| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem?

 Celkem 41 názorů.
 Otylka 


Téma: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem? 

(22.9.2016 15:26:56)
Začíná sezóna viróz, bolení hlav, uší a nevím čeho. Přemýšlím, jaký letos zvolit přístup. Jedno dítě loni bylo pořád nemocné (1. stupeň ZŠ), kromě laryngitid, zánětů průdušek a měsíčního průjmu ostatní byly pouhé virózy. Snažili jsme se, aby vše doléčil, nechodil nemocný mezi děti, pokud tedy neměl ten průjem, tak jedl spoustu vitamínů, strava vyvážená v době, kdy byl zdravý tak sportoval. Přes léto měl jen jednu střevní virózu, teď se ochladilo, bolí ho hlava, 37,5°C, má za úkol ležet a spát, trénink má až zítra.
Nasadili jsme kapky na posílení imunity, ale přemýšlím jak letos. Nebaví mě to. Co se na to v případě těch lehkých chorob, nevykašlat, neignorovat je, posílat ho do školy, na trénink a zkrátka řešit jen horečky, angíny, záněty průdušek? Tvářit se, že je zdravý?
(Druhé dítě bylo loni vzorně nemocné každé prázdniny během školního roku, vzhledem k náročné škole do školy dobrovolně chodilo i s bolestí hlavy, aby nemuselo dopisovat testy).
Já vím, co člověk, to názor, ale změnil jste někdo přístup od doléčení k ignoraci a pomohlo to? Mě už to zkrátka nebaví a jsem zoufalá z toho, že to začne nanovo.
 Kafe 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 15:30:35)
Když na děti něco leze, dám jim na noc sirup a pošlu dříve spát. Stačí to. Nezameškaly ve škole loni ani den a letos taktéž nic. I batole kypí zdravím a za celý svůj "dlouhý" život ještě nezastonalo.
 Jana, 2/07+10/08+5/11 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 20:38:54)
Liško, dělám to stejně. Jinak kolem dětí moc neposkakuju, když jim něco je, nějaká rýmička a podobně, děti jsou vesměs zdravé. ~;((
 Girili 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 23:43:36)
Jaky sirup jim das? A co myslis tim "neco" leze?
 vertigo 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 19:20:41)
Na tom vnitřním nastavení určitě něco bude. Loni jsem byla těhotná, chodila jsem do práce a celý podzim se ty dvě starší děti držely, nemocní nebyly. Ale jak jsem v lednu porodila, tak cca od února jsme byly nakupě snad pořád. Nevadilo to z toho důvodu, že jsem nemusela řešit hlídání, ale ta věčná nemocnost byla vyčerpávající pro všechny (plus do toho starost o tu nejmladší). Už jsem si i říkala, jestli mi ty starší "neutíkají do nemoci", aby tím podvědomě přitáhly moji pozornost, která byla samozřejmě soustředěná nejvíc na novorozence. Nevím, ale s jarem to naštěstí ustalo a přes léto byly zdravé.
 janna001 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 16:44:55)
U nás pomohla změna přístupu od ignorace k doléčování. Počet zameškaných hodin stáhnul na půlku, taky se mnohem líp cítil.
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:33:06)
Naprosto stejně jako šuplík, pokus o ignoraci končil záněty dutin a nutností ATB, případně hospitalizací pro silné astmatické problémy. Nejvíc se mi vyplatí, když smrkající dítě pošlu ihned do postele.
Jestli ti trpí na laryngitidy a časté virózy, pořeš s imunologem nějaké ribomunyly a nezapomínat na vitamíny - C, D, B. Můžeš preventivně dávat echinaceu v těchto rizikových obdobích.
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:37:34)
U staršího syna ( má polyvalentní alergie) hodně pomohla hra na dechový nástroj, sport a otužování. Vyhli jsme se astmatu. ~R^
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:23:22)
Margotko, na dceru skočilo nejprve to astma, nějak nebylo jak se mu vyhnout a miminko na dechový nástroj nenaučím (nic ve zlém ~;))
 Marika Letní 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 22:39:44)
Stejně tak - snaha o brzký návrat do kolektivu vedla ke zhoršování stavu, že už to přestávala být legrace po několika recidivujících nemocech. Takže jsem pak nechala dítě doma i po doléčení dokud se nesebralo více. Protože doma by bylo za pár dní znovu a navíc nemocné, jak by zas hned něco chytlo. Takhle bylo doma také, ale aspoň zdravé bez nutnosti léčení.

Uvidím, jak se to bude vyvíjet letos...

