| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Dětská mozková obrna

pokud vaše dítě má tuto diagnózu, nebo pokud vás s ní jen strašili, jak vypadal psychomotorický vývoj dítěte v 1. roce života? Kdy vám diagnózu definitivně potvrdili, a odkdy lékaři naznačovali, že by o DMO mohlo jít? Nakolik pomohla Vojtova metoda, jak moc zkušeného terapeuta jste měli? Máte někdo zkušenost s lázeňskou péčí v případě miminka?
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 12948  [Dalších 12898 >>]
jindruse 95073
5.5.2014 21:17:44
Díky za info, asi to uděláme, bude to nejlepší.
Jana Martinová 45757
5.5.2014 20:59:55
Aha, do lázní můžete jet i po absolvování rehabilitace na Bulovce. Hned po sundání sádry si můžete podat žádost na lázně, a vzít by vás měli přednostně - po operaci můžete nastoupit na pobyt do měsíce.
jindruse 95073
5.5.2014 20:55:31
Jezdíme do Janských lázní. Po sundání sádry budeme mít rehabilitaci přímo na Bulovce, asi týden.
Jana Martinová 45757
5.5.2014 12:05:21
Operaci jsem podstupovala pouze jednou, měla jsem obě nohy v sádře. Levou nohu mám asi o dva centrimetry kratší než pravou - nechávám si dělat boty na míru. Levá noha se mi vytáčí do strany - ale každý člověk s DMO to má jinak, je to individuální.
Kam jezdíte do lázní? Já nejčastěji do Klimkovic.
Na tu rehabilitaci v praze, to jedete do Jedličkova ústavu na Vyšehrad? Tam jezdím - pořádají tam konzultační rehabilitační pobyty pro maminky s handicapovanými dětmi.
jindruse 95073
4.5.2014 22:32:47
Jano díky moc za příspěvek. Moje dcera (Barča) je mentálně v pořádku, mluví, zvládne celkem všechno, chodí do normální školky, jen ten pohyb trochu vázne. Ono je to ve skutečnosti taková nenápadná vada, ale.....
V lázních už jsme byli 3x, ted zatím nežádám, páč budeme mít rehabilitace týden v Praze a pak 6týdnů v místě bydliště, pak uvidím, bud požádám nebo pojedeme až v zimě.
Můžu se zeptat: podstupovala si operaci jen jednou? nebo opakovaně? a noha ti rostla tak jako druhá nebo ji máš kratší? i chodidlo?
Jana Martinová 45757
4.5.2014 14:16:47
Jindruše, já sama mám taky DMO. Taky jsem byla na operaci achilovky, jsem chodící od 4,5 let. Mentálně jsem v pořádku, vystudovala jsem střední a vysokou školu.
Dcera mluví, je mentálně v pořádku? Ať operace přinese výsledky, budete po operaci pro dceru žádat o lázně?
jindruse 95073
3.5.2014 21:38:34
Přečetla jsem si tady spoustu příběhů, a v některých se vidím. Také máme v rodině DMO. Moje 4,5letá dcera se narodila ve 32tt, a v 1,5letech ji byla diagnostikována frustní pravostranná hemipareza-DMO.
Ted ve středu nás čeká operace achillovy šlachy, jsem z toho dost nervozní, ale věřím, že jí to pomůže......ale nevylečí, budeme dál bojovat.
Maminky držte se, a bojujte!!
Přeju všem hodně pokroků a úspěchů!!!~;((
Jiřina Valešová
  • 
14.3.2014 22:42:58
Ahojky. Krásná pozitivní vsuvka. Nemáte stejnou neuroložku ? Ráda bych celý příběh. Jsem mamka synka 25tt. dnes je již pětiletý.Zatím chodí s oporou, ale za to je dost ukecaný.
vlasacka 140830
12.3.2014 22:50:05
Tak už máme "kolínka" taky doma a jsou super!! :-) Na venkovní dokonce na kolínka našili navíc silnou kůži, aby je neprodřela..! A jak nechali delší sucháče, tak je navlíkneme i přes zimní kombinézu a Anetka je nadšená, že může běhat venku..!! :-) Ještě jednou moc moc děkuji za typ! I já ho šířím dál.. ;-) Mějte se moc pěkně, Veronika
kdyzsluncenesviti 89186
21.1.2014 8:24:17
Jo, tak jste byla rychlejší než já. Je dobře, že Vám pomůžou. ~;)Náš Páťa začal chodit po kolenou přibližně ve stejném věku. Mladší syn začal před prvním rokem chodit a Páťa chtěl taky. ~t~

Přeji dobré pořízené a spoustu dalších úspěchů. ~;((
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 12948  [Dalších 12898 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.