| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Výběrové řízení - dělnice

 Celkem 113 názorů.
 Květ + 2 


Téma: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 11:36:11)
Nevíte, jakým způsobem probíhají výběrová řízení na dělnickou profesi u pracovních agentur?
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 11:37:24)
Těžko říct - možná zkouška, na kterou dělnickou profesi se hodíš.
 bagmat 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:32:27)
Já bych do toho nešla, pracovní agentuře pokud můžeš tak se obloukem vyhni, zkoušej obtelefonovávat, případně objíždět pracovní možnosti ve svém okolí, ptej, se, ptej se, ptej se, pracovní agentura je až ta poslední možnost, budeš dělat práci jako dělníci té stejné firmy za nižší plat, kratší dovolenou, bez zaměstnaneckých výhod ( např. dotované obědy) a to nikdy nenese nic dobrého, snad jen pokud by jsi služeb agentury využila jen na dočasnou dobu a musíš být srozumněná s tím, že za to, že ti práci vyhledaj a poskytnou si něco vezmou, nic není zadarmo.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:34:26)
Spousta firem ale nevezme ani dělníka bez agentury. Bere ho na rok, prověří a teprve pak si ho vezme jako kmenového.
Tedy - nemáš dost často na výběr a bez agentury se nechytneš.
 Květ + 2 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:41:53)
Přesně tak. Tady nabírají pouze přes agentury.
Podmínky dobré.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:51:56)
Není lepší doplnit si vzdělání než dělat ponižující práci za pár korun?
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:57:10)
Maturita je dnes snad základ, jako ZŠ. Myslím vysokou školu nebo alespoň nějakou odbornou průmyslovou školu s uplatněním.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:02:29)
K čemu ti bude VŠ ??? V době, kdy VŠ jde studovat více než polovina všech maturantů. Kromě jednoznačně zaměřených technických škol, je to studium pro studium. Nahrnou na tebe pár filozofických termínů, představitelů toho, či onoho fil. směru a za půl roku stejně už z té slátaniny nic nevíš. Je potřeba učit praktické dovednosti. Stavařina, strojařina, technologické směry, chemické obory... sociální studia na 1000 způsobů jsou pro kočku.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:05:49)
S technikou to není tak žhavé, je jich dost, platy až na výjimky nízké. K čemu tu ti technici budou, když se tu za chvíli stejně nic nebude vyrábět a vývoj probíhá spíše v Německu než zde?
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:11:11)
Z toho Německa se výroba již dávno přesunula do zemí na jih a východ od nich. Takže začali ve Španělsku, Portugalsku, dále přes Polsko, ČR, SR? Maďarskou do Rumunska a Bulharska. Něco přesunuli na Ukrajinu a hlavně do Ruska, potom pokračovali přes Indii do Číny, Vietnamu...Všude tam potřebují domácí techniky a dělníky, případně nižší a střední management. V Německu zůstala centrála s představenstvem a dozorčí radou a administrativa. Kapisto?
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:20:44)
Tomu rozumím. Pokud odchází výroba, odchází časem i know-how a není potom problém, aby si ty levné lokality vyškolili vlastní techniky. Však se to děje a ještě je naši lidé rádi zaučí a výsledkem je, že přijdou potom o práci.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:29:24)
Nerozumím, koho zaučí. Samozřejmě, že Němci si třeba do fabriky v Rumunsku pošlou i své techniky, angažují svého šéfa. Přesto tam najdou práci i tisíce domácích, včetně mistrů (musí zde být spojovací článek mezi domorodci a vedením). Pro Rumunsko je profit v tom, že zde majitel fabriky platí daně, zaměstná v regionech s vysokou nezaměstnaností i tisíce dělníků... Ale v tom Německu již dnes není prakticky žádná výroba. Samozřejmě, že zde jsou automobilky BMW, GM - Opel, Mercedes, Audi, VW - ale všichni vyrábí převážnou část své produkce v levnějších zemích. Př. VW - ČR, Čína, Indie, Mercedes - Maďarsko...
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:34:00)
Jeany - v případě Rumunska a Ukrajiny se to zatím nestane, ale v případě Číny se může stát a stává se, že přesunem výroby k nim se tam odehrává později i vývoj. Vyspělé země, jakmile ztratí kontakt s výrobou, tak ztrácejí časem i know-how, ne hned, ale postupně. A potom se stává, že např. ta Čína si bude kupovat evropské a americké firmy, do kterých bude zavádět své praktiky a nějaké drahé evropské či americké inženýry nebude potřebovat, protože bude mít svých dost.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:49:49)
Samozřejmě, že jim může vyrůst konkurence. Nebude to tak jednoduché. Je to ošetřen ochrannými známkami, průmyslovými vzory, patenty. Živí se tím mnoho advokátních kanceláří. V tomto problém není.
 aky 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:00:17)
....Ale v tom Německu již dnes není prakticky žádná výroba.