Asi je po mně, taky nemůžu přecházet choroby, když si hned zkraje neodpočinu, tak se později složím s antibiotiky. Nemám silnou imunitu ani nemám nadbytek energie. Musela jsem se naučit znát své limity.
 Pole levandulové 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:30:38)
No, odjakziva mam pristup k nemocem takovy, ze nemocne nemam rada a rozhodne je nijak neprotezuju, takze u nas doma kazdy kouka byt uzdraven co nejrychleji. Rozhodne u nas nehrozi utikat se do nemoci pro nejake vyhody. Samozrejme to beru s nadsazkou a doufam, ze to timto nezakriknu, ale obe deti mame od mimin zdrave, rozhodne bych zameskane hodiny ve skole mohla spocitat na prstech jedne ruky /a to jeste byly ty, kdy se nam nechtelo vstat a tak jsem jim dala den volna/. Takze mozna zacit nemoce neprozivat a brat je jen jako bezne zlo, ktere neni nutne zvelicovat, by mohlo stat za vyzkouseni.
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:36:52)
Pole, to je legrační, takže všichni, co mají nemocné děti (klidně od mimin), si za to mohou svým přístupem?
Buď ráda, že jsou zdravé, ale asi těžko můžeš přidat nějakou relevantní zkušenost, když jsi to nezažila, ne?
 Pole levandulové 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:40:22)
Kulicko, dotaz zni na pristup k lehkym nemocem - rymu nekdy mely i moje deti, ale s nadsazkou lze rict, ze kdyz zjistily, ze si tim nic specialniho nevymuzou, tak tuto strategii opustily.
Hele, nechci sem tahat nejaky celostni medicinske pristupy a rozpoutavat hadky, ale priznavam, ze je mi blizky postoj lekare Hnizdila, ktery pry tvrdi neco o tom, ze za nemoce deti muze pristup rodicu a atmosfera v rodine. Osobne ho neznam, jen jsem od nej cetla nejake clanky a to, co psal, mi prislo pomerne logicke, i kdyz pro rodice asi neprijemne na cteni.
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:57:23)
Pole, chápu, že se ti Hnízdilův přístup líbí, mě by se taky líbil, kdyby fungoval. Bohužel nefunguje ikdyž stres uznávám (ostatně stejně tak i klasická medicína) jako významný faktor ovlivňující imunitu. Imunitu mýho dítěte poškodilo jistě více faktorů, jedním významným např byla ingorace pediatra a špatný postup při očkování.
On se člověk cítí jako machr, dokud se "něco" nestane. Takže ti i nadále přeju zdravé děti, ale radím opatrnost - název je možná lehké nemoci, v popisu jde ale zcela jasně o sníženou odolnost - opakované laryngitidy a záněty uší mi až tak k ignorování nepřijdou.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 20:05:26)
Já jsem mívala rýmičky každou chvíli a když jsem je ignorovala, byl z toho parádní zánět dutin nebo angína, já neuznávám "lehkou nemoc", prostě tělo dává najevo, že už nemůže, tak mu nebudu nakládat ještě víc~a~~a~~a~.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 21:11:31)
Když to tu tak čtu, tak podle některých vlastně můžou rodiče i za vysokou nemocnost svých dětí, kdo je zdravej, dělá vše správně. Rodina nezklamala.
 KoproFka 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 1:21:09)
Evelyn, mluvite mi se šuplíkem z duse!!!
Bohuzel kazdy ma imunitu namichanou a danou a nic moc se s tim , podle mne, dělat neda, než pristupovat k tomu individuálne.

Prvorozeny syn - v tehu i při kojení jsem drzela prisnou antialergickou dietu (rodina zatez ze všech stran) i on do cca 3,5 roku na postupne se rozvolnujici diete. Po narozeni osidlen bac. E.coli, kojen do 2 let, do te doby zdravy. Po druhem roce recidivujici rymy, kašle,angíny, laryngitidy v rychlem sledu, ac vse poctive doléčeno. Nicmene žádný ekzem. Ty recidivujici nemoci mu během pul roku rozhodily imunitni system tak, ze mel vzdy každý měsíc tyden az 10 dni vysoke horečky přes 40st. bez dalsich symptomu. Na imunologii zjistili hyperfunkci imunitniho systemu a zahájili lecbu na úpravu. Pry jsme přišli za 5min 12 (vyžádala jsem si doporuceni na pediatre). Nicmene i pres upravu stavu do cca 9-ti let nebyl schopen dostat se sam z obycejne rymy. Pokud jsem ji nezačala léčit atb kapkami, vzdy skoncil s anginou na atb nebo s naprosto silenou laryngitidou, nebo zapalem plicu.... fakt des.

