| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chudoba ohrožuje samoživitelky stále více

 Celkem 12 názorů.
 Vladimír, dvě děti 
  • 

Definice... 

(22.2.2017 12:01:20)
Možná nejsem zcela v obraze, ale rád bych se zastavil nad definicí samoživitelky. Je to i žena, vychovávající v nesezdaném partnerství děti, které má s dobře situovaným mužem? Pokud ne, tak jak stát dokáže, že ten (oficiálně cizí) pán, který s nimi žije, se o děti také (zejména finančně) stará? Když to obrátím - není právě štědrost sociálního systému jedním z důvodů obecné neochoty vstupovat do svazku manželského?
 Marketa, kluci 15 a 8 
  • 

Re: Definice... 

(23.2.2017 7:13:20)
Jako ze si zenska opatri deti s bohatym chlapem, ale nevezme si ho, aby mohla cerpat davky? To je teda strategie!
 Vladimír, dvě děti 
  • 

Re: Definice... 

(23.2.2017 8:55:25)
Ano, v podstatě takhle jsem to myslel. Ono okrádat erár bylo vždy velmi lákavé - ostatně už za bolševika platilo okřídlené heslo "Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu." Tím samozřejmě nijak neobhajuji ty situace, kdy se chlap vykašle nejen na matku svých dětí, ale i na ty děti. To u mě není chlap!
 Tečka. 


Re: Definice... 

(25.2.2017 19:42:54)
Ještě by to chtělo zjistit si výši těch sociálních dávek ... Fascinuje mě, jak si stále někdo myslí, že lidé žijící z dávek se mají bůhvíjak dobře. Ty částky se dají vygooglit.
Celý humbuk kolem toho, jak ten náš český rybníček zdaleka nejvíc vysávají "příživníci na dávkách" ~a~
 withep 


Re: Definice... 

(23.2.2017 8:13:34)
Ne, nesezdaná žena žijící s partnerem či otcem dítěte v jedné domácnosti není samoživitelka a nemá nárok na žádné sociální dávky, u sociálních dávek se posuzuje příjem celé domácnosti a stát nic dokazovat nemusí, prostě se předpokládá, že příjem rodičů jse společný a společně z něj hospodaří.

Vlastně nevím, jaká je definice samoživitelky, jestli jsou to jen ženy, které nechají v RL kolonku "otec dítěte" prázdnou a ani s žádným mužem nežijí, nebo i ty, které otce uvedly, ale on s nimi nežije a na dítě neplatí...
 malvínka 


Re: Definice... 

(24.2.2017 13:04:28)
Není to samoživitelka. Pokud žijí ve společné domácnosti, posuzují se dohromady a partner dokládá příjmy a mmch samoživitelkám chodí do domácností kontroly ze sociálky.
 Zuzkaa 
  • 

Re: Definice... 

(4.3.2017 12:21:05)
Víš, kolik takových lidí je? Copak se to dá dokázt? Ano, taky jsem to tak kdysi dělala. Protože já dvě děti, plat dlouhodobě nic moc, alíky na děti žádné (neb exmanžel se mi chtěl pomstít za rozvod), přítel minimálku a platil alíky na dvě děti - pardon, přijít o 750,- Kč na přídavkách by pro nás byla finanční sebevražda. I tak jsme hospodařili s cca 18.500,- Kč. Pokud někdo zatluče přítele/přítelkyni, myslíš, že to dělá, aby se nějak obohatil?
 Alena Marešová 2 dospělé děti 
  • 

chudoba matek samoživitelek 

(22.2.2017 20:03:50)
Dobrý den ,mám dceru ,která po rozchodu zůstala sama s 5 letým dítětem . Musela opustit zaměstnání z důvodu stěhování a dvě zaměstnání opustila ze zdravotních důvodů . Tři čtvrti roku ji nechal ÚP ve Skutči ji nechal celou dobu bez prostředků ,neměla nárok na sociální dávky ani na dávky v hmotné nouzi .Nikomu z ÚP nepřišlo divné ,že nemají na jídlo ,ani na nutné hygienické pomůcky !!! Lenochy a příživníky stát chrání a dostanou vše a lidé ,kteří chtějí pracovat ,ale z nějakých důvodů nemůžou ,je stát schopen je nechat zemřít hladem ! Strašná doba pro poctivé a obětavé matky samoživitelky !!!!
 opicka 


Re: chudoba matek samoživitelek 

(26.2.2017 13:22:08)
Ať dcera zkusí využívat sociální služby neziskovek, její sociální pracovnice by jí měla informovat - např. program FEAD, sociální šatníky apod. To samé na ÚP, hledat informace o projektech, které se zaměřují na matky malých dětí, samoživitelky apod. - v těhlech projektech aktivně pomáhají hledat práci, bývá tam i nějaká vzdělávací a psychická podpora (což obyčejná sprostředkovatelka neudělá). PS. sama jsem takovým projektem po x letech na ÚP prošla a práci mi opradu našli.
 Michala 
  • 

