| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je správné odměňovat dobré chování dárky?

 Celkem 43 názorů.
 Pollyenka 


Máme to podobně 

(24.10.2011 9:12:52)
Nejmladšího odměňuji za vykonání potřeby na nočník, nebo na záchodě lentilkami nebo jinou laskominkou. Starší mají povinnosti které musí splnit bez odměny. Pokud po nich chci něco navíc pak si myslím, že si malou odměnu zaslouží a také ji dostanou.
 withep 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 10:08:23)
Jak mu vysvětlíš, až bude starší, že už je starší a lentilku nedostane? A v jakém věku to bude? To jako najednou ze dne na den nedostane odměnu za něco, za co dosud byla? Nedivila bych se, kdyby dítě požadavek bez nároku na odměnu bojkotovalo. A připadá mi to vůči němu nefér.
 Jája 
  • 

Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 10:17:53)
No tak se holt párkrát bez odměny podělá do slipů a přijde na to postupně sám, že se mu vyplatí chodit na nočník.
 Binturongg 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 10:24:21)
Jája - v tom případě je ale zcela zbytečný ten zdlouhavý a namáhavý lentilkový cirkus předtím ~;)
Nechat dítě, aby si přišlo na to, že je lépe chodit nepodělané, mi nepřipadá jako nějak drsná metoda, ale nasadila bych ji rovnou ~d~
 AleNono, 2+na ceste 
  • 

Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 14:48:29)
Ale lentilková metoda vůbec není špatná, taky jsem ji zpočátku používala, ale postupně jsme na lentilky zapomínali (já programově, děti v zápalu hry či jiných činností, pokud se připomněly, lentilku dostaly, ale vždyť je to pouze nezáživné vykonání potřeby, které se postupně zautomatizuje!) , jak říkám zpočátku si občas si ještě vzpomněly, ale za pár měsíců byly obě děti bez plen i bez lentilek, jsou jim tři a pět a samozejmě žadné naschvály v podobě potento do trenek nikdy nebylo. Jen tak dál, lentilková metoda je prima.
 Zabza 
  • 

Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 10:35:10)
já byla taky proti bonbonum za nocnik, dcera ale nocnik/zachod hrozne dlouho odmitala, nakonec jsme za uspesne vycurani lepili samolepku
v momente, kdy se odplenkovala a chozeni na nocnik se stalo samozrejmosti (dosla k tomu sama), prestala samolepky vyzadovat

no ale nezarucim, ze to tak bude fungovat vsude, u nas to fungovalo spis proto, ze ty samolepky stejne nezabirali a chtela plinu
 Hilly. 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 11:20:11)
Zabzo, nemyslím, že by si ji nějak morálně a nenávratně zkazila, když si jí dávala bonbóny za sezení na nočníku~;)...I když by bylo určitě lepší, kdyby dítě pochopilo, že je pro něj chození na nočník výhodnější a příjemnější..no ale když mu bobky v plíně, nebo počůrané nohavice nevadí, tak každá rada drahá~t~
 AleNono, 2+na ceste 
  • 

Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 14:52:04)
Hahaha, to je opravdu vtipný, že má dítě v necelých dvou letech POCHOPIT, že se čurá/kadí do nočníku a ne do pleny či do kalhot. Mám asi doma dva blbečky.
 withep 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 15:31:01)
Alenono, je to trošku jiné téma, ale děti to zpravidla chápou od narození (lépe než jejich rodiče) ~y~. Nechápaví rodiče je naučí vyměšovat do plenek a pak po nich najednou v určitém věku chtějí, aby s tím přestaly. Děti jsou z této situace celkem oprávněně zmatené. Všem dětem (baleným i nebaleným) trvá nějaký čas, než hygienu samostatně zvládnou. Odměňovat je za vyměšování mi připadá poněkud ponižující (pro obě strany).
 aja 
  • 

Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 23:19:34)
myslím, že nemáš pravdu, obě moje děti byly odplenkované přes den v 1,5 roce, ve 2 komplet bez plíny i v noci, téměř bez nehod. A odměna tu hrála velkou roli, odměnou bylo každodenní chválení, jaká(ý) je to šikula, že se mu to hovínko povedlo, že to půjdeme spolu uklidit, že už je velký a může mamince pomáhat(se spláchnutím do záchodu, tleskali jsme, když seděli na nočníku takjsem vždy byla s nima, někdy i publikum (babka, děděk, táta. A bylo vidět, že to byla pro oba obrovská motivace - ta chvála(odměna). Je to pozitivní posilování....nic nového, chceš-li aby se dítě nějak chovalo musíš to v něm posilovat - odměnou, jaký druh si vybereme je jenom na nás...lentilku nebo tleskání nebo samolepky. U nás to byl dlouho obřad, o hovínku syn mluvil ještě ve 4, ve smyslu, že se mu fakt povedlo...:) V těch 15. měsících to brali, že to je dárek mamince..., jestli chápete.
 withep 


Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 8:06:54)
Nedočetla jsem se, v čem myslíš, že nemám pravdu ~d~ :-)
 withep 


Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 8:14:07)
Já hlavně neříkám každé pozitivní zpětné vazbě odměna; drtivá většina mého chování vůči dětem je pozitivní. Stejně tak většina chování mých dětí je pozitivní, což považuju za normální; nechci v nich nějakým odměňováním a šaškováním vyvolávat dojem, že se chovají lépe, než očekávám nebo než je obvyklé.
 Myšutka* 


Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 8:35:23)
Já bych to řekla tak - pokud je nějaká věc pro dítě přirozená, tak není třeba "šaškování", ale pokud je něco, co chceme, aby bylo přirozené a přitom s tím má dítě potíže, pak je třeba u něj zafixovat, že tohle zrovna je správné. A fixujeme to tím, že navozujeme situace, kdy dítě zopakuje požadované chování a následuje "příjemno".
U nás byl určitý důvod, proč syn nechtěl zdravit (nechci rozvádět jaký). Proto byl velmi dlouho za hlasitý a samostatný pozdrav následně pochválen. Nebyl speciálně odměňovaán, ale dostal pusu a pohlazení a uslyšel ujištění, že to bylo správně a že má máma radost.
Tj. i když něco požuji za samozřejmé, tak pokud to pro dítě samozřejmé není a musí vyvinout úsilí, aby udělalo to co chci, tak ho alespoň zpočátku pochválím, případně dostane malou odměnu. Což může být pro jeno dítě lentilka, pro jiné koukání na TV...
 withep 


Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 8:47:26)
Myšutko, řekla jsi to hezky. Až na to, že na lentilku a TV za odměnu prostě nepřistoupím ~k~. Ale pohlazení a ujištění, prostě pozitivní zpětná vazba, ne nic navíc jako úplatek, to je v pořádku ~R^
 aja 
  • 

Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 11:56:21)
je to jednoduché, ty pozitivní zpětnou vazbu jako odměnu nechápeš, bereš to jako normální chování. Psycholog ti řekne, že pochválení je odměna, a já své děti odměňuji často, tak jako odměňují ony mě, je to o terminologii. Chválení malých dětí a dělání rituálů či obřadů z některých situací není šaškování, ale pro děti obrovská motivace a hlavně pocit bezpečí v tom, že to prostě tak je vždy...:) Osobně taky nemám ráda, když kolem sebe vidím děti, kterým se "platí" za vše co udělají, ale o tom ten článek nebyl.
 Pollyenka 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 12:50:50)
Nemám pocit, že by moje starší děti vyžadovali za každé použití toalety lentilku. Je jim devět a jsou, i co se týká použití toalety celkem samostatné a chhodí na ni dobrovolně a bez požadování odměny.
 withep 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 15:17:53)
Polly, ale to byl jen příklad s tím nočníkem, ne? Nebo nočníkování byla jediná věc, kterou jsi po malých dětech požadovala za odměnu? Ostatní požadavky (uklidit si po sobě, umýt si ruce,...) zvládaly bez lentilek? Nebo jsi žádné jiné požadavky neměla?

Mně prostě tady to "něco za něco" připadá strašně zrádné ~d~

 Pollyenka 


Re: Máme to podobně 

(24.10.2011 16:12:58)
Jen to nočníkování.Já nějak nevidím moc důvod slibovat odměnu dvou a půl letému děcku za cokoliv jiného. Jinak starší děti mají povinnosti za které odměňováni nejsou. Pouze za ty, které udělají navíc a taky ne za všechny.
 AleNono 
  • 

Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 13:24:59)
Nejde o to užívat metodu něco za něco vždycky, pro mě je to také až ta poslední možnost. Dokonce mě docela štve, že tuto metodu aplikují i u nás v MŠ (nelámou si hlavu s nějakou smysluplnější motivací). Ale se starším synem prostě někdy nehnu, dlouhodobé cíle absolutně nefungují - tedy s nočníkem byl opravdu velký problém, chválení ho nezajímalo, pokud byl bez plíny, honil mě po bytě s plínou a křičel plínu, plínu. Lentilky v kombinaci s létem, kdy se mohly zalívat kytičky na zahradě to pak vyřešily nějak ze dne na den. TeĎ (v 5 letech) máme ale podobný problém s motivací - nechápe, proč by se měl učit R, každý den se zlobí a vzteká a odmítá. Tak už jsem zase v situaci kdy podmiňuju - neřekneme-li si pár cvičeení na R, nebude se pak číst pohádka. Já si ale vážně nevím rady, chválím, snažím se logopedická cvičení všemožně zpestřit, šaškuju, ale on si jede po svém (a mladší tříletý šprt tam sedí vedle nás, všechno opakuje a to R už se naučil). Ale vzhledem k tomu, že večerní četba je velká odměna, cvičíme poctivě každý den a už i to R se nějak klube. Ale zase je to něco za něco.
 Xantipa. 


Re: Máme to podobně 

(25.10.2011 12:42:12)
Tak já si tedy nemyslím, že patnáctiletý habán či slečna bude po vykonání potřeby na WC vyžadovat lentilku~;)
Přizpůsobit to situaci a věku dítěte, zrovna s nácvikem na nočník mi ta lentilka přijde jako dobrý nápad~;)
 Blešule 


Re: Máme to podobně 

(31.10.2011 23:37:46)
Také jsme dávali za nočník lentilku.Přibližně po 2 měsících to tak nějak vyšumělo do ztracena(aniž bychom to plánovali a cíleně k tomu směřovali) a teď jsou odměnou suché slípky a pochvala ~6~. Prostě to vyšlo ~g~.
 Anna 
  • 

Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 9:27:41)
My teda neodměňujeme za standardní věci - za úklid, za to, že se chová slušně u lékaře apod. Tohle vnímáme jako synovu povinnost, základ slušného vychování. Jako jedinec ve společnosti má prostě určitá práva, ale i povinnosti a za ty ho odměňovat fakt nebudeme. To bysme taky mohli skončit tak, že až bude chodit na diskotéky, uzavírali bysme dohody typu - když tam dneska nikoho nezmlátíš, žádnou holku neznásilníš a nebudeš pak domů řídit ožralej, dáme ti dva tisíce:-)
Naopak pokud by syn nesplnil nějakou takovou základní povinnost nebo by se slušně u doktora nechoval, následoval by trest.

Odměňujeme spíše za něco, co bereme jako jeho dobrou vůli, něco pro co se rozhodne jen tak a je to takový přídavek, třeba když jsme byli nemocní a je mu (zatím) nic nebylo, řekli jsme mu, ať si objedná pizzu, až bude mít hlad. Nic neobjednal, naopak nám uvařil.
 Jana + 3 rošťáci 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 9:40:35)
Záleží na věu dítěte. Můj syn je u dr jako urvaný ze řetězu. Jenže nějaké slibování odměny na něj, v tu chvíli bohužel, nefunguje. Slušné chování proto u dr je u něj proto VŽD odměňováno, protože si to zaslouží. Navíc vše u něj šlo pomocí odměn mnohem rychleji, než s trestem. třeba nočník, pak WC bylo vždy za bonbonek, potom i spaní sám ve svém pokojíčku bylo s odměnou, ale vše jen krátce v řádu týdnů, pak se odměny zrušily a syn to bral v pohodě. Nyní se snažím odměny dávat právě za hezké chování u dr - třeba u zubařky byl naprosto skvělý - má 5,5 roku a sám si sedl na křeslo a nechal se prohlédnout bez jediného slova, prostě vzorňák. Pak dostal odměnu, kterou si sám vybral - doma si vzal z pokladničky svoje penízky a koupil si kartáček a pastu na zoubky. Dále nás čeká vyšetření na alergologii, kde minule řádil tak hrozně, že nebyl vůbec vyšetřen, nešlo to. Také pak něco dostane, asi vitamínky na blížící se zimu.
Pokud to funguje, nezavrhnu to. Jen odměn postupně ubírám a přidávám jinde, dle potřeby~:-D
 Binturongg 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 10:22:02)
Tak zrovna u toho doktora jsou odměny věkem neomezeny.
Nás naši nebo babička po mudrovi brali do hračkárny nebo do cukrárny, event. jsem už nemuseli do školy.
Peněz nazbyt nebylo, ale stálo jim to za to a nám stálo za to se těšit na pohodu po zubaři nebo jiném doktorovi.

