| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Rodinné finance

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 128596  [Dalších 128556 >>]
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.5.2024 9:44:51
U nás se přespávat nedalo, nemáme žádnou postel navíc. S kamarádem ze školky jednou spali na karimatkách na zemi ve spacáku.
Beat 107867
25.5.2024 9:36:59
Při počtu 2-3 jsem jim něco povlekla, při větším zásadně spacaky s sebou. Nemám rada zbytečnou práci navíc. To samé s zehlenim, zehlim jen nejnutnější. Chci místo toho dělat jiné věci, pro telo i pro mozek.
Kaipa 98564
25.5.2024 9:26:19
holko, u nás se taky hodně přespávalo, ale buď měli vlastní spacáky nebo si povlékli a svlékli povlečení sami.
Senedra 14756
25.5.2024 9:12:05
Já se taky ráda starám, ale stačí mi to jednou za čas... navařím, napeču, povlíknu, sundám spacáky z půdy ( doma nemáme ani deky pro 15 lidí) a pak se rozloučím, zamávám a třeba dva měsíce relaxuju ~t~

Když nad tím přemýšlím - ráda něco upeču, uvařím, ale vadí mi dennodenní vaření. Když byly děti malé, tak jsem to dělala, teď většinou navařím jednou za dva, tři dny ( o víkendu oda obědy) a nevařím denně. navíc se rodina různě rozprchává, dost často se v týdnu nesejdeme na večeři v jeden čas.
holkamodroočka 156337
25.5.2024 8:56:57
Tyhle přespávačky na návštěvě jsem jako dítě a puberťák milovala. Ale nikdy jsem vlastně neřešila, kolik navíc je to práce. Mít tolik povlečení, polštářů, přikrývek, skladovacích prostor. Než se to všechno povleče, pak zase svleče a vypere, uschne (i se sušičkou je to fakt na dýl). A pak i obecně uklidí, až všichni odejdou. A to nemluvím o tom, kolik proviantu je třeba nakoupit, pak uvařit/upéct. Tuna nádobí, na mytí i uskladnění. Takže klobouk dolů. Jak u Termix, tak u Fed. Ale zase za tu atmosféru a prima zážitky to určitě stojí :-)
Ropucha + 2 120300
24.5.2024 23:19:35
"jak zbytečná je to práce, protože za chvilku už to stejně není poznat"

Já si myslím, že to poznat je. Když se věc dobře, pečlivě vyžehlí, nějakou dobu to vydrží a je to vidět.
Ale také jsem přestala žehlit, i když jsem dlouho odolávala.
Vidím to, že jsou věci zmuchlané (i ty sebepečlivěji sušené a skládané), ale prostě je tak nechám, protože mám dojem, že je tak dneska už nechávají všichni. A tak nějak už se mi nechce bičovat se kvůli něčemu, co stejně vidím a řeším jen já. Všem okolo je to jedno.
Ropucha + 2 120300
24.5.2024 23:11:15
Mě různé manuální práce baví, jsem zručná, bavily mě rukodělné i technické předměty ve škole, ale to zdaleka neznamená, že bych něco takového toužila dělat celé dny jako profesi.
On je rozdíl dělat něco chvíli pro radost a dělat to osm hodin denně, den za dnem, celý život.
A nejde jen o samotnou činnost, ale o všecno další, co ten obor v profesionální podobě obnáší.
Každopádně je nesmysl vyvozovat, že člověk pohrdá manuální prací, když pro sebe neshledá štěstí v tovární hale. Ono se tam té manuální práce nakonec ani nemusí tolik odehrávat, problém je v nekonečné ohlupující monotónnosti a nevlídném prostředí, nikoliv v práci.
Kaliope X 157897
24.5.2024 20:12:12
Taky máme americkou, ale s mrazákem dole, aby šly do ledničky dávat i velké plechy. Pípa, tak ji uklidňujeme, že víme, ale odmrazovat není co, to je skvělý vynález ~:-D
Přes 4 500 jídelních stolů za super ceny na Favi.cz
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
24.5.2024 20:10:23
To je hezký, že jste takový pohostinný.
Termix 105545
24.5.2024 19:56:10
Jo jo, máme tři rozkládací gauče, matrace, airtrack, karimatky. Spalo tady už 24 lidí. Neříkám, že pohodlí jako v Hiltonu, ale jako přespání to stačí.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 128596  [Dalších 128556 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.