A v com spociva nemecky export? Vyvazaju zrno a prutene kosiky?
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:06:27)
Německo vyrábí, ale ne tolik na svém území, často také v ČR. V Německu potom probíhají jen dokončovací práce. Podstatná část výroby je jinde. V rámci EU je tam situace ovšem ještě nejlepší.
 wer 


žádná práce není ponižující 

(16.7.2014 16:09:20)
Jak doplnit si vzdělání? Copak dělnické profese nejsou potřeba? Každý nemůže být VŠ,je mi skoro 50, ve svém věku už vím co zvládnu a co ne, mám maturitu, SVOJI práci dělám dobře.
Jenže za dělnickou práci se dost málo platí. A to je problém, žádná práce není ponižující, ponižující jsou jenom podmínky, které zajišťují, že se na práci těch lidí obohatí ještě někdo jiný (agentury)


Mě to připadá že jenom VŠ mají nárok na život.
 Černá kronika 


Re: žádná práce není ponižující 

(16.7.2014 17:40:57)
žádná práce není ponižující, ponižující jsou jenom podmínky, které zajišťují, že se na práci těch lidí obohatí ještě někdo jiný
~R^
 jentak 
  • 

Re: žádná práce není ponižující 

(16.7.2014 20:27:56)
Jsou potřeba, ale pokud někdo studuje VŠ, tak asi nehodlám strávit zbytek života jako dělník na páse. Pokud někdo se vyučí jako třeba obráběč kovů, tak to asi ve fabrice bude dělat a počítá s tím, pokud se někdo vyučí jako šička, tak taky počítá s tím, že skončí jako šička u pásu.
Ono totiž není pravda, že studium VŠ nic nestojí, stojí, a to dost na to, aby takový člověk skončil na pásu. Ale na druhou stranu - ano, pokud bude nutný pro to, aby dotyčný získal vůbec nějakou práci, mít VŠ, tak to pak jo.
Co třeba dříve vyučené prodavačky. Dnes taková nemá šanci pomalu získat místo, protože na kasu chtějí jen s maturitou a tak vyučená je pro ně nanic, protože pro ně není dostatečně flexibilní.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:12:31)
Tak tady u nás už jsou u pásu i vysokoškoláci - tedy hlavně vysokoškolačky. Je to otřesné.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:16:04)
A kde se všichni VŠ mají zaměstnat??? Jak jsem napsala, každá má sociální práci na 1000 způsobů. Za studium do sebe dostaly hlavně teorii, praxe skoro žádná. Školy nepracují pro potřeby trhu, ti žijí z příspěvků na studenta a mnohé navíc i z placeného školného. To jsou jen příští nezaměstnaní. Každou zemí živí hlavně výroba a export.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:20:24)
No právě - tak se ptám, proč stát platí za tyto budoucí nezaměstnané tak nehorázné příspěvky - /tedy neplatí studentům, ale příslušným školám/.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:25:10)
Jentak - nezaměstnanost mezi VŠ je stále nejnižší, bez ohledu na typ studia. Nejvyšší nezaměstnanost mají vyučení.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:27:44)
No - tak dost často VŠ mají vyšší nároky, tudíž jsou ochotni pracovat i v nekvalifikované profesi a doufají, že postoupí. A nejsou typickým pobírači různých dávek, kdežto u těch vyučených je to dost často norma a proč by pracoval, když nemusí.