A vydrželo nám to dodnes.

Dodnes, kdykoli jdu od jakéhokoli doktora (včetně pediatra svého syna), odměním se v nějakém obchodě za to, že jsem byla hodná ~2~ ~t~
 Xantipa. 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(25.10.2011 12:46:44)
Já to dělám taky, ale ne že jsem byla hodná, ale že návštěva doktora je pro mne stresující záležitost /a pro mé děti taky/, tak se ten stres musí nějak vyvážit~;)
 Myšutka* 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 9:45:22)
Já třeba odměňuju i to, co by mělo být "slušné chování", ale vím, že to pro dítě znamená určitým způsobem se překonat. Třeba když chodím se synem na vyšetření, které je bolestivé, tak máme pravidlo "plakat můžeš, nesmíš uhnout nebo se bránitů" a on ví, že po skončení půjdeme do cukrárny a dá si tam něco dobrého. A během vyšetření mu to připomínám a chválím ho, jak je statečný. U dcerky odměňuju třeba mimořádný výkon v hudební škole, nebo když udělá něco, co nepatří do jejích "kompetencí", třeba úklid před bytem.
Pokud vidím, že úkol je na hranici možností (a co si budeme povídat, někdy dítě nadělá během chvilky nepořádek takových rozměrů, že to samo uklidit nezvládne), tak mu u toho pomůžu a neodměňuju. Respektive odměním pochvalou.

Ale ono je každé dítě jiné, pro syna je velká odměna jít do cukrárny, sedět tam na židličce a sníst si dobrotu. Pro dceru je odměna, když dostane časopis a cukrárna by jí byla volná...
 Vladka a Mishell 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 11:08:55)
No pristup Misutky se mi taky libi,je pekne dite odmenit za to,ze pretrpi bolest,to ano.Neni to urcite prijemne a za to si odmenu zaslouzi.
Ja jsem taky jako mala po doktorce vzdy chodivala s mamkou do pekarny na koblizky a pak uz jsem nemusela do skoly,to bylo zuzo ~R^
 Vladka a Mishell 


Re: Odměňování se mi moc nelíbí 

(24.10.2011 11:02:40)
Tak neak to vidim i ja.Slusne chovani je automaticka vec,ktera se musi osvojit a nevidim duvod,proc za to odmenovat a uz vubec ne v tak utlem veku.Ja jako dite jsem dostavala pochvaly a odmeny slovniho typu a pohlazeni a vubec mi neprijde,ze bych tim ztracela.Spise naopak.Pokud jsme zlobili,dostali jsme trest.Taky slovniho typu,zakazu nebo pohlavku ~:-D
Kdyz jsme uz byli vetsi (ten pubertalni vek) a chteli jsme si koupit treba drahe boty,nebo malovatka Normalni obleceni a hygienicke potreby u nas byly bezne,ale pokud jsme chteli neco extra Tak nam maka rekla,ze nam da penize na ,,normalni boty,, a zbytek si musime dosetrit sami.V tom pripade jsme dostavali penize treba kdyz jsme rodicum umyli auto,nebo utreli prach v celem dome,ci udelali jine extra prace.Za bezne domaci prace jsme nedostali nic.To byla nase povinnost a konec.
Prijde mi dost divne sve dite odmenovat za normalni veci a urcite to ve sve vychove nehodlam praktikovat.Je to takove zjednoduseni vychovy na jiny ukor.Na vecne odmenovani dite pristoupi rychleji a co pak az vyroste?Budete potrebovat s necim pomoct a vase dite:Co za to?Nejste pak rodice jako autorita,ale chodici pokladnicka.
 Hilly. 


Není 

(24.10.2011 11:15:11)
Je to taková výchovná berla pro neschopné rodiče. Dítě se sice chová tak jak je okolím očekáváno, ale vnitřně to necítí. Snad nejde o to, aby to PŘED OSTATNÍMI VYPADALO, ŽE JE DÍTĚ VYCHOVANÉ, ale aby se umělo správně chovat, i když ho nikdo nekontroluje a nic mu za to nikdo neslibuje.
Odměnu beru, jenom, jak tu někdo psal, v různých extrémních situacích, třeba u doktora, za odvahu, nebo když musí hlídat mladší sourozence(přebírá práci rodičů), nebo dělá nějakou práci nadstandartně, třeba tátovi umývá auto a táta jde místo toho na fotbal.(Za takové ty brigádičky, ne běžné domácí povinnosti, které má každý člen domácnosti rovnoměrně přiděleny)
 Pollyenka 


Re: Není 

(24.10.2011 12:55:40)
Své děti odměňuji, ne za každou věc, své povinnosti plní a nic za to nedostávají. Nicméně napsat, že je to berla pro neschopné rodiče mi přijde pěkně hloupé. Každý má jiný názor na výchovu a říct o někom od stolu, že pokud dítě odměňuje je neschopný rodič mi nepřijde zrovna tolerantní, když teda pominu, že do toho, jak kdo vychovává svoje dítě nikomu nic není.
 Hilly. 


