi nám svým příspěvkem chtěla sdělit? Že by právo rozhodovat o dětech měli mít rodinní známí a ne rodiče?
Dítěti i jeho rodičům jsi poskytla určité informace a i svůj názor, bylo na nich, jak se rozhodnou. Samozřejmě, každým svým rozhodnutím riskujeme, že se rozhodneme špatně.
Na druhou stranu, otázka je , jestli byl chlapec tzv. studijní typ a tebou doporučovanou SŠ by zvládl. Pokud chce jinou, lepší, práci, proč si nedoplní vzdělání alespoň nyní?
28.12.2015 19:04:42
pokud neotravuje přímo mě?

Ať si dělá co umí a jeho rodiče taky. Necítím se povolaná jim ho vychovávat, leda by dělalo něco, co se mě přímo dotýká (třeba rozbíjelo moje vázičky v obýváku nebo tahalo za ocas moji kočku).

Také bych se naštvala, kdyby mi někdo mluvil do výchovy.
Analfabeta
  • 
28.12.2015 14:22:01
Koliesko, jednak toto, a za druhé jeho idealismus. Cha chá, proč bych se učil, když kámoš je vyučený tesař, ale dělá správce sítě ve firmě a má 20.000. Já ho jen upozornila na fakt, že to za pár let stačit nebude. A taky že ne. Než složil maturitu, byl kámoš z firmy pryč, protože jeho znalosti na správce sítě už nestačily. Jo, v začátku výpočetní techniky to možná stačilo, za pár let fakt ne. Pracuji ve firmě, kde jsou kromě "ajťáků" absolventi různých škol, protože IT-technika je prostředek, ale oni musí taky rozumět oboru, pro který se SW programuje. Takže u nás jsou to mezní obory, kde lidi mají znalosti z více oborů současně. Není tu žádný SŠ, jejich znalosti prostě nestačí. Ano, hodně jim dala sama praxe, ale VŠ byla minimální základ, na kterém pak dál stavěli.
Citronove koliesko
28.12.2015 13:38:18
"V tomto případě to bylo mj. o tom, že hochovi se nechtělo moc učit..."

Skôr toto bude kľúčovým problémom.
IT odbor je práve jeden z mála kde má šancu každý ale nie každý toho využije. Je tam veľká výhoda že vzdelávať sa môže sám, nie je závislý na nejakej lepšej, horšej, kvalitnejše atď škole... ale zároveň to chce pevnú vôľu hľadať nové informácie, nasávať ich a mať stále prehľad. Viem o čom píšem, môj muž IT vzdelanie nemá (technická VŠ v inom odbore) ale vypracoval sa samoštúdiom a praxou, dnes riadi cca 50ľudí na IT oddelení vo veľkej úspešnej firme. To čo vie a v čom je dobrý mu škola naozaj nedala. Podobne som na tom ja, ekonomické vzdelanie nemám, študovala som VŠ technického smeru, ale zase samoštúdiom a praxou som sa vypracovala a robím v tejto sfére už 15 rokov.
Analfabeta
  • 
28.12.2015 13:13:01
"Kvalitní škola" není o tom, kolik stojí peněz, ale třeba o tom, jestli rodiče zaplatí dítku dojíždění, případně internát se stravováním. Ne každý totiž bydlí v místě sídla školy. V tomto případě to bylo mj. o tom, že hochovi se nechtělo moc učit (komu by se taky v 15 letech chtělo, že) a rodiče nechtěli platit dojíždění, tak má učňák s maturitou v oboru, který ho moc nechytil. Dneska sice tvrdí, že to bylo mámino přání, ale on bohužel viděl jen to, že ti, kdož pracují v IT oboru, mají slušné peníze. Bohužel neviděl, že pro práci v IT oboru je nutné kvalitní vzdělání a obvykle taky VŠ. Protože v oboru dělám, snažila jsem se ho nasměrovat. Nemůžu jít ale proti rodičům i proti hochovi, to prostě nejde. Dneska mi dává za pravdu a tluče hlavou o zeď, že mne neposlechl, ale bohužel IT je velmi rychle se rozvíjející se obor, ve kterém se musí neustále učit a učit, jinak má prostě smůlu. To, co on uměl k maturitě z programování, bohužel znají už kluci na základce. Takže dneska maká chlapec ve fabrice na pásu a seznává, že IT je bohužel především o vzdělání, kromě toho, že je to pro řadu lidí současně hobby.
 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.