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:35:56)
To ale nemá logiku. Jakto, že nejvíc nezaměstnaných je mezi vyučenými, když se pořád říká, že dobrý řemeslník si může vydělat víc než vysokoškolák a že dobrých řemeslníků je míň a míň. Nechápu, proč se tedy nevěnuje víc peněz do učňovského školství a především do praxe učňů, která z vlastní zkušenosti u syna je fakt katastrofální. Takže těch pár učňů, co dneska vychází z učilišť, v podstatě nic neumí. No vlastně jsem si tímto odpověděla, proč je mezi vyučenými nejvyšší nezaměstnanost.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:38:07)
Vyučení mají šanci, pokud mají rodinný podnik, kde je zaměstná příbuzný. Žádný soukromník ho zaučovat dnes nebude. Nemá důvod.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:39:27)
Přesně - stojí to hodně námahy a peněz a je to jen ztráta a navíc si buduje svou vlastní konkurenci. To by byl s prominutím debil, když by to někdo dělal.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:43:39)
Protože je zde stále moc zaslepených rodičů. Ti jsou stále přesvědčeni, že dítě s VŠ bude sedět v kanceláři a za pár let už bude druhým poroučet. To je ovšem dost velký omyl. Děcka jdou cestou nejmenšího odporu. Je jim jedno, co studují. Hlavně, když nemusí ráno brzy vstávat do práce. Studia často mění, přerušují, prodlužují. A stejně vychází nepřipraveni. Hodně z nich studia nechá a jdou se protloukat. Těžkou školu si nechtějí vybrat a proti zkouší hlavně pajdáky, sociální fakulty i umělecké školy. Na trhu práce po nich je jen minimální poptávka.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:49:33)
Jeany - no tak máš pravdu, jenže když si vybereš nějakou těžkou školu, třeba jadernou eneretiku či co já vím, tak jsi velmi úzce zaměřena a v tom oboru zase stejně nemusí být tolik pracovních příležitostí. Byla jsem překvapena vysokou nezaměstnaností absolventů přírodovědecké fakulty - a tam máš těžké obory, chemie, biologie nebo matematika. Buď jdou učit na střední, nebo zůstanou na fakultě. Málokdo z nich se uplatní v soukromém sektoru. Firmy podle mě totiž víc lidí ani nepotřebují, zvládnou to s tím počtem, který zatím mají.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:52:40)
Znám od nás pár inženýrů, kteří jezdí do Dukovan a jsou tam hodně spokojeni. Rozhodně finančně nestrádají. Jsou to moji bývalí spolužáci z gymplu.
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:05:50)
A jak to vidíte se studiem farmaceutických oborů? Tedy jen na VOŠ. Je uplatnění?
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:12:43)
Farmacie nevím, říkalo se, že uplatnění je dobré. Ovšem dnešní lékárny fungují jako běžné obchody a farmaceut je tam v postavení prodavače, hlavně ve velkých síťových. Jaké jsou možnosti zřízení vlastní lékárny nevím, ale je to opravdu spíše obchodní pozice než nějaká odborná. Hodně z nich pracují jako obchodní reprezentatni různých farmaceutických společností. Pokud jde o výzkum a vývoj v olbasti farmacie, tak nějaké šance tam asi jsou, ale nemám podrobné informace. Osobně bych asi na farmacii dnes nešla.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:14:50)
Mám kamarádku, co má v tomto oboru vystudovanou VŠ. Měla vlastní lékárnu a v konkurenci řetězců neměla šanci. Musela zavřít a měla problém sehnat práci, protože všude to bylo na ranní a odpolední a ona nemohla, měla malé děti.
Říkala mi, že teď pracuje v lékárně v podstatě jako prodavačka a svou kvalifikaci neuplatní.
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:19:03)
Dcera dělá VOŠ farmaceutický laborant a máme strach, aby měla uplatnění. Nebude tedy magistr, ale jen asistent. Kdyby měla být další nezaměstnatelná v rodině, tak to by bylo dost děsný.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:23:12)
Myslím si, že bude důležité, aby se dcera už teď hlásila na různé praxe a pracovala i zdarma. Všechny prázdniny, kdykoliv bude mít možnost. Nemohla by pracovat v nemocnici při přípravě léků? Nebo v lékárně spadající pod nemocnici? Buď v kontaktu s učiteli a zeptej se jich na možnosti, měli by poradit.
www.apatykar.info
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:28:14)
Ona měla už při střední škole brigádu v lékárně, ale jen jako sanitářka, takže letos už pátým rokem tam bude. Jinak má povinnou měsíční praxi při škole. Dokud nebude hotová, tak brigádně ale na tý svý pozici dělat stejně nemůže, může tedy v lékárně pracovat maximálně jako sanitářka a pak prokazovat tuhle praxi, což je vlastně k ničemu.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:30:39)
Prostě musí navazovat vztahy s lékárnami. Ovšem ty lékárny nemusejí mít ani volná místa nebo mít o absolventy zájem. Najdi si nejdříve lékárny v okolí bydliště a ptej se tam, nemusí tam zatím dělat vyloženě odbornou práci, ale různé výpomoci, pokud budou mít vůbec zájem. Jinak fakt nevím, co poradit. Nebo výrobce léčiv v ČR, a tam se informovat.
 wer 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:51:31)
No jenže lékárny raději vemou magistru, protože protože ta může udělat i práci laborantky, ale laborantka za Mgr nezaskočí~:(
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:36:40)
No ale magistra je jednou tak drahá jak laborantka a u okýnka s volně prodejnými léky stačí právě ta laborantka. Já nevím, říkám si, že těch škol, kde se tohle vzdělání získá, není zase až tolik. Na magistru farmacie jsou jen dvě VŠ a ty VOŠky taky nejsou při každé zdrávce a navíc ani pokaždé tento obor nevyučují, prostě těch absoloventů není snad tolik. Problém je, že farmaceutický laborant tohle vzdělání na VŠ nezíská, protože tento obor se učí pouze na VOŠ. No budu doufat, že uplatnění nakonec nějaký bude....
