| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Citová ordinace: Nemohu dostat manžela od PC

 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]
Lili+8
  • 
15.5.2015 8:42:15
Takže to znamená, že chlap si může dělat, co chce, respektive nemusí dělat vůbec nic a ženská i děti to mají v klidu sledovat a čekat, že ho to možná někdy přejde? Co z těch dětí vyroste, když budou mít vzor tatínka, který jen hnije u pc? To už je podle mě lepší, kdyby se s ním vídali o víkendech a to by se třeba aspoň od toho počítače odtrhl a věnoval se jim, ne? Něco podobného jsem zažila, synovi byly dva roky, když jsme od pc závisláka odešli (byly tam i jiné problémy), ale doteď si pamatuju, jak syn stál u tatínka, který "pařil" střílečku na pc, tahal ho za ruku, chtěl si s ním hrát a tatínek buď nereagoval nebo na něj zvýšil hlas, ať počká, že teď nemůže. V tu chvilku jsem věděla, že s něčím takovým žít nebudu ani já ani můj syn.
Názor pana psychologa nechápu a vcelku mě, jako ženu, uráží.
Kocour
  • 
14.5.2015 21:07:49
ale se tak chová. Ten rozdíl oproti závislosti na psychofarmakách je malý - když nepočítám to, že psychofarmaka stojí velké peníze a nakonec člověku odrovnají játra a mozek. Podobnost s někým, kdo zírá dlouhé hodiny na stupidní seriály je tu taky silná.

Ale na rozdíl od finančně náročných koníčků typu veteránů a paraglaidingu tohle je osamělá a izolující záležitost, která má mnoho prvků regulérn, patologické í závislosti . To, že se tím někteří živí, na tom nic nemění.
Tohle nemá žádné jednoduché řešení, a tyhle pseudopsychologické kecy v pseudoporadně jsou k ničemu. Většina diskutujících tady má na věc realističtější názor než pan psycholog - i když jsou pochopitelně naštvané tímto donebevolajícím autorovým nereflektovaným šovinismem.