Dcerka 3,5 roku, v tretim trimestru prezila moji pravou chřipku -se divim, ze jsem ji neuvarila, kojena dosud, rovnez po narozeni osidlena - ve 3 tydnech prvni ryma, kterou chytla od brachy - zvládla jen s mořskou vodou, mm a nasivinem do nosu. Pak v 11 mes rotaviry s těžkým průběhem - skoncili jsme na kapackach v nemocnici s vysokými horečkami. V druhem roce 1xatb -spálova angina - rovnez od brachy, atb na ouška, celkove vice nemocna ale s lehcim průběhem. Atb kapky na rymu mela snad jen 2x za život, rymy dáva do tydne jen s nasivinem a Vincentkou. Ve 2,5 roce nastup do jesli bez zvysene nemocnosti... na laryngitidy vubec netrpí, ovšem od miminka resime lokalni loziska ekzemu -zatim zvládáme vlockami a sos kremem z lidlu...
Ac stejne geny, stejna rodina, u ni daleko horší vstupni faktory od prenatalu, tak prekvapive lepsi imunita.
Ukazkove se to projevilo ted na zac roku -bracha přinesl nějaký virový kaslaci morybundus, kdy po třech dnech skoncil na 14dni na atb +jsme chodili 2xtydne na poslech -dle dr.strasny poslechovy nález.
Ona kasel ryma, ovsem plice čisté, týden byla doma s brachou pak šla do školky. ...

ja jsem, od te doby co mám deti, ukazkovy chcipak, pac od nich vzdycky vsechno chytnu, ovsem o nejskem léčení sebe si bohužel muzu nechat jen zdát ... Všechno přecházím a do postele zalezam jen pri vysokych horečkách, kdy se neudržím na nohou...

Takže asi tak. ....

Takze u nás na každého jiny metr, pac jsou proste kazdy jiný. ...

u mrnavky rymicku téměř neresim, u jiniora davam bacha, pac kazdy den vyčkávání i jen s blbou bolesti krku muze hrát roli. ..
 Marika Letní 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 22:48:14)
"za nemoce deti muze pristup rodicu a atmosfera v rodine"