Chudoba matek 

(22.2.2017 20:34:54)
Je třeba si uvědomit, že chudobu matek samoživitelek zapříčiňuje mimo jiné stát. Místo aby matkám pomohl dostat se k výživnému, které dětem náleží, jim v případě nutnosti frkne pár korun na sociálních dávkách. Zažila jsem na vlastní kůži: kvůli péči o dítě, aby mi pracovní doba v práci korelovala s provozní dobou školky/školy/školní družiny, jsem musela vzít i málo placenou práci. Stát právě zaváděl sociální podpory a já na ni měla nárok. Pídila jsem se po informaci, jak má být ta dávka vysoká, ale to nikdo nevěděl. Podle mne byla stanovena odhadem, ale stát potřeboval mít soupis chudých rodin s dětmi, tak si udělal rejstřík pomocí žádostí. Vyplnila jsem 4 strany textu, v práci mi to taky potvrdili, odnesla jsem to na úřad. Rozhodnutí mi přišlo doporučeně do vlastních rukou. Stát mi laskavě přidělil celých 3,60 Kč, to v té době byla polovina oběda ve školní jídelně. Ještě u toho bylo upozornění, že peníze mají být využity ve prospěch nezletilého dítěte, jinak je budu vracet. I nelenila jsem a poslala milému úřadu korespoňďák s poděkováním za to nesmírné bohatství a s poznámkou, že pokud mají dojem, že jsem tu závratnou čásku nevyužila ve prospěch dítěte, tak ať si laskavě ověří, zda se dítě v onom měsíci ve školní jídelně stravovalo. Když jsem si uvědomila, kolik lidí se tím formulářem zabývalo (naše mzdovka, ouřadové na ouřadu), kolik stál doporučený dopis do vlastních rukou, tak mi bylo jasné, proč na mne zbylo jen 3,60 Kč. Protože ostatní náklady činily minimálně 200,- Kč, ale ty já jsem dostat nemohla, to sežral stát na provozu ouřadu. Žádost se měla podávat každé 3 měsíce. Ještě jsem to z legrace poslala do Černých ovcí do Bludů úřední obludy, ale tam to nezveřejnili. Zveřejnili tam totiž výši sociální podpory jiné paní, která dostala 1,90 Kč. To já s mými 3,60 Kč jsem proti ní byla doslova boháč.

Nedávno tu byl článek o tzv. zálohovém výživném. Naprosto zbytečný zákon, který jen dokazuje, že tento stát není ani demokratický, ani právní. Bylo tam uvedeno, že odborníci odhadují návratnost vyplacených záloh ve výši 10%!! Proč tak málo, když soudy jsou státní instituce, Policie i vězeňská služba jsou státní instituce, dokonce jsou i státní exekutoři (ti soukromí byli zavedeni až poté, co se ukázalo, že státní jsou téměř neschopní, soukromí se tím uživit dovedou, někteří velmi dobře - viz např. pověstný Exekutorský úřad v Přerově pana Vrány, který byl donucen této činnosti zanechat, protože jeho metody byly na hraně). To má stát tak malé páky k vymožení peněz? Nebo máme stát zcela neschopný?
Článek je tady: http://www.rodina.cz/clanek10872.htm
 withep 


Re: Chudoba matek 

(23.2.2017 8:17:45)
~R^

Taky mě ta nízká vymahatelnost překvapila, to prostě stát veřejně neplatičům výživného vzkázal, ať se nebojí a neobtěžují, že na ně vlastně žádné páky nemá. Hlavně, že máme EET. Na děti platit nemusíte, ale běda kdybyste chtěli ošulit státní kasu...
 nordica 


Re: Chudoba matek 

(23.2.2017 11:49:29)
Whitep, mne to nízké procento vymahatelnosti taky šokovalo, jinde - z mé zkušenosti ve Skandinávii - to funguje daleko lépe. U mého ex to sice trvalo asi 2 roky korespondence, kterou jsem už odsud vedla s tamějšími úřady, ale ty mi pak doplatily alimenty zpětně za 4 roky, a pak si to vymohly - bez jakýchkoliv problémů - na dotyčném. Je tedy pravda, že pracoval a měl příjem, ale tam je obecně vymahatelnost čehokoliv daleko vyšší. Systém zálohového výživného je ve své podstatě dobrý, ale to by tady nesměl být takový binec ve vymahatelnosti čehokoliv.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.