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:19:33)
Ideál je dnes být zaměstnaný a později se osamostatnit a mít vlastní podnik, a to kolem 40-45 let. Aby byl člověk kolem 50 nezávislý. Je to možná utopie, ale je to asi jediné, co dnes funguje. A to ten vlastní podnik prosím nemyslím na nějaké zbohatnutí, ale na skromné uživení se.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:23:29)
Asi ano, tak nějak.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:27:39)
Tak mé kamarádce je čerstvých 55 let a byla před rokem propuštěna. Za rok nenašla odpovídající uplatnění, na pás se nehlásila, je to VŠ a pracovala na odborných pozicích. A nic - řekli jí, že je pro ně stará a její zkušenosti jsou jim u zadele. Takže je vedená na UP bez podpory a začala chovat včely - nejdřív jako koníčka, protože předtím neměla čas a teď je to forma přiživení se, aby nebyla bez koruny - ovšem načerno.
Jiný můj kamarád je tedy sám a bydlí sám, tak je zčásti na dávkách a přivydělává si sběrem bylin. Je to taky VŠ, ovšem věk přes 55 let.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:32:51)
A potom Ti někdo řekně, že o odborníky se firmy perou a přeplácejí je, neboť je jich nedostatek. Asi by byli označeni za neschopné. A pořád tu budeme poslouchat, jak nejsou lidi, hlavně firmy nám tu pláčou, jak je těžké najít odpovědné zaměstnance. Fakt hrozná perspektiva.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:36:37)
Ten můj známý pracoval až do propuštění jako finanční manažer. Po změně vedení se dozvěděl, že není dost dynamický a nemůže být vzhledem k věku a že firma potřebuje novou krev. No co, na to má firma právo. Jenže evidentně mu u jiných firem byly jeho zkušenosti nanic, oni chtěli sice jinou krev, ale hlavně mladou krev.
 Petra 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:14:41)
Bohužel jeden z důvodů, proč nikdo nechce na praxi učně je ten, že si musí dodělat vzdělání. Takže např. kadeřnice, která je vyučená, má vlastní prosperující salon, dost vydělává a je vlastně spokojená, tak pokud si vezme učně, musí vystudovat pedagogickou fakultu. Jinak ty učně mít nesmí. Studují kombinované studium a jsou z toho zoufalé. Mají např. neskutečný problém se zkouškou z jazyka (a to FPE o které mluvím jim "dovolila" zkoušku z ruštiny, kterou už přece jenom měli na ZŠ).
Takže se nedivím, že se na to můžou vykašlat a o žádné učně nemají zájem.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:16:31)
Proč by si kadeřnice musela dělat pedagogické vzdělání na to, aby mohla zaměstnat někoho bez praxe nebo na brigádu?
 Petra 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:43:25)
Kvůli tomu ne. Ale aby mohla mít učně, musí mít pedagogické vzdělání.
 Lexi. 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:11:34)
"pokud si vezme učně, musí vystudovat pedagogickou fakultu"
- to je naprostá blbost, úplně stačí pedagogické minimum (a i u toho si nejsem v tomto případě jistá jestli je nutné)
 Petra 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:16:30)
Ty ženské učíme. Musí udělat Bc.
 wer 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:17:06)
Dobrý řemeslník? A ty dáš za boty 7 000,- ševci, nebo si raději koupíš v obchodě za 2 500,- udělané na lince kde si operátor vydělá 50kč za hodinu??????
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:39:37)
To ještě vůbec existuje učební obor švec? Měla jsem spíš na mysli zedníka, truhláře, instalatéra ....
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:44:56)
Obuv nevyrábí operátoři:-) Byla jsi někdy v továrně na výrobu obuvi?