No to je blbost. Moje dítě stonat nechce, když má anginu, jakmile mu opadne horečka, hned chce z postele a řádit. Musím vymýšlet takové zábavy, aby dodržovalo klidový režim. Nemoc není žádná zábava. ~a~
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 0:01:01)
Já jsem jako dítě nesnášela bejt nemocná a muset ležet v posteli, mamka nikdy neměla paragraf, občas jsem byla i sama doma celé dopoledne, přesto jsem měla tak 4x do roka angínu a do toho nějakou tu virózu. To jsou zase názory~a~
 Lassiesevrací 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:54:52)
Dcera měla vloni asi 4 zameškané hodiny, syn si ve snaze o pozornost zmeškal i vloni přes 150 hodin. Sice se zdravotně zlepšil, ale asi mu to nevyhovuje, tak si úmyslně snížil hemoglobin a musíme zase do špitálu. Fakt mu to funguje, protože to na nás zabírá ~o~
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:17:15)
Lessie, taky jsem se dlouho musela vyrovnávat s rúznými dobře míněnými radami mířícimi k obviňování matky...... dceři už je 12, tak jsem se naučila s tím nějak pracovat a sebe tedy neobviňuju. Ale není lehké získat tu sebejistotu a ostatní dobřetomyslící zařadit do kategorie "nevědí, co činí".
Takže klid a hlavně pevné nervy ~;((
 Lassiesevrací 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:27:10)
Jsem v klidu. Řídím se heslem kámoše, které zní "hlavně si nic nevyčítat". Spíš je to úsměvný. Možnä bych tu před pár lety psala to samý - tři děti, zdravý, nemoci vždycky nějak rozchodily. Byli jsme prostě dobří ~R^
 Kafe 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:37:57)
Lassie - mám tedy všechny 3 děti zdravé, prakticky vůbec nemarodí. Je to otázka štěstí a vrozených dispozicí, možná i nějaké otužování (topíme málo), apod..
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:35:16)
já jsem vždycky poznala, zda je to vážné nebo ne.
Děti byly takové zchvácené, když si to zasluhovalo být doma.
Obyčejná rýma bez teploty - s tou asi všichni na 1. stupni chodí do školy.
Moje 2. dítě je extrémně nemarodivé - naposledy jsem s ní byla u lékaře před 2 lety. ( prevenci nepočítám). Sem tam ji při rýmě zabolela hlava, tak zůstala třeba den dva doma.
Jinak kašel měla celkem 2krát v životě lehkej a bude jí 9.
 1kulička 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:46:58)
Margotko, to je právě ono, já třeba obyčejnou rýmu nikdy neměla, vždycky to bylo s něčím spojený a ignorováním se vše jen zhoršilo a následná léčba třeba trvala 2 měsíce. Moje děti to mají stejně a dlouho mi trvalo odolat blbým řečem tchýnně a manžela, kteří tohle vůbec neznají a většinu rým a nachlazení snadno přejdou.
Nejsme všichni stejní ~d~
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:50:41)
No to ne.
Můj synovec má třeba odmalička zelené rýmy a já ho nikdy v životě neviděla bez nudle u nosu. Moje dcera s ním byla v blízkém denním kontaktu, nechytla to nikdy.
Ale já to od něj občas chytám ~l~
Ségra je teda pedant na pořádek, vše musí být hygienicky čisté a vydesinfikované, tak si říkám, jestli to pak není tou sterilní čistotou.~d~
 zvířevdíře 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:19:36)
Věz, že není, já jsem bordelář a jedno z dětí trpělo na rýmu taky, je to otázka imunity a mřekla bych i anatomie dýchacích cest.
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:28:48)
Holka je kojená 2 a čtvrt roku, tak možná proto.
Zato mně se pak imunita rapidně zhoršila. ~q~
 Hema 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 17:42:17)
Mně se tento přístup na sobě samé pravidelně vymstívá, takže to nedoporučuju.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:22:37)
Když jsem kdysi někde říkala, že moje dítě nebývá vůbec nemocný, moje maminka řekla, ale bývá, ale ty se tváříš, že není. Takže asi tak. U lehkých chorob jsme se tvářili, že nejsou a ony nějak odešly.
 Len 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 18:30:20)
Tak u nas vzdy na zacatku roku pise skola ve svem tydennim dopise rodicum, ze maji dite posilat do skoly i s bolesti hlavy, teplotou do 38,5, pripadne i jinymi neduhy, ze je to casto ve skole prejde. No, neridim se tim. Rymu a kasel bez jinych priznaku teda za nemoc nepovazuju a chodi s tim normalne, ale vim, ze jsou jedinci, u kterych se i tyhle priznaky rychle zmeni v neco vaznejsiho. Nastesti moje deti to nejsou, ale zase i pri pomerne nizke zvysene teplote uz nefunguji, syn uz pri osmatriceti "blouzni", pri sedmatriceti spi, dcera zase co teplota, to zvraceni. Myslim, ze jednotny navod neexistuje, kazdy clovek je jiny, ridim se instinktem.
 Monika 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 21:40:06)
Jo, o tomhle anglickém přístupu už jsem slyšela, zdá se mi to fakt divné, teplota přes 38 se mi u většiny dětí přijde moc na to, aby mohly to učení pořádně vnímat, nehledě, že nakazí ostatní. Jedna "kamarádka kamarádky" čerstvě přesunutá kvůli manželově práci se dvěma dětma do VB si "dovolila" nechat pětileté dítě (tj. u nás předškoláka, tam už povinná školní docházka) doma po viróze s vysokými horečkami (až čtyřicítky) ještě i 2. týden (na doléčení) a bylo jí vysvětleno, že musí buď do školy nebo do nemocnice ~:( No, jiný kraj, jiný mrav, ale tohle mi tedy přijde drsné. Už mockrát jsem si na to vzpomněla, když slyším ty u nás obvyklé diskuse na téma "jak to hrozní rodiče posílají do školky/školy děti s nudlí" ~;)
 Monika 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 23:35:47)
Moje kamarádka žije v Bavorsku a tam si vybavuju, jak školkové děti (tj. nepovinná docházka) dostaly na cosi ATB (angína a spol.) a považovalo se za normální, že jak jsou bez teplot, můžou do školky a tam jim učitelky normálně ta antibiotika podávaly. U nás zcela nemožné už z principu, učitelky nemůžou dát žádný lék ...
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 6:22:13)
Cože??~e~
Když jsem měla před dvěma lety spálu, tak jsem nebyla schopná vstát z postele. Potřebovala jsem na záchod a už jsem přemýšlela, že se pomočím do postele. Další noc jsem celou probrečela kvůli svědění, napadalo mě skákat beznadějí z okna. Bohužel v případě našeho 2. patra by mi to asi bylo dost naprd. Jak může lékař říct, že 2. den je děcko schopné jít do školky?
Děti vypadaly podobně zchváceně jako já, měly určitě přes 39 teplotu.
 Len 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 23:42:40)
Moniko, no, druhy tyden uz by asi byl problem, ja treba pri nestovicich posilala po tydnu do skoly a treba s ATB se chodi normalne tak treti den. Starsi dite je teda na specce, autista a tam je mnohem volnejsi rezim, dolecuje se a s teplotama do skoly chodit nedoporucuji, protoze prave hodne deti potrebuje srazet i nizkou teplotu, u autistu je kazda teplota "o hubu". Ale bezna skola druhy tyden jen tak netoleruje. Nastesti moje deti moc nemocne nejsou, ja jako dite byla nemocna ob tyden prakticky cely prvni stupen ZS, to by tady teda socialku jiste privolalo, ocekavana dochazka je tusim 96%.
 Tečka. 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 6:39:37)
Len, OT, nemáš prosím nějaké bližší info ohledně nemocí, např. právě i nízká teplota, u autistů? Nikdy jsem to takto neslyšela, ale co znám autisty, tak to naprosto sedí - i lehce přes 37 u nich znamená velké oslabení, takřka totéž, co pro běžného jedince nad 39, avšak pro lékaře nemyslitelné, aby se takto nízkou teplotou vůbec zabývali ... Děkuji!
 Len 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 10:07:37)
Tecko, hlavne jde o to, ze teploty zpusobuji regrese. Urcite tedy ne u vsech, ale asi u vetsiny, u nas opravdu vyrazne, pri 38 uz miva halucinace a pak se vyvojove vraci zpet (zase to dozene, ale je to hodne neprijemne, stresujici). Ja to mam podobne, pri 38 uz jdu k zemi, pri 37 je mi hodne spatne. Ale moje bezna teplota je pod 36 stupnu, syn tak nizkou bezne nemiva. Kazdopadne pri minimalne zvysene teplote uz nefunguje, jen lezi.
 Bouřka 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 19:13:30)
Tak u nás je jedno, jestli to ignoruju nebo okamžitě nasazuju léčbu a opatření, stejně to v 90% případů skončí kortikoidama u syna a chorobou všech ostatních členů rodiny...~2~
 EvaMarie 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 20:39:20)
doporučuji zaměřit si na prevenci, konkrétně naordinovat saunu