Re: Není 

(24.10.2011 13:15:38)
Napsala jsem někde, že mi vadí, jak děti vychováváš? Ne, je mi to opravdu fuk.~j~
 Pollyenka 


Re: Není 

(24.10.2011 13:42:09)
to je fakt nenapsala
 Xantipa. 


Re: Není 

(25.10.2011 12:49:33)
Hilly - to nechápu - jak - tátovi umývá auto? Snad autem jezdí celá rodina, ne? Kde je psáno, že umývat ho má jen táta. Nebo hlídání mladšího sourozence? Tak za tyhle věci odměnu nedávám, je to prostě dělba práce - o práci se rozdělíme a pak zbyde víc času na zábavu, pro všechny~;)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Odměna? 

(24.10.2011 12:11:42)
Když jdu s dětmi k lékaři, za odměnu občas něco dostanou. Záleží na proceduře, kterou musí podstoupit.
Pokud je to běžná prohlídka - nic.
Za alergologické vyšetření s testy a s odběrem krve dostal mladší TIK TIk a hroznové bonbony z lékárny.. a od sestřičky obrázky a diplom se svým jménem.
Za píchání ucha (už jsme dloubo nebyli) malou hračku (cca do 100kč).
Za zubaře nejdou do školy a bereme je na výlet, zpravidla do Plzně ... někdy to spojíme s návštěvou prababičky...

Za slušné chování je neodměňuji. To je samozřejmé.
Stejně tak za úklid i pomoc doma. Pokojíček si uklízí sami. Pochválím, obejmu, poděkuji, že ze mně nedělají služku.
Mně za nedělní oběd a převlečené povlečení a umytá okna nikdo nic nedá ~o~
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Odměna? 

(24.10.2011 12:14:18)
a ještě dodám, že k nám chodí zoubková víla a nosí 50 za zub - to je odměna, kterou jsme zavedli, když staršímu museli vytrhnou dolní jednotky.. a on ani neplakal

a už nám to zůstalo ~2~
 qwerty 
  • 

zubar 

(24.10.2011 13:47:28)
Odmenuju deti za navstevu zubare. Koneckoncu odmenuju za navstevu zubare i sebe:-) Takova medajle za statecnost:-)
 Vladka a Mishell 


Re: zubar 

(24.10.2011 14:57:17)
Jo a ted jste mi jeste pripomeli.Muj bracha mel v puberte strasne moc ,,jebaku,,-komedonu- na zadech a obliceji.Mamka mu to vzdy chtela tlacit,ale on se branil zuby nehty,tak mu za to slibovala financni odmenu.Pokud si necha vymackat ten hnus ze zad.Tak za velke vredy bylo 10-20kc a za mensi po 1-5 kc.Kdyz si tak zacal vydelavat bracha,pak jsme za mamkou mackat chodily i vsechny segry ~t~~t~~y~ ale zadna z nas si neprisla na tolik,jako nas bracha ~:(
 mocall 


Re: zubar 

(24.10.2011 18:02:27)
Když si tu situaci představím, tak zatím nejlepší fór dnešního dne. Díky za beďarovou storku!
 KoproFka 


Já odměňuji 

(24.10.2011 22:33:56)
více méně tedy převážně slovní "odměnou", obejmutím, pochvalou, jako "odměna" je u nás vnímána i neplánovaná návštěva hřiště, dětského koutku, krmení labutí prostě něco "navíc", co není v plánu, a to od malička - vzhledem k tomu, že moje dítě se i čokoládu muselo naučit jíst (a to jako fakt!), nic jiného mi ani moc nezbylo, musela jsem vymyslet prostě něco jiného - o sladkosti (a to ještě o velice úzký okruh) stojí až tak od školky, kde se naučil jíst třeba gumové medvídky (u nás je dávají za odměnu snad skoro za všechno!)- doma mi je nedal do pusy.