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:36:55)
To je také dáno setrvačností. Absolventi již delší dobu mají problémy při vstupu na pracovní trh. Vždy bude relativně méně VŠ nezaměstnaných. Ale žádná statistika neexistuje, kolik absolventů pracuje mimo obor svého studia a z jakých příčin. Kolik z nich jen nemohlo práci v oboru najít, či byla na úrovni dělníka třeba se ZŠ. Zkus dnes přijít, že jsi vystudovala VŠ se sociálním zaměřením na 100 způsobů, uvidíš, že ti nikdo nic nenabídne.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:41:19)
Ono je jedno, co jsi vystudovala, stejně ti nikdo nic nenabídne. Musíš hledat sama a sama se nabízet. Třeba sousedka - vystudovala nějakou sociální práci /nevím přesně/, je Bc a pracuje jako prodavačka v pekárně, protože jí rodiče řekli, že ji dotovali dost dlouho, tak že tím ukončením studia končí. Musela vzít, co se nabízelo.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:55:33)
I když bude pracovat v sociálním zařízení, např. výchovný ústav, v pečovateláku, dětském domově, či jiných ústavech, tak její plat bude těsně nad úrovni té prodavačky. Stály jí ty roky studia za to? V těchto případech se to ekonomicky vůbec nerentuje.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:58:24)
Já myslím, že se jim to rentuje. Nejde třeba o výši platu, ale už i o pracovní podmínky. Mají třeba pocit, že pracují v čistějších prostředí, mezi vzdělanějšími lidmi, nemají práci na směny atd. Mohou mít stejnou mzu jako dělníci, ale prostě ta jejich práce je v lecčemž třeba jednodušší...
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:03:02)
Tady si mně někdo naklonoval. Záleží konkrétně, kdo co dělá. Pokud to bude úřednice u přepážky na pracáku, tak ta moc uspokojení ze své práce právě nezažívá.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:04:24)
Pardon, omylem jsem do příspěvku zadala Vaše jméno.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:07:01)
Tak osobně já bych raději vzala místo úřednice na pracáku než jít na pás do fabriky~;)
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:07:50)
Já též.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:41:31)
Jeany - možná že se ti absolventi VŠ sociální práce apod. zaměstnanají i jako OSVČ. Znám jednu, co vystudovala sociální práci, a nakonec má vlastní fitcentrum. Nevím, jestli ji k tomu dopomohla VŠ, ale prostě podniká.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:00:56)
Každý můžeme zkusit podnikat a pracovat na sebe. Pokud zůstane v pozici zaměstnance, je to život s každodenním nedostatkem. A studovat se má, když to má smysl. Nechci ovšem poškodit lidi, co jsou například věřící. Ti si často takovou práci vyberou dobrovolně, chtějí poskytovat službu potřebným. V tom případě ano, ale je skoro rozumnější vstoupit do řádu. Žít jen pro tu potřebu pomáhat potřebným a nebýt svazovaná starostmi a povinnostmi vůči své rodině.
 Dana 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:04:47)
Stát tím udržuje umělou zaměstnanost, jak za socializmu. Čím více bude i zcela nepotřebných středních a vysokých škol financovaných ze státních peněz, tím méně bude mít stát nezaměstnaných. Na těch školách se zaměstná velké množství zaměstnanců a zároveň se zbrzdí příliv mladých do pracovního procesu, když jich bude hodně studovat do 26 let. I z důvodu vytváření socialistické umělé zaměstnanosti pořád stoupá počet všelijakých státních zaměstnanců. I když je ve skutečnosti stát nijak nutně nepotřebuje. To jsou vlastně ty investice do zaměstnanosti. Také většina těch vystudovaných z různých humanitních vysokých škol skončí jako uměle zaměstnaní státní zaměstnanci. Nyní zase budou prý úřady práce nabírat 600 / zbytečných/ zaměstnanců.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:06:45)
Tak ano, krátkodobě se vyřeší nezaměstnanost, ale ti lidi stejně jednou dostudují a budou chtít na trh práce vstoupit? Je to jen oddálení, ale ne řešení.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:08:40)
No - tak vím, že se na to známá ptala a dozvěděla se, že místní UP má spoustu externistů a bude je brát z nich. Takže to je spíš umělý krok. Nevím ovšem, jak je to na jiných UP - řekla bych, že to bude podobný.
 Kafe 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:08:45)
Dano - to je stejné všude po Evropě. Lidí mnoho a pracovních míst ubývá (roste produktivita práce). Tak se část populace uměle odsaje mimo pracovní trh.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:10:26)
Zbyteční by neměli být. Budou určeni ke kontrole, zda se vyplácené sociální dávky nezneužívají. A u nás se bez kontroly zneužívá vlastně všechno. Nebude to práce v teplé kanceláři, ale především v daném terénu. Dosud pro obrovskou administrativu toho nebyli zaměstnanci pracáku schopni. I tak jde o polovinu požadovaného množství.,
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:24:15)
Západní země živí výroba v zemích s nízkou pracovní silou. ČR je sice zatím výrobcem, ale hlavně subdovatelem součástek. Konečný výrobek s patřičným ziskem potom prodá v českém případě hlavně Němec.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:21:15)
Jentak - jakou mají nejčastěji VŠ? To by mě zajímalo.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:26:02)
Různé - jsou to ekonomické obory /kdy dotyčné ztratily kontakt se svým oborem/ případně nezískaly včas odpovídající praxi, jsou to i různé sociální obory, kde se dlouho nebyly schopné uchytit v oboru a pak už je pozdě. A jsou to jak tzv. státní VŠ, tak i ze soukromých škol.