Máme nebo jsme měli něco podobného v skoro rodině. Situace, kdy jeden z partnerů začne ignorovat zbytek rodiny je opravdu tristní, adá se řešit jenom za pomoci dalších, blízkých lidí , a taky nejlí i odborníka se zkušenostmi. To není záležitost pro nějaké jednorázové obecné rady na dálku.
Doufám že tyhle pseudoporadenské články nejsou nějaké fikané sociologické průzkumy.
  • 
14.5.2015 14:25:48
A kdo vám řekl, že je to kretén? Sečtěte si každý den Ulici a Ordinaci, vynásobte počtem dní a diváků a zjistíte, že dámy, které u bedny prosedí čtvrtinu HDP České republiky je také možno nazývat všelijak. Ale já to nedělám. Tak byste se toho měli také vyvarovat, pokud dotyčného znáte jen z článku. Třeba ani neexistuje a je jen výtvorem redaktora, aby rozproudil debatu :)
  • 
14.5.2015 14:21:46
Přečetl jsem si pozorně článek a prolétl pár odpovědí. Jsou zde názory profesionálního psychologa a amatérských psychologů všech úrovní. Já vám dám trošku jiný náhled. Z pohledu hráče uvedených her. Pro začátek - ty hry se jmenují MMORPG. Jsou zvláštní v tom, že spolu nebo proti sobě hrají živí lidé z celého světa ve virtuálním prostředí. To je důvod, proč (pokud je hrajete) tam musíte trávit určité množství času v určitou dobu, abyste byl platným členem svého týmu. Lidé, kteří se tím živí (ano, to lze a dobře) trénují cca 8 hodin denně a při soutěžích hrají třeba 14 hodin. Výhody jsou učení jazyků v mezinárodním prostředí, trénování reakcí, logiky, kolektivní spolupráce a další. A teď negativa. Není to vhodný typ her pro kohokoliv s dětmi, které vyžadují jejich pozornost. Nároky na čas poškozují rodinné vztahy. Na druhou stranu pokud děti dospějí a prší, je to dost dobrý způsob, jak zabíjet čas. Pokud v tom věku ještě stačíte mladým dravcům. Na druhou stranu je to levný koníček. Je dost manželů, kteří létají ultralightem nebo opravují veterány. Obvykle to stojí stejně času, ale více peněz. Nebo manželé, kteří díky práci tráví celý život na cestách a jezdí domu na víkendy. Mám pro vás dobrou zprávu na závěr. Každá podobná hra se rozvíjí určitou dobu a má svá omezení. To je příčinou, proč časem u ní každý začne trávit méně a méně času, až ji opustí úplně. A to je správný mezičas, kdy zkusit zabavit manžela jinak. Zajímavě a rychle. Než najde další novou hru a začne znovu od začátku.
DanielaC
13.5.2015 18:50:48
Ale no tak. To je přes čáru.
Tante Bante
13.5.2015 14:11:17
Fígl je v tom, a to i Klimeš radil, se od takového pitomce odstřihnout. Už za ten svůj krátký konec netahat. Pak ani není nutné se rozvádět.
Tante Bante
13.5.2015 14:08:52
Až na tu schválnost to myslel přesně tak, řekla bych.
Vycházel z faktu, že není jak pána dostat od počítače, ono opravdu není.
Může tam být proto, že z nějakého důvodu je žití v rodině pro něj nesnesitelné a utíká nebo to nesouvisí s rodinou, ale s jeho nezralostí.
Klimeš paní neradil, ať mu posluhuje a je ráda, že je ráda, ale ať planě nevyhrožuje, to o pozná a bude ji mít ještě víc na háku, a neodchází ukvapeně před tím, než bude mít dobře kam.
Že je v době, kdy jsou malé děti, kreténa lepší ignorovat, než se s ním pustit do křížku, to můžu potvrdit vlastní zkušeností.
V tomhle konkrétním případě mi nepřišlo, že nadržuje mužům, nadržuje dětem a ženě radí, aby se chovala prakticky místo vášnivě. Radí jí nejít do konfliktu dřív, než bude mít dost sil, aby z něj vyšla jako vítěz.
Tante Bante
13.5.2015 14:08:52
Až na tu schválnost to myslel přesně tak, řekla bych.
Vycházel z faktu, že není jak pána dostat od počítače, ono opravdu není.
Může tam být proto, že z nějakého důvodu je žití v rodině pro něj nesnesitelné a utíká nebo to nesouvisí s rodinou, ale s jeho nezralostí.
Klimeš paní neradil, ať mu posluhuje a je ráda, že je ráda, ale ať planě nevyhrožuje, to o pozná a bude ji mít ještě víc na háku, a neodchází ukvapeně před tím, než bude mít dobře kam.
Že je v době, kdy jsou malé děti, kreténa lepší ignorovat, než se s ním pustit do křížku, to můžu potvrdit vlastní zkušeností.
V tomhle konkrétním případě mi nepřišlo, že nadržuje mužům, nadržuje dětem a ženě radí, aby se chovala prakticky místo vášnivě. Radí jí nejít do konfliktu dřív, než bude mít dost sil, aby z něj vyšla jako vítěz.
alena
  • 
12.5.2015 23:01:27
Bohuzel muzi jsou obecne v partnerskych vztazich mene komunikativni. Myslím že kdyby se kazda pani nad sebou zamyslela, urcite by nejakou vlastni chybu nasla. Jinak by uz musela byt svata a tudiz by odesla na vecnost. Minimalne ty pojistky jsou projevem dost hysterickeho chovani. Pravda je, že ten vztah neni funkcni z nejakeho jineho duvodu, jinak by byli schopni se domluvit a vymezit nejak rozumne cas na pc. Taky mam muze zavisleho na pc, ale i funguje. Dokazeme o tom mluvit. A kdyz se mi zda, ze je u pc lrilis dloubo, slusne ho pozadam jestli by mohl skoncit a za jak dlouho. Tak jak bych to cekala ja od nej. Je to tezke ale spravne.
alena
  • 
12.5.2015 22:46:42
Dr. radil, at ho necha hnit u PC. Ja bych to pochopila tak, že bych se opravdu nestarala ani o muzovu veceri natoz o jeho smradlave ponozky. Možná by ho probral hlad. Uvarila bych schválně něco dobrého ale jen akorát tak pro me a deti. Aby na nej nezbylo.
 Příspěvky 110 z 34 [Dalších 24 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.