| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Hrady a zámky

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 966  [Dalších 936 >>]
Lída+4 138596
18.1.2021 18:46:31
Sedmi, sice zjednodušení, ale úplně blbý.
A ty živý barvy byly známý dost dávno, a ve 20. století to už nebyl problém - jen se to nebralo jako vhodný. Podle zvyklostí se takový barvy prostě pro běžný nošení nehodily, použilo se to třeba na večerní šaty. A zase, pánská móda byla dost upjatá, tam se to nehodilo vůbec, a dáma na sebe ve všední den nemá takhle upozorňovat.
BTW, první umělý barvy pocházejí z druhý poloviny 19. století.
77kraska 132593
18.1.2021 18:35:49
Lido, jo, ale pro zjednoduseni to tak toci...chudaci usmudlani v rezne barve...kral vymydleny v modři

ostatne myslim, ze zarive barvy byly problem jeste treba pred 70 nebo 80 lety...co jsem nachazela obleceni po pribuznych na pude, tak to byly same tlumene barvy...a pak prisla 60. leta a hlavne 70. leta - a vsechno uplne zarilo...uz byly uplne jine moznosti v textilnim prumyslu
Lída+4 138596
18.1.2021 18:31:24
Sedmi, naprostá většina filmů je v tomhle směru totálně nespolehlivá.
Lída+4 138596
18.1.2021 18:30:21
Obarvit látku problém nebyl - potíž byly výrazný barvy, to pomocí prostředků dostupnejch v naší přírodě v podstatě neuděláš. Takže lomená žlutá, hnědá, lomená zelená, rezavá - to všechno šlo. Pro bohatý byly barvy jako královská modř, jasně červená, fialová a podobně, to se všechno dělá pomocí barev, který bylo potřeba dovážet z dálky, a rozhodně nebyly levný.
77kraska 132593
18.1.2021 18:24:23
sally, to je vzdycky krasne videt ve filmech...prosty lid je oblecen v hnede, rezne nebo spinave bile barve....a pak prijede kral a ma zarive barevne satstvo
sally 3140
18.1.2021 18:22:12
Podle mě tenkrát barvy byly určitým projevem "bohatství" nebo jak to říct... chalupy se nabílily vápnem a nazdar. Podobně oblečení - obarvit látku byl problém... takže barevný hrad byl asi takovým "zjevením"... my jsme dneska barvami přesycení a jsou pro nás "obyčejné", takže se stávají vlastně "nevkusem"...
angrešt 114837
18.1.2021 14:18:00
Muumi, Jenčov je moc hezký místo :) A já tam dál za ním byla - aniž bych ale prošla nějakým zákazem ~t~ Vymyslela jsem totiž doma podle mapy takový okruh po nějakých větších cestách s tím, že nakonec vylezeme na Jenčově. No, tak cesty byly spíš menší než větší, občas spíše nebyly (natož, aby na nich bylo nějaké lidské dílo typu zákazu~:-D), takže vyloupnutí se z druhé strany za hradem bylo doost překvápko :)
Koníček mořský 156666
18.1.2021 10:05:19
Milovníkům hradů a charismatických lidí doporučuji pořad ČT z cyklu Náš venkov " Don Quijote z Hartenbergu" ~s~
Filip Tesař 134358
18.1.2021 9:46:20
Půlko, a co hradiště Lštění? Přes řeku nad Čtyřkolama. Z toho zbyly jen obrysy valů a zbarokizovanej kostelík, s romantickou chaloupkou v podnoží. Ale místo krásný a ač jsou všude kolem ty chatový nálety, tam je kolem takovej klid.
Koníček mořský 156666
18.1.2021 7:21:45
Tak jsem si tu všechny ty krásný hrady "prošla" a chybí nám tu Točník. S jeho rozpadlejším bratrem Žebrákem. Točník je krásný hrad v zajímavé krajině. Je zde taková stepní flora, všude se pasou kozy a ovce, cinkají zvonečky. Když jsme na Točníku byli, zrovna autem přivezli jednu várku spásačů.
Uchvátila mě také vyhlídka na hrad Hardegg (Rakousko). Po turistické z Čížova. Specifická krajina a příroda Podyjí - nádhera.

Jinak moc hezké téma. Nekonfliktní, nikdo tu nemachruje a není povýšenej, netolerantní a hnusnej. Díky všem za tipy. Už se těším na návštěvu nějakého toho hradu a rozhled do kraje.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 966  [Dalších 936 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.