Já byla poměrně v šoku z praxe některých soukromých VŠ, kde nařizují svým studentům 5ti měsíční povinnou praxi, ale praxi si musí sehnat sami, za celý semestr platí škole školné a praxe je normálně 8 hodin denně - a klidně neplacená. Není mi jasný, k čemu to je krom toho, že se tím škola dle mýho nehorázně obohacuje.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:29:36)
Jentak - a máš pocit, že ti VŠ u vás se někam posunuli, že později našli nějaké jiné místo nebo že se smířily s tím, že budou navždy dělnicemi? V rámci firmy asi možnosti na postup nejsouk, co?
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:36:46)
Tak v rámci dělnické profese nemáš možnost se kamsi posunout. Navíc mám pocit, že když tam dotyčná na této pozici skončí, tak aby jí nehráblo, přestane přemýšlet nad tou prací a snaží se od toho oprostit. A tudíž přestává hledat jiná místa, protože by se svou situací musela zabývat a jít do tý práce by bylo pro ni těžší. Nakonec tam končí s tím, že aspoň má čistou hlavu a přestane se zabývat svými pocity marnosti.
No a dle mýho názoru - i když by chtěla chodit na výběrová řízení, tak nemůže říct - promiňte, já vím, že mě zvete na tehdy a tehdy, ale já jsem v práci, tak nemůžu. A další věc - ono se říká, že žádná práce cti netratí - to je pravda. Ovšem nemůžeš chtít se hlásit na kvalifikovanou a odbornou práci s tím, že máš v životopise mezeru 2 roky a napsáno - dělnice na páse. To tě automaticky diskvalifikuje, neboť jsi na 2 roky odstržená od praxe a reality. A proč by brali Tebe, když mají na stole stoh životopisů od lidí, které jsou v oboru stále.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:39:37)
Hlavně že se tedy doporučuje vzít jakoukoli práci i mimo obor, přitom výsledek pro firmu je stejný, jako kdybys ty dva roky byla nezaměstnaná. Práce mimo obor nikoho nezajímá.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:43:24)
Ne - vzít jakoukoli práci mimo obor je horší než nemít žádnou a být na UP. Pak můžeš tvrdit, že v tom volnu jsi se neustále vzdělávala v tom a tom a ukázat odborné znalosti, kdežto při práci mimo obor to každý bere jako sci-fi. A další věc- při evidenci na UP jsi flexibilní, můžeš vzít třeba i brigádu na měsíc ve svém oboru, a to hned - jako zaměstnanec v jiném oboru jsi z této možnosti vyřazená.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:46:52)
Jentak - to je tedy opravdu směšné. Hlavně že se neustále požaduje po lidech flexibilita a ochota měnit obory apod. a nakonec si tím vůbec nepomůžeš, protože firmy v tomto flexibilní nejsou.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:49:18)
Ano, požaduje se flexibilita, ale firmy chtějí specializované pracovníky. Je jim šumák, kolik programů a řečí znáš, co všechno umíš, oni chtějí např. znalost SAP, praxi na obdobné pozici ve výrobním podniku 5 let a španělštinu. A i tak dostanou x přesně odpovídajících uchazečů k výběru, tak proč se zabývat někým, který něco z toho nesplňuje.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:51:34)
Jentak - souhlasím s tebou. Přitom ten SAP má každá firma šitý na míru. Ale Ty, pokud s ním zkušenosti nemáš, tak máš navěky zřejmě smůlu. Můžeš se zatím naučit španělštinu, ale v další pozici budou zase požadovat portugalštinu. A tak pořád dokola. Je to fakt jak loterie. Velká nejistota.
