| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Sárí pro mou dceru Aneb Druhá máma v Bangladéši

 Celkem 10 názorů.
 withep 


Pěkné  

(26.5.2016 9:51:53)
~R^
 Hanka 75 


Re: Pěkné  

(26.5.2016 16:28:09)
tak jdu na to :-)
O Bangladéši v poslední době přemýšlím, o hrozných podmínkách v tamních textilkách... takže pro mne je to jako "na zavolanou", někomu v téhle zemi pomoci ~;((
 Kudla2 


Re: Pěkné  

(31.5.2016 16:12:44)
Dobrý, ale tím, že někomu posílám ročně pár korun, se přece nestávám jeho "druhou mámou", to by bylo trošku laciný, ne?

Taky jsme přispívali na chlapečka v Indii, ale přece se proto nemůžu srovnávat s jeho maminkou? Za necelejch pět tisíc ročně či kolik to bylo.~d~
 Mirka 
  • 

Všude stejný 

(27.5.2016 8:28:51)
Všude stejný. V Bangladéši mají 2 rodiče problém s tím aby uživili dbě děti (Samuel + sestra). U druhé rodiny není počet členů uveden. To už je na tom řada českých samoživitelek hůř, protože pokud nedostávají alimenty, tak samy živí jedno nebo více dětí, pomoc státu je tak na úrovni životního minima. Proto už nepomáhám, těch lidí, co by potřebovali pomoct, je moc a já si bídy jako samoživitelka užila svrchovaně. Mně stačí, že budu mít malý důchod, sotva k uživení.
 Jalsaghar 


Re: Všude stejný 

(28.5.2016 21:54:00)
Jenze tady nejde jen o to "uzivit dve deti", at je to jako samozivitelka nebo ne, ale o to, aby ty deti proste mohly chodit do skoly s nadeji na lepsi zivot. V techto koncinach spousta deti se skolou konci velmi brzy (ke konci prvniho stupne), protoze musi pracovat, aby vubec se rodina nejak uzivila. Nebo ty z venkova nemaji financni prostredky na internatni skolu v nejblizsim meste. A to nemluvim o zdravotni peci.
Myslim si teda, ze u nas to rozhodne neni stejne, my mame alespon urcité jistoty, vzdelani, zdravotnictvi, infrastruktury, o kterych se na druhem konci sveta muze lidem jen snit.
 Mirka 
  • 

Re: Všude stejný 

(29.5.2016 17:03:11)
Ty jistoty jsem jako samoživitelka zažila na vlastni kůži. A pokud jde o chození do školy: u nás se platí platíme školy z daní. Jinde ve světě by to nešlo?
 Jalsaghar 


Re: Všude stejný 

(29.5.2016 22:33:13)
Ale tam je taky skolstvi financovano statem, jde na nej 12% ze statniho rozpoctu a 22 milionu deti navstevuje predskolni a skolni (nizsi stupen) zarizeni. Jenze 2/3 obyvatelstva ziji ze zemedelstvi, takze na venkove a z toho asi spousta lidi tak nejak z ruky do huby, coz asi limituje mnozstvi financi, co jdou do statni kasy. Nehlede na pravidelne cyklony a zaplavy. Budme radi za nase mirne podnebi.
 Mirka 
  • 

Re: Všude stejný 

(30.5.2016 10:22:31)
Problémem je v těchto zemích obrovská porodnost. Rodiny nemůžou uživit tolik dětí. Ano, na venkově se dítě stává další pracovní silou, ale copak to u nás nebylo jiné? V čem jim pomůžeme, když jim budeme posílat milodary? Aby jich bylo víc a víc a pořád se nemohli uživit? Aby rodiny místo 5 dětí měly 10 a víc? U nás léta řešíme problémy s romskou populací, která je na tom podobně. Pořizuje si další a další děti, vzdělání je pro ně vedlejší, a mají dojem, že je ostatní musí živit, šatit i ubytovat. Nebylo by prostě lepší mít dětí méně a poskytnout jim lepší vzdělání, aby mohly sehnat lépe placenou práci? Otázkou je, jestli mají na lepší vzdělání schopnosti, krom toho, že úroveň jejich školství asi taky není zrovna nic moc (o tom jsme diskutovali s lidmi, kteří v zahraničí vychovávali armádní specialisty, např. letce. Shodli se v tom, že třeba v Libyi je na vysoké škole pro letce museli učit to, co se u nás bere na středních školách. A to šlo o prestižní školy, na které šli velmi dobří studenti. Ani oni si nedělali iluze o úrovni vzdělání v rozvojových zemích).

Nikomu neberu jeho přesvědčení, ale já prostě na podporu v těchto zemích nemám zdroje. Klidně podpořím místní, dám jim vlastní přebytky nebo to, co už nepotřebuju, ale co ještě může někomu posloužit, ale peníze fakt ne, těch mám jen tak sama pro sebe.
 Hanka 75 


Re: Všude stejný 

(30.5.2016 10:15:07)
Mirko, Jalsahgar ti to všechno napsala dobře. Tak jak je to u nás, i když to není dokonalé, tak se nemá drtivá většina lidí na téhle planetě. Spoustu věcí už považujeme za samozřejmost (a je dobře, že samozřejmé jsou), ale většina lidí na planetě je nemá a nemá šanci je mít /jejich děti jsou hladové, nemají šanci vzdělání a lepší život než měli jejich rodiče, nejsou peníze na lékaře a léky..).

Ani u nás to není dokonalé a ty jsi zrovna jako samoživitelka ta, pro kterou a její děti systém nefunguje moc dobře. Jenže politice poptávají hlasy co nejvíce občanů a tou je střední vrstva ne ti co nejvíce pomoc potřebují. Ale i právě proto si myslím, že charita je na místě - dokáže pomoci, alespoň ždibcem tam, kam přes systém pomoci od státu peníze nenatečou. K tobě také finance nepřišli, tak jak bys potřebovala :-(


 Hynek 2 


Ano - taková je Bangladéš a její vnitřně nádherní lidé... 

(29.5.2016 17:00:47)
Ve smršti současných nenávistných stereotypů k jiným bytostem ze strany jedné
a multikulti projevů užitečných idiotů ze strany druhé,
děkuji za ojedinělý článek
a přeji autorce mnoho podobných prožitků. ~g~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.