| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6710  [Dalších 6690 >>]
Lucieza + upíři 03,11,14 8923
30.5.2014 18:12:30
Díky holky. Amí už také slavila třetí narozky. Je teda moc šikovná, samostatná, ukecaná, na mě rozhodně nevisí, akční, no takovej typickej blíženec. Brášku malýho prý miluje, schválně teda neškodí, ale "pomáhá" což vyjde samozřejmě někdy nastejno ~;) No dost teď vzpomínám jak byla hodný miminko, protože prcek je teda dost uřvanej...
Všem vše nej ke třetím narozenimám ~x~
Dari79 114243
13.5.2014 9:29:17
Ahoj holky,

my teda školku máme už od loni, nechodí tedy, páč je "mamčin". Byli jsme se tam jednou podívat na hraní, i se mnou, vydržel hodinu a půl a prvních deset minut řval i přes mou přítomnost... Chystáme se tam ještě párkrát zajít podívat do konce školnního roku, aby třeba od září mohl opravdu začít chodit, aspoň na dopoledne.

Jinak chodím do práce 2 dny v týdnu + soboty (to hlídá táta), na ty dva dny máme chůvu (mladou, bezdětnou holku), takže zvládáme tak nějak všechno. Jinak pracuju průběžně sem tam přes den nebo večer, naštěstí moje práce to dovoluje, takže v klidu.

Oslavili jsme už skoro před měsícem třetí narozeniny :-)

Zdraví jsme, miminovských nešvarů máme ještě dost :-) - myšleno - sám se ani nesvlíkne, natož aby se oblíkal nebo obouval boty. Tj. o nočník si řekne, ale musím jít s ním, stáhnout mu kaťata, sedět vedle něj a pak ho zase obléct... Taky pije pořád z flašky nutrilon mlíko - většinou teda už jen na usínání, občas se vzbudí i v noci, ale jenom málokdy. Pořád ale spí se mnou v posteli, resp. když ho uspím v jeho posteli, tak v noci zavolá mama a musím si jít stejně lehnout za ním. Sám usínat odmítá, potřebuje mě držet za ruku (pokus o náhradu nějakým plyšákem nevychází).

Mluví pořád "bídně", ale mnohem líp než dřív, ty posuny jsou výrazné, slovní zásobu už má slušnou (i když výslovnost nic moc), ale gramatika nikde žádná, tj. pořád jsou ty věty spíš skládané ze slov, než že by to byly věty ("Mama ačí debe Íša" - Mámo, pojď si sednout vedle Ríši). Ale ten pokrok je znát veliký.

Jinak nasává informace jak houba - baví ho auta, takže zná všechny značky (leckde i podtypy) a součásti/součástky, barvy už dávno, všechny číslice, počítá do 13ti česky a do 10ti anglicky, umí písmenka i "psát" - na klávesnici samostatně vyťuká pár slov (OPEL, VOLVO, BMW, HYUNDAI) "ÍŠA PÍŠÍ OPÉL" (Ríša napíše Opel), teď jak je mistrovství v hokeji, tak kouká s tátou a poznává vlajky a tak (takže jsem mu vytáhla takový dětský malovaný atlas světa a prohlížíme si státy a vlajky).
Pohybově taky nic moc, doteď neumí skákat :-) (na trampolíně jenom běhá), odrážedlo statečně ignoruje, jeho vrcholem je odrážecí motorka.

Prostě je to zlatíčko.

Taky gratuluju k novému miminku :-)
U nás se nic takového neplánuje.

D.
terapeutka 100134
3.5.2014 12:59:26
Ahoj, taky gratulace a zárověň smekám za odvahu ~:-D , já mám někdy pocit, že mi těch trpajzlíků běhá baráku alespoň 7 a to mám jen dva a holka má už 8let!

Jinak jak to tady čtu, jsme asi jedna z mála, kdo prcka do školky dostal, taky jsem měla trochu obavy, ale nakonec to šlo hladce, brali 27 dětí, netuším, kolik se jich hlásilo, ale jsme někde v polovině mezi přijatými, takže ani nijak na hraně.

Vrásky mi trochu přidává, že se mi od ledna nedaří najít práci, několik neúspěšných výběrových řízení a pohovorů mi taky sebevědomí zrovna nepozvedlo... No snad se nějak vyvrbí, hlavně že jsou děcka zdravé a chlap doma nezlobí ~;)
cvrček + 5 67375
24.4.2014 15:30:42
Luciezo, taky se přidávám a posílám gratulaci.
Svitka + 06/2011 + 10/2016 101372
14.4.2014 17:28:53
Luciezo, gratuluji k miminku! ~g~
Lucieza + upíři 03,11,14 8923
13.4.2014 9:56:20
Zdravím holky, dlouho jsem tu nebyla. 28.3. se nám narodil chlapeček. Den před tím jsem stihla zápis do školky, ale asi jsme taky bez šance. Shánět nějakou dál nebo na nějaký den soukromou nebudu když jsem doma, nemá cenu dojíždět a platit, nebo spíš si to nemůžeme dovolit. Amí je taky hodně společenská a potřebovala by to, já taky, tři děti jsou fičák...~3~
Svitka + 06/2011 + 10/2016 101372
27.3.2014 7:38:16
My jsme to zkoušeli už loni, kdyby náhodou a to chtěli veškerá potvrzení o zaměstnání, čekala jsem, kdy budou chtít i výplatní pásku. Musela jsem dokládat živnosťák a aktuální výpis, že je aktivní atd. Psát adresu "kanceláře" a tak, no prostě masakr. Letos nechtěli ani slyšet. Vůbec zaměstnání neřešili. Bohužel... Ale do odvolání jsem jim to napsala.
cvrček + 5 67375
26.3.2014 23:39:17
Terap, o bazaru mi ani nepiš... Všechny okolo zazdilo to, že jsme nemocní... Jen na jeden jsem se dostala, ale neměla jsem skoro čas, tak jsem jen rychle zkoukla boty a koupila dva páry velkým holkám a jeden malé, ale ty jsem špatně odhadla, tak je bude mít na podzim Vašek. Teď bych malé ráda koupila takhle na jaro boty, ale asi mám smůlu. Do kamenného obchodu už se mi ani nechce, zrovna řeším reklamace botasek těch starších, kupovala jsem je tam na tábor, aby byla jistota, že budou mít dobré boty. Vydržely minimum oproti botám koupených u Vietnamců pro mě za třetinu ceny.
cvrček + 5 67375
26.3.2014 23:29:34
Svitko, minulý rok. Jo, zákon je jedna věc, realita druhá. Jsem si hned vybavila, že ani u pracovního poměru se nesmí ptát na počet dětí - před pár lety jsem jich několik absolvovala, no, ptali se všude. A hned co v případě nemoci, jestli máme hlídání. Jednou jsem dokonce jedno dítě zamlčela (a to jsem měla jen dvě, přiznala jsem jen to školní), následně mě chtěli, ale já odmítla, jsem se bála, že se na to stejně přijde...
Svitka + 06/2011 + 10/2016 101372
26.3.2014 18:36:07
Tady právě loni nabrali spoustu dvouletech (= skoro tříletých) a tak jim odejde teď hrozně málo dětí. Takže školka, kam loni brali při zápisu 120 dětí, letos bere 18 a tak :-( šílený. Akorát jsme to teď rozebíraly s maminkama na hřišti, že je to síla. I některé 4leté děti nevzali.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6710  [Dalších 6690 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.