| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Alkoholismus

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9024  [Dalších 9004 >>]
byvala radka 154149
12.6.2023 16:13:56
ja budu trochu oponovat, vlastni zkusenosti
sklenicka vecer me uvolni, v tom jolotoci problemu se zastavim, u sklenicky muzu mysleti na neco prijemneho, je to uz "cas pro sebe"
v okamziku, kdy mam pocit, ze uz je to skoro kazdy den nebo treba dve dvojdecky a mam chut, tak to omezim, dam si pauzu
mi osobne to prijde jako mensi zlo nez leky, uz jen proto, ze ve vine je zene, slunce a prace tech lidicek
ale je fakt, ze mamporad ru sebereflexi, kdyz citim, ze se rozjuzdim, tak koncim ...
byvala radka 154149
12.6.2023 16:09:24
tak ja situaci u Salamajky a myslim, ze i hodne komentujicich, oochopilo presne naopak, nez to interpretujes Ty
a to, ze ma myslet na sebe, ze kdyby mela vazny uraz, tak se opravdu nestara o praci ani tatu, ale predevsim o sebe
byvala radka 154149
12.6.2023 16:05:18
Magrato, mas toho strasne moc, opravdu nejde nejaky eelax, vypadnout z toho kolotoce na par hodin?
Evelyn1968,2děti 6269
12.6.2023 15:51:33
Piju i sama, manžela k tomu málokdy donutím ~t~, alkohol mu nechutná, mně jo, mám ráda večerní skleničku vína po 22 hodině.

Takhle popíjím už 30 let, nemám problém třeba měsíc nepit vůbec. Třeba po Covidu mi to fakt vůbec nechutnalo čtvrt roku.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
12.6.2023 15:10:24
babi, já vlastně paradoxně umím pít dobře, nejspíš po tátovi jsem zdědila kladný vztah k alkoholu, co se spalování a snášení týče... dokážu toho vypít hodně, aniž by to na mně bylo znát, odbourávám ho taky dobře, přesně vím, kdy přestat, aby mi nic nebylo... jenže zároveň mám v hlavě červíčka, co mi připomíná, že si někde v genech nesu předpoklady k závislostem... a tu potřebu sebekontroly - resp. hrůzu z vlastní bezmoci...
narážím na to i při braní léků, dokonce i u anestezie... je to hnus...
takže kdybych si dala panáka na zklidnění, nejspíš roztočím vír myšlenek a skončím v depresi... když jsem v pohodě, piju bez problémů :-)
Pam-pela 97353
12.6.2023 14:05:47
Babi, asi tam neni zavislost. Zavislost je pozreba, silna potreba, neschopnost se obejit… touha…nemoznost korigovat. Nekdo k tomu ma silny sklon a je blbe si s tim zahravat. Nekdo zvlada, nekdo ne.
To, ze zvladas ty, ok, jiny s podobnou konzumaci by uz treba byl nekde jinde.

A nekdo je zavisly na vztahu, cloveku, sportu, internetu, socialnich sitich…:-). Vsechno, ceho se clovek neni schopen zbavit.. i kdyz vi, ze mu to skodi. A rekla bych, ze zpovatku to neco dava, pak dava i bere a nakonec uz jen bere.
Rodinová 140078
12.6.2023 13:58:40
Taky piju sama (muz se mnou se vyskytujici pije jen pivo a to jen tu a tam), a v podstate jen doma (pokud nejsme na akci ve dvou, s rodinou nebo s kamarady), jinak nejsem schopna se zbavit auta.
A taky mi to chutna ~:-D, respektive jen vino, jen nejaky, tvrdej uz vubec.

Mozna tak kazdy druhy vecer v podobnem mnozstvi jako babi, 1 - 3 decky.
Jestli je to zavislost, nevim, mozna jo, zkouset nepit treba mesic me nenapadlo, nevidim duvod (zatim).
Peppa 133447
12.6.2023 13:57:35
Ani moc ne, většinou mi zdejší nicky dost splývají a spíš si zapamatuju někoho, kdo to má úplně jinak (nebo úplně stejně) jako já. Myslím, že je to vlastně vcelku přirozený ~2~
Pam-pela 97353
12.6.2023 13:53:49
Magrato, mam stejny pohled na vec. A nezodpovednost muze, ktery popiji s otcem ve vedlejsi diskuzi, nic neresi a je” free”, je takovym dalsim pribehem. Jednat s lidmi opravdu zavislymi a spolehat se na ne, na jejich slovo a sebeobsluznost, natoz nejakou peci o druhe. Chapu, ze jsou to nekdy uteky, nekdy neschopnost a nechut zit…a hlavne, nekdy se rikava “ demon alkoholu”, drog a tad samozrejme… a nekdy opravdu clovek jakoby nejednal s tou bytosti, clovekem, ale s tou zavislosti… s tim “ demonem”, a nezmuze nic.
babi_ 48341
12.6.2023 13:45:22
Jo, přehled máš perfektní, akorát to jídlo jen určitá období - teď tedy zrovna jo ~z~
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9024  [Dalších 9004 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.