Za velké věci - jako třeba očkování, braní krve atp. dávám odměnu, ovšem u synka, když byl mladší, nějak nefungovala odměna "PO"~a~, nechápu proč, ale pokud jsem mu ji dala těsně předem, bylo všechno v pořádku - tedy třeba aplikace očkování bez slziček atp. Ve dvou letech byl často nemocný a doktoři ho potrápili bolestivými injekcemi a nepříjemnými vyšetřeními a prohlídkami, takže pro něj byl pak velký stres i obyčejná povinná prohlídka u dd~6~... pokud jsem ho ale na odměnu nenechala čekat a dala mu ji předem, nebyl tak vystresovaný a celkově vše probíhalo v klidu.
Teď už je profík, braní krve atp. pohoda, k zubaři se vyloženě těší (zatím žádná negativní zkušenost).

Vůbec nezavrhuji jakoukoli formu přiměřené odměny, ať se jedná o cukroví, samolepky, malé dárečky. Teď se asi mnohé budou tvářit divně, ale pokud chci takového mrňouska něco naučit, beru si příklad třeba z cvičitelů psů - tam se to odměnami jen hemží - a až se určitá naučená dovednost zafixuje, odměny už není třeba - je to jasné, jednoduché a fakt funguje....
ty dětičky jsou přece taky taková malá milá zvířátka~y~
mě se tedy takové narodilo...~2~

Čím je synek starší, tím více u něj odměnu nahrazuje "pocit důležitosti" a můj obdiv, že něco dobře zvládl...dávám mu je pocítit bohatě a on by se kolikrát přetrhl...brouček...aby mi dokázal, že je fakt už velký a že sám zvládne dospělácké věci jako vyluxovat, utřít nádobí (u babičky), zalít kytky, ustlat apod. a nikdo! mu nesmí pomáhat, on to chce totiž udělat úplně SÁM!!!~6~~6~
 Myss 


Re: Já odměňuji 

(28.10.2011 20:29:35)
já taky odměnňuji a přesně jako Ty.Souhlasím i s tím,že podobné je to u výchovy mláďátek-za všechno dobře provedené dostanou odměnu,až se to naučí,je to samozřejmé a odměna už se neočekává.Není to tak,že by dítě bez odměny nedělalo nic.Mám tedy s odměńováním jen ty nejlepší zkušenosti,kluk je úžasný.Dnes je větší,dostává odměny za jiné věci,než když byl malinký,to je snad jasné.Napdá mě třeba dvacka do pokladničky za každou jedničku s hvězdičkou do žákovské(3.tř.).Má už hodně peněz,má pocit,že si peníze zaslouží a může si hospodařit podle svého,koupit si,co chce,aniž by maminka mumlala,jestli je to třeba,nebo že je to hloupost.Za pomoc s úklidem chválíme,ale ústně.
 Dana 
  • 

Hra 

(27.10.2011 23:04:35)
Už třetí měsíc hraji s naším 14-letým synem skvělou "HRU". Zapisuji mu na nástěnku hvězdičky za kladné činy (pomoc doma, pěkné známky aj.) nebo černé puntíky za ty špatné činy. Každý měsíc se body sečtou, a pokud je hezký výsledek, následuje odměna, nebo naopak trest. Odměny a tresty si navrhl syn sám a musím říct, že to funguje. Třeba dneska se opravdu snažil, protože se už blíží konec měsíce....
 Myss 


Matějček říkal-chválit chválit chválit 

(28.10.2011 20:35:06)
My chválíme dodnes (8let),odměňujeme dnes už jen za jedničky s hvězdičkami v žákovské (20Kč do pokladničky) a hrozně se nám to vyplatilo.Jen doporučuji.Tresty neznáme,dosud jsme žádný nepoužili.Doporučuji tedy chválit a odměňovat.
 Veronika 
  • 

Dárky ano, ale nic se nemá přehánět 

(31.1.2020 8:46:29)
Já jsem toho názoru, že by se to s dárky nemělo příliš přehánět aby si na to děťátko nezvyklo. Potom by se mohlo stát, že dítě už nebude chtít spolupracovat a bude vždy očekávat nějaký ten dárek jako odměnu za splněný úkol.

A mimochodem, pokud chcete odměňovat, mám pro Vás jeden takový tip: https://www.bastard.cz/?r=425498
Můžete dítěti objednat třeba vtipné tričko.
Trička jsou ze skvělého materiálu a mají skvělé potisky. Samozřejmě na stránce nenajdete jenom dětské oblečení ale i velkou spoustu oblečení pro dospělé.
Opravdu doporučuji!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.