Mám zdravé děti, ale předloňskou zimu prostřední dítě bylo několik měsíců nemocné, ani opakované přeléčení ATB nepomáhalo....loni jsem ho s tatínkem vysílala jednou týdně na 2 hod od podzimu do jara do sauny a bylo to opět ok.
 Alena 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(22.9.2016 22:48:36)
Na "umele" vitaminy neverim,spis na dobrou stravu s minimem cukru a hlavne verim na otuzovani. Bohuzel vydychane a pretopene mistnosti jsou ve skolach dost typicka zalezitost a to je na sliznice pekelne.
 Yuki 00,03,07 


Re: Jaký zvolit přístup k lehkým nemocem. 

(23.9.2016 22:55:59)
Tiliku, kolik roků je tomu věčně nemocnýmu potomkovi? v oubertě to tak někteří mají, bez ohledu na to, že do té doby byli zdraví a vydrželi všechno
můj nejstarší byl vždycky zdravý, maximálně rýma
no a předloňský školní rok téměř nevycházel z nemocí, pořád mu něco bylo, pořád se cítil špatně, bolela ho hlava, malá teplota, nevolnosti... už jsme i my doma měli podezření, že jen simuluje, pak se z toho vyklubala nějaká nechutná infekce, ale ta si sedla až na oslabený tělo, nesimuloval, fakt mu nebylo dobře
jenže škola požaduje minimálně 80% účast, takže byl doceal problém, málem mu odložili klasifikaci, chodil proto do školy s horečkou psát písemky na učivo, na který tam nebyl, jen aby dostal známku, klidně pětku, nešlo o to, jaký bude vysvědčení, jen aby vůbec bylo v červnu a neměl zkažený prázdniny. ani si pro vysvědčení nešel, byl fakt nemocný a to nebylo už důležitý, měl zameškaných 160 hodin

o prázdninách dobral antibiotika, pomalu se zase srovnal a minulý školní rok byl zase v pohodě, absenci si vybíral převážně kvůli rovnátkům

když děcko prochází rychlou pubertou, asi to tělo nestíhá

znám takových dětí víc, ono to zase přejde

syna jsme dopovala echinaceou v kombinaci s rakytníkem, myslím, že to mu pomohlo, protože pak stačilo, aby ho škrábalo v krku, týden se dopoval a bylo dobře
ale kdo ví, možná by toi přešlo i samo a toto byla jen psychologická pomoc - i když i ta je strašně důležitá

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.