 Kafe 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:56:27)
Místo zkušenosti se SAP můžeš prodat zkušenosti s jinými systémy, protože je to vše na podobném (logickém) principu. Firmám jde spíše o schopnost s takovými systémy pracovat, než o znalost toho konkrétního. Někteří lidé se je totiž nejsou schopni nikdy naučit.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:01:21)
Mě také vadí termín překvalifikovaný, za kterým se dnes skrává leccos. Pokud třeba dotyčná pracovala jako překladatelka nebo účetní a přihláší se na práci asistentky bez znalosti jazyků a účetnictví, tak ji nevezmou, protože to přece není pro ni, ona tam dlouho nevydrží, uteče. To, že nemá kam utéct, neřeší. Kdyby měla kam, tak se na to místo nehlásí. A potom v novinách čteme, že nejsme ochotni brát "horší" místa a máme snižovat své nároky...
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:02:51)
Ne - spousta firem chce jisté a přesně dané zkušenosti, chtějí člověka, který sedne a hned jede na plný výkon, který většinou není nijak rozsáhlý a kreativní - prostě bušit do klávesnice.
 Kafe 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:07:20)
Jentak - to je utopie. Podstatnější jsou pro firmy vlastnosti toho dotyčného, protože systémy a procesy mají každá firma jiné. Takže samostatnost (což nejde bez jisté míry kreativity), zodpovědnost a dochvilnost - toho je třeba. Ostatní se dá doučit.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:12:58)
Ujišťuji Tě, že s tím mám bohaté zkušenosti a funguje to tak, jak píšu. Dále spousta firem na tyto pozice nechce lidi z praxe, myslím ty nižší pozice/, protože by jim do toho kecali, moc by se zajímali, jak to, že to či ono se dělá takhle a takhle to funguje lépe /ovšem jim se to moc nehodí/ a lidi po škole se líp zpracovávají, takže pokud nemají extra požadavky, tak chtějí hned po škole a nebo skutečně mají přísně a jasně dané požadavky a z toho nesleví ani za nic. No a dost často se stává, že noví zaměstnanci mají smlouvy na 2 roky s tím, že pokud se objeví někdo zajímavější, tedy kvalifikovanější, případně kmenový zaměstnanec včas nepochopil, že má držet pusu a krok, tak se mění.
Jinak chtěla bych vidět kreativní fakturantku, která má přesně časově nalajnováno, kolik fa má denně zvládnout - tam na kreativitu není čas, musí jet jak stroj.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:16:59)
Také si myslím, že kreativita je dnes to poslední, co se od zaměstnance očekává. Naopak řada pozic je už tak úzce specializovaná, že děláte do zblbnutí jeden úkon až do důchodu. A potom se diví, že se lidem těžko mění zaměstnání, když většina z nich dělá ve velkých firmách jednu malou specifikovanou úlohu a nic jiného. Je to sice asi dobré pro produktivitu firmy -. funguje jako manufaktura - ale ti lidi z toho časem musí vyhořet, je to vlastně to samé jako na tom pásu.
 Květ + 2 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:42:24)
Jentak, ale jak to má udělat ženská jako já. Hned po střední jsem šla makat. Praxe 5 let, ale moc mi nedala. Pak rodičák. Ten mi skončil a já hledám práci. Zatím marně. Obchoďáka nebo pojišťováka dělat nechci. Jiné administrativní práce zde u nás prostě nikdo nenabízí. Jo, hlásila jsem se nedávno na jednu administrativní práci, bylo to dokonce ve stejném oboru, ve kterém jsem dělala dřív. Nevzali mě. Přišlo jim prý přes 400 žádostí.
Jako prodavačku mě nikde nechtějí, nemám praxi. Specializované práce dělat nemůžu.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:46:18)
Květ - já ale neříkám, že jsi neschopná nebo tak něco. Neříkám, že děláš všechno blbě. V ČR je prostě taková situace a pokud se ti nezadaří být na správném místě ve správnou dobu /což ovšem neovlivníš dopředu, protože to je o štěstí/, tak musíš bojovat tím, co se nabízí. Takže třeba tu personální agenturu - protože potřebuješ peníze.
Já jen popisuju, že to je hrozně těžký a ne každý může mávnout rukou nad nabídkou práce u pásu, byť má na víc.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:06:33)
Ono se jen výjimečně některá z úřednic posune výš. Ve hře zpravidla nejsou odborné předpoklady, kvalifikace a praxe. Výběrovky, ty jsou na knižní zpracování a vydání. Jak to chodí u "výběrových řízení".
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:08:40)
V dnešní době je ale takové místo úřednice lukrativní. Vezměte si třeba úřednice vydávající pasy, občany, řidičské průkazy? Co by dnes tyto paní mohly soukromé firmě nabídnout? Pro takové lidi je taková pozice terno. A se služebním zákonem budou mít jistotu, že tam budou sedět do důchodu. Je to pohodlnější než pracovat někde přes agenturu v továrně.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:15:00)
Nespadají pod služební zákon.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:16:20)
Nebudou to úřednice spadající pod služební zákon jako úřednice na FU a dalších úřadech? To mi přijde divný, když se jedná o stát. Ovšem on ten navrhovaný služební zákon je taky paskvil, který si prý hraje na věrnost, takže.........
