| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : České Budějovice

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 22981  [Dalších 22951 >>]
Elinor78 158003
22.8.2019 10:07:36
byt v paneláku v brně momentálně 4 miliony, a to už by jsme asi fakt nechtěli když to máme řešit jako nový start.
Elinor78 158003
22.8.2019 10:05:50
My 10 let a už to nedáváme. Mám dítě 10 let a řešíme i šikanu v rokli kde nepřizpůsobiví okradají a mlátí děcka tohoto věku. Ven beze mě kluk nesmí a to si nemyslím že je dobře.
začalo to vše tak rok zpět. Neříkám, že jinde se s tímto nesetkáme, ale když ulici pod námi v noci znásilnili ženu která jela nočním rozjezdem, tak si říkám, kde je ta bezpečnost co tu bývala?
mandelinka2 158004
22.8.2019 10:04:22
Tak byt za 7 mio není v Brně úplně běžný, že.

Nám vyhovuje dostupnost, možnost kvalitních škol (i středních, vysokých), kroužků, stejná vzdálenost za 3 letiště (Vídeň, Bratislava, Praha) plus jedno naše.
Doprava je naopak naprosto bez problémů, pokud člověk používá trochu mozek.
Elinor78 158003
22.8.2019 10:02:21
doprava momentálně v Brně je neskutečné dobrodružství, do naší čtvrtě každoročně odstaví šaliny a dělají koleje, kolik člověk pročeká v hromadné dopravě už ani nemluvím, koupit mi auto jsme s manželem zavrhli že je to k ničemu. V ČB ee luxusní byty dají pořídit za 4 miliony ale tady v té kategorii za to chtějí 8-9 milionu a panelák už opravdu nechcem. Raději cihlový s terasou, což je v Brně sci-fi. Jižní Čechy jsou manželova srdcovka a já se tomu nebráním, jen se snažíme zjistit co nejvíce než takové rozhodnutí uděláme.
A jaké čtvrtě podle vás jsou v ČB dobré na bydlení?
josefka :) 157895
22.8.2019 9:57:26
Elinor, my jsme taky v Líšni, už asi 3,5 roku, a jsme tu maximálně spokojení ~d~
zerat 18305
22.8.2019 9:53:22
Také jsme před dávnými lety odešli z Brna do ČB. V ČB, na paneláku jsme vydrželi 10 let, a pak se s radostí odstěhovali na RD do vesnice poblíž. Mně se Brno nelíbilo a nelíbí, takže přestěhování se v tomto směru nelitujeme. Na mě je strašně přeplněné, moc vysokých baráků, hodně aut, divných lidí... ČB jsou ale ve srovnání s Brnem vesnice. Netuším, jak moc se zkvalitnila doprava v Brně, - před sedmnácti lety jsme při výjezdu z Brna v pátek stávali i 3 hodiny v kolonách od Husovic než jsme z města vyjeli - tak takovéhle kolony jsme v ČB nikdy nezažili a dodnes se smějeme tomu, jak se budějčáci hroutí z toho, že budou někde omezení a budou někde muset stát o deset, dvacet minut déle. ~:-D Ale faktem je, že teď jsou ČB rozkopané dost a těch omezení je opravdu dost a už mě taky ta desetiminutová zdržení čílí. ~:-D Je problém i s parkováním... Mně se ČB také moc nelíbí, určitě by tu nechtěl žít každý ~2~ ale najdou se tady čtvrtě, kde bych si žití představit v nejhorším uměla. Nicméně raději si za prací... do ČB dojedu než tady bydlet. ~;)
Srovnání výšky platů versus cen nemovitostí nemám, ale z toho, co slyším a vidím, tak to vypadá, že platy jsou tu rozhodně nižší, ale i ceny nemovitostí jsou tu nižší. Známí koupili v Brně větší nový byt za 7 milionů a tady se dá za 7 milionů koupit luxusní vila ~:-D
mandelinka2 158004
22.8.2019 9:32:18
Tak je pravda, že zrovna Líšeň je šílená a tam bych bydlet teda nechtěl. Stejně tak Vinohady, Lesná (tam leda až úplně nahoře, směr Soběšice, Židenice kolem hlavní jsou taky hrozný.
Ale naopak - Jundrov, Kohoutovice, Bystrc, Komín - to jsou vysloveně krásný lokality.
Elinor78 158003
22.8.2019 9:27:24
my právě nevíme jestli do toho jít nebo ne. teď jsme v Líšni kde se plánuje mega developerský projekt nové bytové výstavby. chybí místa ve školách a školkách, a do toho na velké zelené louce začne výstavba betonového kostela. A to nemluvím o tom jak Brno přesouvá z centra nepřizpůsobivé do obecních bytů na okraje Brna. už máme tu čest mít je za sousedy a je to fakt paráda. Cena bytů, že by člověk koupil někde něco nového je tak přemrštěná, že nám ani banka takovou hypotéku nedá.
mandelinka2 158004
22.8.2019 9:16:17
Tak já v Brně žiji a myslím si, že je to jedno z nejlepších míst pro život.
Nacestováno něco mám, takže snad mám i srovnání.

Určitě jsou čtvrtě, kde bych bydlet nemusela, ale to je myslím v každém městě. v ČB bydlí moje teta, také si nestěžuje, ale jak je to tam s praktickou stránkou věci nevím - tedy pracovní příležitosti, školy, apod.
Já mám z ČB neslaný nemastný pocit - taková placka to je.
Elinor78 158003
22.8.2019 8:39:43
Realita je bohužel jiná. Ano pro investice společností jsme výhodou, Staví se tu mraky hal a skladů.
Mě spíše zajímalo, jak se obyvatelé ČB dívají na své město, co je pro ně výhodou tu žít.
Manžel ze služebních cest ho zná více než Brno, ale není to pohled když tu člověk skutečně bydlí
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 22981  [Dalších 22951 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.