| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 53535  [Dalších 53515 >>]
Jeanine, M 3/05 a M 10/06 a // 21662

Re: rekonstrukce kuchyně

2.4.2008 14:59:42
Medu, já tedy nerez nepřelešťuju. Resp. jednou týdně ho nastříkám vodou s čistícím prostředkem a setřu švédkou a jednou za dlouhý čas vemu prostředek na nerez a naleštím, ale popravdě, to jsem dělala za těch pět let asi 3x..... no, nepřijde mi ta údržba nějak výrazně pracná.
Medi+Kryštof(8/04)+Filip(8/06) 14419

Re: rekonstrukce kuchyně

2.4.2008 14:56:19
no mně se právě právě zddá, že není až tak velký cenový rozdíl mezi tím nerezem a bílou. ségra má nerez, už několik let, a rozhodně se hůř než bílý udržuje, i když je umytý, musí se ještě přelešťovat, což bílá nemusí...ale třeba teď už to ty nerezy nedělají, nevím, už to má fakt dlouho
a k tomu provizoriu na pět let - právě že nevím jistě,jestli to opravdu bude jen těch pět let ;((, jak budem v šetření úspěšní, ještě jsme se nevyštrachali ani z těch nejožehavějších dluhů... nikde není psáno, že nepřijde třetí dítě a tak...
a tak nějak vevnitř cítím, že po těch letech provizoria, co jsou za mnou, už potřebuju mít opravdu moc dobrý pocit z toho, jak si to tu vybudujem. Moc se mi ten byt líbí a nechci si to zkazit tím, že mě tu něco nebude těšit, protože budu vědět, že jsem to odflinkla. Hypotéka máme docela vysokou a fakt se musíme ohánět, abychom to v pohodě zvládli splácet, nakonec jsme totiž koupili asi o půl milionu drý¨áž, než jsme původně měli v úmyslu. a šla jsem tu s tím, že mi ten byt stojí za to se za něj tolik zadlužit, že se v něm budu cítit a bude mě těšit se "na něj dřít"...jsem asi trochu psychouš, když to tak beru, že jo... no furt to promýšlím, tak už mi z toho asi hrabe ~g~
Jeanine, M 3/05 a M 10/06 a // 21662

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:46:48
Aha, sporák, tak s tím neporadím, mám sklokeramickou desku a už pošilhávám po indukční ~j~.
Do bílých spotřebičů do kuchyně bych dneska už nešla, časem to žloutne, nemluvě o údržbě...
Jeanine, M 3/05 a M 10/06 a // 21662

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:45:07
Ahoj, Medu!
My máme nerez mikrovlnku od Baumatic a k ní speciální rámeček pro zabudování do linky. Máme jí tedy zabudovanou ale může stát i samostatně. Jinak, já na ní neměla žádné zvláštní nároky, jenom v ní krátce ohřívám, mám jí pět let a je bez poruchy, nezničená, nepoškrábaná a nebyla ani z nejdražších. Takže mohu doporučit. Navíc, jestli máš ráda nerez, tak tu novou kuchyň už třeba budeš ladit do nerez a takováto mikrovlnka by Ti mohla zůstat.

A teď nevím, co bylo to další...
Anouk 20112

rekonstrukce kuchyně

2.4.2008 14:27:15
Juj, tak koukám, že je tu další co "provizorně" buduje na pět let! :-)
Já tedy tvrdě šlapu po ceně, takže jsem u bílý barvy a navíc jsem sporák a ledničku podědila po tchánovcích z chalupy...
A nevím o jakou zkušenost bych se s Tebou mohla podělit, otázka je myslím čistě estetická... zapatlanej můžeš mít sporák jak bílej tak nerezovej... teda alespoň já tu špínu vidím na obojím :-D:-D:-D
Medi+Kryštof(8/04)+Filip(8/06) 14419

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:18:36
Můžu vám začít dávkovat otázkk rekonstrukci kuchyně? Prosím teda: chci jen co nejlevnější rekonstrukci, protože za cca 5 let plánuju rozsáhlejší rekonstrukci celého bytu (až na to našetříme). Mám teď představu, že jen nechám natřít korpusy skříněk, vyměnit pracovní desku, dvířka skříněk, dřez a doladit detaily. Taky potřebuju nový sporák a mikrovlnku. Protože za těch pět let nechám zabudované spotřebiče, nechci teď nic drahého, a hlavně se rozhoduju mezi nerezem a bílou barvou. Pro a proti jsou tak půl na půl - nerez se mi líbí, mám v něm odpadkový koš, varnou konvici a doplňky. Bílá zas by se hodila k ledničce a myčce, takže by to nebylo každý pes jiná ves... tak nevím, co myslíte, nerez nebo bílý sporák a mikrovlnka? Jakou máte zkušenost? Díky moc!
*S 15300

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:14:05
Ale je fakt, že maminu nikdy nekritizoval, keď mu ich žehlila. To len ja som si odskákala. :-D
Medi+Kryštof(8/04)+Filip(8/06) 14419

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:10:11
Tý jo, tak to má můj obdiv, já teda žehlení u televize celkem mám ráda, ale musí mi to rychle odsejpat, jak semám s něčím piplat, tak to por mně není, totéž se dá říct u šití, jakmile by bylo něco, co nebude rychle hotové, ale vyžaduje to pečlivost, tak to je hrůza...
Sedací soupravy od českých ověřených obchodů na Favi.cz
*S 15300

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 14:06:34
Ocino je synom krajčírov pánskych nohavíc, takže akokoľvek by som ich vyžehlila, vždy by sa mu to zdalo nedokonalé. Ony celý čas viseli v aute na vešiaku. Aj keď som žehlila doma, vždy mal pripomienky. :-D A to ma vždy trpezlivo učil, aby to bolo dokonalé. Keď bol malý, sesternica si u nich zabudla bábiku a než si pre ňu prišla, ušil na ňu oblek. Komplet s podšívkou, do dnes ho hnevá, že jej trošku ťahal jeden rukáv. :-D
Medi+Kryštof(8/04)+Filip(8/06) 14419

Re: Vstupné priestory

2.4.2008 13:52:38
No Slávko, tak to zírám, můj ocko rozhodně mezi vyžehlenýma a nevyžehlenýma kalhotama nevidí rozdíl :-D

A určitě jsi je vyžehlila perfektně, jen se cestou zase pokrčily ;)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 53535  [Dalších 53515 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.