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:19:29)
Byl zde příklad pracovnice na vydávání OP, cestovních pasů. Patří pod města - odbor správní. Na ně se připravovaný služební zákon nebude vztahovat.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 14:22:53)
Aha - já myslela že reaguješ na úřednice na UP.
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:57:33)
I když úroveň škol za poslední roky pořádně klesla oproti 80.letům, tak jsou zde lidé, kteří na to nemají potřebnou rozumovou kapacitu. Tito lidé budou často fluktuovat, bude jim stačit jednoduché zaškolení a budou také pracovat za nízkou mzdu. Většinou blízkou minimální mzdě, pokud nepůjde o pár podniků typu Škodovky, Bosch, Hyundai, TPC... jejich život bude dost fádní, šedý a frustrující.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:00:08)
Právě o tom mluvím, ti lidé nemají v podstatě žádnou perpektivu. Budou rotovat od agentury k agentuře. Je to ztráta času, tato místa nikam nevedou, člověka to nikam neposune.
 Květ + 2 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:57:55)
Vzdělání mám celkem ok, práci tu sehnat je horší. Ale rodina z něčeho žít musí. Tak proč být zbytečně hrdý.
Plat je tak 1x větší, než jsem měla v kanceláři na malém městě.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:01:09)
V čem dnes spočívají dělnické profese pro ženy? Nemám představu, jak to chodí. Není to ubíjející a monotónní apod.? Nebo fyzicky náročné?
 Jeany 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:04:46)
Obor od oboru, podnik od podniku. Od jednoduché monotónní práce např. při kompletaci výrobků, přes práci u pásu až po expedici... Ale platy jsou smutné.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:07:33)
To je úděl žen - jednodušších administrativních pozic už není dostatek, tak budou prodavačky a dělnice.
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:10:56)
A u Tebe je to jak? Je to snesitelná práce? Dnes je to spíše o ovládání strojů než o manuální práci, ne?
 Konvalinka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:22:06)
Tak 12 tisíc čistého je bohužel asi ještě dobrý plat, čekala jsem 12 tisíc hrubého.
 Marcela a 3 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:13:34)
Hlavně na takové rady typu dělej něco jiného,doplň si vzdělání atd-ses na počátku vůbec neptala. Miluju takové radily...
 Květ + 2 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:28:12)
Já už tohle vůbec nekomentuju. Ať založí jakékoliv téma, vždy se to zvrhne jiný směrem, než jsem se ptala. Taky se mi to nelíbí.
 radka 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:42:11)
vyška je v dnešní době celkem nanic, spíš naopak
 Šešule 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 17:44:25)
Vidím to podobně- víc záleží na tom, jak se k člověku chovají, než jaká práce to je.
 jentak 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 20:30:03)
A nedělala bych si iluze o kamarádském přístupu u pásové výroby. Jsi kus - buď jedeš a nebo vypadni.
 bagmat 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 12:52:40)
Tady agentur moc není, teda ani tej práce a pokud někdo dělal pod agenturou, vždy měl menší plat než zaměstnanci dané firmy, ale zas pokud byl dělník byl dost často se stávalo, že si ho firma přetáhla
 bagmat 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:15:13)
chtěla jsem napsat pokud je dělník dobrý, tak si ho firma přetáhne, ( nedal se tu dřív příspěvek opravit, když to člověk zkopal ? )
 Květ + 2 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:00:26)
A vzali tě nakonec?
 Fren 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:20:48)
osvoj si kapitalistické pojmy: žádná dělnice,ale operátorka,žádná uklízečka,ale kosmetička podlahových krytin!!
 Černá kronika 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:38:43)
též asistentka prodeje (kdysi srozumitelně "prodavačka")
 Fren 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:53:11)
ano!
 Kafe 


Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 13:53:14)
Asi stejně, jako u dalších pozic, jen se tě nebudou tolik ptát ála: "jak si představujete sebe sama za 10 let" a "jaké jsou vaše silné a slabé stránky". Tedy zeptají se na pracovní zkušenosti, apod.
 anela 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 16:33:24)
Uklízečka je správně,,Specialista úklidu"
 :))) 
  • 

Re: Výběrové řízení - dělnice 

(16.7.2014 18:04:38)
a já myslela že "manažerka čistoty podlahových ploch" :)

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.